Γενικό -  Γνώμες για τα μαθήματα Προσανατολισμού

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εγω παω θετικη ,μονο την χημεια καπως καταλαβαινω απ'τα μαθηματα κατευθυνσης.Νομιζω πως τα μαθηματικα και η φυσικη ειναι τα ποιο δυσκολα αλλα τι να κανουμε θα τα παλεψουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου καλυτερα να κατσεις στην πρςτη γιατι ειναι δυσκολα.λολ.
καμια σχεση με τησ πρωτης....
-----------------------------------------
για τεχνολογικη λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Τα μαθηματικά κατεύθυνσης είναι εύκολο μάθημα..αν τα πάρεις με καλό μάτι και φυσικά αν διαβάζεις αρκετά!!
Η φυσική όπως είπαν και παραπάνω είναι δυσκολούτσικη..με πολλούς τύπους και αρκετά είδη ασκήσεων που μπορεί να πέσουν κάθε φορά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
δλδ πλ απότομες οι αλλαγές?
αν κάποιος όμως στην 1η πρόσεχε στα θετικά στη 2α θα μπορεί νανταπεξέλθει έτσι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
δλδ πλ απότομες οι αλλαγές?
αν κάποιος όμως στην 1η πρόσεχε στα θετικά στη 2α θα μπορεί νανταπεξέλθει έτσι???


Ναι φυσικά.. πολλά από της α' λυκείου χρησιμεύουν στην β'.. τα περισσότερα βασικά.! Οπότε αν τα κατάφερνες στην α' θα είσαι πιο άνετη από τους υπόλοιπους του χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gabon.S_t_V

Νεοφερμένος

Ο loooooool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Βασικά έχω μόνο ένα παράπονο... Τι στο διά@#$ είναι αυτή η φυσική; Ούτε Χημεία να κάναμε... Πού είναι η κινητική της Γ'; Τελείως άχρηστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
ναι πράγματι κι εγω έχω ακούσει πολλά γ τη φυσική και για τη γενικής και γ την κατεύθυνσης,,,.....
ο νόμος αερίων τι κακό έχει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki_7

Νεοφερμένος

Η Maraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
οτι κανουμε στην φυσικη κατευθυνσης δεν τ χρειαζομαστε εκτος απο ενα κεφαλειο που δεν εχω μαθει ακομα πιο ειναι απτο 2ρο βοηθημα του σαββαλα αυτη η υλη μας χρειαζεται μας εχει πει ο καθηγητης μας και η γενικης χρειαζεται ετσι κ αλλιως για την τριτη πιο πολυ απτην κατευθυνση . Απλως αν γινοταν να μην την κανουμε καθολου την φυσικη της δευτερας και να μπαιναμε στης τριτης θα ταν πιο καλα για μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
τα μα8ηματικα κατευθ. δεν χρειαζονται γ του χρονου, μονο κπ συγκεκριμενα πραγματα...

Γενικα,δεν μ αρεσουν κα8ολου! πλ καλυτερη η Αλγεβρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια_vr46

Νεοφερμένος

Η Μαρια_vr46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
για μενα αρκετα δυσκολα ειναι τ μαθηματικα κατευθυνσης και θεωρω λιγο ανουσιο το πρωτο κεφαλαιο ωστε ν δινουμε τοση βαση. Απ'οτι μου εχουν πει δεν χρειαζεται ιδιαιτερα, του χρονου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Σας πληροφορω λοιπον πως το 2ο θεμα των φετινων πανελλαδικων λυνοταν και διανυσματικα με μια γραμη ενω με ιδιοτητες μιγαδικων γυρως στη μιση σελίδα...Για ξανασκεφτείτε το λοιπον.:xixi::xixi::xixi::xixi::xixi::xixi::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο κίνδυνος της Γεωμετρίας είναι ότι θέλει απίστευτα αυστηρές και μακροσκελείς προφορικές εξηγήσεις. Για το επίπεδο του δεύτερου θέματος σε συμφέρει να πας με τυφλοσούρτη από τις βασικές μιγαδικές γνώσεις. Θέλει πιο πολύ χρόνο και κόπο να πας όπως λες και να το γράψεις σωστά. Από 3ο θέμα και κάτω συζητιούνται οι εξυπνότερες προσεγγίσεις.
Το μισή σελίδα μη σας φαίνεται τρομερό, ηρεμήστε. Ένα πολύ λογικό μέγεθος άσκησης Γ' Λυκείου είναι. Υπάρχουν δεκάδες που βγαίνουν σε καναδυο σελίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92paok

Νεοφερμένος

Η elenaki92paok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγω δυσκολευομαι πολυ....αλλα κατευθυνση δεν αλλαζω,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά θέλω να μου πείτε τις απόψεις σας για τα μαθηματικά της κατεύθυνσης και όσοι απο εσάς ειδικά κάνουν καλοκαιρινά ας μιλήσουν για τις εμπειρίες τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Από προσωπική εμπειρία μπορώ να πω πως δεν είναι δύσκολα. Δηλαδή έχεις την μεθοδολογία, λύνεις ασκήσεις γύρω από αυτή αλλά και άλλες κάπως πιο 'έξυπνες' και πας καλά. Τα μαθηματικά θέλουν ουσιαστικό διάβασμα και όχι ξεπέταγμα όχι μόνο φέτος αλλά και γενικά. Γενικά εμένα μου άρσεσαν πολύ φέτος.Αν παρακολουθείς από την αρχή, μαθαίνεις τις μεθοδολογίες, λύνεις και ασκησούλες σε λογικά πλαίσια μην τα παίξεις δηλαδή, θα είσαι πιστεύω καλά.
Δεν είναι κάτι δύσκολο. Αναλόγως και στον καθηγητή που θα πέσεις και πως μπορεί να σας τα μεταδώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγώ τα βρήκα πολύ πολύ εύκολα... Ειδικά τα 2 πρώτα κεφάλαια...
Βέβαια, συμφωνώ και με τη DESPOINA, εξαρτάται και ο καθηγητής φυσικά...
Εμείς είχαμε έναν τρομερό τύπο, που μας εξηγούσε λεπτομερέστατα τη θεωρία και μετά πολλές, μα πολλές ασκήσεις μέχρι να κατανοήσουμε πλήρως τα πάντα.
Και όσο για τα φροντιστήρια, εγώ έκανα 2 φορές την εβδομάδα μαθηματικά κατεύθυνσης, και ήταν υπεραρκετές. Και ξεκίνησα τέλη Αυγούστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Τα μαθηματικά κατεύθυνσης της Β΄ Λυκείου όπως και η Άλγεβρα είναι πάρα πολύ εύκολα. Εγώ θυμάμαι όταν ήμουν Β΄ Λυκείου με πολύ λίγο διάβασμα έγραφα 20άρια. Αν δεν τα πάρεις με στραβό μάτι και αφιερσεις κάποιο χρόνο θα τα πας περίφημα. Να σημειώσω επίσης ότι έδωσα πανελλήνιες και στη Β΄ Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Παιδιά μάλλον το παιδί ρωτάει για τα μαθηματικά της β.
Λοιπόν είναι σχετικά εύκολα,θέλουν διάβασμα βέβαια αλλά αν δεν τα αφήσεις δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Οκ σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!!!!!!Να 'στε καλά!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
τα μαθηματικα ειναι ευλογια ρε παιδια
αφηστε τα να σας μαγεψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top