Μηχανολόγοι Μηχανικοί

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
καταλαβα...:)!μιας και υποθηκε προηγουμενως...σε οτι αφορα στις κατασκευες...που μπορει να απασχοληθει ο μηχανολογος ?(καθε ειδους...απο τις πιο μικρες μεχρι τις μεγαλυτερες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Θα γράψω αυτό που στο άκουσμα φοβίζει κάθε επίδοξο μηχανολόγο. Δύο είναι οι μαγικές λέξεις. Ασανσέρ και καλοριφέρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Φωτοβολταικα και καποιες αλλες ΑΠΕ , βιοκλιματικος σχεδιασμος κτηριου ( με χρηση θερμογραφιας ) και βεβαια τα υδραυλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
...και απο δημοσια εργα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Πώς μπορώ να βρώ όλες τις σχολές ΑΕΙ στην Ελλάδα απο τις οποίες μπορεί κάποιος όταν βγεί να γίνει Μηχανολόγος Μηχανικός??? Απο Τεχνολογική κατέυθυνση και με μάθημα επιλογής τα Μαθηματικά Γενικής.


1) Σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
2) Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ
3) Τμήμα Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών Πανεπιστημίου Πατρών
4) Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη) (Μετονομάστηκε φέτος από "Τμήμα Μηχανικών Διαχείρισης Ενεργειακών Πόρων" σε "Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών")
5) Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (Βόλος) (Μετονομάστηκε φέτος από "Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών Βιομηχανίας" σε "Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών")

Όποιος αποφοιτήσει από κάποιο από αυτά τα τμήματα φέρει τον τίτλο του Διπλωματούχου Μηχανολόγου Μηχανικού και εγγράφεται στο ΤΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
παιδια ειμαι νεος εδω.....θελω επειγοντωσ την βοηθεια σας...ειμαι 3η λυκειου καιθελω μηχανολογων ομως ειμαι πολυτεκνοε και μπορω να κανω μετεγραφη....εχω ομως απορια εκτοσ απο το μετσοβιο αν περασο σε αλλο τμημα πχ κοζανη θα μπορεσω να παρω μετεγραφη θεσσαλονικη? ? και αν ναι που μπορω να βρω σιγουρες πληροφοριες .......απαντηστε μου παρακαλω συντομα για ευνοητουσ λογους
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
παιδια ειμαι νεος εδω.....θελω επειγοντωσ την βοηθεια σας...ειμαι 3η λυκειου καιθελω μηχανολογων ομως ειμαι πολυτεκνοε και μπορω να κανω μετεγραφη....εχω ομως απορια εκτοσ απο το μετσοβιο αν περασο σε αλλο τμημα πχ κοζανη θα μπορεσω να παρω μετεγραφη θεσσαλονικη? ? και αν ναι που μπορω να βρω σιγουρες πληροφοριες .......απαντηστε μου παρακαλω συντομα για ευνοητουσ λογους
ευχαριστω
Μπορείς να πάρεις μετεγγραφή από Κοζάνη γιατί και εκεί μηχανολόγοι είναι και είναι αντίστοιχο με τα υπόλοιπα τμήματα μηχανολόγων της Ελλάδας.Μετεγγραφή παίρνεις για το τόπο κατοικίας σου ή για τόπο όσο πιο κοντά στο τόπο κατοικίας σου.Δεν χρειάζεσαι πληροφορίες παραπάνω.Αυτά που σου λέω είναι σίγουρα και 100% σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KONNOS

Νεοφερμένος

Ο KONNOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εβυαγαλα 19056 μορια και επειδη πιθανοτατα δεν πιανω πολιτκουσ η ηλετρολογουσ σκεφτομαι σοβαρα για μηχανολογος..Ποια ειναι η αποψη σας..Αν καποιος σπουδαζει εκει ας μου πει δθο κουβεντες..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
και εγω ψηνομαι για αυτη την σχολη μορια 18.389 οποιες πληροφοριες ειναι ευπροσδεκτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Εβυαγαλα 19056 μορια και επειδη πιθανοτατα δεν πιανω πολιτκουσ η ηλετρολογουσ σκεφτομαι σοβαρα για μηχανολογος..Ποια ειναι η αποψη σας..Αν καποιος σπουδαζει εκει ας μου πει δθο κουβεντες..:thanks:

παρ οτι σπουδαζω στους μηχανολογους μηχανικους...πιστευω οτι ανετα πιανεις πολιτικους ή ηλεκτρολογους με τοσα μορια!Σε οτι αφορα τη σχολη των μηχανολογων..μπορεις να δεις τους οδηγους σπουδων των τμηματων που σε ενδιαφερουν και σιγουρα θα καλυψεις ολους σου τις αποριες σχετικα με το αντικειμενο τα μαθηματα και τα επαγγελματικα δικαιωματα...!οτι αλλο θελεις ρωτα...:)!και συγχαρητηρια και στους δυο σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KONNOS

Νεοφερμένος

Ο KONNOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μπορεις να μου δωσεις το link για τον οδηγο σπουδων?Εσυ εισαι ευχαριστημενος?ΕΜΠ εισαι?ηλεκτρολογους και πολιτικουσ πιανω επαρχια οχι ΕΜΠ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Αν δεν υπαρχει οικονομικο θεμα, γνωμη μου ειναι οτι θα πρεπει να πας στη σχολη που θελεις, ανεξαρτητα πολης...
Και οι μηχανολογοι μια χαρα ειναι βεβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι ΥΠΕΡευχαριστημένος, αν και όπως πιθανότατα θα 'χεις ακούσει, πολυτεχνική σχολή και καλοπέραση (a.k.a. φοιτητική ζωή), δε συνδυάζονται. Πάρε μερικούς οδηγούς σπουδών:
https://www.mech.ntua.gr/gr/studies/ugrads/studyguide/ME_GR_2007_2008.pdf
https://www.mead.upatras.gr/announces/MEAD%20Odigos%20Spoudon%202008_9.pdf
https://www.meng.auth.gr/mech/el/curriculum/mainColumnParagraphs/05/document/odhgos2008.pdf
Είναι ενδεικτικοί. Τους άλλους βαριέμαι να ψάχνω να τους βρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgioSAc

Νεοφερμένος

Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι ΥΠΕΡευχαριστημένος, αν και όπως πιθανότατα θα 'χεις ακούσει, πολυτεχνική σχολή και καλοπέραση (a.k.a. φοιτητική ζωή), δε συνδυάζονται. Πάρε μερικούς οδηγούς σπουδών:
https://www.mech.ntua.gr/gr/studies/ugrads/studyguide/ME_GR_2007_2008.pdf
https://www.mead.upatras.gr/announces/MEAD%20Odigos%20Spoudon%202008_9.pdf
https://www.meng.auth.gr/mech/el/curriculum/mainColumnParagraphs/05/document/odhgos2008.pdf
Είναι ενδεικτικοί. Τους άλλους βαριέμαι να ψάχνω να τους βρω.

Με ορθο σχεδιασμο ολα γινονται:P:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Καλό. Όταν θα 'χεις μάθημα από τις 9 το πρωί μέχρι της 7 το απόγευμα, εργαστήρια και εργασίες (που μερικές απαιτούν ΛΙΩΣΙΜΟ) να τρέχουν, όταν θα 'χεις 7-8 μαθήματα το εξάμηνο τη στιγμή που όλοι οι άλλοι θα 'χουν 3-4 και 15 ώρες διαλέξεων σύνολο τη 'βδομάδα (και 'συ μόνο 10 τη μια μέρα), αν βρεις τη μαγική φόρμουλα, δώσ' τη κι από δω. Υπερβάλω λίγο. Μιλάω τουλάχιστον για τη σχολή μου, αν θες να λέγεσαι σοβαρός φοιτητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Καλό. Όταν θα 'χεις μάθημα από τις 9 το πρωί μέχρι της 7 το απόγευμα, εργαστήρια και εργασίες (που μερικές απαιτούν ΛΙΩΣΙΜΟ) να τρέχουν, όταν θα 'χεις 7-8 μαθήματα το εξάμηνο τη στιγμή που όλοι οι άλλοι θα 'χουν 3-4 και 15 ώρες διαλέξεων σύνολο τη 'βδομάδα (και 'συ μόνο 10 τη μια μέρα), αν βρεις τη μαγική φόρμουλα, δώσ' τη κι από δω. Υπερβάλω λίγο. Μιλάω τουλάχιστον για τη σχολή μου, αν θες να λέγεσαι σοβαρός φοιτητής.


Τι μου θύμισες τώρα ρε who. Με έλουσε κρύος ιδρώτας μόνο που τα διάβασα. Θυμήθηκα τα δικά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ετσι ειναι..Οι Μηχανολογοι ΕΜΠ εχουν πολυ τρεξιμο με εργασιες- εργαστηρια και πολλα μαθηματα.Αλλα αξιζει.Ειμαι και εγω πολυ ευχαριστημενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Όταν λέτε ευχαριστημένοι; Με το επίπεδο σπουδών, το αντικείμενο ή το γεγονός ότι δεν έχουμε χρόνο ούτε για......? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Και με το επίπεδο, και με το αντικείμενο των σπουδών. Όσο για το άλλο, μην ανησυχείς, έχουν άπλετο χρόνο οι καθηγητές να μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
I don't need sex, the school of engineering fucks me all the time?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top