Γενικό - Βοήθεια/Απορίες στα Γερμανικά

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Εχουμε εδω την Deutsch... lover που προφανως δεν είδε το μήνυμα αλλά επειδη την ξερω αν το εβλεπε θα απαντούσε:

"Ναιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:inlove::inlove::inlove::thumbsup::thumbsup::thumbsup::bigarmhug:hypno::hypno::yahoo::yahoo:"

Δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doublepoulos

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
εγω ξερω πολυ καλα γερμανικα αλλα βαριεμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανευθηνη

Νεοφερμένος

Η ανευθηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
χαχαχα κανω 5 χρονια γερμανικα . Τα μισωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω{ιδικα το βιβλιο μοθ planet2}:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sjpapa

Νεοφερμένος

Ο sjpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 64 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
"German is a language for the dead,
only those have time to learn it"
Mark Twain, in "The awful German language"

εμαθε γερμανικά ταξιδευοντας (πεζη) ενα χρονο περιπου σε Γερμανια και Ελβετια, οι εμπειριες του στο γλαφυροτατο διηγημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Παιδιά μια χαρά είναι τα γερμανικά! Βέβαια, εγώ που ξέρω και γαλλικά μπορώ να πω ότι είναι πιο δύσκολα τα γερμανικά, αλλά όχι και βαρετά τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Capellini

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εμένα είναι μια ζέστη μια κρύο.
Εγώ έχω ακούσει από καθηγητή(όχι φιλόλογο) ότι τα γερμανικά είναι ένας δομημένος θόρυβος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top