Διατροφολογία - Διαιτολογία Χαροκοπείου

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Άντε καλές σπουδές να έχουμε. Κανείς άλλος Χαροκόπειο??????:P:P

Καλές θα είναι, μωρέ!!! Τώρα γλίτωσες... Δεν παίρνει και τα πολλά τα άτομα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria3008

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
μια φιλη μου περασε διατροφολογια στο χαροκοπειο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

planety

Νεοφερμένος

Η planety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια, ειδα οτι για να δωσει κανεις κατατακτηριες στη χαροκοπειο χρειαζεται τα εξης βιβλια:

1.[FONT=&quot] [/FONT]«Γενική Χημεία» Τόμος Ι, Κεφάλαια Θεωρίας Ν. Ανδρικόπουλου.
2.[FONT=&quot] [/FONT]«Γενική Χημεία» Τόμος ΙΙ, Φροντιστήριο και Ασκήσεις, Ν. Ανδρικόπουλου.

1.[FONT=&quot] [/FONT]Κυτταρική Βιολογία Λ.Χ. Μαργαρίτη, Εκδόσεις Λίτσας, τέταρτη έκδοση, Αθήνα 2004.
2.[FONT=&quot] [/FONT]Βιολογία Κυττάρου (-Μοριακή Προσέγγιση) Β. Μαρμαρά, προσωπική έκδοση, Πάτρα 2000.
1.[FONT=&quot] [/FONT]Gibney M, Vorster H, Kok F. (eds) Εισαγωγή στη Διατροφή του Ανθρώπου, Εκδόσεις Παρισιάνου, Αθήνα, 2007.


υπαρχει κάποιος που να τα έχει αυτά τα βιβλία ή έστω ένα ή δυο από αυτά;; αν κάποιος τα έχει, ας μου στείλει ένα πμ.



ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shemesh

Νεοφερμένος

Ο Shemesh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Hello there !

Προετοιμάζομαι για τις κατατακτήριες εξετάσεις στο τμήμα Διατροφολογίας . Μήπως υπάρχει κάποιος πρόθυμος φοιτητής που θα μπορούσε να μου δώσει κάποιες σημειώσεις ή να μου δώσει κάποιες πληροφορίες σχετικά με τα τρία μαθήματα που θα εξεταστούμε .

Γενική Χημεία , Βιολογία Κυττάρου και Εισαγώγη στην Διατροφολογία .

Ευχαριστώ Πολύ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτησω κατι???
επειδη κι εγω σ αυτο το τμημα στοχευα αλλα για 30 μορια το εχασα και τελικα περασα βιολογια..ποτε μπορω να δωσω κατακτηριες???
αφου πρωτα τελειωσω το βιολογικο και παρω το πτυχιο ή αφου τελειωσω το 1ο και 2ο εξαμηνο??
κατι τετοιο εχω ακουσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Να σας ρτήσω κι εγώ κάτι άσχετο? Πώς σας φάνηκαν τα μαθήματα? Έχετε κυρίως βιολογία και Χημεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Να σας ρτήσω κι εγώ κάτι άσχετο? Πώς σας φάνηκαν τα μαθήματα? Έχετε κυρίως βιολογία και Χημεία?
Προσωπικά μου αρέσουν πολύ!:) Έχουμε βιολογία κυττάρου, εισαγωγή στη διατροφή, βιοστατιστική, οργανική χημεία, γενική χημεία και πληροφορική. Α, και ξένη γλώσσα, βεβαίως βεβαίως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenaki

Νεοφερμένος

Η nenaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ηταν και ειναι βεβαια το ονειρο μου να περασω στη σχολη αυτη στη χαροκοπειο τρελαινομαι για τα μαθηματα τησ ...αλλα δν τα καταφερα φετοσ ...ξαναδινω αν και οι βαση τησ εχει παει στο θεο ...ασ ελπιζουμε πως ο ιδιος θα μας βοηθησει περισσοτερο φετοσ ........................... κουραγιο σε οσους ξαναδινουν ...και ηθικο ακμαιοτατο ..αν και δν τ εχω εγω αυτο ..απο ψυχικη δυναμη αφηστε τα να πανε
! ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτησω κατι???
επειδη κι εγω σ αυτο το τμημα στοχευα αλλα για 30 μορια το εχασα και τελικα περασα βιολογια..ποτε μπορω να δωσω κατακτηριες???
αφου πρωτα τελειωσω το βιολογικο και παρω το πτυχιο ή αφου τελειωσω το 1ο και 2ο εξαμηνο??
κατι τετοιο εχω ακουσει..
Κατατακτηριες δινουν οι πτυχιουχοι και μονο.

Παντως (ψιλο-οφφ) κι εμενα μου λενε να μην ξαναδωσω και οτι μπορω στα μισα του Βιολογικου να δωσω κατατακτηριες κλπ, κλπ... Πολλα ακουγονται γενικως και λιγα ισχυουν. Το καλυτερο ειναι να το ψαξεις "απο μεσα", απο τις γραμματειες των σχολων, τα official sites κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
αυτο το πραγμα ακουγεται για πολλες σχολες. αν δεν δειτε επισημο εγγραφο μην πιστευετε τιποτα, ουτε καν τις γραμματειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Παιδιά, είναι κανείς άλλος στο φορουμ που πέρασε σε αυτό το τμήμα του Χαροκοπείου? Ή είμαι ο μοναδικός εδώ μέσα. Ετσι και αλλίως η σχολή 36 εισακτέους!!!

Ωωωωωω.... Επιτέλους! Και εγώ εκεί πέρασα! :) Βασικά με το 10% και με τον εισακτέο από τα εσπερινά, θα είμαστε
41!

Παιδιά,πως σας φαίνεται η σχολή ως τώρα;;Την άλλη Πέμπτη μάλλον θα γίνει πάρτυ υποδοχής πρωτοετών.(Άκυρη ξαφνικά,I know...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Παιδιά,πως σας φαίνεται η σχολή ως τώρα;;Την άλλη Πέμπτη μάλλον θα γίνει πάρτυ υποδοχής πρωτοετών.(Άκυρη ξαφνικά,I know...:P)
Γεια σου Κωνσταντίνααα!:D Πάρα πολύ ωραία η σχολή, απ'όσο ξέρω και στον Λάζαρο αρέσει (δεν έχει ίντερνετ τώρα)! Χμ, την άλλη Πέμπτη, ε; Ωραία! Τότε νομίζω είναι και η γενική συνέλευση με όλα τα τμήματα της Χαροκοπείου (η δική μας ήταν σήμερα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Βασικά δεν πήγα στην συνέλευση χθες,αλλά άκουσα μετά ότι έγινε ένας ψιλοχαμός.Δεν ήταν όλα τα τμήματα του Χαροκοπείου χθες;:s Έτσι είχε γίνει πέρυσι τουλάχιστον.
Όσο για το πάρτυ,φαντάζομαι το είδατε από τις αφίσες, θα είναι στο Villa Mercedes!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!!Με ενδιαφέρει πάρα πολύ το αντικείμενο!Αρχικά ήθελα ψυχολογία αλλά δεν θέλω με τίποτα να ακολουθήσω θεωρητική κατεύθυνση και σκέφτηκα οτι η σχολή αυτη συνδυάζει την διαιτολογία και την ψυχολογία(κατά κάποιον τρόπο)που μου αρέσουν πολύ και τα 2!Πιστεύω δεν θα έχω τρομερό πρόβλημα με το διάβασμα!Οσων αφορά τις γλώσσες δυστυχώς είναι λίγο περίεργο!Αν έχω δηλαδή πτυχείο προφισενσι στα αγγλικα και επίπεδο β2 γερμανικά θα κάνω και γαλλικά??:hmm:
Σόρρυ που απαντάω τώρα.Ναι κάτι τέτοιο γίνεται νομίζω,γιατί και εγώ έχω Β2 στα Γαλλικά και πέρυσι που έκανα μαθήματα για Proficiency,μου έδωσαν να επιλέξω ανάμεσα στα Αγγλικά(προχωρημένο τμήμα) ή Γερμανικά(αρχάριοι).Εσύ λογικά άν έχεις Proficiency θα σε βάλουν στα Γαλλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Μόνο η διαιτολογία ήταν, την πέμπτη που μας έρχεται μάλλον θα είμαστε όλοι. Ο χαμός παίζει να έγινε αφού φύγαμε οι πρωτοετείς, υπήρχε μία διένεξη μεταξύ δεύτερου και τρίτου έτους, νομίζω, για κάποιο μάθημα...
Ομολογώ ότι δεν πρόσεξα τις αφίσσες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Α μα πως δεν προσέξατε τις αφίσες;;Tρομερό!:P 3 αφίσες όλες και όλες(που λέει ο λόγος) στο Χαροκόπειο και δεν τις είδατε;Tς,τς...:P
Nα έρθετε.Και εγώ θα πάω..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Α μα πως δεν προσέξατε τις αφίσες;;Tρομερό!:P 3 αφίσες όλες και όλες(που λέει ο λόγος) στο Χαροκόπειο και δεν τις είδατε;Tς,τς...:P
Nα έρθετε.Και εγώ θα πάω..:D

Η αλήθεια είναι πως δεν τα πολυπάω τα κλαμπ, αλλά για το πρώτο μας πάρτυ θα κάνω μία εξαίρεση, λογικά... Έβρεχε σήμερα, γι' αυτό!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Xαχά,έτσι,έτσι!Στην εισαγωγή στην Διατροφή δεν έχετε τη Γιαννακούλια απ'ότι άκουσα,ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Xαχά,έτσι,έτσι!Στην εισαγωγή στην Διατροφή δεν έχετε τη Γιαννακούλια απ'ότι άκουσα,ε;


χαχα η θεια μου ειναι λεκτορας στο χαροκοπειο-διατροφολογια(μεροπη κοντογιαννη) και η γιαννακουλια ειναι κολλητη της την ξερω πολυ καλα..:Pπεριμενω εντυπωσεις!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Bασικά δεν ξέρω ποια είναι η Κοντογιάννη.Πέρυσι,στο πρώτο εξάμηνο είχαμε τη Γιαννακούλια.Είναι πολύ καλή σαν καθηγήτρια,αλλά λίγο αυστηρή στο μάθημα και στην βαθμολογία.Τι διδάσκει η θεία σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top