Twilight-Λυκόφως

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Aποφασισα να ανοιξω ενα θεμα για αυτη την υπεροχη ταινια και τα εξισου υπεροχα βιβλια της σειρας.Το εχετε δει?Πηγα το ειδα προχτες και ενθουσιαστηκα!Ολο αυτο σκεφτομαι:D
Σκοπευω αυριο κιολας να παραγγειλω απο το βιβλιοπωλειο το 1ο βιβλιο...Τι να εχω πορωθει!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Για δώστε τίποτα info για την ταινία να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Choco

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εγω εχω δει φασεις απο αυτο και ειναι τρομερο.
-----------------------------------------
Για δώστε τίποτα info για την ταινία να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι :)

δηλαδη τι ενοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
εγω εχω δει φασεις απο αυτο και ειναι τρομερο.
-----------------------------------------


δηλαδη τι ενοεις?

το στόρυ κάπως για να καταλάβουμε. :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Choco

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εχει σχεση με βρικολακες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
το στόρυ κάπως για να καταλάβουμε. :iagree:
λογικα θα πρεπει να υπαρχει καποιο site που να λεει την υποθεση..
βασικα δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο δεν καταλαβαινω γιατι εχει γινει τετοιος ντορος με τη συγκεκριμενη ταινια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
λογικα θα πρεπει να υπαρχει καποιο site που να λεει την υποθεση..
βασικα δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο δεν καταλαβαινω γιατι εχει γινει τετοιος ντορος με τη συγκεκριμενη ταινια:P

Ναι..οκ..το λέω για να μας έλεγε την άποψη της και αβριλένα.Την ξέρω περίπου την ταινία.
Έχει ωραίο πρωταγωνιστή για αυτό..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Η νεαρή Ιζαμπέλα ανακαλύπτει μια μυστηριώδη οικογένεια και ερωτεύεται ένα από τα μέλη της, τον Έντουαρντ. Μια συγκλονιστική αποκάλυψη όμως την περιμένει: ο Έντουαρντ και η οικογένειά του είναι βρικόλακες, οι οποίοι έχουν επιλέξει έναν διαφορετικό τρόπο ζωής. Παραμένουν αθάνατοι, αλλά δεν πίνουν ανθρώπινο αίμα λόγω του ηθικού τους κώδικα και μπορούν να κυκλοφορούν στον ήλιο. Η Ιζαμπέλα θα πρέπει να ρισκάρει τα πάντα για να είναι μαζί του, ενώ ο Έντουαρντ θα πρέπει να παλέψει με τη δίψα του για αίμα. Το φιλμ αυτό είναι μια ιστορία αγάπης, σαν το "Ρωμαίος & Ιουλιέτα" στην πιο τρομακτική του εκδοχή, ανάμεσα σε ανθρώπους και βρικόλακες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Η νεαρή Ιζαμπέλα ανακαλύπτει μια μυστηριώδη οικογένεια και ερωτεύεται ένα από τα μέλη της, τον Έντουαρντ. Μια συγκλονιστική αποκάλυψη όμως την περιμένει: ο Έντουαρντ και η οικογένειά του είναι βρικόλακες, οι οποίοι έχουν επιλέξει έναν διαφορετικό τρόπο ζωής. Παραμένουν αθάνατοι, αλλά δεν πίνουν ανθρώπινο αίμα λόγω του ηθικού τους κώδικα και μπορούν να κυκλοφορούν στον ήλιο. Η Ιζαμπέλα θα πρέπει να ρισκάρει τα πάντα για να είναι μαζί του, ενώ ο Έντουαρντ θα πρέπει να παλέψει με τη δίψα του για αίμα. Το φιλμ αυτό είναι μια ιστορία αγάπης, σαν το "Ρωμαίος & Ιουλιέτα" στην πιο τρομακτική του εκδοχή, ανάμεσα σε ανθρώπους και βρικόλακες.

:DΜου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
K εγω που εχω δει αποσπασματα απο τ ταινια καλη μ φανηκε...! Θελω να παω να τ δω...!
:no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
είναι πιασάρικο πάντως... πάντος το όλο θέμα στην Αμερική έχει γίνει ψύχωση! αφού το βιβλίο είναι best seller και έχει επισκιάσει μέχρι και το harry potter !:jumpy:

γενικά όμως λέγεται ότι είναι φούσκα ... δηλαδή ο τρόπος που έχει λανσαριστεί είναι "ύπουλος" δεν μου έρχεται άλλη λέξη.... γιατί από την πρώτη κιόλας ταινία σου δείχνει ότι , "ξέρεις? θα ακολουθήσουν και άλλες ταινίες..." δηλαδή σα στεγνή απόπειρα μίμησης της επιτυχίας του harry potter (όχι ότι είμαι και φαν του) απλά αναφέρω τι έλεγε στο E! .

ωστόσο με τρώει η περιέργεια να το δω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έχει ωραίο πρωταγωνιστή για αυτό..:D
σιγα:P
ενταξει ο καθενας με τα γουστα του φυσικα:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=k1GbukZnl1Y[/ame]

Φοβερή ταινία θα ήταν, αλλά την χάλασαν. TOO MUCH ROMANCE.
Επίσης η σκηνοθεσία ήταν κάπως, ειδικά στην αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Λολ αυτη η "τρομερη" ταινια που για την οποια μιλατε , απευθυνεται περισσοτερο σε 14χρονα κοριτσια που μπορουν να αγνοησουνε τα τεραστια κενα στη λογικη και δεχονται με ευχαριστιση την πουστοποιηση του μυθου των βρυκολακων.Ειναι το λιγοτερο καταθληπτικο να βλεπεις μια τετοια ταινια να πλουτιζει στο box office ενω ταυτοχρονα παιζεται μια πανεμορφη ερωτικη ταινια για βρυκολακες Let the Right One in και πηγιανουν τοσοι λιγοι να την δουν , αχχχ καταθληπτικο indeed.

δηλαδή ο τρόπος που έχει λανσαριστεί είναι "ύπουλος" δεν μου έρχεται άλλη λέξη.... γιατί από την πρώτη κιόλας ταινία σου δείχνει ότι , "ξέρεις? θα ακολουθήσουν και άλλες ταινίες..." δηλαδή σα στεγνή απόπειρα μίμησης της επιτυχίας του harry potter
.
Πραγματι , θυμίζει το πρωτο επεισοδιο τηλεοπτικης σειρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ναι, όλες οι έφηβες κοπέλες έχουν ξετρελαθεί με αυτό, μιας και προς αυτό το κοινό προορίζεται. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάζει τα αγόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ναι..οκ..το λέω για να μας έλεγε την άποψη της και αβριλένα.Την ξέρω περίπου την ταινία.
Έχει ωραίο πρωταγωνιστή για αυτό..:D
οχι μονο γι αυτο...Και ο φουφουτος να επαιζε:P θα μου αρεσε παλι η ταινια...Ει ναι το σεναριο, η σκηνοθεσια, δεν ξερω...Κατι με ιντριγκαρει σε αυτη:D
-----------------------------------------
Λολ αυτη η "τρομερη" ταινια που για την οποια μιλατε , απευθυνεται περισσοτερο σε 14χρονα κοριτσια που μπορουν να αγνοησουνε τα τεραστια κενα στη λογικη και δεχονται με ευχαριστιση την πουστοποιηση του μυθου των βρυκολακων.Ειναι το λιγοτερο καταθληπτικο να βλεπεις μια τετοια ταινια να πλουτιζει στο box office ενω ταυτοχρονα παιζεται μια πανεμορφη ερωτικη ταινια για βρυκολακες Let the Right One in και πηγιανουν τοσοι λιγοι να την δουν , αχχχ καταθληπτικο indeed.


Πραγματι , θυμίζει το πρωτο επεισοδιο τηλεοπτικης σειρας
Κοιτα αυτη ειναι η αποψη σου...Η ταινια αυτη για εμενα ειναι πολυ καλη...Οχι για τον ηθοποιο αλλα για τον τροπο μας παρουσιαζει αυτον τον βρικολακα.Οχι σαν αυτους που εχουμε στο μυαλο μας αλλα εναν ευγενικο, και καλο ''νεο''.Επισης δεν υπαρχουν υπερβολες οπως νυχτεριδες, φερετρα και μεγαλοι κυνοδοντες..Μεχρι τωρα οι περισσοτεροι ειχαν συνδιασει τη διψα για αιμα που βλεπουμε στην ταινια με την εντονη σεξουαλικη επιθυμια..Αλλα στο λυκοφως δεν εχουμε ουτε πολυ βια, ουτε σεξ.Εμενα αυτο με αγγιζει και ειναι κατι το ασυνηθιστο στις σημερινες ταινιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
η μανα μου ειναι η προσωποποιηση της πορωσης με αυτο το βιβλιο και εχει λυσσαξει να παμε να το δουμε οταν ερθει.αφου σε φασεις μου θυμιζει εμενα οταν ημουν 9-10,οταν μαζευομασταν ολα τα σκατουλια της γειτονιας και συζητησαμε για τη μαρια της γειτονιας.τα λεγαμε με ενα παθος....:Dτωρα διαβαζω κι εγω το βιβλιο και θα παω οταν ερθει.σηεμρα το ξεκινησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Κοιτα αυτη ειναι η αποψη σου...Η ταινια αυτη για εμενα ειναι πολυ καλη...Οχι για τον ηθοποιο αλλα για τον τροπο μας παρουσιαζει αυτον τον βρικολακα.Οχι σαν αυτους που εχουμε στο μυαλο μας αλλα εναν ευγενικο, και καλο ''νεο''.Επισης δεν υπαρχουν υπερβολες οπως νυχτεριδες, φερετρα και μεγαλοι κυνοδοντες..Μεχρι τωρα οι περισσοτεροι ειχαν συνδιασει τη διψα για αιμα που βλεπουμε στην ταινια με την εντονη σεξουαλικη επιθυμια..Αλλα στο λυκοφως δεν εχουμε ουτε πολυ βια, ουτε σεξ.Εμενα αυτο με αγγιζει και ειναι κατι το ασυνηθιστο στις σημερινες ταινιες.
Κοιταξε να δεις οπως ειπα πριν εσυ ειναι το κοινο που ηθελε να αγγιξει η ταινια , αμα σου αρεσει δεν μπορω να κανω κατι για αυτο , το προβλημα μου ητανε οτι μια αγνωστη σουηδικη ταινια με βρικολακες και καποια αγαπη ειναι κλασης ανωτερη.Αλλωστε ταινια με υπερβολες οπως λες εχουμε να δουμε τοσα χρονια , κοιταζοντας προσφατες καλες ταινιες με βρυκολακες interview with a vampire , near dark δεν εχουμε πουθενα τιποτα τετοιο.Στο λυκοφως οντως δεν εχουμε τιποτα , ουτε σεναριο αλλα δεν υπαρχει νοημα για διενεξη η ταινια σε αγγιξε παρολα τα τεραστια ψεγαδια της και για αυτο μπορω να της δωσω καποιο σεβασμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
εγω την ειδα πριν λιγο...
ηταν τελεια!!

(αν και παραλιγο να παθω μυωπια ή πρεσβυωπια ή αστιγματισμο ή οτι παθαινεις τελος παντων οταν εισαι πρωτη σειρα!)

αχχχχχχχχχχχχχχχχχ

:inlove::inlove:

η επομενη θα λεγεται NEW MOON !!



αλλα καμια σκηνη σεξ βρε παιδι μου;;; με τη λιγουρα μειναμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top