Τεχνολογία - Εργασία τεχνολογίας Β' Γυμνασίου.

Despoinaki

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίασμος (Ροδόπη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδία βοήθεια...:'(Είμαι Διευθυντής πληροφορικών συστημάτων και έχω βρεί λιγα στοιχεία...Αν μου λέγατε κάτι που θα ήταν χρήσιμο 8α με βοηθούσατε πάρα πολυ...!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Δε κατάλαβα. τι ακριβώς θέλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ρώτα μένα, είμαι γενικός διευθυντής (αφού εκλέχθηκα απ' όλους τους συμμαθητές μου), μπορώ να σε βοηθήσω, αρκεί να ξεκαθαρίσεις τι θες :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Despoinaki

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίασμος (Ροδόπη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Θέλω να μου πείτε κάποιες διευθύνσης ή κάτι άλλο που θα μπορούσα να βρώ κάποια στοιχεία...Θέλω βοήθεια...pliz...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Διευθυντής Πληροφοριακών Συστημάτων

Ο Διευθυντής Πληροφοριακών Συστημάτων είναι υπεύθυνος για την σωστή λειτουργία των ηλεκτρονικών υπολογιστών του εργοστασίου, και κατ' επέκταση των μηχανών που παίρνουν κρίσιμες πληροφορίες για την λειτουργία τους από υπολογιστές (π.χ. πόσο μήκος να έχει το σίδερο που θα κοπεί, τί θερμοκρασία θα επικρατεί μέσα στον κάδο τήξης, τί τάση θα έχει το ρεύμα σε κάθε κεντρικό καλώδιο κ.λπ.). Υποχρέωση του είναι επίσης και η προστασία των υπολογιστών του εργοστασίου από ιούς και άλλο κακόβουλο λογισμικό, που θα μπορούσε να οδηγήσει σε διακοπή της γραμμής παραγωγής (σε περίπτωση που κάποιο υπολογιστικό μηχάνημα παρουσιάσει βλάβη).
Εκτός από την καλή λειτουργία του εργοστασίου, φροντίζει και για την προβολή του στον παγκόσμιο ιστό (Internet). Είναι υπεύθυνος για την δημιουργία και την συντήρηση του διαδικτυακού τόπου της βιομηχανίας, καθώς και για την ανανέωση των πληροφοριών που είναι καταχωρημένες σε αυτόν (π.χ. ανανέωση της λίστας προϊόντων χρησιμοποιώντας τις καινούριες λίστες που προμηθεύεται από την Διευθύντρια Marketing, προσθήκη γραφικών, διόρθωση σφαλμάτων κ.λπ.).


Πηγή:https://2gym-ag-nikol.las.sch.gr/Xalybas/Directors/Computing_Director.htm

Ελπίζω να βοήθησα!!!!!!!!;):D:):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Despoinaki

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίασμος (Ροδόπη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
οκ...ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...αν μπορείτε ν μ πείτε και κάτι περισσότερο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Προφανώς αναφέρεται στο μάθημα Τεχνολογίας της Β' Γυμνασίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
άνοιξε το βιβλίο, σελίδες 69, 70, 71
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εγώ

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
θα με βοηθουσατε και μενα πολυ αν μου δινατε καποια πληροφορια για τον διευθυντη προσωπικου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Διευθυντής Πληροφοριακών Συστημάτων

Ο Διευθυντής Πληροφοριακών Συστημάτων είναι υπεύθυνος για την σωστή λειτουργία των ηλεκτρονικών υπολογιστών του εργοστασίου, και κατ' επέκταση των μηχανών που παίρνουν κρίσιμες πληροφορίες για την λειτουργία τους από υπολογιστές (π.χ. πόσο μήκος να έχει το σίδερο που θα κοπεί, τί θερμοκρασία θα επικρατεί μέσα στον κάδο τήξης, τί τάση θα έχει το ρεύμα σε κάθε κεντρικό καλώδιο κ.λπ.). Υποχρέωση του είναι επίσης και η προστασία των υπολογιστών του εργοστασίου από ιούς και άλλο κακόβουλο λογισμικό, που θα μπορούσε να οδηγήσει σε διακοπή της γραμμής παραγωγής (σε περίπτωση που κάποιο υπολογιστικό μηχάνημα παρουσιάσει βλάβη).
Εκτός από την καλή λειτουργία του εργοστασίου, φροντίζει και για την προβολή του στον παγκόσμιο ιστό (Internet). Είναι υπεύθυνος για την δημιουργία και την συντήρηση του διαδικτυακού τόπου της βιομηχανίας, καθώς και για την ανανέωση των πληροφοριών που είναι καταχωρημένες σε αυτόν (π.χ. ανανέωση της λίστας προϊόντων χρησιμοποιώντας τις καινούριες λίστες που προμηθεύεται από την Διευθύντρια Marketing, προσθήκη γραφικών, διόρθωση σφαλμάτων κ.λπ.).


Πηγή:https://2gym-ag-nikol.las.sch.gr/Xalybas/Directors/Computing_Director.htm

Ελπίζω να βοήθησα!!!!!!!!;):D:):no1:

Ρε κοπέλια ξέρετε ποιος έχει κάνει το site??? ο κολλητός μου...

θα του το δίξω και θα ξέρει ότι τουλαχιστόν αυτό που έκανε βοήθησε κάποιον...

α ρε άγγελε με τα sites σου......

ρε εμείς της λέμε μικρές επιχειρήσεις και μας λέει οτι δεν βγαίνουν οι ρόλοι...
μάλλον θα κάνουμε ξενοδοχείο.........αντε καντε και σεις ενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εγώ

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εμενα παντως με βοηθησες! ευχαριστω!!!!!!!!!!:thanks:
:thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
οι αγιονικολιότες ήτο ανέκαθεν μερακλήδες άνθρωποι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
θα με βοηθουσατε και μενα πολυ αν μου δινατε καποια πληροφορια για τον διευθυντη προσωπικου...

[FONT=&quot] Τμήμα προσωπικού [/FONT] [FONT=&quot]Ο κύριος σκοπός του τμήματος προσωπικού είναι η οργάνωση και ο συντονισμός της πολιτικής της εταιρείας σε θέματα προσωπικού. Ειδικότεροι σκοποί του είναι:[/FONT]
·[FONT=&quot]Ο καθορισμός των απαιτούμενων θέσεων εργασίας, ώστε να μην δημιουργείται κατασπατάληση οικονομικών πόρων και μείωση ανταγωνιστικότητας και της ορθολογικής οργάνωσης της επιχείρησης με πλασματικές θέσεις και μεγάλο κόστος εργασίας.[/FONT]
·[FONT=&quot]Ο καθορισμός επαγγελματικών προσόντων για κάθε θέση εργασίας. Το περίγραμμα αυτό δραστηριοτήτων για κάθε θέση εργασίας θα πρέπει να ανανεώνεται συχνά στη σημερινή εποχή των ραγδαίων εξελίξεων.[/FONT]
·[FONT=&quot]Η σχεδίαση μιας πολιτικής ανανέωσης του προσωπικού λόγω συνταξιοδοτήσεων και απόσυρσης εργαζομένων από την ενεργό δράση.[/FONT]
·[FONT=&quot]Ο καθορισμός μιας πολιτικής μισθών, δημιουργίας κινήτρων και ανταμοιβής των εργαζομένων με καλύτερες επιδόσεις , ανάπτυξης αισθήματος ασφάλειας και συνεργασίας μεταξύ της επιχείρησης και των εργαζομένων, ο οποία θα βασίζεται στην υψηλή απόδοση και την κάλυψη των υποχρεώσεων και των ευθυνών όλων των πλευρών κατά τον καλύτερο τρόπο.[/FONT]
·[FONT=&quot]Η εξασφάλιση ασφάλισης, ασφάλειας υγείας και γενικά η αντιμετώπιση των αναγκών του προσωπικού.[/FONT]
·[FONT=&quot]Η πρόβλεψη για συνεχιζόμενη και με διάφορους τρόπους εκπαίδευση του προσωπικού όλων των επιπέδων , ώστε να είναι δυνατόν να διατηρείται η επιχείρηση ανταγωνιστική στα πλαίσια του διεθνοποιημένου οικονομικού περιβάλλοντος.[/FONT]
[FONT=&quot]Αναλυτικότερα ο υπεύθυνος προσωπικού:[/FONT]
[FONT=&quot]α. [/FONT][FONT=&quot]Συντάσσει κατάλογο με τα ονόματα των εργαζομένων και την θέση του καθʼ ενός στην εταιρεία. [/FONT]
[FONT=&quot]β.[/FONT][FONT=&quot] Κατασκευάζει διαγράμματα οργάνωσης του προσωπικού της εταιρείας. Στα διαγράμματα απεικονίζεται η θέση του εργαζομένου στην ιεραρχία της εταιρείας.[/FONT]
[FONT=&quot]γ.[/FONT][FONT=&quot] Σημειώνει τους απόντες και αδειούχους και καταχωρεί τις υπηρεσιακές μεταβολές κάθε εργαζομένου. Διατηρεί τους ατομικούς φακέλους του προσωπικού.[/FONT]
[FONT=&quot]δ.[/FONT][FONT=&quot] Καθορίζει τη διαδικασία που θα ακολουθείται για τις προσλήψεις σύμφωνα με τις ανάγκες της επιχείρησης και τις προβλεπόμενες προοπτικές ανάπτυξης.[/FONT]
[FONT=&quot]ε.[/FONT][FONT=&quot] Σχεδιάζει ένα σύστημα ελέγχου του χρόνου εργασίας και του παραγομένου έργου από κάθε εργαζόμενο. Στη σύγχρονη εποχή οι τεχνολογικές εξελίξεις έχουν καταργήσει τη δυνατότητα εφαρμογής της θεωρίας του [/FONT][FONT=&quot]Taylor[/FONT][FONT=&quot] που όριζε συγκεκριμένες επακριβώς πλαίσια εργασίας. Γιʼ αυτό και η αξιολόγηση του έργου των εργαζομένων είναι μια ιδιαίτερα και πολύπλοκη διαδικασία, ιδιαίτερα σε περιπτώσεις ατόμων και επιχειρήσεων που χρησιμοποιούν σύγχρονη και υψηλή τεχνολογία. Για παράδειγμα είναι δύσκολο να μετρηθεί με τα παραδοσιακά μέσα το έργο ενός ερευνητή και είναι αδιανόητο να υποχρεώνεται αυτός ο εργαζόμενος να απασχολείται σε συγκεκριμένα χρονικά πλαίσια.[/FONT]
[FONT=&quot]στ.[/FONT][FONT=&quot] Οργανώνει ένα σύστημα ανάπτυξης και διατήρησης καλών σχέσεων μεταξύ της διοίκησης και του προσωπικού. Για παράδειγμα δίνει δυνατότητες στο προσωπικό να διατυπώνει τεκμηριωμένες προτάσεις για λύσεις σε θέματα εργασίας , επίσης σχεδιάζει ένα σύστημα επιβράβευσης της ικανότητας και αποτελεσματικότητας τους (με ηθικά και χρηματικά βραβεία) με στόχο την αύξηση της απόδοσης τους.[/FONT]
[FONT=&quot]ζ.[/FONT][FONT=&quot] Εκδίδει έντυπα σε συνεργασία με τη διεύθυνση δημοσίων σχέσεων για να προβάλει το έργο της επιχείρησης, αλλά και για να διατηρήσει την πολύπλευρη επικοινωνία μεταξύ εργαζομένων, διοίκησης, καταναλωτών, προμηθευτών και πελατών.[/FONT]
[FONT=&quot]η.[/FONT][FONT=&quot] Εξετάζει και επιλύει τα προβλήματα των εργαζομένων.[/FONT]
[FONT=&quot]θ[/FONT][FONT=&quot]. Καθορίζει περίγραμμα εργασίας για όλους τους εργαζόμενους και φροντίζει ώστε να είναι πάντα προσαρμοσμένα στις νέες εξελίξεις σε συνεργασία με τα άλλα τμήματα.[/FONT]
[FONT=&quot]ι.[/FONT][FONT=&quot] Οργανώνει προγράμματα για κοινωνικές εκδηλώσεις και ψυχαγωγίας του προσωπικού.[/FONT]
[FONT=&quot]ια[/FONT][FONT=&quot]. Συνεργάζεται με την διεύθυνση εκπαίδευσης προσωπικού σχετικά με θέματα εκπαίδευσης τους.[/FONT]
[FONT=&quot]ιβ.[/FONT][FONT=&quot] Καθορίζει τα μισθολογικά επίπεδα των εργαζομένων και τα κριτήρια προσδιορισμού των αμοιβών.[/FONT]


Πηγή: https://74.125.77.132/search?q=cache:VKpDXFxqB00J:imarinakis.webs.com/common_work.doc+%CE%A4%CE%BF+%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B1+%CF%84%CE%B7%CF%82+%CE%BC%CE%B5%CE%B8%CF%8C%CE%B4%CE%BF%CF%85+%CF%84%CE%B7%CF%82+%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82+%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82+%CE%9F%CE%B9+%CE%BC%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82+%CF%84%CE%B7%CF%82+%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B7%CF%82+%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CE%B6%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9+%CF%83%CE%B5+%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82+%CF%84%CF%89%CE%BD+10-12+%CE%B1%CF%84%CF%8C%CE%BC%CF%89%CE%BD.+%CE%9A%CE%AC%CE%B8%CE%B5+%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1+%CE%B8%CE%B1+%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9+%CE%BC%CE%B9%CE%B1&hl=el&ct=clnk&cd=6&gl=gr

Και εγώ διευθυντής προσωπικού είμαι...Αν χρειαστείς κάτι παραπάνω μη διστάσεις να μου το ζητήσεις...:):D
-----------------------------------------
θα του το δίξω και θα ξέρει ότι τουλαχιστόν αυτό που έκανε βοήθησε κάποιον...

α ρε άγγελε με τα sites σου......[/quote]

Εγώ στην τύχη το βρήκα...Δηλαδή ψάχνοντας για το διευθυντή πληροφοριακών συστημάτων!!!:):DΜπράβο πάντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εγώ

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Παρακαλώ...Χαρά μου να βοηθάω όποιον μπορώ...:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoulini

Νεοφερμένος

Η evoulini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μπορει κανεις να μου δωσει ενα site με πληροφοριες για τον διευθυντη πληροφοριακων συστηματων 1. γενικα και 2. σε ενα ξεναδοχειο???
ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
μπορει κανεις να μου δωσει ενα site με πληροφοριες για τον διευθυντη πληροφοριακων συστηματων 1. γενικα και 2. σε ενα ξεναδοχειο???
ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κάνε συνθετη αναζήτηση στο google ίσως βρεις κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georges5773

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδια μας εβαλε να βρουμε πληροφοριες για σοκολατοβιομηχανια και βιομηχανια μπισκοτων....καθομαι πολυ ωρα στο pc αλλα δεν βρισκω τπτ....παιζει κανα link?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μπράβο βρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
καλα που μου το θύμισες να ψάξω... και μείς ξενοδοχείο θα κάνουμε (δικιά μου ιδέα) ... αλλα ακόμα δεν μοιράσαμε τους διευθυντές... τώρα θα μπώ κια εγώ να βρώ τίποοτα....

και τελικά ξενοδοχείο κάναμε.... βγήκε η ιδέα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top