Τούρκικα

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Γειά σας! θέλω του χρόνου να μάθω η τούρκικα η κινέζικα και δεν ξέρω τι να επιλέξω
ο,τι σε ελκυει περισσοτερο!και οι δυο γλωσσες παντως ειναι περιεργες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
ο,τι σε ελκυει περισσοτερο!και οι δυο γλωσσες παντως ειναι περιεργες!

χΑΧΧΑΧΑ κοίτα ξέρω γαλλικά,αγγλικά και ισπανικά.θέλω να μάθω κάτι πιο περίεργο αλλά δεν ξέρω πως να αποφασίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
χΑΧΧΑΧΑ κοίτα ξέρω γαλλικά,αγγλικά και ισπανικά.θέλω να μάθω κάτι πιο περίεργο αλλά δεν ξέρω πως να αποφασίσω.
σου προτεινω ρωσικα!να ξερεις οτι στο κοντινο μελλον θα εξελιχθει σε μια πολυ χρησιμη γλωσσα!η ρωσια σε πολλους τομεις,δεν παει και ασχημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris 96

Νεοφερμένος

Ο dimitris 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σε ολους!!! Εγω τωρα θα παω α λυκειου και ως 2η ξενη γλωσσα επελεξα τουρκικα τα οποια μαθαινω περιπου 2 χρονια. Ομολογω πως εκανα περιεργη επιλογη αλλα ειναι πραγματικα πολυ ενδιαφερουσα γλωσσα ( εγω τη βρισκω δυσκολη μονο και μονο για το συντακτικο που με εμποδιζει να καταλαβαινω ευκολα τα κειμενα... βλεπετε ειναι εντελως διαφορετικο το συντακτικο της τουρκικης απο αυτο της ελληνικης).......Τωρα θελω να δωσω το orta seviye(δλδ το Β2,lower)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
να σε ρωτησω κατι?
ειπες οτι κανεις ηδη 2 χρονια τουρκικα....
που?
σε φροντιστηριο? εχει στην περιοχη σου?
για βοηθησε με λιγακι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
με 2 χρόνια μαθημάτων και κατάφερες να φτάσεις Β2;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mrs Robinson

Νεοφερμένος

Η Mrs Robinson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Canim benim iyi aksamlar,Turkce zor bir dil ama cok guzel.

Και για να μην το συνεχίσω καθότι αγένεια για τους μη γνωρίζοντες έχω σπουδάσει Ανατολικές Σπουδές,ολοκλήρωσα τη γνώση της Τουρκικής και μέχρι πρότινος έμενα στη Λευκωσία η οποία δε μου άρεσε καθόλου ως πόλη.Ειδικότερα έχω να πώ πως οι Ελληνοκύπριοι και λυπάμαι που το λέω ήταν αντιπαθέστατοι στο σύνολό τους ενώ οι Τουρκοκύπριοι γλυκύτατοι οξύμωρο ε?Τα εξάσκησα πολύ τα Τουρκικά και στην Κύπρο.Το ότι γράφονται όλα προς το τέλος όπως λές γίνεται γιατί η τουρκική είναι συγκολλητική γλώσσα.Κατα τα λοιπά και έχοντας εντρυφήσει λόγω σπουδών τόσο στην Οθωμανική γλώσσα όσο και στα βιβλία κοινών λέξεων μεταξύ των δύο γλωσσών υπάρχουν πολλές ''κοινές'' λέξεις και πρόκειται για μια ενδιαφέρουσα γλώσσα.Καλή επιτυχία λοιπόν.

Kolay gelsin..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
γεια σας.είχα γράψει πιο πάνω ότι σκεφτόμουν τούρκικα ή κινέζικα και τελικά κατέληξα στα τούρκικα που είναι πιο χρήσιμα για τον κλάδο μου.Μου φαίνονται πάρα πολύ ωραία,είναι όμως σίγουρα μία γλώσσα που δεν είναι δύσκολη αλλά είναι πολύ διαφορετική από τις λατινογενείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
cooook guzeeel diiil!!!!!! <3 <3 <3 i turk askk!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
πολυ(cok) ωραια(guzel) γλωσσα(dil)!!!αγαπω(ask) τα τουρκικααα(turk)!:)
τωρα εγινες κατανοητη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
τωρα εγινες κατανοητη!:P

χαχα παρασυρθηκααα!!!ειπα να κανω επιδειξη των (μηδαμινων) γνωσεων μουυ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
χαχα παρασυρθηκααα!!!ειπα να κανω επιδειξη των (μηδαμινων) γνωσεων μουυ!:P
κοιταξε,ειμαι ασχετος με την γλωσσα αλλα θεωρω οτι αν κανεις λιγα μαθηματα και βλεπεις sila,starfish,asi etc θα εχεις εκπληκτικα αποτελεσματα.η εποχη προσφερεται για τουρκικα .ειδικα η τηλεοραση!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ask Ve Ceza! Μόνο αυτό ξέρω. Έλεος που καταντήσαμε, να μαθαίνουμε και τούρκικα...

Αλλά είναι της μόδας πια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ask Ve Ceza! Μόνο αυτό ξέρω. Έλεος που καταντήσαμε, να μαθαίνουμε και τούρκικα...

Αλλά είναι της μόδας πια. :P
Τα Τούρκικα δεν είναι γλώσσα; Δεν υπάρχουν άνθρωποι τόσα χρόνια που την μαθαίνουν και αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
εγώ από τα σίριαλ που παρακολουθώ εχώ μάθει αρκετές εκφράσεις και λέξεις...δηλαδή αν πάω στην τουρκία ποτέ τσάτρα-πάτρα θα μπορούσα να συννενοηθώ στα τούρκικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
εγώ από τα σίριαλ που παρακολουθώ εχώ μάθει αρκετές εκφράσεις και λέξεις...δηλαδή αν πάω στην τουρκία ποτέ τσάτρα-πάτρα θα μπορούσα να συννενοηθώ στα τούρκικα :P
Μιλάνε χαμηλόφωνα όμως, είσαι ήρωας που τους ακούς κιόλας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
κοιταξε,ειμαι ασχετος με την γλωσσα αλλα θεωρω οτι αν κανεις λιγα μαθηματα και βλεπεις sila,starfish,asi etc θα εχεις εκπληκτικα αποτελεσματα.η εποχη προσφερεται για τουρκικα .ειδικα η τηλεοραση!:P

χαχαχα αυτο με τα σιριαλ το εχωω!!τα λατρευωωω!!!ειναι πορωτικα τα ατιμα!!!!:Pαπο εκει εχω μαθει τα περισσοτερα(μη φανταστεις τρελα πραγματα...βασικα....)!!θα μ αρεσε ομως να τα διδαχτω και κανονικα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
χαχαχα αυτο με τα σιριαλ το εχωω!!τα λατρευωωω!!!ειναι πορωτικα τα ατιμα!!!!:Pαπο εκει εχω μαθει τα περισσοτερα(μη φανταστεις τρελα πραγματα...βασικα....)!!θα μ αρεσε ομως να τα διδαχτω και κανονικα!!!:D
αν σου αρεσει..γιατι οχι?ειναι πολυ χρησιμη γλωσσα για τα βαλκανια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top