4ο Πεδίο Σχολές 4ου πεδίου

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ε ναι ΑΝ πιάσω ποτέ την βάση του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eμένα προσωπικά το ΛΟΧΡΗ μου φαίνεται κάπως επικίνδυνο.Ξέρετε χρηματιστές κτλ περίεργη φάρα.Για μένα καλύτερη επιλογής θα ταν το ΟΔΕ ή το Μαρκετινγκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Eμένα προσωπικά το ΛΟΧΡΗ μου φαίνεται κάπως επικίνδυνο.Ξέρετε χρηματιστές κτλ περίεργη φάρα.Για μένα καλύτερη επιλογής θα ταν το ΟΔΕ ή το Μαρκετινγκ.

Χαχαχα!!!
Για μενα ΟΔΕ και Οικονομικό :inlove: (Οι δύο πρώτες μου επιλογές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Καλό θέμα, θα ρωτήσω κάτι πιο ευθέως. Σε ποιο απο όλα τα οικονομικά τμήματα και τις σχολές (ανεξαρτήτως δυσκολίας κλπ) θα έχεις την καλύτερη αποκατάσταση και τον καλύτερο αρχικό μισθό?
Να ξερεις οτι απο οποιο οικονομικο τμημα και να τελειωσεις οι θεσεις που διεκδικεις ειναι σε γενικες γραμμες ιδιες για ολα σχεδον τα τμηματα.Πχ ταμιας η λογιστηριο μπορεις να εργασθεις αν τελειωσεις οικονομικο,οδε,λοχρη και οποιαδηποτε αλλη σχολη.Λιγες ειναι οι θεσεις που αναφερονται μονο σε μια ομαδα συγκεκριμενων αποφοιτων οικονομικων σχολων.Εχε το νου σου οτι στην αρχη και εχοντας καθολου προυπηρεσια συνηθως θα δουλεψεις σε ποστο που δεν εχει απολυτη η και καθολου σχεση με αυτα που σπουδασες.Επισης το μεταπτυχιακο ειναι πολυ σημαντικο και σε εξιδικευει.


Χαχαχα το ξέρω ;) Απλώς μου ήρθε ένας αναστεναγμός και ρώτησα. Πάντως το λιγότερο θεωρητικό τμήμα είναι το ΛΟ.ΧΡΗ έτσι δεν είναι?

Δεν νομιζω.Απο τα τμηματα της Ασοεε Πληροφορικη,Στατιστικη και ΔΕΤ ειναι λιγοτερο θεωρητικα και παρα πολες εφαρμογες.Αυτα που απο οτι μαθαινω εχουν πολυ θεωρητικουρα ειναι Οδε και Μαρκετινκ καθως και το οικονομικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν νομιζω.Απο τα τμηματα της Ασοεε Πληροφορικη,Στατιστικη και ΔΕΤ ειναι λιγοτερο θεωρητικα και παρα πολες εφαρμογες.Αυτα που απο οτι μαθαινω εχουν πολυ θεωρητικουρα ειναι Οδε και Μαρκετινκ καθως και το οικονομικο

Μιλάμε για Οικονομικά Τμήματα.
Ούτε η Πληροφορική ούτε η Στατιστική δεν είναι οικονομικό τμήμα!
Και το ΔΕΤ δεν μπορεί να θεωρηθεί εξ'ολοκλήρου οικονομικό τμήμα αλλά 50-50!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Μιλάμε για Οικονομικά Τμήματα.
Ούτε η Πληροφορική ούτε η Στατιστική δεν είναι οικονομικό τμήμα!
Και το ΔΕΤ δεν μπορεί να θεωρηθεί εξ'ολοκλήρου οικονομικό τμήμα αλλά 50-50!

Απο πληροφορικη και στατιστικη Οπα οπως και απο το ΔΕΤ βγαινεις οικονομολογος.Οποτε πως δεν ειναι οικονομικα τμηματα.Και οπως ειπα παραπανω απο ολα αυτα τα τμηματα οι θεσεις εργασιας καλως η κακως ειναι σχεδον οι ιδιες.Ο Γιαννης ρωτησε για ΟΛΑ τα οικονομικα τμηματα και σχολες οχι για τα καθαρα οικονομικα.Και ποια ειναι τα καθαρα οικονομικα τμηματα?Μονο το οικονομικο μπορει να θεωρηθει που και σε αυτο κανεις και αλλου ειδους μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Από πληροφορική οικονομολόγος;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Από πληροφορική οικονομολόγος;:eek:

Μονο απο Πληροφορικη Ασοεε.Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι στην Ελλαδα γινεσαι οικονομολογος απο ολες τις σχολες σχεδον του 5ου πεδιου και οχι μονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Από πληροφορική οικονομολόγος;:eek:

νομίζω θεωρείσαι λογιστής γ' κατηγορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boo 41

Νεοφερμένος

Ο boo 41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μονο απο Πληροφορικη Ασοεε.Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι στην Ελλαδα γινεσαι οικονομολογος απο ολες τις σχολες σχεδον του 5ου πεδιου και οχι μονο...

Επισης εγγραφεσαι στο Οικονομικο Επιμελητηριο και απο το τμημα Εφαρμοσμενης Πληροφορικης στο ΠΑΜΑΚ.
Ποια η γνωμη σας για Διοικηση Τεχνολογιων Μακεδονιας (Ναουσα)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios.crete

Νεοφερμένος

Ο stelios.crete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παδια σοσ εχω 14552 μορια στο 5ο πεδιο και θελω να περασω οικονομικων επιστημων ρεθυμνου..λετε να πεσει 721 μορια η θα παω στην αμεσως επομενη επιλογη μ Δ.Ο.Σ.Α κομμοτηνης( 14481 μορια περσυνη βαση)..???????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Επισης εγγραφεσαι στο Οικονομικο Επιμελητηριο και απο το τμημα Εφαρμοσμενης Πληροφορικης στο ΠΑΜΑΚ.
Ποια η γνωμη σας για Διοικηση Τεχνολογιων Μακεδονιας (Ναουσα)?
Δεν το ηξερα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
παδια σοσ εχω 14552 μορια στο 5ο πεδιο και θελω να περασω οικονομικων επιστημων ρεθυμνου..λετε να πεσει 721 μορια η θα παω στην αμεσως επομενη επιλογη μ Δ.Ο.Σ.Α κομμοτηνης( 14481 μορια περσυνη βαση)..???????????
Λέω ότι θα πέσει. Τώρα το πόσο δεν ξέρω αλλά έχω την εντύπωση ότι θα την πιάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios.crete

Νεοφερμένος

Ο stelios.crete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Λέω ότι θα πέσει. Τώρα το πόσο δεν ξέρω αλλά έχω την εντύπωση ότι θα την πιάσεις.

ναι σ καλαα..το ελπιζω και γω..αλλιως θα αναγκαστω να ξενυτευτω στην κομμοτηνη!!!!!! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και εκεί καλά πρέπει να είναι. Τουλάχιστον εδώ που μένω εγώ (γείτονας Κομοτηνής) έχει πολλούς φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σα σχολή καλύτερη είναι κατά τη γνώμη μου η Κομοτηνή.Το πανεπιστήμιο Κρήτης είναι πολύ καλό στις θετικές επιστήμες καθώς και στην Ιατρική.
Χωρίς παρεξήγηση στο Ρέθυμνο έτσι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Επισης εγγραφεσαι στο Οικονομικο Επιμελητηριο και απο το τμημα Εφαρμοσμενης Πληροφορικης στο ΠΑΜΑΚ.
Ποια η γνωμη σας για Διοικηση Τεχνολογιων Μακεδονιας (Ναουσα)?

αρκετα αξιολογο τμημα,μοιαζει μρ το δετ τ οπα.το θεωρω <<ευκαιρια>> για τα μορια εισαγωγης του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Μολις ρωτησα οικονομολογο που εργαζεται στο ΟΕΕ. Οι αποφοιτοι του ΟΔΕ δεν εχουν δικαιωμα εγγραφης.

μαλακιες σου ειπε

Παίζουν ρόλο και τα πτυχία.


Όχι, μια χαρά είσαι.

Στα καλά μεταπτυχιακά του εξωτερικού με πτυχίο ΟΔΕ δεν σε δέχονται εύκολα, πρέπει να είσαι άριστος. Και δεν εννοώ ΜΒΑ, που έχει κάνει και η κουτσή Μαρία.


με 7.67 απο οδε ασοεε δεχτηκαν κοπελα στο lse....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Commander

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
καλησπερα παιδια, εψαξα αυτο που ζηταω αλλα δεν το βρηκα πουθενα....τελικα το ΟΔΕ εχει επαγγελματικη αποκατασταση? δεν με νοιαζει αν υστερει σε σχεση με τα οικονομικα απλα θελω να μαθω αν θα βρω δουλεια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
καλησπερα παιδια, εψαξα αυτο που ζηταω αλλα δεν το βρηκα πουθενα....τελικα το ΟΔΕ εχει επαγγελματικη αποκατασταση? δεν με νοιαζει αν υστερει σε σχεση με τα οικονομικα απλα θελω να μαθω αν θα βρω δουλεια...:)
Ρίξε τα χαρτιά, δες το φλιτζάνι, ψάξε βρες την Πυθία να σου δώσει χρησμό! :P
Αν σου αρέσει αυτό που κάνεις θα το κάνεις καλά και θα βρείς πιο έυκολα δουλειά από κάποιον που το κάνει ως αγαρία. Μην κοιτάς τι έχει αποκατάσταση αλλά με ποιο επάγγελμα θα είσαι ικανοποιημένος-ευτυχής σε 15 χρόνια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top