Επιλογή μεταξύ 3 ηλεκτρικών κιθάρων

metalhead

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
πρεπει να με βοηθησετε θα αρχισω ηλ.κιθαρα και δεν ξερω πια να διαλεξω απο τις 3

https://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=75&Product=90688

https://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=75&Product=55853

https://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=75&Product=92502


PS H τελευταια ειναι πανακριβη αλλα πιστευω οτι θα αντεξει στο χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω λεω δευτερη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Δεύτερη και από εμένα :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
εμενα μαρεσει κ η πρωτη......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
και εγώ θα σου έλεγα την 2η. η 3η νομίζω είναι πιο πολύ για τους επαγγελματίες που θέλουν φανταχτερές και καλές κιθάρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εμενα μ αρεσει η πρωτη...!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Notis

Νεοφερμένος

Ο Notis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής ΤΕΕ Β' κύκλου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καμία :P πάρε μια gibson απο εξωτερικό να δεις γλύκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Η πρώτη..
η τελευταία είναι χαααααααλαααααααααα...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metalhead

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Eιμαι και εγω αναμεσα στην 1η και 2η αλλα ξερει να διαβασει κανεις τα χαρακτηριστικα τους πχ για τον ηχο τους κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Πρώτη... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Eιμαι και εγω αναμεσα στην 1η και 2η αλλα ξερει να διαβασει κανεις τα χαρακτηριστικα τους πχ για τον ηχο τους κτλ?


....δεν έχω ιδέα,,,,,sorry boy






.....έκλεισε σου λέω την πρώτη θα πάρεις :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
καλα οσοι λενε ναι και οχι και του λενε ποια να παρει, ξερουν απο κιθαρες ή κοιτανε μονο εμφανιση???μην το μπερδεψουμε το παιδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Καμία απ'αυτές. Αφού αρχίζεις τώρα πάρε ένα φθηνό πακετάκι γιατί δεν ξέρεις αν θα το συνεχίσεις. Μη ξεχνάς ότι εκτός της κιθάρας θα χρειαστείς και ενισχυτή άρα ++ $$. Πριν λίγο καιρό έψαχνα για ένα φίλο και βρήκα ένα πακέτο γύρω στα 250e κιθάρα+ενισχυτή στον Νάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
καλα οσοι λενε ναι και οχι και του λενε ποια να παρει, ξερουν απο κιθαρες ή κοιτανε μονο εμφανιση???μην το μπερδεψουμε το παιδι...

...ήμουν ξεκάθαρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
γιατι δε μπαινεις www.thomann.de που εχει και γαμπιπ τις κιθαρες και προσφορες και ολοκληρα πακετα???ασε που τα μεταφορικα ειναι fixed price αρα μπορεις να παρεις ο,τι θες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metalhead

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Καμία απ'αυτές. Αφού αρχίζεις τώρα πάρε ένα φθηνό πακετάκι γιατί δεν ξέρεις αν θα το συνεχίσεις. Μη ξεχνάς ότι εκτός της κιθάρας θα χρειαστείς και ενισχυτή άρα ++ $$. Πριν λίγο καιρό έψαχνα για ένα φίλο και βρήκα ένα πακέτο γύρω στα 250e κιθάρα+ενισχυτή στον Νάκα.


το ξερω το πακετακι εχω βρει πολλα αλλα η κιθαρα που εχει δεν λεει και πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Δε θα παίξεις κατευθείαν DT να θες και τέλειο ήχο:P
Καλύτερα κάτι φθηνό και να κάνει καλά τη δουλειά του για αρχή. Μετά βλέπεις αν θες να το συνεχίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Καμία .. είσαι αρχάριος δεν κάνουν για σένα αυτές .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Παίζω κιθάρα αρκετά χρόνια, και θα σου προτεινα την πιο κλασική λύση. EPIPHONE. Απλές και αξίζουν κάθε ευρώ. Ο ήχος τους, συναγωνίζεται χαλαρά τον ήχο μιας φτηνής gibson, και γίνεται απίστευτος με δυο-τρία πεταλάκια η ένα POD/Vamp.
Μια άλλη κλασική λύση είναι oι Squier.
Μην τις υποτιμάτε τις απλές κιθάρες και ενδεχομένως συνιθησμένες, που ανέφερα. Εϊναι ό,τι καλύτερο για έναν αρχάριο και ειδικά οι epiphone έχουν πάρα πολλές δυνατότητες. :) Αυτά απο μένα.
Tο καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας μια βόλτα απο εξάρχεια, που έχει άπειρα μαγαζιά με κιθάρες (ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΑΚΑ, ΕΛΕΟΣ!) και να δοκιμάσεις όσες γουστάρεις επιτόπου, η να ζητήσεις να σου τις δείξουν για να ακούσεις και ήχο, ώστε να είσαι σίγουρος για την αγορά που θα κάνεις. Α. Και καλύτερα να παραγγείλεις απο το site που πρότεινε η X-Filer. Κι εγώ απο εκεί παραγγέλνω-δεν είναι σκεβρωμένες σου ρχονται σχετικά γρήγορα, και οι τιμές είναι απλά ασύγκριτες με αυτές στα μαγαζιά εδώ. Η κιθάρα που είχα πάρει πχ πριν 2 χρόνια, εδώ είχε 1100 ευρώ, και την αγόρασα 700 από τον τόμαν. Και το μπάσο μου που εδώ το χα βρει 560, το πήρα 240. Η διαφορά κάνει μπαμ πιστεύω. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top