Καλές σχολές 1ου πεδίου

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Υπάρχει θέμα εδώ αν θέλετε να το συζητήσετε: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=48268
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εγω ειμαι τρομερα ικανοποιημενη και απο τους καθηγητες και απο τα μαθηματα φυσικα.υπαρχει ποικιλια μαθηματων και μ αρεσει αυτο.ευχαριστιεμαι καθε μαθημα αλλα θελει και συνεχες διαβασμα για να μην χανεις επαφη.εγω διαβαζω γραμματικη συντακτικο λατινικων και αρχαιων +ρηματα ανωμαλα για να ειμαι ετοιμη για την εξεταστικη.στο πρωτο εξαμηνο εχουμε 7 μαθηματα (ψυχολογια,αρχαια,λατινικα.κειμενα.παιδαγωγικα,φιλοσοφια και αρχαιογνωσια)..προσεχε ομως το σκετο φπψ σε βγαζει φιλολογο και οχι ψυχολογο...αν σε ενδιαφερει η ψυχολογια καθαρα πρεπει να το προσεξεις στο μηχανογραφικο σου...

υγ:αν εχεις αποριες πες μου να σου πω μην διστασεις

με ενδιαφερει το προγραμμα που σε βγαζει φιλολογο...οσον αφορα τα μορια γυρω στο 18 ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
με ενδιαφερει το προγραμμα που σε βγαζει φιλολογο...οσον αφορα τα μορια γυρω στο 18 ειναι;

Καμία σχέση. 16.661 είναι η βάση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
εγω διαβαζω γραμματικη συντακτικο λατινικων και αρχαιων +ρηματα ανωμαλα για να ειμαι ετοιμη για την εξεταστικη
Δεν έχεις βαρεθεί τη ζωή σου;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Το έχω ακούσει 100 φορές. Μπορεις να δουλέψεις σε επιχειρήσεις και ως σύμβουλος, να πας σε μεγάλες εταιρίες και μπλα μπλα μπλα... Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να προσγειωθείτε λέω εγώ... Ξέρετε πολλές επιχειρήσεις στην ελλάδα? Δεν νομίζω ότι οι πιτσαριες και οι καφετέριες χρειάζονται νομικό σύμβουλο. Στην καλύτερη, θα ανοίξετε ένα γραφείο και θα βγάζετε διαζυγια :P Η νομική έχει διέξοδους άλλα όχι στην Ελλάδα. Και κόψτε την καραμέλα "θα πάω στο εξωτερικό εγώ γιά δουλειά". Ναι, εσάς περιμένουν οι μεγάλες επιχειρήσεις. Τρέξτε μήν σας φάνε την θέση.....

Πραγματικά, οι διέξοδοι είναι πολλές. Στο χέρι του καθενός είναι το πώς θα ελιχθεί επαγγελματικά και το τι προσόντα έχει να επιδείξει, ώστε να αναδειχθεί και να μην αποκλειστεί-καταλήξει στον κουβά με τα σκ@τά (όπως για παράδειγμα συμβαίνει με άλλα επαγγέλματα, έχεις δεν έχεις προσόντα). ;)

Η συμβουλευτική είναι μία από τις αρκετές πόρτες. Αυτή δεν έχει ακόμη και τόσο ψωμί εδώ. Υπάρχουν, ωστόσο, άλλες, οι οποίες βρίσκονται σε καλύτερη θέση. Κανενός (μέσου ανθρώπου) η ζωή δεν είναι στρωμένη με ροδοπέταλα.

Κάθε επάγγελμα με τα καλά του και τα κακά του. Τουλάχιστον, δεν είναι ακόμη 30.000 στη σειρά οι άνεργοι που δεν έχουν ψωμί να φάνε.

Υγ. Βλέπω έχεις πλήρη επίγνωση του τι επαγγέλλεται ένας νομικός. Βγάζει διαζύγια, γίνεται σύμβουλος ή πάει στο εξωτερικό. Μάλιστα. Ναι, αν ήταν έτσι, τότε ούτε οι μισοί από όσους βρίσκονται τώρα στις Νομικές, δε θα ήταν εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Πραγματικά, οι διέξοδοι είναι πολλές. Στο χέρι του καθενός είναι το πώς θα ελιχθεί επαγγελματικά και το τι προσόντα έχει να επιδείξει, ώστε να αναδειχθεί και να μην αποκλειστεί-καταλήξει στον κουβά με τα σκ@τά (όπως για παράδειγμα συμβαίνει με άλλα επαγγέλματα, έχεις δεν έχεις προσόντα). ;)

Η συμβουλευτική είναι μία από τις αρκετές πόρτες. Αυτή δεν έχει ακόμη και τόσο ψωμί εδώ. Υπάρχουν, ωστόσο, άλλες, οι οποίες βρίσκονται σε καλύτερη θέση. Κανενός (μέσου ανθρώπου) η ζωή δεν είναι στρωμένη με ροδοπέταλα.

Κάθε επάγγελμα με τα καλά του και τα κακά του. Τουλάχιστον, δεν είναι ακόμη 30.000 στη σειρά οι άνεργοι που δεν έχουν ψωμί να φάνε.

Υγ. Βλέπω έχεις πλήρη επίγνωση του τι επαγγέλλεται ένας νομικός. Βγάζει διαζύγια, γίνεται σύμβουλος ή πάει στο εξωτερικό. Μάλιστα. Ναι, αν ήταν έτσι, τότε ούτε οι μισοί από όσους βρίσκονται τώρα στις Νομικές, δε θα ήταν εκεί.
Κουνια που σε κουναγε, κακομοιρη μου. Εχεις να παθεις μεγαλη πλακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Καλή σχολή είναι αυτή που σου αρέσει..Όχι αυτή που σου επιφέρει χρήματα(έτσι κ αλλιώς είναι αβέβαιο το μέλλον..) ή αυτή που αρέσει στους γονείς σου/καθηγητές/φίλους/συγγενείς..ή αυτή που είναι ΑΕΙ...
Ψάξτε λοιπόν το αντικείμενο του κάθε τμήματος ξεχωριστά,τα μαθήματα του κάθε εξαμήνου,τα μεταπτυχιακά που μπορείς να κάνεις απ'το κάθε τμήμα,και τις επαγγελματικές δυνατότητες..Έτσι επιλέγουμε μια σχολή..Όχι απ'τον τίτλο της,ούτε και με το αν είναι ΑΕΙ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Κουνια που σε κουναγε, κακομοιρη μου. Εχεις να παθεις μεγαλη πλακα.

Μαζί σου δεν έχω και δε θέλω να συζητήσω κάτι, wannabeφιλόλογε.
Καλή σχολή είναι αυτή που σου αρέσει..Όχι αυτή που σου επιφέρει χρήματα(έτσι κ αλλιώς είναι αβέβαιο το μέλλον..) ή αυτή που αρέσει στους γονείς σου/καθηγητές/φίλους/συγγενείς..ή αυτή που είναι ΑΕΙ...
Ψάξτε λοιπόν το αντικείμενο του κάθε τμήματος ξεχωριστά,τα μαθήματα του κάθε εξαμήνου,τα μεταπτυχιακά που μπορείς να κάνεις απ'το κάθε τμήμα,και τις επαγγελματικές δυνατότητες..Έτσι επιλέγουμε μια σχολή..Όχι απ'τον τίτλο της,ούτε και με το αν είναι ΑΕΙ...
Αυτά είναι τα δικά σου κριτήρια, και έτσι εσύ κρίνεις μία σχολή καλή. Το θέμα είναι, όμως, ότι -ευτυχώς ή δυστυχώς, ανάλογα- δε σκέφτονται όλοι έτσι.;) Καθένας μας ορίζει διαφορετικά το καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Μαζί σου δεν έχω και δε θέλω να συζητήσω κάτι, wannabeφιλόλογε.
δεν μου πέφτει λόγος αλλά εδώ κουβέντα κάνουμε και ο καθένας μπορεί να λέει ελεύθερα τη γνώμη του..αν δεν σ'αρέσει να διαφωνούν οι άλλοι μαζί σου, καλύτερα μην συμμετέχεις...
Αυτά είναι τα δικά σου κριτήρια, και έτσι εσύ κρίνεις μία σχολή καλή. Το θέμα είναι, όμως, ότι -ευτυχώς ή δυστυχώς, ανάλογα- δε σκέφτονται όλοι έτσι.;) Καθένας μας ορίζει διαφορετικά το καλό.
Νομίζω πως όλοι συμφωνούν πως δεν είναι σωστός τρόπος να διαλέξεις μια σχολή μόνο και μόνο απ'τον τίτλο της ή επειδή είναι ΑΕΙ..Και αυτό το λέω γιατί ξέρω πολλούς που έχουν κάνει τέτοια λάθη και κοπανάνε τώρα το κεφάλι τους στον τοίχο..Απλά θέλω να τα πω αυτά τα πραγματάκια στα παιδιά που γενικά ψάχνονται με τις σχολές,είτε είναι Γ λυκείου,είτε μικρότεροι,είτε μεγαλύτεροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Μαζί σου δεν έχω και δε θέλω να συζητήσω κάτι, wannabeφιλόλογε.

Αυτά είναι τα δικά σου κριτήρια, και έτσι εσύ κρίνεις μία σχολή καλή. Το θέμα είναι, όμως, ότι -ευτυχώς ή δυστυχώς, ανάλογα- δε σκέφτονται όλοι έτσι.;) Καθένας μας ορίζει διαφορετικά το καλό.
Γιατι δεν μπορεις να με αντιμετωπισεις με επιχειρηματα και καταφευγεις σε ειρωνιες. Αν και στα δικαστηρια τα παρατας και φευγεις, γιατι δεν θα μπορεις να αντιμετωπισεις τον αντιδικο, σε βλεπω να λες το ψωμι ψωμακι, χασοδικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Όλοι εσείς που ανταλλάσετε αβρότητες στο παρόν θέμα, δεν έχετε ιδέα από την αγορά εργασίας στην Ελλάδα και τις απαιτήσεις που αυτή έχει. Γι' αυτό να είστε φειδωλοί.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Όλοι εσείς που ανταλλάσετε αβρότητες στο παρόν θέμα, δεν έχετε ιδέα από την αγορά εργασίας στην Ελλάδα και τις απαιτήσεις που αυτή έχει. Γι' αυτό να είστε φειδωλοί.-
στο Θεμιστοπουλο πες τα που νομιζει οτι θα του στρωσουν διαδρομους αν πει οτι τελειωσε νομικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Γιατι δεν μπορεις να με αντιμετωπισεις με επιχειρηματα και καταφευγεις σε ειρωνιες. Αν και στα δικαστηρια τα παρατας και φευγεις, γιατι δεν θα μπορεις να αντιμετωπισεις τον αντιδικο, σε βλεπω να λες το ψωμι ψωμακι, χασοδικη.
Ελπίζω τότε ο δικαστής να μην είναι κοινωνικά καθυστερημένος κι έτσι να μη χρειαστεί να του δώσω τέτοιες απαντήσεις.

στο Θεμιστοπουλο πες τα που νομιζει οτι θα του στρωσουν διαδρομους αν πει οτι τελειωσε νομικη
Σενάρια επιστημονικής φαντασίας. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα κάτι τέτοιο. Αν θέλεις, όμως, να το δούμε συγκριτικά, ένα πτυχίο Νομικής με ΒΑΘΜΟ και χρονική συνέπεια, συνδυασμένο με ξένες γλώσσες και μεταπτυχιακό, είναι πολύ χρησιμότερο από ένα αντίστοιχο Φιλολογίας. Ωστόσο, δε με αφορούν οι συγκρίσεις, ούτε πρόκειται να αποδείξω κάτι σε εσένα και κάθε άλλον (...βλέπεις αποφεύγω τους... χαρακτηρισμούς).

Επίσης, πόσο κομπλεξικός παίζει να είσαι, ρε φίλε;
Γιατι δεν μπορεις να με αντιμετωπισεις με επιχειρηματα και καταφευγεις σε ειρωνιες. Αν και στα δικαστηρια τα παρατας και φευγεις, γιατι δεν θα μπορεις να αντιμετωπισεις τον αντιδικο, σε βλεπω να λες το ψωμι ψωμακι, χασοδικη.

Πόσο, ΜΑ ΠΟΣΟ κομπλεξικός;
Γι'αυτό είσαι τόσο μίζερος και μαλώνεις με 18χρονους φοιτητές ΦΠΨ και Αρχαιολογιών. Περαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ελπίζω τότε ο δικαστής να μην είναι κοινωνικά καθυστερημένος κι έτσι να μη χρειαστεί να του δώσω τέτοιες απαντήσεις.


Σενάρια επιστημονικής φαντασίας. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα κάτι τέτοιο. Αν θέλεις, όμως, να το δούμε συγκριτικά, ένα πτυχίο Νομικής με ΒΑΘΜΟ και χρονική συνέπεια, συνδυασμένο με ξένες γλώσσες και μεταπτυχιακό, είναι πολύ χρησιμότερο από ένα αντίστοιχο Φιλολογίας. Ωστόσο, δε με αφορούν οι συγκρίσεις, ούτε πρόκειται να αποδείξω κάτι σε εσένα και κάθε άλλον (...βλέπεις αποφεύγω τους... χαρακτηρισμούς).

Επίσης, πόσο κομπλεξικός παίζει να είσαι, ρε φίλε;


Πόσο, ΜΑ ΠΟΣΟ κομπλεξικός;
Γι'αυτό είσαι τόσο μίζερος και μαλώνεις με 18χρονους φοιτητές ΦΠΨ και Αρχαιολογιών. Περαστικά.
δεν μαλωνω αποψη λεω εσυ χωνεις τη μουρη σου σε καθε θεμα. ηλικιακα δεν απεχω πολυ. Εσυ με αποκαλεσες πρωτα με ενα χαρακτηρισμο. Θα σου ελεγα που μπορει να δουλεψει ενας νομικος με γλωσσες και μεταπτυχιακο, αλλα θα θιχτεις παλι. Επιχειρηματα λεω, αναγκαστηκα να ειρωνευτω γιατι εσεις πρωτοι το κανατε. Αφου ειπες οτι δεν θελεις να μιλησεις αλλο μαζι μου, γιατι μου ξαναμιλας; Αλλα μπορεις εσύ αν δεν μιλησεις; Αλλιως πως θα δειξεις οτι δεν εισαι κοινωνικα καθυστερημενος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Tι έγινε με την Ιστορία-Αρχαιολογία;Εχουμε κάποιο θέμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
μαγκες εδω κανουμε συζητηση...δεν καταλαβαινω το λογο που καποιοι κομπλεξικοι βγαζουν το αχτι τους εδω....τι να πω..:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
μαγκες εδω κανουμε συζητηση...δεν καταλαβαινω το λογο που καποιοι κομπλεξικοι βγαζουν το αχτι τους εδω....τι να πω..:confused::confused:
αμα μπει στη συζητηση ο θεμιστοπουλος ετσι γινεται παντα.

Tι έγινε με την Ιστορία-Αρχαιολογία;Εχουμε κάποιο θέμα;
το ιστορικο-αρχαιολογικο ειναι ενα πολυ ενδιαφερον τμημα, αφου και φιλολογος θεωρεισαι και αρχαιολογος, αν παρεις αρχαιολογικη κατευθυνση, οποτε μπορεις να απασχοληθεις και σε ανασκαφες ή μουσεια, αν και λιγο δυσκολο αυτο. μελετας σε βαθος και σε πλατος την ιστορια και εισαι ο πλεον αρμοδιος και καταλληλος, για να διδαξεις ιστορια στο σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
το ιστορικο-αρχαιολογικο ειναι ενα πολυ ενδιαφερον τμημα, αφου και φιλολογος θεωρεισαι και αρχαιολογος, αν παρεις αρχαιολογικη κατευθυνση, οποτε μπορεις να απασχοληθεις και σε ανασκαφες ή μουσεια, αν και λιγο δυσκολο αυτο. μελετας σε βαθος και σε πλατος την ιστορια και εισαι ο πλεον αρμοδιος και καταλληλος, για να διδαξεις ιστορια στο σχολειο.
Και ελληνολατινικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
το ιστορικο-αρχαιολογικο ειναι ενα πολυ ενδιαφερον τμημα, αφου και φιλολογος θεωρεισαι και αρχαιολογος, αν παρεις αρχαιολογικη κατευθυνση, οποτε μπορεις να απασχοληθεις και σε ανασκαφες ή μουσεια, αν και λιγο δυσκολο αυτο. μελετας σε βαθος και σε πλατος την ιστορια και εισαι ο πλεον αρμοδιος και καταλληλος, για να διδαξεις ιστορια στο σχολειο.
Το Ιστορικό- Αρχαιολογικό είναι η πιο ευρεία σχολή της Φιλοσοφικής. Αποκτάς βάσεις σε πληθώρα αντικειμένων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Το Ιστορικό- Αρχαιολογικό είναι η πιο ευρεία σχολή της Φιλοσοφικής. Αποκτάς βάσεις σε πληθώρα αντικειμένων.
Κακό αυτό για πολλούς....Τρείς σχολές σε μία είναι ουσιαστικά.Για μένα είναι καλό γιατί βλέπεις τι σου αρέσει καλύτερα,έχεις επιλογές.Eχεις την δυνατότητα να εμβαθύνεις σε κάποιον τομέα βέβαια και προπτυχιακά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top