Δίλημμα

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα και θέλω την άποψή σας.

Πάω φροντιστήριο και στη Φυσική έχω ένα καθηγητή την οποίον εγώ και οι συμμαθητές μου δεν πάμε και τόσο πολύ για τον εξής λόγο:
μπαίνει μεσα στην τάξη μας γυρνάει την πλάτη και αρχίζει και παραδίδει μόνος του χωρίς να αφήνει κανέναν να συμμετέχει με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να γίνεται και βαρετός. Κάνει 1-2 παραδείγματα και όχι τόσο αναλυτικά και μετά μας βάζει ασκήσεις για το σπίτι τις οποίες την επόμενη φορά θα λύσει τελείως μόνος του.
Εγώ προσωπικά στο σχολείο έχω πολύ καλό καθηγητή. Οι συμμαθητές μου θέλουν να πάνε στον διευθυντή του φροντιστηρίου να του πούνε να μας αλλάξει τον καθηγητή αλλά να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν μπορώ να το κάνω αυτό στον τύπο+ ο διευθυντής του φροντιστηρίου μπορεί να μας πεί.."Νοέμβριος πήγε τώρα το θυμηθήκατε?"

Δεν ξέρω τι να κάνω και οι συμμαθητές μου επιμένουν να πάμε όλοι μαζί.. τι μου προτείνετε να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
εγω λεω να συζητησετε πρωτα με τον καθηγητη και να του πειτε το προβλημα που εχετε μαζι του. Μπορει ο ιδιος να μην αντιλαμβανεται οτι με την μεθοδο αυτη δεν σας βοηθαει. Μιληστε ελευθερα,πειτε του τι θελετε απο αυτον..
Τωρα απο κει και περα αν συνεχισει αυτη τη κατασταση μιληστε με τον διευθυντη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Εφόσον έχεις πρόβλημα με τη διδασκαλία του καθηγητή καλό θα ήταν να το συζητήσετε πρώτα με τον ίδιο(πράγμα που δεν νομίζω να αλλάξει πολλά αλλά καλό θα ήταν να μην πάτε απο την αρχή σε οποιοδήποτε τρίτο)
Αν δεν γίνει τπτ πάνε στον διευθυντή, ο οποίος δεν πρόκειται να σας πει "Νοεμβρης πηγε, τώρα το θυμηθήκατε;" ή ο,τιδήποτε άλλο διότι πολύ απλά ο πελάτης εχει πάντα δικιο...από τη στιγμή που τον πληρώνετε εχετε δικαίωμα να ζητήσετε αυτό που σας καλύπτει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν οφελεί να το συζητήσουν μαζί του imo... Και να θέλει δεν μπορεί ν' αλλάξει κάτι δραστικά σε τέτοια ηλικία, μόνο θα τον πληγώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Μιληστε στον διευθυντη,αν του μιλησετε με επιχειρηματα και ειναι σοβαρος θα τον διωξει και θα φερει αλλον,να ειστε σιγουροι.Συνηθως σεβονται τη γνωμη των μαθητων εχω συναντησει ανολογες περιπτωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Δεν οφελεί να το συζητήσουν μαζί του imo... Και να θέλει δεν μπορεί ν' αλλάξει κάτι δραστικά σε τέτοια ηλικία, μόνο θα τον πληγώσουν.

Ακριβώς αυτό φοβάμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
δηλαδη αν δεν του μιλησουν και πανε κατ'ευθειαν στον διευθυντη (ο οποιος το πιθανοτερο να τον διωξει-πιθανολογω δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο-) δεν θα τον πληγωσουν? :emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ε, μπορεί να τον βάλει σε μικρότερη τάξη ή να βρει μια πρόφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Φυσικά και πρέπει να μιλήσουν με τον ίδιο τον καθηγητή πρώτα - θα πληγωθεί λιγότερο νομίζεις, Θέμη, αν ξαφνικά του μιλήσει ο διευθυντής και του πει 'η τάξη τάδε έχει πρόβλημα μαζί σου και γι' αυτό θα χάσεις τη θέση σου εκεί';
Ακόμα κι αν αναλάβει μια μικρότερη τάξη όπως λες, το ίδιο ρεζίλι θα νοιώσει...
Αν ήμουν στη θέση του καθηγητή θα ήθελα να μου έχουν πει τα παράπονά τους, και αν δεν είχα δείξει κάποια βελτίωση είναι λογικό οι μαθητές, με τον χρόνο να τους πιέζει, να μεταφέρουν το θέμα σε κάποιον ανώτερο. Σίγουρα όμως θα το έβρισκα πολύ προσβλητικό και μικρόψυχο να μην έχω ιδέα και να υπάρχει τέτοιο σοβαρό θέμα πίσω απ' την πλάτη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Καλυτερα να τ συζητησετε.. Γιατι αν δν σας καλυπτει τ πληρωνετε..!
:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν γίνεται να βελτιωθεί κάποιος σ' αυτή την ηλικία. Τα υπόλοιπα είναι butterflies and rainbows. Καλύτερα να αφήσουν να χειριστεί το θέμα ένας μεγαλύτερος και πιο έμπειρος που θα τον πληγώσει λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top