Εφηβεία

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ήπια, πολύ ήπια... μέχρι στιγμής τουλάχιστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Η δική μου εφηβεία δε θα 'λεγα ότι είναι ήπια...αντίθετα,είναι γεμάτη ένταση...πολλές φορές περνάω φάσεις,θέλω να κλαίω συνέχεια,δε θέλω να δω ή να μιλήσω με κανέναν πολλές φορές....άπειρες φορές έχω χάσει τον εαυτό μου....άλλες φορές είμαι τόσο χάλια που τον παρατάω στην τύχη του....συχνά,έχω την εντύπωση ότι δε με καταλαβαίνει κανένας κι ούτε θα μπορούσε,ακόμα κι αν ήθελε...προτιμάω τη μοναξιά, συχνά πυκνά...η ψυχολογία μου πέφτει εύκολα....ίσως,και λόγω ευαισθησίας....γενικά,είναι δύσκολη περίοδος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
περίεργη αλλά και σχετικά ήπια... δηλαδή δεν έχω πάντα εκρήξεις θυμού και να φωνάζω και τέτοια... σπάνια... απλά η ψυχολογία μου τις περισσότερες φορές είναι σε επίπεδα πάτου. Άλλες φορές με πιάνει έτσι στα καλά καθούμενα μια θλιψη,ένα πλάκωμα στο στήθος. Άλλες πάλι συμπεριφέρομαι σαν χαζοχαρούμενη και είμαι μες την τρελή χαρά. Το έχει πάθει κανείς αυτό ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
σχεδον ολοι μας πιστευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
περίεργη αλλά και σχετικά ήπια... δηλαδή δεν έχω πάντα εκρήξεις θυμού και να φωνάζω και τέτοια... σπάνια... απλά η ψυχολογία μου τις περισσότερες φορές είναι σε επίπεδα πάτου. Άλλες φορές με πιάνει έτσι στα καλά καθούμενα μια θλιψη,ένα πλάκωμα στο στήθος. Άλλες πάλι συμπεριφέρομαι σαν χαζοχαρούμενη και είμαι μες την τρελή χαρά. Το έχει πάθει κανείς αυτό ?


Aρκετά συχνά :D Δυστυχώς για τους γύρω μου όμως...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
περίεργη αλλά και σχετικά ήπια... δηλαδή δεν έχω πάντα εκρήξεις θυμού και να φωνάζω και τέτοια... σπάνια... απλά η ψυχολογία μου τις περισσότερες φορές είναι σε επίπεδα πάτου. Άλλες φορές με πιάνει έτσι στα καλά καθούμενα μια θλιψη,ένα πλάκωμα στο στήθος. Άλλες πάλι συμπεριφέρομαι σαν χαζοχαρούμενη και είμαι μες την τρελή χαρά. Το έχει πάθει κανείς αυτό ?
ναι , εγω!!τι ζωδιο εισαι?οι διδυμοι το εχουν συνηθως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ψαράκι....
να πχ τώρα μαγειρέυω και ακούω jungle bells rock και είμαι μες την καλή χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
ψαράκι....
να πχ τώρα μαγειρέυω και ακούω jungle bells rock και είμαι μες την καλή χαρά!
σιγουρα δεν εισαι καλα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εγώ το μόνο σύμπτωμα εφηβείας που έχω είναι η ακατανίκητη επιθυμία να τσακωθώ σε κάποιον ή να αρχίσω να κάνω βλακείες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
περίεργη αλλά και σχετικά ήπια... δηλαδή δεν έχω πάντα εκρήξεις θυμού και να φωνάζω και τέτοια... σπάνια... απλά η ψυχολογία μου τις περισσότερες φορές είναι σε επίπεδα πάτου. Άλλες φορές με πιάνει έτσι στα καλά καθούμενα μια θλιψη,ένα πλάκωμα στο στήθος. Άλλες πάλι συμπεριφέρομαι σαν χαζοχαρούμενη και είμαι μες την τρελή χαρά. Το έχει πάθει κανείς αυτό ?
Ναι, εγω! Και ειμαι και Διδυμος... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
περίεργη αλλά και σχετικά ήπια... δηλαδή δεν έχω πάντα εκρήξεις θυμού και να φωνάζω και τέτοια... σπάνια... απλά η ψυχολογία μου τις περισσότερες φορές είναι σε επίπεδα πάτου. Άλλες φορές με πιάνει έτσι στα καλά καθούμενα μια θλιψη,ένα πλάκωμα στο στήθος. Άλλες πάλι συμπεριφέρομαι σαν χαζοχαρούμενη και είμαι μες την τρελή χαρά. Το έχει πάθει κανείς αυτό ?
Ποιός δεν το παθαίνει ρε συ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Απο τη μια αισθανομαι σαν μεθυσμενος και απο την αλλη σαν ΕΜΟ... κλασικο εφηβικο συμπτωμα dont worry!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Απο τη μια αισθανομαι σαν μεθυσμενος και απο την αλλη σαν ΕΜΟ... κλασικο εφηβικο συμπτωμα dont worry!:no1:

....μπορείς αν θέλεις να είσαι και τα δύο!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Δεν ειναι κακο... μια μπουκαλα scotch στο χερι και η φραντζα ξεβαμμένη ενω τραγουδώ τις ''Βεργουλες''



Cult!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
τη δική μου εφηβεία μόνο ήρεμη δν την λες!!είναι πολύ περίεργα!το συνηθησμένο με μένα είναι ότι εκεί που είμαι μεσ την καλή χαρά μπορεί μετά απο μισό λεπτο να με δεις να κλαίω!και το άλλο περίεργο είναι ότι νευριάζω ή στεναχωριέμαι χωρίς λόγο!ειδικά εδώ κ ένα χρόνο περίπου που μου συνεύη κάτι....τεσπα το θέμα είναι ότι σε κάτι χρόνια θα περάσουν κ τα νεύρα κ τα κλάματα κ όλα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Η εφηβεια μου; Χμμμ.... μαλλον καταπιεσμενη θα τη χαρακτηριζα. Εγω ο ιδιος μαλιστα καταπιεζα τον εαυτο μου, δεν υπηρχε σε καμια περιπτωση καταπιεση απο την οικογενεια μου. Ηθελα παντα σε ολα να ειμαι τελειος (κυριως σε ο,τι αφορουσε το σχολειο) και πολλες φορες εβαζα αυτη την αναγκη μου πανω απο αλλα "θελω" μου. Ειχα φοβερη τελειομανια που ευτυχως μετα τα 15-16 μου εξομαλυνθηκε.

Επισης χαρακτηριστηκε απο φοβερες και αποτομες εναλλαγες διαθεσης και πολυ κλεισιμο στον εαυτο μου. Στοιχεια που ακομα υπαρχουν βεβαια! :P

Γενικα στην εφηβεια δεν εκανα πραγματα που εκαναν αλλοι συνομηλικοι μου και αυτα τα... "απωθημενα" (κατα καποιο τροπο) τωρα αρχιζουν και βγαινουν στην επιφανεια.

Ακριβώς τα ίδια! Μα ακριβώς! Σαν να διαβάζω την περιγραφή μου! Μόνο που εγώ δεν ξέρω πώς θα εξελιχθώ επειδή είμαι μικρότερη! Πιστεύω ότι αργότερα θα μου βγει μια παιδικότητα, ένας παλιμπαιδισμός καλύτερα!Γενικά με χαρακτηρίζουν "σοβαρή" οι φίλοι μου και εγώ νομίζω ότι κάποιες φορές "υπερβάλλω" στη σοβαρότητα αλλά δε μπορώ να πω ότι περνάω άσχημα...ίσα ίσα! Ευτυχώς με αγαπάνε (θέλω να ελπίζω) και με ανέχονται! Έτσι κι αλλιώς ένας πιο σοβαρός πάντα χρειάζεται για να μην ξεφεύγουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
χαλια...ολα ειναι σκ....μοναξια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πάντως για τις τρέλες που αναφέρθηκαν, ο αδερφός μου σ'όλη την εφηβεία ήταν ένα ήρεμο παιδί. Βασικά γενικά είναι ήρεμος άνθρωπος, αλλά τότε ούτε μιλούσε ούτε λαλούσε. Καιγόταν στα video games του, διάβαζε και έβγαινε καμια βόλτα με την παρέα. Την κανονική του εφηβεία, την περνάει τώρα :P Έχει περισσότερα νεύρα τα τελευταία 2χρόνια (ενώ έχουν τελειώσει οι πανελλήνιες ξερω γω) και κάνει περισσότερα παλαβά πράγματα. Δεν ξέρω, ίσως είναι στοιχείο της φοιτητικής ζωής τελικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Πάντως για τις τρέλες που αναφέρθηκαν, ο αδερφός μου σ'όλη την εφηβεία ήταν ένα ήρεμο παιδί. Βασικά γενικά είναι ήρεμος άνθρωπος, αλλά τότε ούτε μιλούσε ούτε λαλούσε. Καιγόταν στα video games του, διάβαζε και έβγαινε καμια βόλτα με την παρέα. Την κανονική του εφηβεία, την περνάει τώρα :P Έχει περισσότερα νεύρα τα τελευταία 2χρόνια (ενώ έχουν τελειώσει οι πανελλήνιες ξερω γω) και κάνει περισσότερα παλαβά πράγματα. Δεν ξέρω, ίσως είναι στοιχείο της φοιτητικής ζωής τελικά :P

ιδιος εγω.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πάντως για τις τρέλες που αναφέρθηκαν, ο αδερφός μου σ'όλη την εφηβεία ήταν ένα ήρεμο παιδί. Βασικά γενικά είναι ήρεμος άνθρωπος, αλλά τότε ούτε μιλούσε ούτε λαλούσε. Καιγόταν στα video games του, διάβαζε και έβγαινε καμια βόλτα με την παρέα. Την κανονική του εφηβεία, την περνάει τώρα :P Έχει περισσότερα νεύρα τα τελευταία 2χρόνια (ενώ έχουν τελειώσει οι πανελλήνιες ξερω γω) και κάνει περισσότερα παλαβά πράγματα. Δεν ξέρω, ίσως είναι στοιχείο της φοιτητικής ζωής τελικά :P

Κι εμένα κάπως έτσι θα γίνει φαντάζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top