Ναυτιλιακών Σπουδών ΠΑ.ΠΕΙ.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αυξάνονται οι πιθανότητες να είμαι μέσα στο τμήμα δηλαδή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia_chios

Νεοφερμένος

Η georgia_chios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ούτε τρίτεκνοι είμαστε ούτε χαμηλό εισόδημα έχουμε :/ ευχαριστώ πάντως :)
Εγώ έχω τελειώσει το συγκεκριμένο τμήμα στον Πειραιά. Τότε που οι βάσεις ήταν από 17 και πάνω για να μπεις.
Τα αγγλικά δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, καθώς πρέπει να πιάσεις τη βάση για να μπείς, όμως θα πρέπει να έχεις ικανοποιητικούς βαθμούς στα άλλα μαθήματα για την εισαγωγή σου. Πλέον έχουν πέσει πολύ σε σχέση με το 2001 που μπήκα εγω, οπότε δεν είναι τόσο δύσκολο.
Πρέπει να σημειώσουμε ότι υπάρχουν μόνο 2 σχολές στην Ελλάδα, Πειραιά και Χίος οπότε και η αγορά εργασίας είναι σχετικά βατή. Στο Πα.Πει. υπάρχει και γραφείο διασύνδεσης με θέσεις εργασίας που σε βηθάει αρκετά. Το τμήμα δε θα το έλεγα πολύ απαιτητικό, αν διαβάζεις σε λογικά πλαίσια...το ζητούμενο είναι να παρακολουθείς όσο μπορείς για να αποκτήσεις μια καλή βάση και όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Έχουμε αξιόλογους καθηγητές που μπορούν να σε βοηθήσουν όποτε το χρειαστείς αρκεί να τους το ζητήσεις.
Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία είμαι στη διάθεσή σας καθώς είμαι ακόμα στο Πα.Πει. (με διαφορετική ιδιότητα βέβαια και ευτυχώς δηλαδή), οπότε τα πράγματα τα γνωρίζω εκ των έσω!
Πάντως αν θέλεις μια καριέρα στη ναυτιλία είναι καλή αρχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Μήπως πέρασε και κανείς εδώ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Εργασια βρισκεις μονο σε πολεις που βλεπουν θαλασσα?Μενω γιαννενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Μου έχουν πεί οτι είναι καλύτερα να πας πρώτα σε ένα οικονομικό τμήμα και μετά να κάνεις μεταπτυχιακό στα ναυτιλιακά αυτό δεν θα ήταν καλύτερη επιλογή με καλύτερες προοπτικές αποκατάστασης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia_chios

Νεοφερμένος

Η georgia_chios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εργασια βρισκεις μονο σε πολεις που βλεπουν θαλασσα?Μενω γιαννενα


αν υπαρχουν ναυτιλιακες εταιριες στα Γιαννενα (μεταξυ μας αδυνατον) τοτε μπορεις! οσες πολεις εχουν λιμανια, οχι θάλασσα...
Μεταξυ μας αν θυες να κανεις καριερα στη ναυτιλια κατεβα Πειραια!
-----------------------------------------
δεν ισχυει αυτο κ μαλιστα ειναι κ χαζο αν θες να ασχοληθεις με τη ναυτιλια αποκλειστικα. η εξειδικευση ειναι πολυ σημαντικος παραγων και αν ειναι να επιλεξουν καποιον αυτος θα ειναι καποιος που εχει πτυχια ναυτιλιακων.
αλλο ειναι να κανεισ 4 χρονια μαθηματα ναυτιλιακου περιεχομενου κ αλλα 2 χρονια παρομοια μαθηματα σε μεταπτυχιακο επιπεδο κ αλλο να κανεις ναυτιλιακα μονο 2 χρονια (στο μεταπτυχιακο). το αντιθετο ειναι απολυτως λογικο, δηλαδη να κανεις προπτυχιακο στη ναυτιλια κ μεταπτυχιακο στα οικονομικα γενικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
αν υπαρχουν ναυτιλιακες εταιριες στα Γιαννενα (μεταξυ μας αδυνατον) τοτε μπορεις! οσες πολεις εχουν λιμανια, οχι θάλασσα...
Μεταξυ μας αν θυες να κανεις καριερα στη ναυτιλια κατεβα Πειραια!
-----------------------------------------
δεν ισχυει αυτο κ μαλιστα ειναι κ χαζο αν θες να ασχοληθεις με τη ναυτιλια αποκλειστικα. η εξειδικευση ειναι πολυ σημαντικος παραγων και αν ειναι να επιλεξουν καποιον αυτος θα ειναι καποιος που εχει πτυχια ναυτιλιακων.
αλλο ειναι να κανεισ 4 χρονια μαθηματα ναυτιλιακου περιεχομενου κ αλλα 2 χρονια παρομοια μαθηματα σε μεταπτυχιακο επιπεδο κ αλλο να κανεις ναυτιλιακα μονο 2 χρονια (στο μεταπτυχιακο). το αντιθετο ειναι απολυτως λογικο, δηλαδη να κανεις προπτυχιακο στη ναυτιλια κ μεταπτυχιακο στα οικονομικα γενικα.

Σιγα μην κατευω Πειραια με ολους τους γαυρους.Δεν τα μπορω τα ψαρακια,ΑΕΚ αρα ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Πετραν, και εγώ ΑΕΚ. Η σχολή η συγκεκριμένη, είναι της πλάκας. Μακριά φίλε. Καλύτερα σε μάστερ στο εξωτερικό. Είχα μερικούς στο μάστερ μου, και δεν μπορούσαν ούτε τα απλά να καταλάβουν. Πολύ χαμηλό επίπεδο. Καλύτερα μάστερ, και η ναυτιλία είναι κλάδος που αξίζει να εξειδικευτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Πετραν, και εγώ ΑΕΚ. Η σχολή η συγκεκριμένη, είναι της πλάκας. Μακριά φίλε. Καλύτερα σε μάστερ στο εξωτερικό. Είχα μερικούς στο μάστερ μου, και δεν μπορούσαν ούτε τα απλά να καταλάβουν. Πολύ χαμηλό επίπεδο. Καλύτερα μάστερ, και η ναυτιλία είναι κλάδος που αξίζει να εξειδικευτείς.

ναι ε..τοσο ασχημα.δεν το ηξερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ολα αυτα που λετε για την σχολη οτι δεν αξιζει στεκουν παντως εγω εχς ακουσει τα καλυτερα λογια απο οσους εχω ρωτησει που εχουν τριβη πανω στον οικονομικο κλαδο και συγκεκριμενα μαλιστα λενε οτι το συγκεκριμενο τμημα ειναι απο τα καλυτερα του 5ου πεδιου!!! Με το αντιστοιχο της Χιου ποιες ειναι οι διαφορες?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Πετραν, και εγώ ΑΕΚ. Η σχολή η συγκεκριμένη, είναι της πλάκας. Μακριά φίλε. Καλύτερα σε μάστερ στο εξωτερικό. Είχα μερικούς στο μάστερ μου, και δεν μπορούσαν ούτε τα απλά να καταλάβουν. Πολύ χαμηλό επίπεδο. Καλύτερα μάστερ, και η ναυτιλία είναι κλάδος που αξίζει να εξειδικευτείς.

Επειδή έτυχε να πετύχεις άτομα που όπως λες δεν καταλάβαιναν ούτε τα απλά σημαίνει ότι το επίπεδο της σχολής είναι χαμηλό;Της πλάκας κιόλας;
Επειδή έβγαλε το ολοκλήρωμα θετικό και όχι αρνητικό είναι άσχετος;Η ικανότητα να ερμηνεύσει το αποτέλεσμα μετράει 95% και η μαθηματική πράξη 5%.

Αν μπορείς εσύ από μια τέτοια εμπειρία να βγάλεις συμπεράσματα για τη σχολή...τόσες έρευνες που μιλούν με τα καλύτερα λόγια είναι
περιττές.


-----

Για το post που μιλούσε για οικονομική σχολή και μετά πέρασμα σε ναυτιλιακό μεταπτυχιακό.
Αν και είμαι πρωτοετής πιστεύω πως κάτι τέτοιο είναι ανούσιο.Όπως επανειλημμένως μας έχουν τονίσει οι καθηγητές μας η οικονομία της ναυτιλίας,ακόμη και σε βασικούς κανόνες της οικονομίας,ακολουθεί διαφορετικό ή ακόμη και εντελώς αντίθετο δρόμο.Για το λόγο αυτό αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με ναυτιλία χτυπάει κατευθείαν εκεί,άλλο 4 χρόνια και άλλο 1-2,δεν θα προλάβει καν να μπει στη ναυτιλιακή (οικονομική) λογική.

Υ.Γ. Και ναι έχω περάσει στη σχολή αυτή,1η επιλογή.Τα λέω και τα πιστεύω πραγματικά είμαι αντικειμενικός δεν ευλογώ τα γένια μου ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Επειδή έτυχε να πετύχεις άτομα που όπως λες δεν καταλάβαιναν ούτε τα απλά σημαίνει ότι το επίπεδο της σχολής είναι χαμηλό;Της πλάκας κιόλας;
Επειδή έβγαλε το ολοκλήρωμα θετικό και όχι αρνητικό είναι άσχετος;Η ικανότητα να ερμηνεύσει το αποτέλεσμα μετράει 95% και η μαθηματική πράξη 5%.

Αν μπορείς εσύ από μια τέτοια εμπειρία να βγάλεις συμπεράσματα για τη σχολή...τόσες έρευνες που μιλούν με τα καλύτερα λόγια είναι
περιττές.


-----

Για το post που μιλούσε για οικονομική σχολή και μετά πέρασμα σε ναυτιλιακό μεταπτυχιακό.
Αν και είμαι πρωτοετής πιστεύω πως κάτι τέτοιο είναι ανούσιο.Όπως επανειλημμένως μας έχουν τονίσει οι καθηγητές μας η οικονομία της ναυτιλίας,ακόμη και σε βασικούς κανόνες της οικονομίας,ακολουθεί διαφορετικό ή ακόμη και εντελώς αντίθετο δρόμο.Για το λόγο αυτό αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με ναυτιλία χτυπάει κατευθείαν εκεί,άλλο 4 χρόνια και άλλο 1-2,δεν θα προλάβει καν να μπει στη ναυτιλιακή (οικονομική) λογική.

Υ.Γ. Και ναι έχω περάσει στη σχολή αυτή,1η επιλογή.Τα λέω και τα πιστεύω πραγματικά είμαι αντικειμενικός δεν ευλογώ τα γένια μου ;-)

Το επίπεδο της σχολής, καθότι μίλησα με αποφοίτους σας, είναι εξαιρετικά χαμηλό. Γενικά για το ΠΑΠΕΙ ακούγονται συνεχώς παράπονα, αλλά η συγκεκριμένη σχολή ούτως ή άλλως λένε, πως δεν σου αφήνει καλά εφόδια. Στο μεταπτυχιακό που προανέφερα, να ερμηνεύσεις το αποτέλεσμα ήταν ο σκόπος, και δεν μπορούσαν να καταλάβουν ούτε τα βασικά. Πάντως όσοι γνωστοί μου έχουν ασχοληθεί με Ναυτιλία, είτε σε μεταπτυχιακό επίπεδο, είτε σε τομέα εργασίας, με εξαίρεση τα βαριά ωράρια, δεν το έχουν μετανοιώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Το επίπεδο της σχολής, καθότι μίλησα με αποφοίτους σας, είναι εξαιρετικά χαμηλό. Γενικά για το ΠΑΠΕΙ ακούγονται συνεχώς παράπονα, αλλά η συγκεκριμένη σχολή ούτως ή άλλως λένε, πως δεν σου αφήνει καλά εφόδια. Στο μεταπτυχιακό που προανέφερα, να ερμηνεύσεις το αποτέλεσμα ήταν ο σκόπος, και δεν μπορούσαν να καταλάβουν ούτε τα βασικά. Πάντως όσοι γνωστοί μου έχουν ασχοληθεί με Ναυτιλία, είτε σε μεταπτυχιακό επίπεδο, είτε σε τομέα εργασίας, με εξαίρεση τα βαριά ωράρια, δεν το έχουν μετανοιώσει.


Αν και είμαι μόλις μερικές εβδομάδες στη σχολή,τουλάχιστον η φουρνιά η φετινή,δείχνει ότι ήρθαν για χαβαλέ και ότι τους έκατσε η σχολή...Αυτό όμως δεν χαρακτηρίζει τη σχολή ως χαμηλού επιπέδου.Το μάθημα που γίνεται είναι σοβαρό και οι καθηγητές αξιόλογοι,προσωπικά 6/6 είμαι ευχαριστημένος.
Έχουν ακουστεί κάποιες ερωτήσεις ορισμένες φορές και η απάντηση είναι:''Πολύ καλή ερώτηση θα σας την εξηγήσω αλλά δεν υπάρχει λόγος να μπω σε λεπτομέρειες καθώς δεν φτάνουμε σε τόσο πολύπλοκα ζητήματα''.Δεν ξέρω αν ο λόγος είναι ότι είναι νωρίς ακόμη και δεν θα καταλάβουμε πολλά ή αν το αντικείμενό μας δεν απαιτεί διείσδυση σε θέματα που για έναν στατιστικό είναι απαραίτητα.

Για τα εφόδια που μίλησες...
Υπάρχουν 2 σχολές στον τομέα των Ναυτιλιακών(Πειραιάς,Χίος).Μιλάς για ελάχιστα εφόδια ως προς ποια σχολή;Υπάρχει άλλη σχολή για να συγκρίνεις;
Σίγουρα σαν οικονομολόγος θα έχεις περισσότερα εφόδια εσύ αλλά και εγώ θα έχω χαρτί πιστοποίησης οικονομολόγου,μπορεί(σίγουρα) να ξέρω το 1/3 αλλά το έχω.Από την άλλη σε μια ναυτιλιακή εταιρεία σαφώς δεν συγκρίνονται.
Χωρίς παρεξηγήσεις :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Και στο κατω κατω οποιος θελει πηγαινει! Οποιος θεωρει οτι δεν ειναι επιπεδου να παει στο εξωτερικο!!!! Με το κανουν μερικοι επιθεση κλπ δεν βοηθαει καθολου κυριως αυτους που θελουν να μπουν στο τμημα!!!! Με το να ''κοβουμε'' τα φτερα ορισμενων ατομων που ειναι το ονειρο τους δεν ειναι καλο!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Αν και είμαι μόλις μερικές εβδομάδες στη σχολή,τουλάχιστον η φουρνιά η φετινή,δείχνει ότι ήρθαν για χαβαλέ και ότι τους έκατσε η σχολή...Αυτό όμως δεν χαρακτηρίζει τη σχολή ως χαμηλού επιπέδου.Το μάθημα που γίνεται είναι σοβαρό και οι καθηγητές αξιόλογοι,προσωπικά 6/6 είμαι ευχαριστημένος.
Έχουν ακουστεί κάποιες ερωτήσεις ορισμένες φορές και η απάντηση είναι:''Πολύ καλή ερώτηση θα σας την εξηγήσω αλλά δεν υπάρχει λόγος να μπω σε λεπτομέρειες καθώς δεν φτάνουμε σε τόσο πολύπλοκα ζητήματα''.Δεν ξέρω αν ο λόγος είναι ότι είναι νωρίς ακόμη και δεν θα καταλάβουμε πολλά ή αν το αντικείμενό μας δεν απαιτεί διείσδυση σε θέματα που για έναν στατιστικό είναι απαραίτητα.

Για τα εφόδια που μίλησες...
Υπάρχουν 2 σχολές στον τομέα των Ναυτιλιακών(Πειραιάς,Χίος).Μιλάς για ελάχιστα εφόδια ως προς ποια σχολή;Υπάρχει άλλη σχολή για να συγκρίνεις;
Σίγουρα σαν οικονομολόγος θα έχεις περισσότερα εφόδια εσύ αλλά και εγώ θα έχω χαρτί πιστοποίησης οικονομολόγου,μπορεί(σίγουρα) να ξέρω το 1/3 αλλά το έχω.Από την άλλη σε μια ναυτιλιακή εταιρεία σαφώς δεν συγκρίνονται.
Χωρίς παρεξηγήσεις :thanks:

Αυτό πάντως που μου λέγανε, είναι ότι στις ναυτιλιακές, το συγκεκριμένο πτυχίο δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο. Αντιθέτως υπάρχουν κάτι εξειδικευμένα μαστεράκια έξω, τα οποία τα ψάχνουν σαν τρελοί. Τώρα περισσότερα μην με ρωτήσεις, είμαι άσχετος από ναυτιλία! Πάντα χωρίς παρεξήγηση. Πολύ βαρύ ωράριο να το έχεις υπόψη σου αυτό.
-----------------------------------------
Και στο κατω κατω οποιος θελει πηγαινει! Οποιος θεωρει οτι δεν ειναι επιπεδου να παει στο εξωτερικο!!!! Με το κανουν μερικοι επιθεση κλπ δεν βοηθαει καθολου κυριως αυτους που θελουν να μπουν στο τμημα!!!! Με το να ''κοβουμε'' τα φτερα ορισμενων ατομων που ειναι το ονειρο τους δεν ειναι καλο!!!!!!


Αυτό που θέλω να πω, είναι και σε αυτό το τμήμα να μην μπεις, ίσως να είναι καλύτερο, να το ακολουθήσεις σε μάστερ. Όπως και να έχει, μπορείς να κάνεις και τα δύο. Δεν υπάρχει λόγος να μην κάνεις αυτό που αγαπάς. Απλά μην περιμένεις να βγεις με τις super ακαδημαικές γνώσεις από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ναι το ωράριο είναι πολύ βαρύ...έχουμε έναν καθηγητή μεγάλο όνομα στη ναυτιλία που αναφέρει κάτι 8 το πρωί μέχρι αργά το βράδυ όσο πάρει!
Ακόμη μονόδρομος για επαγγελματική αποκατάσταση είναι ο Πειραιάς μετά το τέλος των σπουδών.

Εντάξει καλά τα λεφτά αλλά...

Βαρύ ωράριο + Η ζωή στον Πειραιά | αυτά να αναλογιστεί κανείς πολύ καλά πριν επιλέξει αυτό το τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Σε οποιον ομως αρεσει πραγγματικα αυτο που κανει το μεγαλο κ δυσκολο ωραριο δεν θεωρειται προβλημα!!! Ισα ισα κατα την γνωμη μου!!!! Για αυτο πρεπει στις μερες μας να σπουδαζουμε ατυο που πραγματικα θελουμε!!!! Οποιος αξιζει πραγματικα πετυχαινει!!!! Και το τμημα ειναι μια χαρα!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
CITCOC και εμένα μου αρέσει αυτό που κάνω, αλλά δεν αντέχω το βαρύ ωράριο. Έχεις και άλλα πράγματα να κάνεις, εκτός από το να δουλεύεις. Είσαι πολύ μικρός, γι'αυτό τα λες αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Τρίτεκνοι ή χαμηλότερο εισόδημα των 35,000 τα 3 τελευταία χρόνια:)

και ορφανοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι πρεπει να κανεις και αλλα πραγματα γιατι ολα χρειαζονται!!!! Απλα θεωρω οτι αμα σ αρεσει αυτο που κανεις θυσιαζεις καποια αλλα εστω σε ενα βαθμο!!! Μπορει να κανω και λαθος οπως ειπες ειμαι μικρος και δεν ξερω πως εχουν τα πραγματα πραγματικα
!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top