ΣΤΥΑ

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
PzH-2000GR ααααα ΑΣΕΙ δηλ...οκ στα δικαιολογιτικα που πρεπει να προσκομισουμε την ημερα καταταξης βεβαια διαφερουν λιγο απο τα ΑΣΣΥ που ειναι ι στυα γινεται λογος για καποια υπευθηνη δηλωση του τυπου οτι δεν ειμαι γραμμενος σε αλλο αει...Αυτη την δηλωση την πηρα απο την στρατολογια της περιοχης μου αλλα δεν ξερω αν χρειαζεται επικυρωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια, εγώ αγόρασα μια υπεύθυνη δήλωση (10 λεπτά κοστίζει) και τη συμπλήρωσα. Το ίδιο θα κάνουν και άλλα παιδιά που ξέρω. Τώρα αν θέλουν κάτι άλλο δε γνωρίζω. Και να θέλουν όμως, μην αγχώνεσαι, θα ρωτήσεις μέσα αφού ούτως ή άλλως, μέχρι την ορκομωσία έχεις διορία. Σε εμάς δηλαδή 21/12. Σε εσάς δε γνωρίζω πότε ορκίζεστε. Μην αγχώνεσαι με αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια, εγώ αγόρασα μια υπεύθυνη δήλωση (10 λεπτά κοστίζει) και τη συμπλήρωσα. Το ίδιο θα κάνουν και άλλα παιδιά που ξέρω. Τώρα αν θέλουν κάτι άλλο δε γνωρίζω. Και να θέλουν όμως, μην αγχώνεσαι, θα ρωτήσεις μέσα αφού ούτως ή άλλως, μέχρι την ορκομωσία έχεις διορία. Σε εμάς δηλαδή 21/12. Σε εσάς δε γνωρίζω πότε ορκίζεστε. Μην αγχώνεσαι με αυτό.
εγω μπαινω στις 16 σεπτεμβρη...και ξεκιναω με 40 μερες βασικη εκπαιδευση...μετα τις 40 ορκιζομαι κατευθειαν!αυτο που ζητανε για τις ξενες γλωσσες τι πρεπει να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
εγω μπαινω στις 16 σεπτεμβρη...και ξεκιναω με 40 μερες βασικη εκπαιδευση...μετα τις 40 ορκιζομαι κατευθειαν!αυτο που ζητανε για τις ξενες γλωσσες τι πρεπει να κανω?

Αν έχεις κάποιο πτυχίο Αγγλικών, Γερμανικών (π.χ. Lower, Proficiency, Grundstufe κ.τ.λ.) πρέπει να πας στα γραφεία τους (π.χ. Cambridge Athens, GOETHE κ.τ.λ.) να σου το φωτοτυπίσουν και να σου το επικυρώσουν. Εγώ έτσι έκανα τουλάχιστον. Αν δεν μπορείς να πας, τότε βγάλτο μια φωτοτυπία, πηγαινέ το. Το καλύτερο όμως είναι αυτό που σου είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αν έχεις κάποιο πτυχίο Αγγλικών, Γερμανικών (π.χ. Lower, Proficiency, Grundstufe κ.τ.λ.) πρέπει να πας στα γραφεία τους (π.χ. Cambridge Athens, GOETHE κ.τ.λ.) να σου το φωτοτυπίσουν και να σου το επικυρώσουν. Εγώ έτσι έκανα τουλάχιστον. Αν δεν μπορείς να πας, τότε βγάλτο μια φωτοτυπία, πηγαινέ το. Το καλύτερο όμως είναι αυτό που σου είπα.
αν και ρωτησα στα τηλεφωνα που υπαρχουν μπροστα στην προκυρηξη...κανεις δεν μου ανεφερε κατι τετοιο...ειπαν οτι δεν χρειαζεται τιποτα...οποτε σε ευχαριστω με σωνεις...Κορινθο μενω οποτε θα βρω λιγο χρονο να πεταχτω αθηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
αν και ρωτησα στα τηλεφωνα που υπαρχουν μπροστα στην προκυρηξη...κανεις δεν μου ανεφερε κατι τετοιο...ειπαν οτι δεν χρειαζεται τιποτα...οποτε σε ευχαριστω με σωνεις...Κορινθο μενω οποτε θα βρω λιγο χρονο να πεταχτω αθηνα...


Αν μπορείς να πας, καλό θα είναι. Αν όχι, τότε πήγαινε μόνο τη φωτοτυπία στη ΣΤΥΑ και στείλε κάποιο συγγενή σου στην Αθήνα, να ρυθμίσει το θέμα σε περίπτωση που δεν τη δεκτούν (στη ΣΤΥΑ) και στο 1ο επισκεπτήριο σου το φέρνει ο συγγενής σου και τους το δίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αν μπορείς να πας, καλό θα είναι. Αν όχι, τότε πήγαινε μόνο τη φωτοτυπία στη ΣΤΥΑ και στείλε κάποιο συγγενή σου στην Αθήνα, να ρυθμίσει το θέμα σε περίπτωση που δεν τη δεκτούν (στη ΣΤΥΑ) και στο 1ο επισκεπτήριο σου το φέρνει ο συγγενής σου και τους το δίνεις.
οκ ευχαριστω...παντως η υπευθυνη δηλωση που ειπαμε και πριν δεν θελει να επικυρωθει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
οκ ευχαριστω...παντως η υπευθυνη δηλωση που ειπαμε και πριν δεν θελει να επικυρωθει?


Όχι, για αυτό άλλωστε λέγεται και ''υπεύθυνη''. Αν τα στοιχεία που δηλώνεις είναι ψευδή (πράγμα το οποίο μπορεί να ελεγχθεί) σου επιβάλλονται ποινές. Τα λέει αναλυτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Όχι, για αυτό άλλωστε λέγεται και ''υπεύθυνη''. Αν τα στοιχεία που δηλώνεις είναι ψευδή (πράγμα το οποίο μπορεί να ελεγχθεί) σου επιβάλλονται ποινές. Τα λέει αναλυτικά.
τελεια τουλαχιστον εφυγε και αυτο απο πανω μου...σε ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Παιδιά σας εύχομαι οτι το καλύτερο και μετά από την εκπαίδευση μπείτε να μας πείτε πως ήταν....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
νομίζω ότι η βασική έχει μειωθεί στις 30 μέρες και παίζει να μας βγάλουν νωρίτερα λόγω των εκλογών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδιά σας εύχομαι οτι το καλύτερο και μετά από την εκπαίδευση μπείτε να μας πείτε πως ήταν....:)
θα se ενημερωσω...κατσε να μπω πρωτα...Καλη επιτυχια στις πανελληνιες-μην ανησυχεις θα περασει πολυ γρηγορα ο καιρος...
-----------------------------------------
νομίζω ότι η βασική έχει μειωθεί στις 30 μέρες και παίζει να μας βγάλουν νωρίτερα λόγω των εκλογών...
και εσυ στυα????συμφοιτητες δηλ????Ξερεις τιποτα για τις ειδικοτητες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
νομίζω ότι η βασική έχει μειωθεί στις 30 μέρες και παίζει να μας βγάλουν νωρίτερα λόγω των εκλογών...


Για ΣΤΥΑ δεν ξέρω, ΣΣΕ πάντως θα κάνουμε 1 μήνα ΒΣΕ αλλά έξοδο μετά το 2μηνο προβλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Για ΣΤΥΑ δεν ξέρω, ΣΣΕ πάντως θα κάνουμε 1 μήνα ΒΣΕ αλλά έξοδο μετά το 2μηνο προβλέπω.
Αλλο σσε στρατος ξηρας και αλλο στυα αεροπορια...Παντως για μενα η σσε ιταν η τελευταια μου επιλογι διοτι δεν μου πολυ αρεσε...Ειχα ακουσει τα χειροτερα για αυτη την σχολη...Εκτος και αν εχεις κολημα...δηλ να σου αρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ΣΜΑ πέρασα και θα μπούμε στις 14. Για τις ειδικότητες της ΣΤΥΑ δε ξέρω αλλά θα μάθεις όταν μπεις. Στη ΣΣΕ παίζει να σας κάνουν ένα κομμάτι της βασικής και σε βουνό. Μόλις ορκιστούμε θα βγαίνουμε Σαββατοκύριακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
.Παντως για μενα η σσε ιταν η τελευταια μου επιλογι διοτι δεν μου πολυ αρεσε...Ειχα ακουσει τα χειροτερα για αυτη την σχολη...Εκτος και αν εχεις κολημα...δηλ να σου αρεσει

Έχεις ακούσει τα χειρότερα επειδή στη ΣΣΕ είναι ζόρικη η εκπαίδευση. Ως τεχνικός υπαξιωματικός Αεροπορίας (συγγνώμη κιόλας, αλλά αυτή είναι η αλήθεια) οι ευθύνες είναι ελάχιστες σε σχέση με αυτές ενός Ανθυπολοχαγού. Γενικότερα οι Αξιωματικοί έχουν περισσότερες ευθύνες, λογικό είναι. Εκεί που τα πράγματα βέβαια είναι ακόμα πιό ήρεμα, είναι για τους αποφοίτους ΣΥΔ. Εκεί να δεις αραλίκι. Το αραλίκι βέβαια, δεν υπάρχει στις Ένοπλες Δυνάμεις. Απλά το λέω σε σύκγριση με αποφοίτους άλλων παραγωγικών σχολών. Για εμένα η πιο απαιτική είναι η ΣΙ-ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ. Και δεν το λέω μόνο εγώ. Μετά φυσικά η ΣΣΕ-ΟΠΛΑ. Και από εκεί και πέρα οι υπόλοιπες, οι οποίες σαφέστατα και είναι πολύ απαιτητικές, αλλά όχι τόσο όσο οι πρώτες. Μην παρεξηγηθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Έχεις ακούσει τα χειρότερα επειδή στη ΣΣΕ είναι ζόρικη η εκπαίδευση. Ως τεχνικός υπαξιωματικός Αεροπορίας (συγγνώμη κιόλας, αλλά αυτή είναι η αλήθεια) οι ευθύνες είναι ελάχιστες σε σχέση με αυτές ενός Ανθυπολοχαγού. Γενικότερα οι Αξιωματικοί έχουν περισσότερες ευθύνες, λογικό είναι. Εκεί που τα πράγματα βέβαια είναι ακόμα πιό ήρεμα, είναι για τους αποφοίτους ΣΥΔ. Εκεί να δεις αραλίκι. Το αραλίκι βέβαια, δεν υπάρχει στις Ένοπλες Δυνάμεις. Απλά το λέω σε σύκγριση με αποφοίτους άλλων παραγωγικών σχολών. Για εμένα η πιο απαιτική είναι η ΣΙ-ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ. Και δεν το λέω μόνο εγώ. Μετά φυσικά η ΣΣΕ-ΟΠΛΑ. Και από εκεί και πέρα οι υπόλοιπες, οι οποίες σαφέστατα και είναι πολύ απαιτητικές, αλλά όχι τόσο όσο οι πρώτες. Μην παρεξηγηθώ.
Εμεσως υποβιβαζεις τη ΣΤΥΑ.Κανείς λάθος διότι χωρίς αυτούς δεν υφίσταται πολεμική αεροπορία.Αποτελούν τον κορμό,προσφέρουν υπηρεσίες υποστήριξης.Χωρίς αυτούς το αεροπλάνο δεν μπορεί να πετάξει.Αυτοί φτιάχνουν τα αεροπλάνα,αυτοί επιθεωρουν τον εθνικο εναέριο χώρο και ενημερώνουν για τις αναχαιτισεις κλπ οπότε μη λέμε ότι θελουμε.Επίσης τα μηχανήματα που χειρίζονται κοστίζουν εκατομμύρια ευρώ και λαμβάνουν συνεχή εκπαίδευση πάνω σε αυτά,περνάνε συνεχώς σχολεία και εξετάσεις στη ειδικότητα τους.

Όσο για ΣΣΕ όντως είναι δύσκολα γιατί είναι και 4 χρόνια.Για τα καθήκοντα τους δεν ξέρω πολλά γιατί δεν ασχολήθηκα ποτέ αλλά απόφοιτοι ΣΣΕ τον έχω δει να εκτελεί καθήκοντα διοικητή ΚΨΜ.Εκεί να δεις αραλικι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Σωστά αυτά που λες για την ΣΤΥΑ και αν δεν υπήρχαν οι απόφοιτοι της πράγματι δε θα πέταγε τίποτα... Τις αναχαιτίσεις όμως τις κατευθύνουν οι Ελεγκτές Αεράμυνας και όχι οι ΣΤΥΑτζήδες. Κατά τα άλλα η προσφορά τους στην ΠΑ είναι μεγάλη και αποτελούν τον κορμό της αεροπορίας όπως σωστά ανέφερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Έχεις ακούσει τα χειρότερα επειδή στη ΣΣΕ είναι ζόρικη η εκπαίδευση. Ως τεχνικός υπαξιωματικός Αεροπορίας (συγγνώμη κιόλας, αλλά αυτή είναι η αλήθεια) οι ευθύνες είναι ελάχιστες σε σχέση με αυτές ενός Ανθυπολοχαγού. Γενικότερα οι Αξιωματικοί έχουν περισσότερες ευθύνες, λογικό είναι. Εκεί που τα πράγματα βέβαια είναι ακόμα πιό ήρεμα, είναι για τους αποφοίτους ΣΥΔ. Εκεί να δεις αραλίκι. Το αραλίκι βέβαια, δεν υπάρχει στις Ένοπλες Δυνάμεις. Απλά το λέω σε σύκγριση με αποφοίτους άλλων παραγωγικών σχολών. Για εμένα η πιο απαιτική είναι η ΣΙ-ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ. Και δεν το λέω μόνο εγώ. Μετά φυσικά η ΣΣΕ-ΟΠΛΑ. Και από εκεί και πέρα οι υπόλοιπες, οι οποίες σαφέστατα και είναι πολύ απαιτητικές, αλλά όχι τόσο όσο οι πρώτες. Μην παρεξηγηθώ.
Ακριβως αυτο εννοουσα...εγω παλι εψαχνα μια εμμεση λυση οσο αναφορα τις στρατιωτικες σχολες...για αυτο προτιμησα στυα...δηλ με τα μορια που εχω τι πιο χαλαρη σχολη μπορω να πιασω και με καλα λεφτα και να μου αρεσει το αντικειμενο-------στυα λοιπον...Ετσι το σκεφτηκα μολις μπω θα δω αν ηταν καλα!
-----------------------------------------
Σωστά αυτά που λες για την ΣΤΥΑ και αν δεν υπήρχαν οι απόφοιτοι της πράγματι δε θα πέταγε τίποτα... Τις αναχαιτίσεις όμως τις κατευθύνουν οι Ελεγκτές Αεράμυνας και όχι οι ΣΤΥΑτζήδες. Κατά τα άλλα η προσφορά τους στην ΠΑ είναι μεγάλη και αποτελούν τον κορμό της αεροπορίας όπως σωστά ανέφερες.
Παιδια η στυα ειναι οντως καλη σχολη αλλιως[προσωπικα]δεν θα ειχε φτασει τα σχεδον 17000 μορια....ειναι και υποαξιωματικων...Η συδ για παραδειγμα που εφτασε τα 18500...φανταστειτε εκει ποσο καλα ειναι...
-----------------------------------------
Έχεις ακούσει τα χειρότερα επειδή στη ΣΣΕ είναι ζόρικη η εκπαίδευση. Ως τεχνικός υπαξιωματικός Αεροπορίας (συγγνώμη κιόλας, αλλά αυτή είναι η αλήθεια) οι ευθύνες είναι ελάχιστες σε σχέση με αυτές ενός Ανθυπολοχαγού. Γενικότερα οι Αξιωματικοί έχουν περισσότερες ευθύνες, λογικό είναι. Εκεί που τα πράγματα βέβαια είναι ακόμα πιό ήρεμα, είναι για τους αποφοίτους ΣΥΔ. Εκεί να δεις αραλίκι. Το αραλίκι βέβαια, δεν υπάρχει στις Ένοπλες Δυνάμεις. Απλά το λέω σε σύκγριση με αποφοίτους άλλων παραγωγικών σχολών. Για εμένα η πιο απαιτική είναι η ΣΙ-ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ. Και δεν το λέω μόνο εγώ. Μετά φυσικά η ΣΣΕ-ΟΠΛΑ. Και από εκεί και πέρα οι υπόλοιπες, οι οποίες σαφέστατα και είναι πολύ απαιτητικές, αλλά όχι τόσο όσο οι πρώτες. Μην παρεξηγηθώ.
Αυτο ακομα δεν μου αρεσε στην ΣΣΕ δηλ πχ γινεται κατι απο τους ''κατωτερους'' μου και την πληρωνω εγω ο αξιωματικος...προσωπικα το θεωρω τεραστια ευθυνη...οπως και πολλα αλλα.Αλλα κιολας δεν ειχα τοσο μεγαλο κολλημα για να φαω τεσσερα χρονια παλουκι στην ΣΣΕ για αυτο στο μηχανογραφικο προτιμησα πρωτα στυα και μετα σσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Αυτο ακομα δεν μου αρεσε στην ΣΣΕ δηλ πχ γινεται κατι απο τους ''κατωτερους'' μου και την πληρωνω εγω ο αξιωματικος...προσωπικα το θεωρω τεραστια ευθυνη...οπως και πολλα αλλα.Αλλα κιολας δεν ειχα τοσο μεγαλο κολλημα για να φαω τεσσερα χρονια παλουκι στην ΣΣΕ για αυτο στο μηχανογραφικο προτιμησα πρωτα στυα και μετα σσε...

Δε σε κατηγορώ. Δεν είναι εύκολο να επωμιστείς τόσο μεγάλες ευθύνες. Ως ανθυπολοχαγός μπορείς να διοικείς διμοιρία, δηλαδή 22 ετών έχεις την ευθύνη 25 περίπου ανδρών και άψυχου υλικού μεγάλης αξίας. Δυο χρόνια μετά, λόχο 100 άνδρες περίπου για τους οποίους φέρεις τεράστια ευθύνη. Και πάει λέγοντας. Δεν είναι τυχαίο λοιπόν το γεγονός ότι στη ΣΥΔ η βάση είναι 18500 ενώ στα ΌΠΛΑ της ΣΣΕ είναι 16400. Δείχνει ότι δεν επιλέγουν όλοι να σταδιοδρομίσουν ως αξιωματικοί, διότι έχει παραπάνω ευθύνες. Δεν είναι και τόσο μεμπτό αυτό.
-----------------------------------------
για αυτο στο μηχανογραφικο προτιμησα πρωτα στυα και μετα σσε...

Δε σε κατηγορώ τόση ώρα, δε χρειάζεται να αιτολογείς την επιλογή σου. Το δικό σου δρόμο χαράζεις, φυσικά και εσύ αποφασίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top