Προβλήματα με καθηγητές.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Βρε παιδια συγγνωμη κιολας αλλα εγω σε ποιον πλαντητη μεγαλωσα;;;;;;;
Γιατι μια ζωη ο καθηγητης που ηταν ο πιο ξηγημενος και δεν τσαμπουκαλευοταν κτλ κτλ ηταν και αυτος που στην ωρα του γινοταν το απιστευτο μπαχαλο!:confused:
Και ναι!Και το σεβασμο μας προσπαθουσαν να κερδισουν και ηταν ντομπροι απεναντι μας κτλ κτλ κτλ.
Ενω οι τραμπουκοι, ναι μεν τρωγανε το βρισιδι της ζωης τους στα διαλειμματα, αλλα μεσα στην ταξη δεν επεφτε καρφιτσα!
Ολα, αυτα τα λεω γιατι απλουστατα ορισμενοι καθηγητες προσποιουνται τον τσαμπουκαλη μονο και μονο για να μην γινει χαμος στο τμημα τους.Τωρα αλλαξαν και οι εποχες και οι γενιες...δεν ξερω.
Φυσικα υπαρχουν και τα εκ γενετης καθικια καθηγητες και δασκαλοι, οι οποιοι για εμενα ειναι αισχροι!Καθε αλλο παρα εκπεδευτικοι ειναι!


P.S.-Μην βιαστει κανεις να με κατηγορισει οτι υπερασπιζομαι μονοπλευρα τους καθηγητες και τους δασκαλους.;) Σε αλλο thread εχω γραψει πως επι 6συναπτα ετη και μαλιστα στο δημοτικο (και 30κιλα παιδι ημουν) ετρωγα κι εγω και οι συμαθητες μου (τα αγορια μονο ε) το ξυλο της αρκουδας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω τη διαφορα μισελ.
Σεβομαι τη θεση του καθηγητη μου = φερομαι οπως πρεπει = φερομαι με ευγενεια.
Δηλαδη ο σεβασμος στη συγκεκριμενη σχεση ως τι αλλο αν οχι ευγενεια μεταφραζεται?
Κι οταν λες οτι ο σεβασμος αυτος ειναι υποκριτικος, πως πιστευεις οτι θα πρεπει να φερονται οι μαθητες οταν δε σεβονται τους καθηγητες τους? Δε σε πιανω καθοοοολου :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Θεωρητικά αυτό ισχύει...και να πιστεύω ότι ο σεβασμός κερδίζεται κλπ αλλά στις επαγγελματικές μας σχέσεις υπάρχουν κάποια όρια τα οποία δεν γίνονται να ξεπερνιούνται! Μπορεί εγώ τον διευθυντή μου να τον θεωρώ τον μεγαλύτερο βλάκα που υπάρχει και να λέω που έμπλεξα οκ; Αυτό όμως δεν μου δίνει το δικαίωμα να μην σέβομαι την θέση την οποία κατέχει... Μπορεί να διαφωνίσω μαζί του αλλά ούτε θα το παίξω μαγκιά, ούτε θα είμαι αγενής, ούτε θα πω με ποιο δικαίωμα μου το λες αυτό από την στιγμή που και η ίδια ξέρω ότι έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει π.χ. να μου απαγορεύσει να πάρω άδεια...

Έτσι είναι και στις σχέσεις καθηγητή - μαθητή... Μπορεί να μην σέβεσαι τον καθηγητή σου αλλά πρέπει να σέβεσαι την θέση την οποία έχει...

Τώρα αν το παράνομο είναι η κατάσχεση του κινητού πίστεψε με ότι ακόμα και αν γίνει θα είναι μέχρι το τέλος της ώρας/ ημέρας .... Ο καθηγητής είναι άνθρωπος και εγώ προσωπικά αν έκανα μάθημα και κάθε τρεις και λίγο βαρούσαν κινητά το ίδιο θα έκανα...παράνομο ή μη! Το να επιβληθείς σε 30 άτομα πίστεψε με είναι πολύ δύσκολο... Όπως είναι αχαριστία εσύ να κοπανιέσαι να τους μάθεις πράγματα κι αυτοί το χαβά τους.... Επίσης ξεκαθάρισε κάποια πράγματα τα οποία εκ των πραγμάτων βοηθούν στη σωστή διεξαγωγή του μαθήματος.... Αν θέλει ο κάθε μαθητής να ψάξει τα δικαιώματά του καλά θα κάνει αλλά να μην ξεχνά και τις υποχρεώσεις που έχει... Γιατί συνήθως ξέρουμε μόνο τα δικαιώματά μας και ξεχνάμε τις υποχρεώσεις μας :)

E...:hmm:
Και ας ερθουμε και στο αρχικο θεμα:

Δεν νομιζω οτι σας πουλουσαν τσαμπουκα. Πιο πολυ μου κανει για δηλωση προθεσεων ωστε να ξερετε που βαδιζετε και εσεις, και μαλιστα το πρωτο και το τριτο δεν μου φαινονται παραξενα. Αν καποιος δεν εχει βιβλιο, αναγκαστικα θα πρεπει να βλεπει απο καποιον αλλο, αρα -2 μαθητες θα προσεχουν οσο μπορουν. Αρα μειωνεται η αποδοση της ταξης. Εαν παλι αργησεις, διακοπτεις τη ροη του μαθηματος, οποτε μειωνεται στο συνολο της η αποδοση της ταξης. Ασε που ποσο δυσκολο ειναι πια να εισαι συνεπης να πας στην ταξη, οταν βρισκεσαι σε αποσταση 50 μετρων απο αυτην; :whistle:

Για το δευτερο εξηγησα ηδη νομιζω, οτι ειναι παραλογο. Το να σε αποβαλει παντως ειναι λογικοτατο, ειδικα αν επαναληφθει.

ΥΓ: Μην απαιτεις το συνολο των δικαιωματων σου, αν δεν εκπληρωνεις το συνολο των υποχρεωσεων σου. Φανταζει παιδικο. :)

Ειπα εγω κατι διαφορετικο οσον αφορα το τελευταιο σκελος αυτου του Post σου; :confused: Και φυσικα και δεν θεωρω παρανομο το να σου το παρει εως το τελος της ωρας. Αναφερομουν στο αρχιχο Post που μιλουσε για "κατασχεση" ως το τελος της χρονιας.

Σχετικα με το πρωτο μερος του Post σου, νομιζω η Μισελ το ειπε μια χαρα: Μπερδευεις την ευγενεια (που σου ειπα οτι διατηρω - ή ετσι θεωρω τουλαχιστον - σε καθε περιπτωση) με το σεβασμο.

Δεν καταλαβαινω τη διαφορα μισελ.
Σεβομαι τη θεση του καθηγητη μου = φερομαι οπως πρεπει = φερομαι με ευγενεια.
Δηλαδη ο σεβασμος στη συγκεκριμενη σχεση ως τι αλλο αν οχι ευγενεια μεταφραζεται?
Κι οταν λες οτι ο σεβασμος αυτος ειναι υποκριτικος, πως πιστευεις οτι θα πρεπει να φερονται οι μαθητες οταν δε σεβονται τους καθηγητες τους? Δε σε πιανω καθοοοολου :X

...Και εξηγουμαι, με ενα παραδειγμα:

Στη δουλεια μου ειμαι εκτακτο προσωπικο, και οπως ειναι φυσικο ολοι οι μονιμοι ειναι κατα πολυ μεγαλυτεροι μου. Το καλοκαιρι, λοιπον, χωρις καν να υπαρχει επισημη ανακοινωση, απαγορευονταν να φορουν κοντα παντελονια οι αντρες...Αλλα οχι και οι γυναικες, οι οποιες κυκλοφορουσαν με οτιδηποτε φανταζεστε (φουστες, ντεκολτε, κοντα παντελονακια, κτλ) Οταν, πλεον εφτασαν οι ζεστες, φορεσα κανονικα εγω τη βερμουδα μου και πηγα στη δουλεια. Αναμενομενα, μου εγινε παρατηρηση στην οποια - εξισου αναμενομενα :P - απαντησα οτι λογω της ζεστης δεν μπορω να κυκλοφορω με τετοια ρουχα, και οτι ειδικα εφοσον απαγορευεται μονο σε μια μεριδα εργαζομενων και οχι σε ολους, δεν βλεπω το λογο που πρεπει να σταματησω να φοραω αυτα τα ρουχα. Ολα αυτα φυσικα με ηρεμο τροπο, μιλωντας παντα στον πληθυντικο, και χωρις καμια διαθεση ειρωνιας. Αυτο ειναι ευγενεια, αλλα δεν δηλωνει και σεβασμο στους ανωτερους χωρις λογο.

Γενικα... δεν σεβομαι κανεναν, που δε σεβεται εμενα (κλεμμενο :P :clapup: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
E...:hmm:


Ειπα εγω κατι διαφορετικο οσον αφορα το τελευταιο σκελος αυτου του Post σου; :confused: Και φυσικα και δεν θεωρω παρανομο το να σου το παρει εως το τελος της ωρας. Αναφερομουν στο αρχιχο Post που μιλουσε για "κατασχεση" ως το τελος της χρονιας.

Σχετικα με το πρωτο μερος του Post σου, νομιζω η Μισελ το ειπε μια χαρα: Μπερδευεις την ευγενεια (που σου ειπα οτι διατηρω - ή ετσι θεωρω τουλαχιστον - σε καθε περιπτωση) με το σεβασμο.

βασικά λέμε τα ίδια πράγματα...αλλά δεν είχα δει την προηγούμενη απάντηση σου γι'αυτό σου είπα τα ίδια :worry: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Insomniac respect :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχουμε μπερδέψει τα μπούτια μας (ΠΑΛΙ :P )

πιστεύω ότι όλοι μιλάμε για ακραίες συμπεριφορές....
Δε φαντάζομαι να πιστεύει η Λία ή η κάθε Λία (σε χρησιμοποιώ ως παράδειγμα :P ) ότι ο μαθητής που μπαίνει στην τάξη και μασάει προκλητικά τσίχλα κάνοντας φούσκες και θόρυβο, με τα χέρια μονίμως στις τσέπες που αδιαφορεί μονίμως για το μάθημα, δεν έχει ποτέ βιβλία, χτυπάει το κινητό του και πιάνει κουβέντα με τον κολλητό του για το πότε θα πάνε για καφέ ότι θα πρέπει να μίνει ατιμώρητος....

Ε δε φαντάζομαι ότι ένας τέτοιος μαθητής έχει θέση σε μια τάξη....

Δε φαντάζομαι ότι το να πεις του μαθητή αυτού, κλείσε το κινητό σου και άφησε το πάνω στην έδρα, ότι καθιστά κάποιον κακό καθηγητή.

Γενικά ναι ο σεβασμός κερδίζεται και δεν χαρίζεται αλλά ..... ξεκινάμε ως δεδομένο ότι ΑΡΧΙΚΑ φερόμαστε ευγενικά ..... ότι αν μη τι άλλο πράτουμε με τρόπο που δεν εκθέτουμε τον ίδιο μας τον εαυτό.. κοινώς ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ τον εαυτό μας...

Ναι μεν μιλάμε για μαθητές αλλά να μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ΛΥΚΕΙΟ... δλδ ανθρώπους που έχουν πλέον άποψη και επιχειρήματα, ανθρώπους που σε 2 χρόνια καλούνται να ψηφίσουν, ανθρώπους που αρκετοί από αυτούς (αν όχι οι περισσοτεροι) έχουν κάνει έρωτα και ξέρουν (?) να δίνονται ... που ξέρουν να αγαπούν (?)....
Τελικά τι πρέπει να περιμένει κάποιος απ τους μαθητές?
Ότι είναι ικανοί να έχουν σεξουαλικές σχέσεις αλλά ότι δεν είναι ικανοί να γνωρίζουν που σταματούν τα όρια τους? ότι μπορούν να ξέρουν απ έξω κι ανακατωτά όλο το κάμα σούτρα καθώς και την ανθολογία του συγκροτήματος που γουστάρουν αλλά δεν μένει χωρος απ τα περιοδικά για τα βιβλία?
Που ξεκινάει ο τελικά σεβασμός και που αρχίζει η αδιαφορία?
Γιατί σεβασμός είναι να κλείνεις το ρημάδι το κινητό μέσα στην τάξη....
Σεβασμός αν όχι προς τον καθηγητή και το μάθημα του, σεβασμός στον συμμαθητή που ΘΕΛΕΙ να προσέξει το μάθημα κι όχι εσένα....
Εγώ που είμαι 36 χρονών, και είμαι εργαζόμενη, στο χώρο της δουλειάς μου το κινητό μου είναι ΧΑΜΗΛΩΜΕΝΟ... γιατί σέβομαι τους συναδέλφους μου και θεωρώ ότι δεν είναι σωστό να τους παίρνει τα αυτιά και να τους αποσπα την προσοχή όταν χτυπάει....

Σαν μαθήτρια, που ναι, έχουν περάσει απιστευτα πολλά χρόνια (παναγίτσα μου :P ) θυμάμαι πάρα πολύ καλά ότι όποιος καθηγητής δεν ήταν τσαμπουκάς του γαμ@γαμε το ταμτιριρι.... δεν άντεχε ο άνθρωπος....
Και καθηγητές που μπήκαν με τσαμπουκά... στην αρχή μας τα έσπασαν αλλά στην συνέχεια μας κέρδισαν με τον ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ τους τον σεβασμό....
οχι δεν έχω ξεχάσει πως ήταν να είμαι μαθήτρια....
θυμάμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!! Κι αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ευτυχώς το σχολείο τελείωσε και ναι έχω ξεχάσει πως ήταν να είμαι μαθητής.

Αλλά θυμάμαι χαρακτηστικά ότι οι πιο αποδεκτοί καθηγητές από την τάξη ήταν οι καθηγητές που κέρδιζαν το σεβασμό μας δια της γνώσης και με μια διακριτική αυστηρότητα.

Ειλικρινά το μόνο όπλο που έχει ένας καθηγητής είναι η ποιότητα του μαθήματος του και η απήχηση στην τάξη. Διακριτική αυστηρότητα που συνεπάγεται σοβαρότητα εκεί που πρέπει και χαβαλές σε κάποια παραίτητα σημεία! Το ίδιο γινόταν και στο πανεπιστήμιο.

Μαθητές που δεν θέλουν να μάθουν είναι το πρόβλημα και αυτοί ΟΥΣΤ, γιατί απλά είναι έξω από τα παιδαγωγικά πλαίσια. Για λύκειο που μιλάμε κυρίως όπως είπε και η ΚΟΥΕ αν δεν ξέρει αν θέλει να μάθει η όχι 2 χρόνια πριν ψηφίσει τότε κάπου υπάρχει ένα μεγάλο BUG στην διαδικασία.

Και τέλος τα κινητά μέσα στην τάξη είναι μιας από τις ξεφτίλες της νέας γενιάς μαθητών. Και επίσης ξεφτίλα είναι όταν οι γονείς είναι αυτοί που πολλές φορές επικοινωνούν με το παιδί τους χωρίς λόγο.

Αυτά το ολίγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Και εγώ πιστεύω πως μερικοί καθηγητές τη έχουν ''δεί'' κάπως.Κατά τη γνώμη μου νομίζουν ότι έχουν πάντα δίκιο και προσπαθούν να μας επιβληθούν με όποιο τρόπο μπορούν...Απαιτούν από εμάς να μην εχουμε κινητό τη στιγμή που τι περισσοτερες φορές που έχει χτυπήσει κινητο στην τάξη να ''τυχαίνει'' να χτυπάει το δικό τους! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Εμένα μου τη δίνουν οι καθηγητές που πουλανε ειρωνία και π.χ γελάνε ή κοροιδευουν τους μαθητες που κάνουν ένα λάθος.Εντάξει ανθρωποι ειμαστε... Λες και αυτοί ειναι καλύτεροι :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Εμένα μου τη δίνουν οι καθηγητές που πουλανε ειρωνία και π.χ γελάνε ή κοροιδευουν τους μαθητες που κάνουν ένα λάθος.Εντάξει ανθρωποι ειμαστε... Λες και αυτοί ειναι καλύτεροι :devil:

Συμφωνώ απόλυτα!Τελικά οι καθηγητές θέλουν σκότωμα:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
[FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1] https://users.sch.gr/kusman/_apopseis/Arxes-Sxolia.doc[/SIZE][/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν,... σήμερα γνώρισα τους δυο πρώτους μου καθηγητές, Αγγλικών και Χημείας.

Το πρόβλημα είναι ότι οι άνθρωποι την έχουν δει κάπως και θέλουν να μας "πουλήσουν τσαμπουκά" με επειχηρήματα του τύπου

- Όποιος δεν έχει βιβλίο τρώει απουσία
- Εάν χτυπήσει κινητό, κατάσχεται και το πέρνετε στο τέλος της χρονιάς
- Εάν αργήσετε μην τολμήσετε ούτε την πόρτα να χτυπίσετε
- και άλλα τέτοιου τύπου [καταλαβαίνεται τι ενοοώ]

Και βασικά νομίζω [και γνωρίζω] ότι πολλά απο αυτά δεν έχουν την άδεια να τα κάνουν και όμως τα κάνουν. Τελικά ποιά είναι τα δικαιώματα του μαθητή και που μπορεί κάποιος να τα βρεί όλα συμμαζεμένα? Επίσης ποιά είναι η γνώμη σας για τέτοιου είδους συμπεριφορές απο παιδαδωγούς?


Όλα τα παραπάνω απαγωρέβοντε να γίνοντε απο τους μαθητές οπώτε για μένα΄έχει δικαίομα να τα κάνεικαι καλά κάνει, το να σου πάρει το κινητό δεν αρμόζει σε καλή συμπεριφωρά άλλα αρμόζει να σε πάει στον λυκιάρχη και να ενημερώσουν τον γονέα, άρα προσέχεις.

Ο τσαμπουκάς που λές είναι σαν καθηγητη που είχα που μας έλεγε πώς σκοτώνουν τις γάτες οι κινέζοι στην πόρτα και επιδή του είπα που κολάει αυτό με τα μαθηματικά με πετούσε έξω σε κάθε μάθημα, αυτό δεν έχει δικίωμα να το κάνει, άν γυρνούσα πίσω τα χρόνια θα τον έστελνα στο λυκιάρχη.

όσο για τις ευθύνες του είναι να κρατάει σωστή την τάξη και τιχών βλακειες να τις τιμωρεί ήτε με λυκιάρχη ήτε με απουσία, διάλεχτε και πάρτε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Τα πάντα είναι θέμα στρατηγικής. Θα σας πω εγώ τι είχα κάνει σε μια ανάλογη περίπτωση ενός καθηγητή που είχα κάποτε που από την πρώτη ημέρα ήθελε να τον χεζόμαστε...

δεν έδωσα και πολύ βάση και περίμενα κάποια στιγμή να κάνει πράξη τις απειλές του... Όταν το έκανε λοιπόν, φέρθηκα ανάλογα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πάντως αυτά που λέει παραπάνω ο φίλος μας Νικόλας 17 είναι απολύτως σύμφωνα με τον κανονισμό του σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ναι... αλλά...

σεβασμός επειδή νιώθεις και όχι επειδή φοβάσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σωστά, αλλά ο σεβασμός πρέπει να είναι αμφίδρομος.
Αν χτυπάνε κινητά κάθε λεπτό, και οι μαθητές έρχονται συστηματικά καθυστερημένοι και χωρίς βιβλία, δεν υπάρχει σεβασμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ακούστε φάση από ιδιωτικό σχολείο (από το οποίο έφυγα στο λύκειο δόξα τω θεώ):

Έχουμε μια καθηγήτρια που την επόμενη χρονιά της αφαιρέθηκε η αδεια άσκησης καθώς ήταν ψυχωσική και φαινόταν,. Μπαίνει στην τάξη και λέει: Γκουτίνος, έξω, έχω τα νεύρα μου και δεν θα μου τα σπάσεις πάλι

Σηκώνεται ο Μπιλάκος και πάει μπροστά της και της λέει:

-Τι είναι αυτά τα χουντικά;

-Βγες βρε δημοκρατικό μαλακιστίρι

- Δεν βγαίνω που να κωλοχτυπιέσαι

-ΒΓΕΣ ΕΞΩ

-ΕΣΥ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΕΞΩ

-ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ, ΕΣΥ ΘΑ ΒΓΕΙΣ

-Α, ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ;

-ΝΑΙ

-Α, οκ θα βγω εγώ

-Ναι εσύ

_Α, οκ, βγαίνω

Και φυσικά τον ακολουθήσαμε όλοι για να μείνουν 3 κλασσικά σπασικλάκια πλουσιόπαιδα. Μιλάμε, πολύ τζαζ η τύπισσα. Ώρα της καλή όπου είναι, ένα ολόλκηρο χρόνο ρίξαμε τρελό γέλιο. Είχε απαγορεύσει τα στιλό γιατί φοβόταν ότι θλέλουμε να την καρφώσουμε, μόνο μολύβια και τα έλεγχε να μην είναι πολύ ακονισμένα, τρέλα, τρέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Το έχουμε ξαναπεί, σκάρτοι και επικίνδυνοι υπάρχουν παντού.......:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Δεν αντιλέγω, είχα εκπληκτικούς δασκάλους και τους σέβομαι. Πραγματικοί ΔΑΣΚΑΛΟΙ και όχι απλά καθηγητές. Αλλά η κοπελιά ήταν περίπτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Υπαρχει και το άλλο ίδος τσαμπουκά, είσαι κακός μαθητής έξω είσαι καλός ότι και να γίνειο θα είσαι μέσα, το έζησα απίστευτα έντονα, μόλις έμπαινα στην τάξη φώναζε Κου****ζη Μαρίνα έξω, τι έκανα κυρία; ΄Θα με ενοχλήσεις πάλι, εξάλου 9 έχεις και δεν σε βλέπω για παραπάνω, η συγκεκριμένη έλεγε σε φίλη μου που ήταν καλή μαθήτρια να με αποφύγει γιατί λέει εκείνη που ήταν καλή μαθήτρια θα χαλούσε μαζί μου:mad:

Την βλέπω τώρα και ην συχένομαι:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top