Εφημερίδες

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Πέρνετε καμία εφημερίδα ?
εγώ ψάχνω κάποια να πέρνω σε καθημερινή ή εβδομαδιαία βάση η οποία να μην ασχολείτε με πολιτικά θέματα ..ξέρετε καμία ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Πέρνετε καμία εφημερίδα ?
εγώ ψάχνω κάποια να πέρνω σε καθημερινή ή εβδομαδιαία βάση η οποία να μην ασχολείτε με πολιτικά θέματα ..ξέρετε καμία ?

Μονο οι αθλητικες.....:PΕγω διαβαζω συνηθως Βημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathnote

Νεοφερμένος

Η Πασχαλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μονεμβασία (Λακωνία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα σχετικά με τον τύπο.Τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει πως είναι κατευθυνόμενος.Θα σου συνέστηνα , να έπαιρνες αφημερίδες απο το Μετρό ή απο σημεία που μοιράζονται δωρεάν εφημερίδες.Είναι οι καλύτερες χωρίς να μπερδεύουν και να κατευθύνουν.Εξάλλου , τα ένθετα πλέον είναι κάτι που δεν αποφεύγονται σε καμία εφημερίδα..

Θυμάμαι, δηλαδή πριν κάποιους μήνες που είχαν όλες οι εφημερίδες φυλλάδια σαν διαφημιστικά με την αλλαγή των φορολογικών ταμείων.Ένας μην κατευθυνόμενος τύπος δεν θα "πλάσαρε" έναν νόμο της κυβέρνησης ως διαφήμιση "κρατικού προϊόντος"..

Εν τέλει , εγώ διαβάζω την εφημερίδα "Στην Μπρίζα" που διανέμεται δωρεάν κάθε Πέμπτη σε Αθήνα και Πελοπόννησο.Είναι πολύ ενδιαφέρουσα και περιεκτική.Γιατί ο υπερβολικά μεγάλος αριθμός πληροφοριών κολλάει τον εγκέφαλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αγαπώ τις αθηναϊκές free press, Athens Voice και Lifo (έχουν και pdf έκδοση), και διαβάζω το Βήμα της Κυριακής και τα Χανιώτικα Νέα όποτε θέλω έντυπη ενημέρωση.

:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Έτσι όπως έχουν καταντήσει οι εφημερίδες, δεν παίρνω καμία. Κάθε εφημερίδα πλέον, φοράει χρωματιστά γυαλιά, αφού εξυπηρετεί οικονομικά και πολιτικά συμφέροντα. Να μου λείπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ελευθεροτυπία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Συνήθως το Βήμα ή την Καθημερινή. Τις εφημερίδες τις ξεφυλλίζω, κι αν τύχει και δω κανένα ενδιαφέρον άρθρο, το διαβάζω. Αλλά πάντα διαβάζω τα κομμάτια για την Επιστήμη και τα ένθετα περιοδικά "Κ" και "ΒΗΜΑgazino". Αυτός ο Βίδος που γράφει στο τελευταίο έχει πολύ χιούμορ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Βασικά εδω και χρόνια διαβαζω Ελευθεροτυπια που παιρνει ο πατερας μου, ενω μονος μου τουλαχιστον 4 φορες την εβδομαδα θα παρω αθλητικη. Συνηθιζω την Sportday διοτι ειναι η περισσοτερο αντικειμενικη σε σχεση με τις αλλες και μετα απο καποια επιτυχια της ομαδας μου ή μεγαλο μεταγγραφικο μπαμ επιλεγω την Πρασινη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μόνο free press Metro και Κύρτσο. Κυρίως για τα πολιτικά και τα διεθνή θέματα. Αλλά σπάνια. Βασικά μόνο αν είμαι σε κάποιο ΜΜΜ και βαριέμαι θα κάτσω ν'ανοίξω εφημερίδα. Μια φορά την είχα ανοίξει κι ήταν φίσκα το λεωφορείο και μου είπε μια χαμούρα ανοργασμικιά υπαλληλίσκα 30αρα να την κλείσω και την πήρε και τη σήκωσε, όλο το λεωφορείο μας άκουσε. Με υποστήριξε κι ένας γέρος, αυτή τον έβρισε, μετά της έβρισα από αδερφή μέχρι τρίτο μπατζανάκη, της είπα, αν είχες και στο χωριό σου, κατέβα πάρε ταξί και στην επόμενη στάση αναγκάστηκε να κατέβει βρίζοντας, ενώ εγώ της έριχνα φάσκελα από μέσα. Κατόπιν την έκραζα με το μισό λεωφορείο μέχρι να φτάσω σπίτι μου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Αυτά γίνονται μόνο στην Αθήνα. Όλοι στη τσίτα, έτοιμοι για καυγά.

Εγώ διαβάζω την Ελευθεροτυπία. Αλλά πιο αντικειμενική πιστεύω ότι είναι το Βήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, μας αδικείς. Απλά η συγκεκριμένη πρέπει να είχε πολυ καιρό να φάει γλυκό και είχε βαρέσει τιλτ. Λογικό βέβαια με τέτοια μούρη που είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μόνο free press Metro και Κύρτσο. Κυρίως για τα πολιτικά και τα διεθνή θέματα. Αλλά σπάνια. Βασικά μόνο αν είμαι σε κάποιο ΜΜΜ και βαριέμαι θα κάτσω ν'ανοίξω εφημερίδα. Μια φορά την είχα ανοίξει κι ήταν φίσκα το λεωφορείο και μου είπε μια χαμούρα ανοργασμικιά υπαλληλίσκα 30αρα να την κλείσω και την πήρε και τη σήκωσε, όλο το λεωφορείο μας άκουσε. Με υποστήριξε κι ένας γέρος, αυτή τον έβρισε, μετά της έβρισα από αδερφή μέχρι τρίτο μπατζανάκη, της είπα, αν είχες και στο χωριό σου, κατέβα πάρε ταξί και στην επόμενη στάση αναγκάστηκε να κατέβει βρίζοντας, ενώ εγώ της έριχνα φάσκελα από μέσα. Κατόπιν την έκραζα με το μισό λεωφορείο μέχρι να φτάσω σπίτι μου. :D

Καλά, τί την ενοχλούσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καθόταν δίπλα μου το μπάζο και δεν ήθελε την εφημερίδα στο οπτικό της πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κι εγώ προτιμώ τις free press, μ' αρέσει που ασχολούνται και με τον καλλιτεχνικό χώρο και αναφέρουν συναυλίες, παραστάσεις κοκ...
Γιαυτό που λέει ο miv γενικά έχω παρατηρήσει πως ελάχιστοι άνθρωποι διαβάζουν στα ΜΜΜ είτε εφημερίδες είτε βιβλία σε αντίθεση με το εξωτερικό... Κι εμένα έχει τύχει να με στραβοκοιτάξουν γιατί διάβαζα στο μετρο ενώ οι μισοί δεν μπορούσαν ν' ανασάνουν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εντάξει, όταν τα Μ.Μ.Μ. είναι φίσκα δεν γίνεται να διαβάζουμε εφημερίδα έχοντάς την διάπλατα ανοιχτή παρά μόνο διπλωμένη. Αν σου ζήτησε να την κλείσεις γι'αυτό, τότε δίκιο είχε, αν όχι, τότε έπρεπε να της πετάξεις κάτι άλλο εκτός απ'το βρισίδι.

Η καλύτερη εφημερίδα είναι το Internet για μένα. Κι αν εκτός από ειδήσεις θες και γνώμες-απόψεις, υπάρχουν άπειρα blogs...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ άμα δεν τη νοιώθω στα χέρια μου δε μπορώ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Καθόταν δίπλα μου το μπάζο και δεν ήθελε την εφημερίδα στο οπτικό της πεδίο.

Μιχάλη αυτό δεν είναι τίποτα. Το σπαστικό στα λεωφορεία είναι οι γριές ή μεγάλες κυρίες που με το που σταματά το λεωφορείο σπρώχνουν για να μπουν μέσα και μετά για να πιάσουν θέση σου δίνουν το εισητήροό τους και σου κάνουν "Μου το χτυπάς;" Και εκείνη έχει ήδη κάτσει στο κάθισμά της και 'συ πρέπει να της χτυπάς το εισητήριο και να χάνεις και τη θέση σου. Μια φορά το 'κανα και τις άλλες τους λέω όχι. Εξαιρούνται όσες πραγματικά δε μπορούν και είναι πολύ μεγάλες.

Στο θέμα μας τώρα.

Συνήθως διαβάζω το Βήμα που το παίρνει ο πατέρας μου. ΑΠό την εφημερίδα διαβάζω κυρίως θέματα που μου αρέσουν. Ειδικά θέματα παιδείας, περιβάλλοντος, επιστήμης ή επίκαιρα.
Τα ένθετα ΒΗΜΑgazino, ΒΗΜΑScience δεν τα χάνω.

Και Athens Voice όποτε κατεβαίνω στο κέντρο γιατί εδώ στα Βόρεια δεν υπάρχει...

Βασικά πολλές φορές μου τη σπάνε όταν τα ΜΜΜ παίζουν το ρόλο του δικαστή. Γι'αυτό είμαι και πολύ επιλεκτικός στο τί θα διαβάσω ειδικά στα Πολιτικά θέματα, που ανάθεμα και αν ξέρεις αν αληθεύει ή όχι αυτό που γράφουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει, όταν τα Μ.Μ.Μ. είναι φίσκα δεν γίνεται να διαβάζουμε εφημερίδα έχοντάς την διάπλατα ανοιχτή παρά μόνο διπλωμένη. Αν σου ζήτησε να την κλείσεις γι'αυτό, τότε δίκιο είχε, αν όχι, τότε έπρεπε να της πετάξεις κάτι άλλο εκτός απ'το βρισίδι.

Η καλύτερη εφημερίδα είναι το Internet για μένα. Κι αν εκτός από ειδήσεις θες και γνώμες-απόψεις, υπάρχουν άπειρα blogs...


Ο τρόπος και το υφάκι που μου το "ζήτησε" (κατ'ευφημισμόν) δεν της δίνουν κανένα δίκιο, ακόμη κι αν είχε. Και στην τελική μια χαρά άνετα στις θεσούλες μας ήμασταν. Οι άλλοι ήταν φίσκα κι όρθιοι...
Άλλωστε ένας πακιστανός και μια γριά που ήταν παραδίπλα ούτε που φάνηκαν να ενοχλούνται. Αλλά αν ο άνθρωπος έχει να δει καιρό χαρά στα σκέλια του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μόνο free press Metro και Κύρτσο. Κυρίως για τα πολιτικά και τα διεθνή θέματα. Αλλά σπάνια. Βασικά μόνο αν είμαι σε κάποιο ΜΜΜ και βαριέμαι θα κάτσω ν'ανοίξω εφημερίδα. Μια φορά την είχα ανοίξει κι ήταν φίσκα το λεωφορείο και μου είπε μια χαμούρα ανοργασμικιά υπαλληλίσκα 30αρα να την κλείσω και την πήρε και τη σήκωσε, όλο το λεωφορείο μας άκουσε. Με υποστήριξε κι ένας γέρος, αυτή τον έβρισε, μετά της έβρισα από αδερφή μέχρι τρίτο μπατζανάκη, της είπα, αν είχες και στο χωριό σου, κατέβα πάρε ταξί και στην επόμενη στάση αναγκάστηκε να κατέβει βρίζοντας, ενώ εγώ της έριχνα φάσκελα από μέσα. Κατόπιν την έκραζα με το μισό λεωφορείο μέχρι να φτάσω σπίτι μου. :D

Κόψε κάτι ρε ψεύτη :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έγινε της Μαντάμ Παρί, δε βαζω σάλτσες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top