Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Και γω θα θελα να μου πει αν καποιος εδωσε Γ1 αγγλικα πως του φανηκε...Πως ηταν?ευκολα ή δυσκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
παιδια στην προηγουμενη σελιδα ποσταρα,ελεος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Δεν έδωσα Αγγλικά Γ1, αλλά είδα τα θέματα. Πιστεύω ότι ήταν πάρα πολύ εύκολα. Πέρα από το λεξιλόγιο, που μερικές φορές ήταν εξεζητημένο, ήταν θέματα βατά, ειδικά η έκθεση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazmoisiades

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Τα θέματα που ακριβώς τα βρήκες; Επειδή τα ψάχνω και δεν ξέρω που υπάρχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NONI

Νεοφερμένος

Η NONI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κι εγώ ψάχνω να βρω τα θέματα. Ας βοηθήσει κάποιος. Στην ιστοσελίδα του κρατικού δεν τα έχουν βγάλει ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ποποοοοοο

Δίνω το Σάββατο Β'2 Ιταλικά ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλη σας επιτυχία παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Πολύυυ εύυκολλλααα ήταααανννν !! Έλεος !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω βρηκα μερικα στο reading δυσκολα.ειδκα αυτο το κειμενο για τη meryline or whatever.εχασα αρκετες μοναδες εκει.α,παιδια,εκει στην τελευταια ασκηση που πρεπει να γραψουμε προτασεις εκανα 3-4 μουτζουρες και οι μλκες οι επιτηρητες μου ειπαν οτι θα τα παρουν λαθος.ισχυει?εγω πιστευω οχι!εσεις τι λετε?:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν νομιζω να θεωρηθει λάθος!
Καθως αυτες τις τελευταιες προτασεις που γραφεις εσυ τις διορθωνει examiner και οχι ο υπολογιστης!

Αληθεύει οτι γραφεις μονο με στιλό διαρκειας και όχι με μολύβι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italikoulis

Νεοφερμένος

Ο Italikoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ΚΠΓ - ΙΤΑΛΙΚΑ Β2

Πριν από λίγο άρχισαν να με παίρνουν τηλέφωνο μαθητές μου που έδωσαν Β2 (Ιταλικά) για να μου πουν πώς τα πήγαν. Καταγγέλουν όλοι ότι το ascolto (ηχητικό) ήταν πρωτοφανώς δύσκολο, με την έννοια ότι ήταν εντελώς δυσδιάκριτες οι ομιλίες κι όχι το λεξιλόγιο. Θα μπορούσε να αντιτείνει κανείς ότι οι εν λόγω μαθητές δεν είναι "καλοί" μαθητές, ή δεν ήταν καλά εξασκημένοι σε αυθεντικά brani d' ascolto (ηχητικά αποσπάσματα), μάλιστα αυτή η τελευταία δικαιολογία από τους ιθύνοντες πολύ της μόδας είναι...
Είναι όμως τυχαίο που γενικά όλοι οι εξεταζόμενοι στο εν λόγω επίπεδο, βγαίνοντας από την αίθουσα δήλωναν απογοητευμένοι (?), κάτι που μου επιβεβαίωσε γονιός που παρευρισκόταν, αλλά και άλλος συνάδελφος.
:hmm:Κι άντε πες είναι φήμες και δικαιολογίες των μαθητών...., όμως όταν οι μαθητές, τουλάχιστον αυτοί που εγώ γνωρίζω καλά ότι είχαν κάνει όλα τα ascolto παλαιότερων εξετάσεων, συμπεριλαμβανομένων και των ετών που αποσύρθηκαν πρόσφατα από το site του ΚΠΓ, αλλά και ηχητικά που προέρχονται από ραδιόφωνο και T.V. κι όχι ηχογραφημένα σε studio, έχουν δηλ. μέτρο σύγκρισης, τότε πάει να πει πως δεν είναι τρελοί, ούτε και τόσο "κακοί" μαθητές και εκτιμητές της κατάστασης. Θα μου πεις μπορεί να συνέβη μόνο στο συγκεκριμένο εξεταστικό κέντρο. Εγώ δεν μπορώ να έχω προσωπική άποψη, αφού δεν άκουσα με τ' αυτιά μου, συχνά οι μαθητές υπερβάλλουν. Κοντός ψαλμός αλληλούια όμως, αφού τα θέματα θα εμφανιστούν στο site του ΚΠΓ και θα βρίσκονται στη γνωστή λίστα με αυτά των τελευταίων ετών και θα γίνουν οι συγκρίσεις. Άλλη ένδειξη θα είναι φυσικά το τι βαθμοί θα μπουν στο ascolto συγκριτικά με τον αριθμό των υποψηφίων που το έδωσαν. Δηλ. πόσοι στους πόσους τα πήγαν καλά και πόσοι χάλια.
Α... και κάτι άλλο...! Χθες λέει είχαν πάει οι μαθητές για προφορικά από τις 10 το πρωί και θέλανε να τους διώξουνε να ξαναπάνε το απόγευμα (στο 16ο Γεν. Λύκειο Αθηνών)!!! ...αφού εντωμεταξύ οι υποψήφιοι είχαν αφήσει τις δουλειές τους κι είχαν ήδη στηθεί και περίμεναν κάμποση ώρα. Τελικά μετά από παράπονα και γκρίνιες το θέμα διευθετήθηκε, αλλά δεν το καταλαβαίνω. Αυτό λέγεται οργάνωση? Ξεχνούν φαίνεται πως - τουλάχιστον για την ώρα - έχουν να κάνουν με ενηλίκους που εργάζονται κι όχι με παιδάκια που μπορούν να τα "παίζουν" όπως θέλουν... Πάντως απ' ό,τι είπαν τα παιδιά τα προφορικά ήταν βατά και στα πλαίσια της θεματολογίας που καλύπτει το συγκεκριμένο επίπεδο.
Αυτά. Όφειλα να μεταφέρω τα παράπονα έτσι όπως τα μετέφεραν και σε μένα οι μαθητές μου, αποσκοπώντας στη βελτίωση αυτών των εξετάσεων που έχουμε κάθε λόγο να στηρίζουμε, αφού είναι κρατικές και αναγνωρισμένες και αναγνωρίζω απ' την πλευρά μου ότι γίνεται μια σοβαρή και φιλότιμη προσπάθεια, η οποία δεν θα πρέπει να χαντακωθεί από μια δήθεν σοβαροφανή αυστηρότητα μεμονωμένα σε κάποια fase (π.χ. στο ascolto), δυσανάλογη στην τελική με τη δυσκολία που θα έπρεπε να έχει το συγκεκριμένο επίπεδο. Αναρωτιέμαι τάχα πόσοι από τους φοιτητές Ιταλικής Φιλολογίας (δηλ. τους αυριανούς, ή και ...τωρινούς καθηγητές των υποψηφίων αυτών των εξετάσεων) θα τα κατάφερναν καλύτερα στις εξετάσεις από τους υποψήφιους... (Χα!)
Όμως έχω εμπιστοσύνη στους υπεύθυνους για τα Ιταλικά, γιατί είναι εξαιρετικοί επιστήμονες. Φαντάζομαι ότι όλα θα πάνε καλά για τους υποψήφιους που πήγαν σωστά προετοιμασμένοι, με την έννοια ότι ήταν του ανάλογου επιπέδου, γιατί τελευταία μου συμβαίνει όλο και πιο συχνά να ξεκινάω συνεργασία με μαθητές που έδωσαν κάποιο δίπλωμα, κόπηκαν, άλλαξαν φρ/ριο κι ανακαλύπτω με έκπληξη ότι όχι μόνο δεν ήταν στο επίπεδο να δώσουν π.χ. Β2, ή celi3, αλλά ούτε καν celi2...! :!:
Τα σέβη μου:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
το ξερω,αλλα ειναι και αυτα που μας λενε οι επιτηρητες και μας αγχωνουν.ναι,αληθευει,αλλα μονο για τις απαντησεις που περνας στο answer sheet.για τα θεματα δεν ξερω,βασικα δεν ρωτησα γιατι δε σκοπευα να βαλω τα χεριακια μου και να βγαλω τα ματακια μου σε περιπτωση που η απαντηση ηταν σε ενα στυλο πιστευουμε :P,εγω με μολυβι εγραφα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ΚΠΓ - ΙΤΑΛΙΚΑ Β2

Πριν από λίγο άρχισαν να με παίρνουν τηλέφωνο μαθητές μου που έδωσαν Β2 (Ιταλικά) για να μου πουν πώς τα πήγαν. Καταγγέλουν όλοι ότι το ascolto (ηχητικό) ήταν πρωτοφανώς δύσκολο, με την έννοια ότι ήταν εντελώς δυσδιάκριτες οι ομιλίες κι όχι το λεξιλόγιο. Θα μπορούσε να αντιτείνει κανείς ότι οι εν λόγω μαθητές δεν είναι "καλοί" μαθητές, ή δεν ήταν καλά εξασκημένοι σε αυθεντικά brani d' ascolto (ηχητικά αποσπάσματα), μάλιστα αυτή η τελευταία δικαιολογία από τους ιθύνοντες πολύ της μόδας είναι...
Είναι όμως τυχαίο που γενικά όλοι οι εξεταζόμενοι στο εν λόγω επίπεδο, βγαίνοντας από την αίθουσα δήλωναν απογοητευμένοι (?), κάτι που μου επιβεβαίωσε γονιός που παρευρισκόταν, αλλά και άλλος συνάδελφος.
:hmm:Κι άντε πες είναι φήμες και δικαιολογίες των μαθητών...., όμως όταν οι μαθητές, τουλάχιστον αυτοί που εγώ γνωρίζω καλά ότι είχαν κάνει όλα τα ascolto παλαιότερων εξετάσεων, συμπεριλαμβανομένων και των ετών που αποσύρθηκαν πρόσφατα από το site του ΚΠΓ, αλλά και ηχητικά που προέρχονται από ραδιόφωνο και T.V. κι όχι ηχογραφημένα σε studio, έχουν δηλ. μέτρο σύγκρισης, τότε πάει να πει πως δεν είναι τρελοί, ούτε και τόσο "κακοί" μαθητές και εκτιμητές της κατάστασης. Θα μου πεις μπορεί να συνέβη μόνο στο συγκεκριμένο εξεταστικό κέντρο. Εγώ δεν μπορώ να έχω προσωπική άποψη, αφού δεν άκουσα με τ' αυτιά μου, συχνά οι μαθητές υπερβάλλουν. Κοντός ψαλμός αλληλούια όμως, αφού τα θέματα θα εμφανιστούν στο site του ΚΠΓ και θα βρίσκονται στη γνωστή λίστα με αυτά των τελευταίων ετών και θα γίνουν οι συγκρίσεις. Άλλη ένδειξη θα είναι φυσικά το τι βαθμοί θα μπουν στο ascolto συγκριτικά με τον αριθμό των υποψηφίων που το έδωσαν. Δηλ. πόσοι στους πόσους τα πήγαν καλά και πόσοι χάλια.
Α... και κάτι άλλο...! Χθες λέει είχαν πάει οι μαθητές για προφορικά από τις 10 το πρωί και θέλανε να τους διώξουνε να ξαναπάνε το απόγευμα (στο 16ο Γεν. Λύκειο Αθηνών)!!! ...αφού εντωμεταξύ οι υποψήφιοι είχαν αφήσει τις δουλειές τους κι είχαν ήδη στηθεί και περίμεναν κάμποση ώρα. Τελικά μετά από παράπονα και γκρίνιες το θέμα διευθετήθηκε, αλλά δεν το καταλαβαίνω. Αυτό λέγεται οργάνωση? Ξεχνούν φαίνεται πως - τουλάχιστον για την ώρα - έχουν να κάνουν με ενηλίκους που εργάζονται κι όχι με παιδάκια που μπορούν να τα "παίζουν" όπως θέλουν... Πάντως απ' ό,τι είπαν τα παιδιά τα προφορικά ήταν βατά και στα πλαίσια της θεματολογίας που καλύπτει το συγκεκριμένο επίπεδο.
Αυτά. Όφειλα να μεταφέρω τα παράπονα έτσι όπως τα μετέφεραν και σε μένα οι μαθητές μου, αποσκοπώντας στη βελτίωση αυτών των εξετάσεων που έχουμε κάθε λόγο να στηρίζουμε, αφού είναι κρατικές και αναγνωρισμένες και αναγνωρίζω απ' την πλευρά μου ότι γίνεται μια σοβαρή και φιλότιμη προσπάθεια, η οποία δεν θα πρέπει να χαντακωθεί από μια δήθεν σοβαροφανή αυστηρότητα μεμονωμένα σε κάποια fase (π.χ. στο ascolto), δυσανάλογη στην τελική με τη δυσκολία που θα έπρεπε να έχει το συγκεκριμένο επίπεδο. Αναρωτιέμαι τάχα πόσοι από τους φοιτητές Ιταλικής Φιλολογίας (δηλ. τους αυριανούς, ή και ...τωρινούς καθηγητές των υποψηφίων αυτών των εξετάσεων) θα τα κατάφερναν καλύτερα στις εξετάσεις από τους υποψήφιους... (Χα!)
Όμως έχω εμπιστοσύνη στους υπεύθυνους για τα Ιταλικά, γιατί είναι εξαιρετικοί επιστήμονες. Φαντάζομαι ότι όλα θα πάνε καλά για τους υποψήφιους που πήγαν σωστά προετοιμασμένοι, με την έννοια ότι ήταν του ανάλογου επιπέδου, γιατί τελευταία μου συμβαίνει όλο και πιο συχνά να ξεκινάω συνεργασία με μαθητές που έδωσαν κάποιο δίπλωμα, κόπηκαν, άλλαξαν φρ/ριο κι ανακαλύπτω με έκπληξη ότι όχι μόνο δεν ήταν στο επίπεδο να δώσουν π.χ. Β2, ή celi3, αλλά ούτε καν celi2...! :!:
Τα σέβη μου:thanks:


Συμφωνώ απόλυτα με τον κύριο ...
Το ascolto ήταν άκρως δύσκολο. Είχα κάνει πάρα πολύ καλή προετοιμασία, ειδικά στο ακουστικό που είχα πρόβλημα στην αρχή.
Σε όλα τα μέρη πήγα αρκετά καλά.
Στο ακουστικό πήγα τόσο χάλια που παίζει να πιάσω με το ζόρι τη βάση.
Και στα 4 μέρη μιλούσαν πάρα πολύ γρήγορα. Εντάξει, οι Ιταλοί είναι παπαρδέλες αλλά όχι και έτσι ! Ακουγόταν σε όλα ένα "χρρρχρρρ" και επίσης ήταν λες και μιλούσαν σε ένα πηγάδι και εγώ ήμουν πανω από το πηγάδι και προσπαθούσα να ακούσω.
Ήταν κάτι μεγάφωνα τερρραααστικα και είχαν πολύ ψηλά μπάσα και ακούγαμε "ντουφντουφ" ένα πράγμα σαν να γυρίζαμε hip-hop videoclip !

Σε μία prova ήταν για κάποιο άθλημα. Οι ερωτήσεις δεν ήταν κατανοητές και έλεγε π.χ. - Πού γίνεται αυτό το άθλημα ? α) στην παραλία β) στη θάλασσα γ) στο νερό
Άντε βγάλε εσύ τώρα συμπέρασμα !

Σε μία άλλη prova ήταν συνεντευξη και πρέπει να ήταν σε κάποιο τυπογραφείο εφημερίδας μεσα γιατί ακουγαμε "χρουτςχρουτςχρουτς" σαν να τυπωνόταν εφημερίδα.

Παρ'όλα αυτά, και η κατανόηση γραπτού λόγου και η παραγωγή γραπτού λόγου ήταν πολύ εύκολα και παιδιά που δίνανε και το Β'1 λένε ότι ήταν πιο εύκολα του Β'2 από του Β'1

Τι να πει κανείς ... Αυτά έχουν τα κρατικά ! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas74

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έχει βρει κανείς τα θέματα για Β2 Αγγλικών;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Έχει βρει κανείς τα θέματα για Β2 Αγγλικών;;;;

Σε λίγο καιρό θα ανακοινωθούν στην επίσημη σελίδα του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας (ΚΠΓ):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riaro

Νεοφερμένος

Η riaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους!Θα ηθελα να ρωτησω τον φιλο πυ ειναι καθηγητης το εξης:Αν ξεκινησω τωρα να κανω ιδιαιτερα μαθηματα στα Ιταλικα και "ριξω" τρελλο διαβασμα υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να δωδω τον Μαιο κπγ β2;Αν ναι με ποσες ωρες ιδιαιτερα την εβδομαδα;:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italikoulis

Νεοφερμένος

Ο Italikoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
riaro,
δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά θα αστειεύεσαι μάλλον...
:!:Είναι δυνατόν σε 6 μήνες, χωρίς να έχεις ποτέ ξανακάνει Ιταλικά, να πας να δώσεις το "Lower" των Ιταλικών (το οποίο Β2 τολμώ να πω είναι υψηλότερου επιπέδου - κατά τη γνώμη μου - από ένα "Lower")???????:nono:
Ρε παιδιά, είσαστε με τα καλά σας? :sΜήπως θέλετε να πάρετε θέση στο βιβλίο των ρεκόρ Guiness???:lol::jumpy:
Ιταλικά θέλετε να μάθετε, ή να κάνετε αγώνα δρόμου? :what:
Λοιπόν, εντάξει, δε θα σατυρίσω άλλο, αλλά θα απαντήσω ξεκάθαρα: ΟΧΙ

(* κι όποιος σου πει το αντίθετο - γιατί υπάρχουν και κάτι πονηρά φροντιστηριάκια που μπορεί να θέλουν να σου πουλήσουν κανά πακέτο ωρών ξεγυρισμένο, ή να σε πλακώσουν στα αλμυρούτσικα ιδιαίτερα - φέρτον μου να μου το πει εμένα...)
(** ναι, βέβαια γίνεται! Θες να σου κάνω εγώ 15 ώρες την εβδομάδα? Αστειεύομαι βέβαια...)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Πότε περίπου βγαίνουν τα αποτελέσματα του ΚΠΓ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tα αποτελέσματα θα βγουν το 2ο 15θημερο του Ιανουαρίου 2009!

Καλα αποτελέσματα σε όλους!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ωχχχχχχ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top