Λύσεις ασκήσεων/βιβλίων αγγλικών

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
αν ξερετε καποιο σαιτ ή κατι θα με βοηθησετε πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη;
να σου πω βιβλιο?
για κατι βιβλια του proficiency που εχω αλυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Α, δε νομίζω να κυκλοφορούν στο Διαδίκτυο... Θα τις βρεις πιστεύω μόνο στo Teacher's Book. Ίσως ξέρεις κάποιον σε κάποιο φροντιστήριο που μπορεί να στις δώσει τις απαντήσεις... Αλλά αμφιβάλλω για το αν υπάρχουν στο Νετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Α, δε νομίζω να κυκλοφορούν στο Διαδίκτυο... Θα τις βρεις πιστεύω μόνο στo Teacher's Book. Ίσως ξέρεις κάποιον σε κάποιο φροντιστήριο που μπορεί να στις δώσει τις απαντήσεις... Αλλά αμφιβάλλω για το αν υπάρχουν στο Νετ.
το φανταστηκα!κριμα...απλα ελεγα μην τυχον!
σε ευχαριστω παντως:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αν θες, μπορείς να μου πεις το βιβλίο, ίσως να είναι το ίδιο με κάποιο που έχω κάνει εγώ, και θα στις ανεβάσω όταν έχω το χρόνο και την πνευματική διαύγεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Αν θες, μπορείς να μου πεις το βιβλίο, ίσως να είναι το ίδιο με κάποιο που έχω κάνει εγώ, και θα στις ανεβάσω όταν έχω το χρόνο και την πνευματική διαύγεια.
οκ επειδη δεν την παλευω τωρα αυριο θα σου πω...ευχαριστωωωωω

Examination for the certificate of proficiency in english Dimitris Siountris
Final tests 1 for mishigan Virginia Evans
Final tests 2 for mishigan Virginia Evans
New Proficiency Reading της Longman απο Mary Stephens
Gateway Gambridge Proficiency
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αχού! Λυπάμαι, αλλά δεν έχω κάνει κανένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
επειδη ουτως ή αλλος εχω πολλα οτι εχεις πες μου....
μπορει ετσω να παρω ιδεα ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Έχω το 10 more practice tests by Sylvia Kar (revised July 2004),
το Michigan ECPE: Final, 12 Practice Tests του Grivas,
και ένα άσπρο-μπλε βιβλίο του Burlington.

P.S.: Michigan and Cambridge, I think you were in a bit of a hurry, but I am notifying just in case...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Έχω το 10 more practice tests by Sylvia Kar (revised July 2004),
το Michigan ECPE: Final, 12 Practice Tests του Grivas,
και ένα άσπρο-μπλε βιβλίο του Burlington.

P.S.: Michigan and Cambridge, I think you were in a bit of a hurry, but I am notifying just in case...
ωραια και αυτα τα εχω μεσα στα πολλα!οποτε μπορεσεις και εχεις χρονο καταχωρησε τα.....
γιατι ομως λες οτι βιαζομαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Α, άμα είναι θα σου βάλω της Καρ... Τα άλλα είναι κάπου σκορπισμένα, άσε που δε θα βρω το χρόνο να σου τα βάλω όλα.

Λέω ότι βιάζεσαι γιατί έκανες κάτι ψιλολαθάκια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Α ναι συγνωμη δικιο εχεις απλα εγραφα απο το γραφειο και ασυναισθητα εγιναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ζηλεύω, θέλω κ εγώ τόσα βιβλία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ζηλεύω, θέλω κ εγώ τόσα βιβλία :P
δεν σου το ευχομαι ειναι επειδη εχω δωσει 2 φορες ο καθε καθηγητης δινει αλλα συν βιβλια του αδερφου μου!
μονο χωρο πιανουν και ειπα να τα διαχειριστω καπως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

England

Νεοφερμένος

Ο England αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μού πεί γιατί θέλετε τις λύσεις των βιβλίων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
γτ ετυχε να εχω καποια με μισες λυσεις ή αλυτα κεπειδη προς το παρον διαβαζω μονη τα χρειαζομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τα φωτα σας!
Επιλέξτε το σωστό

1) our class is planning organizing/to organize a trip to the planetarium
2) the children enjoy playing/to play tennis
3) sorry but I must leave/to leave now
4) I love getting/to get up early in the morning; itʼs nice and quiet then
5) She will never forget arriving/to arrive in Alexandra, just as the sun was coming up
6) Jamie hopes going/to go to Scotland before winter.
7) I hate seeing/to see you look so unhappy
8) Angela refused giving/to give back the money she had borrowed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Τα φωτα σας!
Επιλέξτε το σωστό

1) our class is planning organizing/to organize a trip to the planetarium
2) the children enjoy playing/to play tennis
3) sorry but I must leave/to leave now
4) I love getting/to get up early in the morning; itʼs nice and quiet then
5) She will never forget arriving/to arrive in Alexandra, just as the sun was coming up
6) Jamie hopes going/to go to Scotland before winter.
7) I hate seeing/to see you look so unhappy
8) Angela refused giving/to give back the money she had borrowed.

to organize
playing
leave
getting
arriving
to go
seeing
to give

:)

Ένα παράδειγμα για να καταλάβεις τη διαφορά:
I forgot to lock (Ξέχασα να κλειδώσω)
I forgot locking (Ξέχασα ότι είχα κλειδώσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
θενξ Djimmakos να σαι καλα...

βασικα ξερεις οτι δεν προκειται να την καταλαβω...

Θα ήθελα την βοηθειά σας σε κατι ακομα ασκησεις…
1)Use the word given at the end of each sentence to form a word that fits into the space in the sentence

1) the two women have known each other for years and have a very strong………..(friend)
2) to be …….. you have to have enough money to live on (depend)
3) in some developing countries people die of………because they donʼt have enough to eat (starve)
4) his …… was so great that he couldnʼt sleep. He was going on holiday the next day (excite)
5) one of todayʼs social problems is…….(home)
6) would you please ……the book on the shelf when youʼve finished with it?(place)
7) some……are very worried about the future of our planet (science )
8) space……is very expensive and the money could be better used to help people on Earth(explore)
9) anita made a fantastic …..out of sand(sculpt)


2) match the halves to make sentences

1. Shoplifting is the most
2.my cousin works
3. they said the police
4. a smart fridge contacts the supermarket when
5. the advice they gave us
6. I was sending emails when

a. its stocks are running out
b. the crime was commited
c. was very helpful
d. were asking for information
e. common crime in this area
f. as a assistant at the nursery school
εχω άλλες δυο αλλα θα τις βαλω αργοτερα μην με κραξετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top