Γενικό -  Χρήσιμες γνώσεις για Γ' Λυκείου

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί και εγώ!!!Είμαι καλή μαθήτρια (μεχρι τωρα τουλαχιστον) και διαβαζω αρκετα και μονη μου. Φετος αρχισα μαθηματα σε ενα φροντιστηριο και πηρα τα εξης μαθηματα
2 ωρες αλγεβρα
2 ωρες εκθεση
2 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης προετοιμασια Γ λυκειου
2 ωρες φυσικη κατευθυνσης << <<
Πιστεύετε οτι αυτα αρκουν;

1 ώρα φυσική κατεύθυνσης είναι αρκετή...
Επίσης, δύο ώρες μαθηματικά κατεύθυνσης της β', είναι αρκετές...
Ε, και αν θες και να προετοιμαστείς λίγο, πρόσθεσε μια ωρα μαθ. κατ. γ', από το Φλεβάρη και μετά με αργούς ρυθμούς όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
+1
αλλα στις μερες μας ετσι παει το συστημα(για την ακριβεια εμεις το διαμορφωσαμε ετσι).και ενας μαθητης που θελει να σπουδασει πρεπει να συμβιβαστει με αυτο(δυστυχως)

Φίλε (Αντώνη) το σύστημα είναι τόσο προβληματικό όσο του επιτρέπουμε εμείς να είναι. Δηλαδή μισό λεπτό, τι σου φταίει η οργάνωση του x εκπαιδευτικού αν εσύ πας και μου ετοιμάζεσαι για τη Γ απ' τις απαρχές της Β; Εντάξει, μέχρι ένα σημείο συμφωνώ κι εγώ να αναζητήσουμε ευθύνες αλλού. Αλλά σε κάτι τέτοια ο μόνος υπεύθυνος είναι το ξερό μας το κεφάλι, αν θέλεις και μου επιτρέπεις.

Το πρόβλημα απλά διαιωνίζεται έτσι. Και κακά τα ψέματα, μιλάμε συχνά για αλλαγές και μεταρρυθμίσεις. Καλώς. Μόνο που αν αυτές δεν γίνουν πρώτα στο μυαλό μας, τότε στο κενό θα πέσουν, λάβουν ή όχι χώρα στην πραγματικότητα.

Βέβαια δεν ξέρω και κατά πόσο δικές μας είναι αυτές οι ''φαεινές'' ιδέες...

Btw, βλέπω αρκετούς ανθρώπους που σπουδάζουν χωρίς μάλιστα να έχουν ξεκινήσει τα φροντιστήρια από το Γυμνάσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
..

Btw, βλέπω αρκετούς ανθρώπους που σπουδάζουν χωρίς μάλιστα να έχουν ξεκινήσει τα φροντιστήρια από το Γυμνάσιο.

Ωραίες αυτές οι συγκρίσεις. Βέβαια δε στέκουν απλά γιατί δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Κάποιος μπορεί πχ να χρειάζεται extra βοήθεια, δε θα τον βάλεις στο ίδιο σακί με κάποιον που τα μαθαίνει από το σχολείο. :iagree:

Ίσως, ok, όλες αυτές οι αντιλήψεις που κυκλοφορούν να έχουν δημιουργήσει μια όχι και τόσο σωστή κατάσταση, δε θα γίνω όμως εγώ ή το κάθε παιδί που έχει όνειρα μάγκας, λέγοντας ότι όχι, εγώ δε θα κάνω ότι μου λένε για να δείξω ότι πάω κόντρα στο ρεύμα. Εντάξει, θα μου πεις, αν το πούνε όλοι αυτό θα πάμε από το κακό στο χειρότερο. Ευτυχώς υπάρχουν παιδιά που δεν το λένε και προσπαθούν νας μας φέρουν στον "ίσιο" δρόμο.
Ευχαριστώ, δε θα πάρω. Θα κάνω αυτό που εγώ νομίζω ότι θα με βοηθήσει και θα αδιαφορήσω για το τι σκέφτεται ο καθένας...Εμένα ο στόχος μου είναι ένας και θα τον πετύχω με τον τρόπο που θέλω εγώ, όποιος και αν είναι αυτός :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Πλάκα κάνετε?
Κάνετε φροντ από την Β?
Αφου θα ειναι άχρηστα για την Γ:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leobakagian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι αντίθετος στη νοοτροπία να αρχίζουν τα παιδίά της Β' την ύλη της Γ' γιατι μονο καλό δεν τους κάνει νομίζω.Φορτώνονται με περιττό άγχος και επίσης υπάρχει άπλετος χρόνος να μάθεις την ύλη της Γ' αρκετά καλά...Είναι βέβαια και στον άνθρωπο αλλά πιστεύω ότι το 80% των μαθητών δεν το ωφελεί το σύστημα αυτό...Δική μου γνώμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Πλάκα κάνετε:!:
Μου αρέσει που το έχετε πάρει και σοβαρά..-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
@ Djimmakos: Πρωτ' από όλα, δεν αναφερόμουν σε σένα. Παρ' όλα αυτά ήξερα πως αργά ή γρήγορα, αν η συζήτηση συνεχιζόταν και την διάβαζες, θα λάμβανες μέρος προσπαθώντας να υπερασπιστείς κάτι, δικό σου, το οποίο εξαρχής δεν θίχτηκε. :P

Εν ολίγοις, κάτι που έχουμε πει και ξαναπει, μη λαμβάνεις ό,τι διαβάζεις προσωπικά.

Για να δούμε τώρα...

Ωραίες αυτές οι συγκρίσεις. Βέβαια δε στέκουν απλά γιατί δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Κάποιος μπορεί πχ να χρειάζεται extra βοήθεια, δε θα τον βάλεις στο ίδιο σακί με κάποιον που τα μαθαίνει από το σχολείο. :iagree:

Ειλικρινά αν θεωρείς τα φροντιστήρια προετοιμασίας για την Γ τάξη του Λυκείου κατά την διάρκεια της Β ''extra βοήθεια'' τότε πιστεύω πως θα χάσω πολύ χρόνο προσπαθώντας να εξηγήσω τα αυτονόητα. Ας πω λοιπόν, για αρχή, πως το παράδειγμα που έφερα, η φράση μου ''φροντιστήρια από το Γυμνάσιο'' είχε καθαρά συμβολικό χαρακτήρα. Τι πιο φυσικό άλλωστε, μιλάμε για παράδειγμα.

Ίσως, ok, όλες αυτές οι αντιλήψεις που κυκλοφορούν να έχουν δημιουργήσει μια όχι και τόσο σωστή κατάσταση,

Μια καθαρά λανθασμένη κατάσταση, παρακαλώ. Θα μιλάμε σωστά και ξεκάθαρα. Στην ίδια πραγματικότητα νομίζω ζούμε.

δε θα γίνω όμως εγώ ή το κάθε παιδί που έχει όνειρα μάγκας,

Γίνεσαι μάγκας ή μάλλον αυτό νομίζεις πως κάνεις όταν ξεκινάς φροντιστήρια για τις Πανελλήνιες από τώρα. Μάγκας ή κουτός, your call. (Προτιμώ το πρώτο.)

Προς πληροφόρησή σου και εγώ και πολλά άλλα παιδιά έχουμε όνειρα. Πολλά μάλιστα. Μέσα σε αυτά υπάρχει, κάπου σε μια γωνία, η επιθυμία να δούμε ένα λογικό και σωστό εκπαιδευτικό σύστημα. Επίσης, ίσως να μην έχουμε όλοι μας την δική σου οικονομική δυνατότητα. Δεν ξέρω λοιπόν ποιος τελικά είναι ο μάγκας: εγώ, που προσπαθώ μέσα σε όλο το παραλήρημα των Πανελλαδικών να σκεφτώ λογικά και που μη έχοντας την δυνατότητα ή που μη θέλοντας να επιβαρύνω άλλους προσπαθώ να διεκδικήσω τα αυτονόητα ή εσύ που χρησιμοποιώντας ως βολικό, πραγματικά, υπόβαθρο τα όνειρά σου μου ξεκινάς παράλογες προετοιμασίες και καμώματα.

Όνειρα έχω φίλε μου, ω ναι! Και στόχους πολλούς. Επειδή όμως στ' αλήθεια υπάρχουν κάτι ανάλογοι μάγκες εκεί έξω, φροντιστηριούχοι και μαθητές, αναγκάζομαι να συμβιβάσω αρκετά από αυτά. Σκέψου λοιπόν προτού χαρακτηρίσεις εμένα, που πάω κόντρα σε αυτή την κατάσταση και που εξακολουθώ να είμαι θύμα της, μάγκα. Γιατί τελικά εσύ είσαι αυτός - ή όπως είπα, νομίζεις πως είσαι.

λέγοντας ότι όχι, εγώ δε θα κάνω ότι μου λένε για να δείξω ότι πάω κόντρα στο ρεύμα.

Προσωπικά είμαι πιο συνειδητοποιημένος από όσο νομίζεις. Το ίδιο ισχύει μάλιστα και για τα παιδιά που συμμερίζονται την άποψή μου - και πίστεψέ με είναι πραγματικά πολλά. Αν νομίζεις πως ό,τι λέμε το λέμε για να ''πάμε κόντρα στο ρεύμα'' τότε συγγνώμη αλλά νομίζω πως χαραμίζω ακόμα περισσότερο χρόνο απ' όσο υπολόγισα στην αρχή. Είμαστε ιδεαλιστές, ίσως. Μακάρι να ήμαστε όλοι στα δεκάξι μας άλλωστε τέτοιοι. Όμως, επειδή όπως είπα έχουμε και στόχους, συμβιβαζόμαστε. Δεν είμαστε μάγκες. Θύματα ίσως ναι, μιας κατάστασης που την δημιούργησαν άλλοι.

Πρόσεξε όμως την διαφορά μας: συμβιβαζόμαστε, ναι, διατηρώντας την λογική μας. Γιατί αν, φίλτατε, (προσωπικά μιλάω) έκανα πράξη όλα όσα άκουγα / έβλεπα ή με έβαζαν να πιστέψω τότε πραγματικά το ''φροντιστήριο από το Γυμνάσιο'' δεν βλέπω να απείχε και πολύ από την πραγματικότητα.

''Κάνεις αυτό που νομίζεις πως θα σε βοηθήσει / αυτό που πιστεύεις πως είναι καλύτερο για σένα'' λες. Τι απαντώ; Θέλω πραγματικά να γνωρίσω το κεφάλι που έβαλε στο δικό σου πως η προετοιμασία για την Γ από τη Β είναι ''το καλύτερο για σένα / αυτό που θα σε βοηθήσει''. Δώσε χαιρετίσματα από μέρους μου, όποτε το ξανασυναντήσεις.

θα αδιαφορήσω για το τι σκέφτεται ο καθένας...Εμένα ο στόχος μου είναι ένας και θα τον πετύχω με τον τρόπο που θέλω εγώ, όποιος και αν είναι αυτός :iagree:

Ε, εντάξει. Όταν κανείς έχει μιλήσει με ειλικρίνεια και στο τέλος συνειδητοποιεί πως ό,τι είπε θα πάει ''στα σκουπίδια'' δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Δεν θα πάει όμως. Γιατί κατόρθωμα θα είναι αν έστω και ένας μαθητής, που θα διαβάσει την συζήτηση, ξεφύγει από το δίλημμα μιας ανούσιας και κουραστικής προετοιμασίας.

Μην εκλάβεις τον έντονο τόνο μου προσωπικά. Σε διαβεβαιώνω πως ό,τι είπες, φαινομενικά ήπια, με πείραξε περισσότερο απ' όσα θα έλεγες ακόμα και με βρισιές. Ισοπέδωσες σχεδόν τα πάντα μπροστά στον εαυτό σου και λίγο έως πολύ με (μας) χαρακτήρισες ''μάγκες ιδεαλιστές (δίχως στόχους)''.

Προτιμώ να πετύχω τον στόχο μου, γιατί αυτό είμαι διατεθειμένος να κάνω, όντας έστω και για μια φορά στη ζωή μου ιδεαλιστής (με κίνδυνο να χαρακτηριστώ μάγκας από μερικούς) παρά να το καταφέρω όντας απλό ''πιόνι''. Γεια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Shadow αφού θέλει ας κάνει.
Απλά πρέπει να καταλάβει ότι δεν θα αποκομίσει τίποτα παρα μόνο μια άσχημη οικονομική επιβάρυνση.
Και δεν το λέω έτσι για να πω κάτι.
Η καλύτερη μου φίλη έκανε Β' φροντιστήριο και κατεύθυνση (θεωρητική) και πολύ απλά πήγε τσάμπα ο κόπος. Ότι έκανε στην έξτρα βοήθεια τα κάναμε και στο σχολείο και για φετός δεν χρειάστηκε τίποτα απολύτως.
Κάποιοι το βλέπουν σαν εξτρα βοήθεια.
Έξτρα βοήθεια εγώ θεωρώ ενα βοήθημα,μια βιβλιοθήκη,μια δεύτερη απορία στο μαθημα,μια βοήθεια από τους γονείς αν έχουν την δυνατότητα.
Όχι το φροντιστήριο. Αυτό είναι απογευματινό σχολείο.
Και δυστυχώς στην Γ είναι αναγκαίο.
Αλλά στην Β΄μια μαλακία και μισή.
Χαιρετώ και εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μωρέ ας κάνει και προετοιμασία για το πανεπιστήμιο, δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Αυτό όμως που πραγματικά με εκνευρίζει με κάτι τέτοιες περιπτώσεις ατόμων είναι πως το φέρνουν από εδώ, το φέρνουν από εκεί και στο τέλος βγαίνουμε εμείς οι ''μάγκες''! Χα! Ε, όχι!

Αλλά το είπα ήδη, αυτές οι ιδέες ή από μαθητές ''πιόνια'', καλή ώρα, υποκινούνται ή από φροντιστηριούχους και αλίμονο, όχι από όλους. Συζητούσα προχθές με έναν καθηγητή μου για την Φυσική Γενικής και όταν τον ρώτησα γιατί τα κύματα και οι ταλαντώσεις, τα δύο τελευταία κεφάλαια, δεν μπήκαν στην αρχή για να γίνει η εισαγωγή στην ύλη της Γ μου απάντησε το αυτονόητο ο άνθρωπος: ''(...) Αλίμονο δεν θα ξεκινήσουμε και την προετοιμασία από τη Β!''

Τέλος πάντων, είναι νομίζω κουτό και μόνο που μπαίνουμε στην διαδικασία να εξηγήσουμε, τι; Πως η ύλη της Β είναι για την Β και αυτή της Γ όχι για τις αρχές της πρώτης. Δεν βαριέσαι, τέτοια στερεότυπα δύσκολα καταργούνται ιδίως όταν είναι η Αλήθεια που οι μαθητές μαθαίνουν από μικρή κιόλας ηλικία.

Αρκετά είπαμε. Δεν με ενδιαφέρουν στο ελάχιστο ούτε τα ''όνειρα'' του Djimmakou ούτε και ο τρόπος που οραματίζεται να τα πετύχει. Ας χτίσει άλλα δύο φροντιστήρια στην Αθήνα, σπουδαίο πράγμα. Σε καμία όμως περίπτωση δεν θα σταματήσω να λέω την γνώμη μου πάνω σε ένα θέμα που επεκτείνεται και μεγαλώνει όλο και περισσότερο. Αλλά εντάξει, ας είμαστε και ρεαλιστές. Τι μπορεί να κάνει η δική μου φωνή μπροστά στην προπαγάνδα που έχει υποστεί ο κάθε jimmakos. Τέλος πάντων, όχι πως εμείς είμαστε τέλειοι αλλά τουλάχιστον καθορίζουμε οι ίδιοι τον όρο, όχι άλλοι για μας. Καλημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
1 ώρα φυσική κατεύθυνσης είναι αρκετή...
Επίσης, δύο ώρες μαθηματικά κατεύθυνσης της β', είναι αρκετές...
Ε, και αν θες και να προετοιμαστείς λίγο, πρόσθεσε μια ωρα μαθ. κατ. γ', από το Φλεβάρη και μετά με αργούς ρυθμούς όμως...

+απειρο
Εγω εκανα απο το Φλεβαρη ενα διωρο τη βδομαδα, γουσταρα κι ολας και βγαλαμε και μεχρι συναρτησεις με ενα πολυ χαλαρο προγραμμα.
Τωρα να αρχισεις με το καλημερα σας μιγαδικους πχ ειναι αυτοκτονια τη στιγμη που δεν ξερεις ουτε καν κωνικες τομες που θα χρειαστουν(στους γεωμετρικους τοπους για την ευρεση κυκλου ΕΣΤΩ), ουτε λογαριθμους, ουτε τιποτα.
Αυτοκτονια. Θα σας γινει το μυαλο μαρμελαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic ftw

Νεοφερμένος

Η lunatic ftw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
εγω π εκανα ακριβως τα ιδια πληρωνα 300 γιουρος το μηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Βασικα εχω αρχισει προετοιμασια για την Γ στα μαθηματικα και την φυσικη και εννοειται οτι κανουμε και αυτα που μας χρειαζονται απο την Β. Μονο αυτα που μας χρειαζονται ομως...Ειπα να αρκεστω στο σχολειο και στο προσωπικο διαβασμα για τη κατευθυνση της Β και σε κανενα περιστασιακο ιδιαιτερο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Κάνει προετοιμασία για την Γ?
Τώρα?
Πλύση εγκεφάλου τους έχουν κάνει με φαινέται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εδω ενας Ηλίας πως σκατα τον λενε εκανε προετοιμασια για τη Γ απο την Α.
Υπαρχουν τρελα ανωμαλοι φροντιστες στον κοζμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Σε νιώθω.
Βλέπω στο φροντ παιδάκια Γ γυμνασίου που προετοιμάζονται σε κατευθύνσεις -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Και το πιο σπαστικό είναι που προσπαθούν να σου δημιουργήσουν ανασφάλειες επειδή αυτοί κάνουν από τώρα προετοιμασία ( χωρίς λόγο ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μα ο οποιοσδηποτε θα ενιωθε ασχημα αν του κοπανουσαν στη μουρη ''Ξερεις τι, εγω κανω προετοιμασια για ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ δικε μου, εγω θα ΓΡΑΨΩ and you will FAIL μαγκα μου, εγω τα σκαω διπλα αλλα θα σε ΞΕΣΚΙΣΩ και θα τριψω το πτυχιο της ΣΧΟΛΑΡΑΣ μου στη ΜΟΥΡΗ σου που δεν εκανες μαθηματα της Γ ενω ησουν στη Β, ΚΟΡΟΙΔΟ''.
Παθέτικ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αξιολύπητο δεν λες τίποτα.

Χαίρομαι πάντως που υπάρχουν άτομα που καταλαβαίνουν. Είναι και αυτό κάτι μπροστά στον βούρκο των στερεοτύπων. Είμαστε μάγκες ρε, κόντρα στο ρεύμα! (Χα!)

Βtw, θα χρειαστεί κάτι παραπάνω από δυο τρία παιδάκια - φερέφωνα - στερεοτυπικά πρότυπα για να αποκτήσω ανασφάλειες. Συμφωνώ λοιπόν με την Ράνια. Παθέτικ^2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Εγώ πάντως φέτος δεν θα κάνω φροντιστήριο καθόλου γιατί πολύ απλά δεν αισθάνομαι ότι θα μου προσφέρει κάτι αυτήν την χρονιά + δεν θέλω να επιβαρύνω τους γονείς μου με περιττά έξοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Και πολυ καλα θα κανεις. Εξ'αλλου δεν εχει και τιποτα φοβερα δυσνοητα πραγματα, ο,τι απορεια εχεις μπορεις να μας τη δινεις επισης ή αν θες παραπανω βοηθεια και θα εισαι τεχνολογικη/θετικη μπορεις να μου στελνεις πμ και να σου δινω καμια απαντηση(οσο εχω ακομα τετραδιοβιβλια της β' :p) :)

Ετσι shadowfax, γερα γερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top