House MD vs Grey's Anatomy

House MD vs Grey's Anatomy
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 85)

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Greys με χιλιααααααααααααα:yahoo::yahoo::yahoo: Εχω δει και τον 7ο κυκλο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
House με τα χιλια!!!! Εγω καταβασει ολες τις season και τωρα βλεπω την 7η! Ειναι απαιχτοοος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θελει και ερωτημα House MD φυσικα το greys anatomy ειναι για τους φλωρους που γουσταρουν ρομαντζα , σεξ και μαλακιουλες . Εγω δεν γουσταρω τετοια πραγματα σε ιατρικη σειρα εγω γουσταρω διαφορικες διαγνωσεις , πινακα και τον House σαρκαστικο και μισανθρωπο και κυνικο με τον οποιο εχω ταυτιστει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Zoitsa^

Νεοφερμένος

Η ^Zoitsa^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
'Εχοντας δει και τα 2, θα πω House. Στην αρχή ήμουν η μεγαλύτερη fan του grey's , αλλά μόλις είδα house πραγματικά έμεινα! Στον house εξηγεί τα πάντα!Μικρόβια,τρόποι αντιμετώπισης κτλ Στο grey's πετάει μια περίεργη λέξη(αρρώστια ή οποιαδήποτε αλλη δυσλειτουργία ) και σε αφήνει :ο και άσε την Meredith και τον Derek να το κανονίσουν :p αφήστε τα απίστευτα love triangles, που δεν έχουν σταματημό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
αν και δεν γουσταρω καθολου την ιατρικη, ψηφιζω τον δοκτωρα, γιατι ο τυπος ειναι απαιχτος και η σειρα εχει μια αρμονια...
βεβαια, δεν εχω παρακολουθησει ιδιαιτερα το grey's, αλλα παρακολουθωντας house μπορεις να μαθεις μια μαλακια και να κανεις τον εξυπνο μετα στους αλλους:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
house :)
αν και δεν έχω δει το grey's
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ενταξει, το Grey's anatomy δε θεωρειται ιατρικη σειρα αλλά σαπουνοπερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σεξονορομαντζονοπερα πες καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Μα παιδιά οι δύο σειρές είναι τόσο ανόμοιες! Ο λατρεμένος μου Δρ.Χάουζ (ναι έχω και γω τρελό κόλλημα!) είναι καθαρά ιατρική σειρά....Ένα περιστατικό κάθε φορά και όλη η ιστορία είναι γύρω από τη διάγνωση και όχι τόσο γύρω από την προσωπική ζωή των γιατρών όπως στο Γκρέις!
Γι'αυτό ψηφίζω Ιατρικές υποθέσεις!!! Συν ότι ο Χάουζ είναι από τους πιο γαμάτους χαρακτήρες σε ξένη σειρά!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θελει και ερωτημα House MD φυσικα το greys anatomy ειναι για τους φλωρους που γουσταρουν ρομαντζα , σεξ και μαλακιουλες . Εγω δεν γουσταρω τετοια πραγματα σε ιατρικη σειρα εγω γουσταρω διαφορικες διαγνωσεις , πινακα και τον House σαρκαστικο και μισανθρωπο και κυνικο με τον οποιο εχω ταυτιστει..

Δικαίωμα σου να μην σ΄αρέσει αλλά δεν είναι σωστό να αποκαλείς φλώρους εκείνους που το βλέπουν.
Σχετικά με την ερώτηση, από τότε που είδα το Grey's Anatomy κόλλησα. Μ' αρέσει πααααρα πολύ! Το House MD δεν έχει τύχει να το έχω παρακολουθήσει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θελει και ερωτημα House MD φυσικα το greys anatomy ειναι για τους φλωρους που γουσταρουν ρομαντζα , σεξ και μαλακιουλες . Εγω δεν γουσταρω τετοια πραγματα σε ιατρικη σειρα εγω γουσταρω διαφορικες διαγνωσεις , πινακα και τον House σαρκαστικο και μισανθρωπο και κυνικο με τον οποιο εχω ταυτιστει..

Αποψη σου..αλλα εισαι αρκετα προσβλητικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
house md χωρις δευτερη σκεψη...ενδιαφερον προσωπικοτητα μεταξυ αλλων...:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
House M.D..... more lovable cast :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
House M.D . Αν και συνεχεια εχει το ιδιο μπουσουλα καθε επισοδιο νομιζω πως ειναι πιο ενδιαφερον απο το Greys anatomy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Eννοειται house md!!Eιναι η καλυτερη σειρα με διαφορα!!! :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zelatina

Νεοφερμένος

Η Zelatina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Θελει και ερωτημα House MD φυσικα το greys anatomy ειναι για τους φλωρους που γουσταρουν ρομαντζα , σεξ και μαλακιουλες . Εγω δεν γουσταρω τετοια πραγματα σε ιατρικη σειρα εγω γουσταρω διαφορικες διαγνωσεις , πινακα και τον House σαρκαστικο και μισανθρωπο και κυνικο με τον οποιο εχω ταυτιστει..

Βασικά, αυτό που λες, δεν ξέρω κατά πόσο υπέρ σου είναι. Κι είσαι λίγο αγενής προς τους Fans του "Grey's Anatomy"..


Είμαι κι εγώ σ' αυτούς που προτιμούν "House M.D." και λατρεύω τον Hugh Laurie! :D Αλλά πρέπει να πω πως και το "Grey's Anatomy" είναι καλογυρισμένο και για να έχει τόσο μεγάλο κοινό κάτι τραβάει! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Από τη μια μου τη σπάει που το grey's anatomy ασχολείται πολύ με την προσωπική ζωή των ηρώων.
Μου αρέσει, όμως, να το βλέπω, έχει ωραία περιστατικά/αγωνία κτλ.

Από τη μια μου τη σπάει που στον house πάντα ο ασθενής φτάνει στο αμήν και στο τέλος κάτι γίνεται και θεραπεύεται.(:P)
Αλλά μου αρέσει για τον χαρακτήρα του, τις ατάκες του και τα περιστατικά πάλι!

Δε μπορώ να αποφασίσω. Και με τα δυο κολλώ εξίσου πολύ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Το Grey's Anatomy κατά κύριο λόγο εστιάζει σε ρομάντσο, με "περίβλημα" το νοσοκομείο όπου δουλεύουν/κάνουν ειδικότητα οι ιατροί και είναι τέρμα γλυκανάλατο.

Το House MD το έβλεπα παλιότερα φανατικά, μου αρέσει που εστιάζει κυρίως στις υποθέσεις, ενώ προβάλλει λιγότερο την προσωπική ζωή των χαρακτήρων (με εξαίρεση τον House). Πλέον ούτε αυτό το βλέπω συχνά γιατί βαριέμαι να κάνω οτιδήποτε.


Να σημειώσω επίσης πως ο Hugh Laurie είχε παίξει και στα 101 σκυλιά της Δαλματίας (τον 1 από τους 2 κακούς), πέραν από τις ταινίες που αναφέρατε ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Να σημειώσω επίσης πως ο Hugh Laurie είχε παίξει και στα 101 σκυλιά της Δαλματίας (τον 1 από τους 2 κακούς), πέραν από τις ταινίες που αναφέρατε ήδη.

Όντως!

Εγώ παλιότερα έβλεπα φανατικά το House M.D. και έλεγα ότι όλα τα άλλα είναι ανοησίες (χωρίς ωστόσο να το έθετα τόσο κομψά :P) αλλά μόλις είδα το Grey's Anatomy, κόλλησα! Μ' αρέσει τρελά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
δεν εχω δει κανενα απο τα 2..αλλα μoλις τελειωσω το csi θα δω το house md Που εχω κατεβασει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top