Εργασίες Β' λυκείου

Mariren

Νεοφερμένος

Η Mαριρέν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γειά σας παιδάκια μου..πώς τα πάτε..??Εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα..Μας έβαλαν να κάνουμε μια εργασία με θέμα την ιστορία των Cds ή για το πρώτο αντιγραφικό μηχάνημα της Χerox...Εγώ επέλεξα το πρώτο θέμα γιατί πίστευα ότι θα ήταν πιο ευκολο να βρω πληροφορίες,αλλά τίποτα!Έψαξα στιν βικιπαίδεια και δεν βρήκα τιποτα δυστυχως...Βρε παιδιά,μήπως έχετε κάμια ιδέα για το που μπορώ να βρω πληροφορίες...??Σας παρακαλώ πάρα πολύ αν γνωρίζετε κάτι,βοηθήστε με!Γιατί αγχώθηκα πολυ τωρα που δεν βρισκω...Χιλια ευχαριστω εκ τν προταιρων..!!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κατι ελαχιστα βρηκα εδω:
https://newsandmoreandmore.blogspot.com/2007/08/cd-25.html

αν βρω κατι αλλο θα το post-αρω :)

Κανε αναζητησεις στο google οπως "ιστορια των cd", "το πρωτο cd" κλπ... Ισως βρεις περισσοτερα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariren

Νεοφερμένος

Η Mαριρέν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Χρήστο μου,για τν βοήθεια και τν κόπο σου..!!Να 'σαι πάντα καλά!!Τν έκανα τν εργασία τελικά με κάτι πληροφορίες που βρήκα στην Βικιπαίδεια αλλά στα αγγλικά κ έτσι κάθισα να τα μεταφράσω και με κάτι πληροφορίες από εγκυκλοπαίδεια που τις έγραψα...!!Μόνο π τελικά δν τν παρέδψσα γιατί το σχολείο μας έκλεισε επειδή κάνουν κατάληψη!!Τεσπά!Και πάλι χίλια ευχαριστώ..!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
γεια σας... κάνω μια εργασία πάνω στο αρχαίο θέατρο. ειδικότερα ''το θέατρο ως κοινωνικό γεγονός στην αρχαία Ελλάδα και στην αρχαία Ρώμη''. μηπως κάποιος έχει πληροφορίες πάνω σε αυτό; κοίταξα στο google και δεν βρήκα και πολλά... :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
μπορεις να πεισ οτι θεωρουνταν σχολειο στην αρχαια ελλαδα και να αναφερεις οτι οι πλουσιοι πληρωναν το εισιτήριο στους φτωχουνς etc...αυτα που κανουμε στην α λυκειου αλλα δε διαβασα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ευχαριστώ αλλά θέλουμε κάτι παραπάνω. θα γίνει παρουσίαση σε σχολεία της Γαλλίας και της Ιταλίας. Από τα σχολικά βιβλία έχουμε πάρει πληροφορίες. Δυσκολευόμαστε να βρούμε πληροφορίες πάνω στο αρχαίο Ρωμαικό θεατρο. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
μπορεις να αναφερθεις σε αυτο:

https://www.enet.gr/online/online_text/c=113,id=66748468

κι εγω δε βρισκω κατι παραπανω....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
γεια σας !! θα ηθελα να με βοηθησετε για μια εργασια ! εχει καποιος ετοιμη παρουσιαση για καποιο βιβλιο ? ή αν υπαρχει καποιο site που να εχει ετοιμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Γιατί τι θες έτοιμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
για να δω τον τροπο παρουσιασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δηλαδή θες να δεις τον τρόπο παρουσίασης ενώ βιβλίου?
Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι που θα σε βοηθήσει.
Μπορείς όμως να ψάξεις για ένα βιβλίο που σε ενδαφέρει την βιβλιοπαρουσίασή του στο google.
Και στο περίπου θα δεις πώς γίνεται.
Οποιδήποτε άλλη πληροφορία ας πει κάποιος να μην την πάρω στο λαιμό μου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
οκ ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Υπόψιν, ότι απαγορεύεται η αναζήτηση και διακίνηση έτοιμων εργασιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
δεν το ηξερα συγνωμη !!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Αν κατάλαβα κάλα θες να παρουσιάσεις κάποιο βιβλίο,σωστά;μ Ίσως μπορώ να σε βοηθήσω,έχω κάνει μια αντίστοιχη εργασία για ένα βιβλίο του Καζαντζάκη,''Ο Φτωχούλης του Θεού''.Αν είναι στείλε μου πμ.:)

Ελπίζω να μην άργησα να δω το τόπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

use_r

Νεοφερμένος

Ο use_r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδια:bye:.η φιλολογος μας εχει αναθεσει ως εργασια να διαβασουμε ενα βιβλιο απο τα παρακατω και να κανουμε περιληψη.Γνωριζει καποιος αν θα μπορουσα να βρω μια ετοιμη περιληψη στο διαδικτυο η να μου πει περιπου το νοημα?Ευχαριστω


  • Φιλιας: κοινωνιολογικες προσεγγισεις
  • Παπανουτσος: το δικαιο της πυγμης
  • Λορεντς: Τα 8 θανασιμα αμαρτηματα του πολιτισμου
  • Ι.Μ. Παναγιωτοπουλος: ο συγχρονος ανθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Προσωπικά θα σου πρότεινα να διαβάσεις ένα, όποιο σου κεντρίζει το ενδιαφέρον, και να κάνεις μόνος σου την περίληψη. Τόσο η ανάγνωση όσο και η κριτική/αφαιρετική θεώρηση του βιβλίου θα σε βοηθήσουν στην προετοιμασία σου για τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

use_r

Νεοφερμένος

Ο use_r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Προσωπικά θα σου πρότεινα να διαβάσεις ένα, όποιο σου κεντρίζει το ενδιαφέρον, και να κάνεις μόνος σου την περίληψη. Τόσο η ανάγνωση όσο και η κριτική/αφαιρετική θεώρηση του βιβλίου θα σε βοηθήσουν στην προετοιμασία σου για τις πανελλήνιες.
δεν διαφωνω μαζι σου αλλα δυστηχως δεν υπαρχει καθολου ελευθερος χρονος λογω φροντιστηριων και τα βιβλια ειναι αρκετα μεγαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Έτοιμη περίληψη καλύτερα να μην περιμένεις να βρεις στο ischool, δεν είναι ο χαρακτήρας του φόρουμ αυτός απ'όσο έχω καταλάβει. Κατανοώ ότι έχεις μεγάλο φόρτο εργασίας (δεν πέρασαν τόοοσα χρόνια που να το έχω ξεχάσει:P) αλλά αξίζει να κάνεις μία προσπάθεια. Μάλιστα, λόγω του χαρακτήρα των βιβλίων που σου πρότειναν το πιθανότερο είναι ότι θα πάρεις πολλές ιδέες για την έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top