Ιστορία - Πώς σας φαίνεται ως μάθημα; Βατό ή δύσκολο;

Mimitsaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Λοιπόν εμένα φέτος η ιστορία είναι πανεύκολη . Η καθηγήτρια που έχουμε δεν μας βαζει καμιά ημερομηνία (εγώ πέρσι αυτό δεν άντεχα) και από όλο το μάθημα δεν μας βάζει ούτε τα μισα για να φανταστείτε εγώ πέρσι ενώ διάβαζα έγραφα 15 ενώ φετος γράφω 19 !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
καλη αλλα τς Γ εχει μεσα για τς BeaTles οποτε προτιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JiNx

Νεοφερμένος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν θα αρχισω με "Εμενα μπλα μπλα μπλα" αλλα ετσι
Η αληθεια ειναι οτι ολες οι Ιστοριες ειναι ενδιαφερουσες(καλα...δεν εννοω παραμυθια αλλα ιστοριες λαων) .Παρ'ολο που το βιβλιο της 1ης το καταλαβαινεις και της τριτης ειναι πολυ καλο ,το βιβλιο της ιστοριας της 2ας Γυμνασιου ειναι λιγο κακοδιατυπωμενο και δυσνοητο ενω τα ορθογραφικα λαθη ειναι τοσο συχνα οσο και στις Απαντησεις που γραφω εδω χεχε.Εγω περσυ οταν διαβαζα το βιβλιο χρησιμοποιουσα τα λαθη και τα δυσνοητα σημεια για να κανω ερωτησεις στην καθηγητρια ετσι,εβλεπε οτι με ενδιαφερει το μαθημα ,αν και η κακομοιρα ειχε λανθασμενη εντυπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peggalicious

Νεοφερμένος

Η Πέγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν συμπαθούσα την ιστορία...:sick:
Το βιβλίο είναι άχρηστο, λέει λίγα πράγματα και αυτά για να τα καταλάβεις.......Της πρώτης γυμνασίου όμως νομίζω ήταν χειρότερο.
Αλλά ήταν ευκολότερα από τα φετινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smash

Νεοφερμένος

Ο Smash αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ενώ και στην Α' Γυμνασίου και στην Γ' ,παίρνω και έπαιρνα 20 στην Ιστορία της B' όσο και να διάβαζα είχα κολλήσει στο 18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Η ιστορία είναι το καλύτερο μάθημα, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να διδαχθεί σωστά στο σχολέιο. Πάντως, η Βυζαντινή Ιστορία είναι απαίσια (πολλές συνωμοσίες και δολοπλοκίες). Δεν έχω διάβασει το καινούριο, αλλά το παλιό βιβλίο δεν μου άρεσε καθόλου!!.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
να σας πω, εμενα μου φανηκε πολυ πιο ευκολη απο της α' . αλλα και η καθηγητρια προχωραει τοσο αργα που θελεις δεν θελεις, τα μαθαινεις... 2 μηνες, 3 μαθηματα..... τι να πεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Πως σας φαίνετε η ιστορία της Β' Γυμνασίου ?

ξεπερασμένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fffppp

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Εγω μονο και μονο το καταλαβαινω γιατι εχουμε super καθηγητη !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Σχετικά με την ιστορία της Β Γυμνασίου, υπάρχουν πολλές αντίθετες γνώμες. Βρείτε μερικές, αντιδράστε στο μάθημα και θα δείτε πόσο ωραία θα σας φανεί η ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι καλά όλα αυτά, το ''φαίνεται'' δεν το βλέπω καλά.:)

Ελάτε ρε παιδιά, τουλάχιστον οι τίτλοι των θεμάτων να είναι σωστοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωστας Μακρης

Νεοφερμένος

Ο Κωστας Μακρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μα αγορι μου η βυζαντινη ιστορια ειναι αμυγως αλληλενδετη με την ελληνικη,οχι ομως ταυτοσημες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
εμένα η ιστορία ποτέ δε μου άρεσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
εμένα η ιστορία ποτέ δε μου άρεσε!
Επιτέλους ένας λογικός άνθρωπος!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Επιτέλους ένας λογικός άνθρωπος!!:P

Ουτε εσένα σ' αρέσει; μπράβο! δύο λογικοί άνθρωποι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Κι εμένα ποτέ δε μου άρεσε...από τότε που τη γνώρισα....έχω τραυματικές εμπειρίες...και είναι ένας απ'τους λόγους που δε θα διαλέξω θεωρητική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Ουτε εσένα σ' αρέσει; μπράβο! δύο λογικοί άνθρωποι

τι λετε ρε,η ιστορια ειναι ενα απο τα πιο ωραια μαθηματα,ειδικα αν και ο καθηγητης ειναι καλος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Δεν το λες σοβαρά! Η Ιστορία είναι Ο,ΤΙ χειρότερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
τι λεει ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Καλά θα κάνετε να αλλάξετε γνώμη... ενδεικτικά σας λέω πως σήμερα στα προφορικά του ECPE έπεσε η εικόνα με εργαλεία της Παλαιολιθικής Εποχής!! Έχοντας λοιπόν κάνει επανάληψη πρόσφατα για το διαγώνισμα, ήξερα πολλές πληροφορίες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top