Twilight-Λυκόφως

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εγώ το είδα.
Παιδιά δεν ξέρω, όλο διαβάζω και ακούω οτι τους τρέλανε η ταινία.
Σαν το Χτυποκάρδια στο Beverly Hills με Βαμπίρ μου φάνηκε, τελείως
love story αμερικάνικου κολλεγίου-φάση.

Το βιβλίο δεν ξέρω τι στυλ είναι, αλλα αυτό μου θύμισε πραγματικά Αμερικάνικο σήριαλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
κι εγω το πηρα το δευτερο
αλλα να το διαβασω ή να περιμενω την ταινια?
αμα κρατιεσαι...εγω μετα βιας κρατιεμαι να μην πω στη χαιδω τι θα γινει παρακατω!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ το είδα.
Παιδιά δεν ξέρω, όλο διαβάζω και ακούω οτι τους τρέλανε η ταινία.
Σαν το Χτυποκάρδια στο Beverly Hills με Βαμπίρ μου φάνηκε, τελείως
love story αμερικάνικου κολλεγίου-φάση.
Ασφαλως και δεν σου αρεσε η ταινια αφου δεν εχεις αιδοιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
αμα κρατιεσαι...εγω μετα βιας κρατιεμαι να μην πω στη χαιδω τι θα γινει παρακατω!!!:P


ΣΟΥΤ ΕΣΥ!!!:P
εγω το δευτερο θα το διαβασω αφου δω την τανια,δεν ξερω ποτε με λιγα λογια :P περιμενω να απογοητευτω παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
ναι αλλα η δευτερη ταινια αργει...γυρω στον νοεμβριο θα βγει..!
πφφ δεν ξερω μαλλον θα περιμενω την ταινια..
ενημερωτικα το τριτο βιβλιο στα ελληνικα θα βγει το μαρτιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Ανυπομονώ...
Το κάτι άλλο ήταν :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Εγώ το είδα.
Παιδιά δεν ξέρω, όλο διαβάζω και ακούω οτι τους τρέλανε η ταινία.
Σαν το Χτυποκάρδια στο Beverly Hills με Βαμπίρ μου φάνηκε, τελείως
love story αμερικάνικου κολλεγίου-φάση.

Το βιβλίο δεν ξέρω τι στυλ είναι, αλλα αυτό μου θύμισε πραγματικά Αμερικάνικο σήριαλ.

Η ταινια ειχε 2 target groups

1) 15-18 χρονα ρομαντικο-χεσε-μεσα-απελπισμενα-διαθεσιμα*-βρηκα-τον πριγκιπα-μου κοριτσακια
2) 16-19χρονους που ειχαν παει για να βρουν τις αποπανω

Το μονο που αξιζε ηταν το soundtrack της ταινιας και ειδικα το κομματακι Eyes On Fire απο Blue Foundation..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
το κοινο στο οποιο η ταινια θα εκανε massive επιτυχια ειναι το νεανικο και κυριως τα κοριτσακια ,οπως λετε μερικοι, καθως τα love storys τα αποδεχονται πιο ευκολα οι γυναικες
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ δεν καταλαβα ;!
καθε ταινια εχει το κοινο της
και οι παλιες ελληνικες ταινιες Π.Χ εχουν target group την γιαγια μου!

κι εμενα μου αρεσε πολυ η μουσικη της ταινιας, οπως επισης και η φωτογραφια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
το κοινο στο οποιο η ταινια θα εκανε massive επιτυχια ειναι το νεανικο και κυριως τα κοριτσακια ,οπως λετε μερικοι, καθως τα love storys τα αποδεχονται πιο ευκολα οι γυναικες
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ δεν καταλαβα ;!
καθε ταινια εχει το κοινο της
και οι παλιες ελληνικες ταινιες Π.Χ εχουν target group την γιαγια μου!

κι εμενα μου αρεσε πολυ η μουσικη της ταινιας, οπως επισης και η φωτογραφια..
Θα σου πω γω που βρίσκεται το ""κακο"" περηφανηβασιλισσα , μια ταινια θα την ονομαζα χειριστικη με την αρνητικη εννοια οταν ειναι κατασκευασμενη με τετοιο ευτελη τροπο και παραγουνε ενα προιον με σκοπο να σου χειραγωγησει και να ιντριγκάρει το μυαλο σου για να βγαλουνε χρηματα (twilight,transformers etc) .Ενω στις πραγματικα αξιες ταινιες επειδη ακριβως ειναι καλα κατασκευασμενες εχουμε ως απόρροια συναισθηματα ,διοτι ο σκοπος ητανε να βγει κατι ομορφο οχι και κερδοφορο , φετινες ταινιες οπως slumdog millionaire , frost/nixon , gran torino , wall-e , the curious case of benjamin button.Oxι οτι μισω τις υπολοιπες pretentious ταινιες απλα δεν μπορω να κλεινω τα αυτια μου οταν ακουω να τις ονομαζουνε αριστουργηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πολύ ωραία ήταν η ταινία αν και την είδα σε χάλια ποιότητα (:p)
Ωραία σκηνο8εσία είχε, σε κρατούσε σε αγωνία..και η μουσική ήταν τέλεια :no1:
H τελευταία σκηνη μ'αρεσε πάρα πολύ αν και απογοητεύτηκα που δεν την έκαμε βαμπιρ :p


Αντε να βγεί και το επόμενο.. :D [αν και 8α αργήσει λιγάκι (Τέλος Νοεμβρίου στην Αμερική ) ]



P.s. Χμμ το κουκλί που παίζει πολύ γνωστό μου φαινόταν..Νομάω ότι τον έχω δει και σε άλλη ταινία... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Πολύ ωραία ήταν η ταινία αν και την είδα σε χάλια ποιότητα (:p)
Ωραία σκηνο8εσία είχε, σε κρατούσε σε αγωνία..και η μουσική ήταν τέλεια :no1:
H τελευταία σκηνη μ'αρεσε πάρα πολύ αν και απογοητεύτηκα που δεν την έκαμε βαμπιρ :p


Αντε να βγεί και το επόμενο.. :D [αν και 8α αργήσει λιγάκι (Τέλος Νοεμβρίου στην Αμερική ) ]



P.s. Χμμ το κουκλί που παίζει πολύ γνωστό μου φαινόταν..Νομάω ότι τον έχω δει και σε άλλη ταινία... :hmm:
Έπαιζε και στο Χάρρυ Πότερ 4 και στη Νάρνια με τον πριγκιπα Κασπιαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Έπαιζε και στο Χάρρυ Πότερ 4 και στη Νάρνια με τον πριγκιπα Κασπιαν.

Aαααα ναι σωστά..για αυτό μου φαινοταν γνωστος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Aαααα ναι σωστά..για αυτό μου φαινοταν γνωστος :)
Δεν ήταν τόσο μανάρι στα υπόλοιπα. Το στυλ βαμπιρ τον κάνει τρομερά γοητευτικό :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Θα σου πω γω που βρίσκεται το ""κακο"" περηφανηβασιλισσα , μια ταινια θα την ονομαζα χειριστικη με την αρνητικη εννοια οταν ειναι κατασκευασμενη με τετοιο ευτελη τροπο και παραγουνε ενα προιον με σκοπο να σου χειραγωγησει και να ιντριγκάρει το μυαλο σου για να βγαλουνε χρηματα (twilight,transformers etc) .Ενω στις πραγματικα αξιες ταινιες επειδη ακριβως ειναι καλα κατασκευασμενες εχουμε ως απόρροια συναισθηματα ,διοτι ο σκοπος ητανε να βγει κατι ομορφο οχι και κερδοφορο , φετινες ταινιες οπως slumdog millionaire , frost/nixon , gran torino , wall-e , the curious case of benjamin button.Oxι οτι μισω τις υπολοιπες pretentious ταινιες απλα δεν μπορω να κλεινω τα αυτια μου οταν ακουω να τις ονομαζουνε αριστουργηματα


για μενα ηταν ομορφη ταινια ΚΑΙ κερδοφορα οπως θελουν τα μεγαλα studios (αυτος ειναι ο σκοπος αλλωστε σε καθε ταινια)

οι μεγαλοι ερωτες και τα δυνατα συναισθηματα (τυπου Ρωμαιος και Ιουλιετα) ειναι κατι που λειπει απο την σημερινη κοινωνια οποτε ηταν ενα καλο πατημα για σιγουρη επιτυχια.Συνδυαζει μαλιστα και δραση,ακομα καλυτερα!
"αφου δεν το χουμε, τουλαχιστον ας το βιωσουμε μεσω της ταινιας"

Ας ονειρευτουμε λιγακι εστω ενα διωρο και υπαρχει χωρος και για τις υπολοιπες ταινιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Λοιπον, την ειδα κι εγω.
Δεν ηταν τοσο βλακεια οσο περιμενα αλλα δεν με εντυπωσιασε κιολας. Ειχε καποια ωραια στοιχεια οπως η εικονα (φωτισμος κτλ) και η μουσικη, γενικα σαν λαβ στορι δεν ηταν κι ασχημο. Ομως δεν ανταποκρινοταν στα γουστα μου ιδιαιτερα... αν ειχε καπως παραπανω σκοταδι και βαμπιρισια βια να ηταν πιο ωραιο... Στη σκηνη ας πουμε που ειναι τα καλα βαμπιρ και τα κακα και γρυλιζουν το να στο αλλο ηταν τουλαχιστον γελοιο... δε φαινοταν καθολου σαν εχθρα μεταξυ τερατων.

Επισης για ολες τις κοπελιες που λετε ο Εντουαρτ ειναι ο τελειος κτλ απλα να σας επισημανω οτι ο λογος που ειναι τοσο τελειος ειναι ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟΣ. Οποτε μονο κακο στον εαυτο σας κανετε με τετοιες συγκρισεις...

btw εμενα ο εντουαρτ κακασχημος μου φανηκε, ο κακος ξανθος (τζεημς?) ηταν πολυ πιο ωραιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
btw εμενα ο εντουαρτ κακασχημος μου φανηκε, ο κακος ξανθος (τζεημς?) ηταν πολυ πιο ωραιος.
εμενα μου αρεσε και ο μπαμπας βαμπιρης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Λοιπον, την ειδα κι εγω.
Δεν ηταν τοσο βλακεια οσο περιμενα αλλα δεν με εντυπωσιασε κιολας. Ειχε καποια ωραια στοιχεια οπως η εικονα (φωτισμος κτλ) και η μουσικη, γενικα σαν λαβ στορι δεν ηταν κι ασχημο. Ομως δεν ανταποκρινοταν στα γουστα μου ιδιαιτερα... αν ειχε καπως παραπανω σκοταδι και βαμπιρισια βια να ηταν πιο ωραιο... Στη σκηνη ας πουμε που ειναι τα καλα βαμπιρ και τα κακα και γρυλιζουν το να στο αλλο ηταν τουλαχιστον γελοιο... δε φαινοταν καθολου σαν εχθρα μεταξυ τερατων.

Επισης για ολες τις κοπελιες που λετε ο Εντουαρτ ειναι ο τελειος κτλ απλα να σας επισημανω οτι ο λογος που ειναι τοσο τελειος ειναι ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟΣ. Οποτε μονο κακο στον εαυτο σας κανετε με τετοιες συγκρισεις...

btw εμενα ο εντουαρτ κακασχημος μου φανηκε, ο κακος ξανθος (τζεημς?) ηταν πολυ πιο ωραιος.
Τουλάχιστον για 'μένα, ακριβώς για αυτόν το λόγο είναι τέλειος. Επειδή είναι υπερφυσικός. Δεν μ' αρέσει σαν άνθρωπος, αλλα σα βαμπιρ. Και δεν κάνω συγκρίσεις. Απλώς τον θυαμάζω μέσα απο την ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τουλάχιστον για 'μένα, ακριβώς για αυτόν το λόγο είναι τέλειος. Επειδή είναι υπερφυσικός. Δεν μ' αρέσει σαν άνθρωπος, αλλα σα βαμπιρ. Και δεν κάνω συγκρίσεις. Απλώς τον θυαμάζω μέσα απο την ταινία.

Εννοω οτι το γεγονος πως ειναι τοσο κολλημενος με αυτην και της λεει ο,τι της λεει ειναι κατι υπερφυσικο, οφειλεται στο αιμα της μαλλον. Απλα διευκρινηση μηπως δε καταλαβες καλα πως το εννοουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Εννοω οτι το γεγονος πως ειναι τοσο κολλημενος με αυτην και της λεει ο,τι της λεει ειναι κατι υπερφυσικο, οφειλεται στο αιμα της μαλλον. Απλα διευκρινηση μηπως δε καταλαβες καλα πως το εννοουσα.
A οκ, τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Γούστα ειναι βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bicoolini

Νεοφερμένος

Η bicoolini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Την ταινία δεν την έχω δει ακόμα αλλά το βιβλίο μού άρεσε πολύ!
Σε κρατάει σε αγωνία συνέχεια...Και σήμερα πήρα το δεύτερο!Όποιου του άρεσε η ταινία να διαβάσει το βιβλίο οπωσδήποτε!:)Και για τον πρωταγωνιστή που λέτε ότι είναι πολύ ωραίος έχω τις επιφυλάξεις μου...Στο βιβλίο τον περιγράφει τόσο πανέμορφο και υπέροχο που δεν ξέρω αν μπορούν να το πετύχουν στην ταινία..!Αλλά πριν δω την ταινία δεν μπορώ να ξέρω...Οπότε μόλις τη δω θα ξαναγράψω!
-----------------------------------------
Και να προσθέσω επίσης κάτι...Είναι πιο ωραίο να φιάχνεις τους ήρωες με την φαντασία σου από το να σου τους δίνει έτοιμους η ταινία!Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να περιμένεις να βγει η ταινία και να διαβάσεις μετά το βιβλίο!Δεν θα έχει ενδιαφέρον...Αντιθέτως,εγώ σκέφτομαι να διαβάσω πρώτα το δεύτερο βιβλίο και μετά να δω την ταινία...Να συνεχίσω για λίγο ακόμα με τη δική μου Bella και τον δικό μου Edouart...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top