Αθλήματα για τα ΤΕΦΑΑ

Stoyo

Νεοφερμένος

Ο Stoyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας! :bye: Μηπως ξερει κανεις αν τα αθληματα για τα τ.ε.φ.α.α. εχουν καποια βαση την οποια πρεπει οι υποψηφιοι να περασουν, ή απλα παιρνεις την αναλογη βαθμολογια με την επιδοση σου;

Καποιος που να ξερει σιγουρα :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vitruve

Νεοφερμένος

Ο vitruve αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Επειδη και γω Τ.Ε.Φ.Α.Α θελω να περασω το ψαξα.Δεν υπαρχει καποια βαση που πρεπει να πιασεις.Αν δηλαδη πιασεις τα μορια της σχολης απο ταα μαθηματα δεν εχεις αναγκη τα αθληματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Προσθέτοντας σε αυτά που είπε ο vitruve, αμα δεν έχεις πιασει τα μόρια της σχολής σου από τα γραπτά υπάρχουν ειδικοί πίνακες-ψάξε και θα τους βρεις- ανάλογα με την επίδοση που θα κάνεις παίρνεις και τον ανάλογο βαθμό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stoyo

Νεοφερμένος

Ο Stoyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ! :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyasdfg

Νεοφερμένος

Η qwertyasdfg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
στα αθληματα για το τεφαα υπαρχουν καποια ορια στα αθληματα τα οποια πρεπει να ξεπερασεις? δηλαδη πρεπει να πιασεις την βαση στα αθληματα για να μπεις στη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_st8

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
χαχχααχαχαχα!!και εγω που ηλπιζα να βρω ενα θεμα τεφαα για να λυσω τις αποριες μου/!μαλλον αναπαντητες θα μεινουν!προφανως κοπελια θα μαθεις οταν τα δωσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZefiroS

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Τα αθλήματα στο ΤΕΦΑΑ απλά δίνουν επιπλέον μόρια, αν έχεις συγκεντρώσει από τις γραπτές εξετάσεις τα μόρια για τη βάση της σχολής ακόμα και 0 να πάρεις στα αθλήματα περνάς.
Ωστόσο η παρούσια στη διαδικασία εξέτασης των αθλημάτων είναι υποχρεωτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mariosssss_gr

Νεοφερμένος

Ο mariosssss_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
απο πιο πεδιο περναμε τεφαα ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
2o λογικά για να είναι εδώ το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Γραψτε τι σας δυσκολευει στα αθληματα και συμβουλες για τους υπολοιπους! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosVertis

Νεοφερμένος

Ο NikosVertis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά τα αθλήματα είναι δύσκολα? είναι δηλαδή δύσκολο να ''γραψεις'' καλά...? Ας πουμε 3000-3500 μόρια...? Εγω που εχω ξεκινήσει προπονησεις απο τώρα έχω πιθανότητες? Ευχαριστώ πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZefiroS

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δεν μπορώ να σου πω αν είναι δύσκολα γιατί το "δύσκολα" είναι υποκειμενικό. Το ας πούμε 3500 μόρια σημαίνει ότι θα πρέπει να έχεις μέσο όρο βαθμού 17 στα 3 αγωνίσματα που θα επιλέξεις. Ξεκίνησες αρκετά αργά προπονήσεις αλλά έχει και μεγάλη σημασία ποια είναι η φυσική σου κατάσταση.
Σου επισυνάπτω τον πίνακα βαθμολογίας με τις επιδόσεις για να δεις που βρίσκεσαι. Ο πίνακας είναι παλιός αλλά δε νομίζω να έχει αλλάξει η βαθμολόγηση.


Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate777

Νεοφερμένος

Η irenegate777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Τώρα θα πάω τρίτη λυκείου και σκέφτομαι να περάσω ΤΕΦΑΑ Αθήνας.

Θα ήθελα να ρωτήσω:
1) Ποια αθλήματα δίνουμε
2) Πόσα μόρια μπορούμε να πάρουμε συνολικά
3) Πότε είναι το ιδανικότερο να ξεκινήσουμε προπονήσεις κτλ.

Αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει θα του ήμουν ευγνώμων.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZefiroS

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
@irenegate777

1) Τα αθλήματα είναι: τρέξιμο 200μ. ,άλμα εις μήκος, σφαιροβολία (4κ.) και κολύμβηση (50μ.) από τα οποία επιλέγεις τα 3 (όχι δεν μπορείς να δώσεις και τα 4!)
2) 4.000 μόρια είναι το άριστα
3) Όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα

Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate777

Νεοφερμένος

Η irenegate777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikoulini25887

Νεοφερμένος

Η vikoulini25887 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ξερει κανεις καποιο συλλογο που αναλαμβανει προετοιμασια για τεφαα στα βορεια προαστια με προσιτες τιμες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
κ ένας φίλος μου έλεγε πρόσφατα ότι άμα περνάει ξέρω γω τεφαα με τα γραπτά δε θα παει στα αθλήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δεν θελω να σε στενοχωρησω, αλλα μπουρδες σας ειπαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Σοβαρα μιλάς;στο σχολείο μας είχαν πει ότι αρκεί να τ δηλώσουμε!κ ένας φίλος μου έλεγε πρόσφατα ότι άμα περνάει ξέρω γω τεφαα με τα γραπτά δε θα παει στα αθλήματα...

Σοβαρότατα...κοιτα για το τεφαα το έχω ακούσει κι εγώ αλλά υπάρχει μια βασική διαφορά...για τεφαα τα αθληματα ειναι για bonus βαθμους ενώ για στρατιώτικές είναι υποχρεωτικά...δεν πα να εχεις βγαλει 20.000 ,αν δεν περάσεις τα αθλήματα δεν περνάς στρατιωτικές...καπώς έτσι είναι και για τα ειδικά μαθηματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Σοβαρότατα...κοιτα για το τεφαα το έχω ακούσει κι εγώ αλλά υπάρχει μια βασική διαφορά...για τεφαα τα αθληματα ειναι για bonus βαθμους ενώ για στρατιώτικές είναι υποχρεωτικά...δεν πα να εχεις βγαλει 20.000 ,αν δεν περάσεις τα αθλήματα δεν περνάς στρατιωτικές...καπώς έτσι είναι και για τα ειδικά μαθηματα ;)

Μα τα αθλήματα δεν είναι για τ τεφαα όπως το σχέδιο για την αρχιτεκτονική;εννοω είναι ουσιαστικά ειδικό μάθημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top