Σεξισμός

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Ξέρω ότι υπάρχει θέμα σχετικό με το ρατσισμό, αλλά ήθελα να εστιάσω σ'αυτό. Αυτό το είδος ρατσισμού ίσως να μην υπάρχει στη χώρα μας, αλλά σε κάποιες άλλες χώρες ναι, δεδομένου ότι η γυναίκα δεν έχει ίσα δικαιώματα με τον άνδρα. Ποια είναι η γνώμη σας σχετικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
σε βρηκα!
-----------------------------------------
συμφωνω με οτι πεις τελος!!υπαρχει ο ρατσισμως αυτος και στν χωραμας σε διαφορες μικρες κοινωνιες απομακρισμενες απο τν εξεληξη που υπαρχει στν κοσμο!χωρια πχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
σε βρηκα!
-----------------------------------------
συμφωνω με οτι πεις τελος!!υπαρχει ο ρατσισμως αυτος και στν χωραμας σε διαφορες μικρες κοινωνιες απομακρισμενες απο τν εξεληξη που υπαρχει στν κοσμο!χωρια πχ
Δεν το έχω παρατηρήσει σε μας, αλλά δεν το αποκλείω...και αυτό συμβαίνει, γιατί η κοινωνία (οποιασδήποτε χώρας στην οποία παρατηρείται αυτό το φαινόμενο) δεν έχει προχωρήσει μπροστά για κάποιους λόγους, τους οποίους δε γνωρίζω (:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν το έχω παρατηρήσει σε μας, αλλά δεν το αποκλείω...και αυτό συμβαίνει, γιατί η κοινωνία (οποιασδήποτε χώρας στην οποία παρατηρείται αυτό το φαινόμενο) δεν έχει προχωρήσει μπροστά για κάποιους λόγους, τους οποίους δε γνωρίζω (:P).
εχεις δικιο αλλα οι αντρες οντως και στν ελλαδα φαιροντε σκληρα στς γυναικες...ποια ειναι οι ποιο βλακια δικαιολογια για το οτι φεροντε ετσι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
O ρατσισμός προς τις γυναίκες είναι γεγονός σε πολλές χώρες αλλά πολλές φορές κ στην προσωπική μας ζωή είμαστε ρατσιστές ως προς αυτό το φύλο χωρίς να καταννοούμε τη μοναδικότητά του κ τον αγώνα που κάνουν καθημερινά πολλές γυναίκες για να έχουν κάποιο εισόδημα να προσέχουν τα παιδιά τους κ την οικογένεια να φροντίζουν να μη διαλυθεί το σπίτι να φροντίζουν για την κάλυψη των αναγκών.Πρέπει πολλοί φαλοκράτες από εμάς να αναθεωρήσουν κάποιες απόψεις για αυτό το θέμα κ να δείξουν μια πιο ιδιαίτερη στοργή κ ευαισθησία για το γυναικείο φύλο.
-----------------------------------------
Η γυναίκα δεν πρέπει να έχει τα ίδια δικαιώματα με τον άνδρα!

τρολλ κ εσύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Δε ζόύμε στη Σαουδική Αραβία. Είμαστε στον 21ο αιώνα. Υποτίθεται πρέπει να κάνουμε βήματα εξέλιξης και προόδου. Στους νέους βασίζεται η κοινωνία για να πέσουν τα στερεότυπα!.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
ο ποιοσ ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Απο τότε που οι γυναίκες έγιναν ανεξάρτητες,μας κάνουν ότι θέλουν! Ο κόσμος χαλάει εξαιτίας τους!Ίσως να είμαι λίγο υπερβολικός αλλά αυτή είναι λίγο πολύ η γνώμη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δε ζόύμε στη Σαουδική Αραβία. Είμαστε στον 21ο αιώνα. Υποτίθεται πρέπει να κάνουμε βήματα εξέλιξης και προόδου. Στους νέους βασίζεται η κοινωνία για να πέσουν τα στερεότυπα!.!
ετσι!οι γυναικες αναπτυχθηκαν ποιο γρηγορα απο τν αντρα απλα ισως ο αντρας να ειναι γενικα ποιο μπρωστα αλλα αυτο δν σημαινει οτι οι γυναικες δν πρεπει να εχουν ισα δικαιωματα με τς αντρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Μην είστε τόσο πεσιμιστές. Δεν υπάρχει κανείς εδώ να με υποστηρίξει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
Απο τότε που οι γυναίκες έγιναν ανεξάρτητες,μας κάνουν ότι θέλουν! Ο κόσμος χαλάει εξαιτίας τους!Ίσως να είμαι λίγο υπερβολικός αλλά αυτή είναι λίγο πολύ η γνώμη μου!
Λες και ο κόσμος ήταν καλύτερος επί κυριαρχίας "του αντρός". :P

Καλό θα ήταν πάντως να εξηγήσεις τι εννοείς. Τι πάει να πει ο κόσμος χαλάει εξαιτίας τους;


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Εννοώ οτι η κοινωνία έχει ξεφύγει τελείως και μία από τις αιτίες είναι η γυναίκα! Είμαι ο μόνος που το πιστεύω αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Μην είστε τόσο ανορθόγραφοι. Την έχετε εκτελέσει τη γλώσσα. Τέλος πάντων, ευτυχώς υπάρχουν κάποιοι με πιο ανανεωμένες ιδέες και χωρίς συμπλέγματα. Αποχωρώ. Δεν υπάρχει χώρος για πολύ προοδευτικές ιδέες σε αυτό το forum.
-----------------------------------------
Πόσο μπορεί να έχει ξεφύγει η κοινωνία δηλαδή? Αυτή η ανδροκρατία σε όλους τους τομείς έχει οήγήσει κάπου. Και η ιστορία το απέδειξε: πίσω από κάθε μεγάλο άνδρα κρύβεται μία έξυπνη γυναίκα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
παιδια η γυναικα εχει 10% λιγοτερη εγκεφαλικη μαζα απο εμας στο συνολο....οι γυναικες απο μικρες και στα παλαιοτερα χρονια ητανπισω απο μια κατσαρολα αλλα οι αντρες ειναι οι μεγαλυτεροι σεφ του κοσμου..αυτα ειναι αποδεδιγμενα αλλα σε σχεσει με τα δικαιωματα η γυναικα δν εχει καμια τελειως διαφορα!εχει τς ιδιες αναγκες με τν αντρα και απαιτει τν ιδιο σεβασμο!!ακομα οι γυναιες απλα ειναι ποιο εξαρτημενες απο τν αντρα..ευχαριστιουντε ποιο πλ τν ερωτα και τν χρειαζοντε ποιο πλ απο εμας..αλλα δν παυουν να ειναι ισαξιες σε ολλα!ακομα σε σχεσει με τν αναπαραγωγηκοτητα παιζει μεγαλο ρολο γτ το γεγονος οτι ενας αντρας αφηνει εγκυες 10 γυναικες αλλα μια γυναικα δν μπορει να μηνει εγκυος απο 10 αντρες..αυτες οι μικροαστικες αντιληξεις ειναι λογοι για ρατσισμο κατα του γυναικιου φιλου και μιλαω πλ σοβαρα γτ το εχω ψαξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Την όλη κατάσταση τη δημιούργησαν οι άνδρες. Μερικοί κατάλληλοι χειρισμοί στην ιστορία τους έφεραν στην κορυφή της πυραμίδας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Δεν το έθεσα σωστά!Πρέπει να έχει ίσα δικαιώματα!Αλλά αυτη τη στιγμή έχει βγει από πάνω!Σόρυ, δεν το έθεσα καθόλου σωστά πρίν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ποιος έχει βγει από πάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
παιδια η γυναικα εχει 10% λιγοτερη εγκεφαλικη μαζα απο εμας στο συνολο....οι γυναικες απο μικρες και στα παλαιοτερα χρονια ητανπισω απο μια κατσαρολα αλλα οι αντρες ειναι οι μεγαλυτεροι σεφ του κοσμου..αυτα ειναι αποδεδιγμενα αλλα σε σχεσει με τα δικαιωματα η γυναικα δν εχει καμια τελειως διαφορα!εχει τς ιδιες αναγκες με τν αντρα και απαιτει τν ιδιο σεβασμο!!ακομα οι γυναιες απλα ειναι ποιο εξαρτημενες απο τν αντρα..ευχαριστιουντε ποιο πλ τν ερωτα και τν χρειαζοντε ποιο πλ απο εμας..αλλα δν παυουν να ειναι ισαξιες σε ολλα!ακομα σε σχεσει με τν αναπαραγωγηκοτητα παιζει μεγαλο ρολο γτ το γεγονος οτι ενας αντρας αφηνει εγκυες 10 γυναικες αλλα μια γυναικα δν μπορει να μηνει εγκυος απο 10 αντρες..αυτες οι μικροαστικες αντιληξεις ειναι λογοι για ρατσισμο κατα του γυναικιου φιλου και μιλαω πλ σοβαρα γτ το εχω ψαξει!

Δεν συμφωνώ ότι είναι πιο εξαρτημένες. Νομίζω οτι και τα 2 φύλα αλληλοεξαρτιούνται!
-----------------------------------------
Ποιος έχει βγει από πάνω?

Η γυναίκα έχει βγει από πάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ο καθένας έχει ανάγκη το συνάνθρωπό του ανεξαρτήτως φύλου. Αυτή η αλληλεξάρτηση που εννοείς νομίζω υπάρχει μόνο στο συναισθηματικό (ερωτικό) τόμεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ο καθένας έχει ανάγκη το συνάνθρωπό του ανεξαρτήτως φύλου. Αυτή η αλληλεξάρτηση που εννοείς νομίζω υπάρχει μόνο στο συναισθηματικό (ερωτικό) τόμεα.

Ναι,αυτό νομίζω και εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top