Ενδιαφέρουσες σχολές της Θεωρητικής

giannic

Νεοφερμένος

Ο giannic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ε ναι..
απλά μέχρι να σπουδάσουμε εμείς, θα είναι καλό να ελπίζουμε ότι θα το κάνουν...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ε ναι..
απλά μέχρι να σπουδάσουμε εμείς, θα είναι καλό να ελπίζουμε ότι θα το κάνουν...:)
ναι αλλα δεν εχει μεινει κι πολυς καιρος μεχρι να σπουδασουμε..β λυκειου εισαι κι εσυ κι εγω..κι μου φαινεται λιγο απιστευτο σε τοσο λιγο καιρο να γινει αυτη η αλλαγη..αλλα τεσπα
ελπιζω να μη μεινουμε με την ελπιδα παντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannic

Νεοφερμένος

Ο giannic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εννοώ οτι έχουμε άλλον ένα χρόνο & άμα περάσουμε είναι 4 χρόνια περίπου η σχολή...εεε άμα δν γίνει τπτ μέχρι τότε, τι να πώ?
εγώ προσωπικά θα πάω καναδά στν ξαδελφό μ..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
εννοώ οτι έχουμε άλλον ένα χρόνο & άμα περάσουμε είναι 4 χρόνια περίπου η σχολή...εεε άμα δν γίνει τπτ μέχρι τότε, τι να πώ?
εγώ προσωπικά θα πάω καναδά στν ξαδελφό μ..:P
τη καλυτερη δουλεια θα κανεις..:D κι εγω για μεταναστρια με κοβω σε λιγα χρονια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannic

Νεοφερμένος

Ο giannic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
haha
εεμ αφού δν βλέπουμε καλό σ'αυτό τν τόπο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, υπάρχουν πολλές σχολές που είναι ενδιαφέρουσες.
Από αντικειμενική άποψη, αυτές που έχουν επαγγελματικό αντίκρυσμα είναι,πρώτον,οι διάφορες παιδαγωγικές δημοτικής εκπαίδευσης, μια σχολή σχετικά εύκολη και με άμεση απορρόφηση, αν δεν σας πειράζει να πάτε σε κανένα δημοτικό στο πιο απόμακρο νησί.
Σίγουρη δουλειά έχεις και με τις στρατιωτικές/αστυνομικές, αρκεί κανείς να είναι έτοιμος να αλλάξει όλη του τη νοοτροπία και να χάσει ένα μέρος ελευθερίας από τη ζωή του.
Από εκεί και πέρα, η ψυχολογία είναι μια καλή επιλογή αλλά είναι δύσκολη σχολή, παρότι ενδιαφέρουσα. Ειδικά αν ασχοληθείς με την κλινική ψυχολογία, έχεις τόσο κύρος και τέτοια αποκατάσταση, όπως ακριβώς και ένας γιατρός.
Τα φιλολογικά είναι μια πικραμένη ιστορία,διότι δεν έχεις καλή αποκατάσταση αν έχεις βλέψεις στην εκπαίδευση. Εγώ είμαι γλωσσολόγος και προς το παρόν δεν έχω βρει δουλειά, αλλά τουλάχιστον κάνω αυτό που μου αρέσει.
Καλή αποκατάσταση έχει η αγγλική φιλολογία γιατί βλέπω συνέχεια αγγελίες για καθηγητές αγγλικών. γενικώς, όλες οι ξένες φιλολογίες έχουν καλύτερη αποκατάσταση από την ελληνική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrPat

Νεοφερμένος

Ο ChrPat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Απο θεωρητικη και 5ο πεδιο,τι επιλογες εχω για στρατιωτικες σχολες,εκτος απο ΣΣΑΣ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

regginaki

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
παιδια οχι απλη ψυχολογια...μονο στρατιωτικη ψυχολογια εχει αποκατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa2912

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Στρατιωτική Νομική -- Ψυχολογία
η ψυχολογία ειναι μια ενδιαφέρουσα επιλογή αλλ'α δεν προσφέρει και την καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση απ'ότι εχω πληροφορηθεί.
-----------------------------------------
Εγώ εκεί ήθελα να πάω αλλά...:(
Δύσκολο να βρεις δουλειά...Υπάρχουν πολλές τέτοιες ιδιωτικές σχολές και οι περισσότερες από τα κανάλια (πχ ΑΝΤ1) οπότε...
Δύσκολα τα πράγματα!
όντως ρώτησα τον καθηγητή μου και μου είπε ακριβώς αυτο.Ωστόσο ειναι στο Πάντειο μια ενδιαφέρουσα σχολή"Επικοινωνίας μέσων και Πολιτισμού".Συνδυάζει δημοσιογραφία και διαφήμηση και πολιτισμό και είναι αρκετά καλύτερο.https://www.ekpaideysh.gr/Sxoles/1/AEI/EPIKOINONIAMME_AEI.htm.ψαξτο και λίγο,αξίζει νομίζω:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erkel213

Νεοφερμένος

Η Ελισάβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδιά αλήθεια η ψυχολογία είναι μια αξιόλογη σχολή αλλα οι βάσεις ειναι αρκετά αναβασμένες φέτος:'( παρολ'αυτά απο τι κοίταξα σήμερα σε ένα φυλλάδιο υπάρχει επίσης και μια άλλη σχολή που έχει σχέση με την ψυχολογία είναι η σχολή Φιλοσοφίας και παιδικής ψυχολογίας και τα μόρια δεν είναι τόσο ανεβασμένα..ειναι γύρς στις 15 χιλίαδες νομίζω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίκλεις

Νεοφερμένος

Ο Περικλής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μηπως γνωριζετε ποσα περιπου μορια χρειαζεται η φιλολογια αθηνας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
είναι γύρω στο 17,700 με το σκεπτικό ότι εδώ είναι 17,500:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
παιδιά αλήθεια η ψυχολογία είναι μια αξιόλογη σχολή αλλα οι βάσεις ειναι αρκετά αναβασμένες φέτος:'( παρολ'αυτά απο τι κοίταξα σήμερα σε ένα φυλλάδιο υπάρχει επίσης και μια άλλη σχολή που έχει σχέση με την ψυχολογία είναι η σχολή Φιλοσοφίας και παιδικής ψυχολογίας και τα μόρια δεν είναι τόσο ανεβασμένα..ειναι γύρς στις 15 χιλίαδες νομίζω:)
αστα να πανε..οι βασεις στην Ψυχολογια εχουν ανεβει τρομακτικα πολυ:'(
οσο για την αλλη σχολη που αναφερεις,νομιζω δεν αξιζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κατάλαβα, μόνη μου θα δίνω για το μεταφραστικό εξετάσεις σε 2 χρόνια :P 9 σελίδες και κανείς δεν έκανε αναφορά γιαυτήν την σχολή (Μετάφραση και Διερμηνεία στο Ιόνιο παν/μιο).

Ένας καλός δημοσιογράφος θα πρέπει να χειρίζεται πολύ καλά την ελληνική γλώσσα, οπότε και μια φιλολογία δεν θα ήταν άσχημη επιλογή.

Εγώ πάντως θα πάω θεωρητική για το Μεταφραστικό που προανέφερα, Διεθνών και Ευρωπαϊκών σπουδών ή φιλοσοφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κατάλαβα, μόνη μου θα δίνω για το μεταφραστικό εξετάσεις σε 2 χρόνια :P 9 σελίδες και κανείς δεν έκανε αναφορά γιαυτήν την σχολή (Μετάφραση και Διερμηνεία στο Ιόνιο παν/μιο).

Ένας καλός δημοσιογράφος θα πρέπει να χειρίζεται πολύ καλά την ελληνική γλώσσα, οπότε και μια φιλολογία δεν θα ήταν άσχημη επιλογή.

Εγώ πάντως θα πάω θεωρητική για το Μεταφραστικό που προανέφερα, Διεθνών και Ευρωπαϊκών σπουδών ή φιλοσοφία.

Μόνη σου:P. Φταίνε τα αρχαία, που απωθούν μερικούς από τη Θεωρητική Κατεύθυνση:P.

Πάντως θα είναι σίγουρα πολύ ωραία σχολή. Κέρκυρα...:inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κατάλαβα, μόνη μου θα δίνω για το μεταφραστικό εξετάσεις σε 2 χρόνια :P 9 σελίδες και κανείς δεν έκανε αναφορά γιαυτήν την σχολή (Μετάφραση και Διερμηνεία στο Ιόνιο παν/μιο)
Δεν νομιζω να δινεις μονη σου. 19.000+ μορια εχει (με τις ξενες γλωσσες βεβαια).

Εμενα μου αρεσε παντα η ιδεα να παω Ψυχολογια, αλλα δεν πηγα θεωρητικη την τελευταια στιγμη λογω των Αρχαιων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και οι φιλολογίες καλές είναι.. και το διεθνών...congrats χριστιάννα για τις επιλογές σου:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
θα ηθελα να ρωτησω κατι!οι καθηγητες γυμνασιων και λυκειων για να διοριστουν πρεπει να δωσουν και εξετασεις ΑΣΕΠ!!!ισχυει το ιδιο και για το παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης???δηλαδη το δημοτικο!!!πρεπει να δωσουν και εκει ΑΣΕΠ ωστε να διοριστουν??γιατι αλλοι λενε ναι και αλλοι οχι...οι αποψεις διιστανται!!θα εκτιμουσα πολυτμη τη βοηθεια σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysa2912

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
θα ηθελα να ρωτησω κατι!οι καθηγητες γυμνασιων και λυκειων για να διοριστουν πρεπει να δωσουν και εξετασεις ΑΣΕΠ!!!ισχυει το ιδιο και για το παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης???δηλαδη το δημοτικο!!!πρεπει να δωσουν και εκει ΑΣΕΠ ωστε να διοριστουν??γιατι αλλοι λενε ναι και αλλοι οχι...οι αποψεις διιστανται!!θα εκτιμουσα πολυτμη τη βοηθεια σας...
Aπ'οτι γνωρ'ιζω θέλουν φυσικα...μην ξεχνάς ότι και οι δάσκαλοι πολλοί ειναι...βέβαια τώρα διορίζονται αμέσως,αλλα λογικά σε περιόδους όπου δεν χρειάζονται αλλους,με ΑΣΕΠ λογικά!ας σου πει και κάποιος αλλος που θα'ναι πιο σίγουρος:P
-----------------------------------------
αστα να πανε..οι βασεις στην Ψυχολογια εχουν ανεβει τρομακτικα πολυ:'(
οσο για την αλλη σχολη που αναφερεις,νομιζω δεν αξιζει..
Λοιπόν,επειδή πήγα σε σύμβουλο επαγγελαμτικού προσανατολισμού,αν σε ενδιαφέρει η ψυχολογία υπάρχει αυτό το ΦΠΨ που λες αλλα τμήμα ψυχολογίας απ'όπυ βγαίνεις καθαρά ψυχολόγος.Είναι το Καπποδιστριακό για να σε κατατοπίσω καλύτερα...Οι βάσεισ είναι χαμηλότερεσ τπό του Παντείου αλλά είναι και αυτό αξιόλογο...Η ανιψιά του εκεί τελείωσε μου είπε,και τώρα κάνει το μεταπτυχιακό τησ στην Γαλλία και θεωρούν το επίπεδό της πολύ καλό!αρα σκέψου το....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Φιλοσοφία-Παιδαγωγικό και φιλολογία...δεν μπορώ να βρω κάτι καλύτερο στις σχολές του 1ου πεδίου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top