Γενικό -  Σας ζορίζει η χρονιά;

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
και εγω αυτο ελεγα οτι θα ειναι πιο μαζεμενα και πιο ευκολα : ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ..πιστεψε με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ello

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ναι,οκ αλλα φετος,επειδη οι καθηγητες κρινουν οτι ''δε ζοριζομαστε'',μας βαζει ο καθενας 16237678987 ασκησεις στο μαθημα του-οποιο μαθημα κ να ναι...ειδικα στο φροντιστηριο,αλλα και στο σχολειο...και μονο που θα αφιερωνω περισσοτερη ωρα στα κατευθυνσης του χρονου,με καθυσηχαζει καπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
θα συμφωνησω απολυτα με τον shadow ΠΡΕΠΕΙ να μπουν παλι οι Πανελληνιες στην Β γιατι πανε ολοι πολυ χαλαρα στην Γ ...

Έχεις προσωπική εμπειρία από τις Πανελλήνιες της Β'Λυκείου; :)




Δυστυχώς ήμουν εγώ ένας από αυτούς που έδιναν Πανελλήνιες Β'Λυκείου το 2003-2004...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πολύ ωραία. Ποια είναι η γνώμη σου λοιπόν; Ακόμα και αν δεν πήγες καλά, την εμπειρία δεν την είχες έπειτα στη Γ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Έχεις προσωπική εμπειρία από τις Πανελλήνιες της Β'Λυκείου; :)




Δυστυχώς ήμουν εγώ ένας από αυτούς που έδιναν Πανελλήνιες Β'Λυκείου το 2003-2004...:(

προσωπικη εμπειρια οχι δεν ειχα αλλα αρκει να σκεφτω πως θα ηταν και ηδη εχω ακουσει απο πολλους ποσο εποικοδομητικο ηταν τοτε που εδωσες και εσυ .Ποια η γνωμη σου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Από την στιγμή που η Β'Λυκείου ήταν διαφορετική τάξη (από θέμα ύλης,...κτλ) από την Γ'Λυκείου δεν πιστεύω ότι με βοήθησε αρκετά. Σαφώς και οι πανελλαδικές της Β'Λυκείου ήταν πανεύκολες σε σχέση με τις πανελλαδικές της Γ'Λυκείου....ομώς δεν έπαυε να υπάρχει μια σχετική δυσκολία συγκέντρωσης υψηλών βαθμών λόγω μαθημάτων όπως: Γεωμετρία, Έκθεση, Ιστορία, Αρχαία (Αντιγόνη),...κτλ και λόγω "άγχους" της πρώτης φοράς. Το άγχος αυτό δεν είχε να κάνει με το άγχος της αποτυχίας γιατί η εισαγωγή μας στο Πανεπιστήμιο / ΤΕΙ, δεν εξαρτιόταν από τους βαθμούς της Β'Λυκείου. Είμασταν πολύ χαλαροί...μάλλον θα έλεγα, ότι ήμασταν στον κόσμο μας. Περισσότερο, την όλη διαδικασία των Πανελληνίων εξετάσεων της Β'Λυκείου, την βλέπαμε ως εμπειρία και όχι ως εξέταση....:p

Προσωπικά, έτυχα την πρώτη χρονιά διακυβέρνησης της ΝΔ (2003-2004) και τα θέματα που τέθηκαν στις Πανελλήνιες ήταν πολύ δύσκολα...ίσως τα δυσκολότερα των τελευταίων 5 ετών. Επίσης την επόμενη χρονιά, καταργήθηκαν και οι Πανελλήνιες για την τάξη της Β'Λυκείου...:)

Με το post σου Βαγγέλη, μου θύμησες πολλά πράγματα από το Λύκειο. :p
Ωραίες και ανεπανάληπτες εποχές...αν εξαιρέσουμε τις περιόδους των Πανελληνίων στην Β' και Γ'Λυκείου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Από την στιγμή που η Β'Λυκείου ήταν διαφορετική τάξη (από θέμα ύλης,...κτλ) από την Γ'Λυκείου δεν πιστεύω ότι με βοήθησε αρκετά. Σαφώς και οι πανελλαδικές της Β'Λυκείου ήταν πανεύκολες σε σχέση με τις πανελλαδικές της Γ'Λυκείου....ομώς δεν έπαυε να υπάρχει μια σχετική δυσκολία συγκέντρωσης υψηλών βαθμών λόγω μαθημάτων όπως: Γεωμετρία, Έκθεση, Ιστορία, Αρχαία (Αντιγόνη),...κτλ και λόγω "άγχους" της πρώτης φοράς. Το άγχος αυτό δεν είχε να κάνει με το άγχος της αποτυχίας γιατί η εισαγωγή μας στο Πανεπιστήμιο / ΤΕΙ, δεν εξαρτιόταν από τους βαθμούς της Β'Λυκείου. Είμασταν πολύ χαλαροί...μάλλον θα έλεγα, ότι ήμασταν στον κόσμο μας. Περισσότερο, την όλη διαδικασία των Πανελληνίων εξετάσεων της Β'Λυκείου, την βλέπαμε ως εμπειρία και όχι ως εξέταση....:p

Προσωπικά, έτυχα την πρώτη χρονιά διακυβέρνησης της ΝΔ (2003-2004) και τα θέματα που τέθηκαν στις Πανελλήνιες ήταν πολύ δύσκολα...ίσως τα δυσκολότερα των τελευταίων 5 ετών. Επίσης την επόμενη χρονιά, καταργήθηκαν και οι Πανελλήνιες για την τάξη της Β'Λυκείου...:)

Με το post σου Βαγγέλη, μου θύμησες πολλά πράγματα από το Λύκειο. :p
Ωραίες και ανεπανάληπτες εποχές...αν εξαιρέσουμε τις περιόδους των Πανελληνίων στην Β' και Γ'Λυκείου. :)

Φιλε εγω δεν ειμαι απολυτος οτι ντε και καλα πρεπει να μπουν στην Β' εξετασεις απλα ειπα την γνωμη μου εσυ που ειχες και την εμπειρια φυσικα θα ξερεις κατι παραπανω , σεβαστο ο,τι ειπες ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Μα, δεν είπα ότι είσαι απόλυτος...:D Ούτε εγώ είμαι απόλυτος...

Απλά μια προσωπική άποψη διατύπωσα, η οποία μπορεί να διαφέρει από την άποψη κάποιου άλλου, που έδωσε Πανελλήνιες εξετάσεις στην Β'Λυκείου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Απόλυτος ή όχι πάντως το λες και μόνος σου: η βασική χρησιμότητά τους ήταν η εμπειρία. Και μόνο γι' αυτό θα τις ήθελα στη Β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Απόλυτος ή όχι πάντως το λες και μόνος σου: η βασική χρησιμότητά τους ήταν η εμπειρία. Και μόνο γι' αυτό θα τις ήθελα στη Β.

Το θέμα όμως είναι ότι θα φορτωνόσουν και θα κουραζόσουν για ένα κάρο από άχρηστα μαθήματα (σε αντιδιαστολή με τα μαθήματα της γ), και θα κατέληγες είτε με ένα καλό βαθμό αλλά κυριολεκτικά ράκος από το άγχος κτλ με αποτέλεσμα να έχεις μειωμένο κουράγιο στη Γ ή θα κατέληγες με ένα κακό βαθμό και θα ήσουν χάλια ψυχολογικά εν όψη της πραγματικά δύσκολης χρονιάς... Εκτός φυσικά αν είσαι ζαμαν φου οπότε...

Προσωπικά από όποια πλευρά και να το δω, είμαι ευγνώμων που δεν είχα πανελλαδικές στη β.

Και τέλος όσον αφορά στην εμπειρία, και B2 στα αγγλικά να έχετε δώσει ψιλοέχετε ένα παρελθόν με εξετάσεις παρόμοιες με αυτές των Πανελλαδικών. Στην τελική μπορείτε να συμμετάσχετε στο Θαλή, ή στο διαγωνισμό των Αρχαίων κτλ, διαδικασίες δηλαδή που είναι ακριβώς ίδιες με αυτή των Παν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsgiannis13

Νεοφερμένος

Ο tsgiannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
και για μενα παιδια φετος ειναι πολυ δυσκολη χρονια... ο ελευθερος χρονος ειναι μηδαμινος .:mad: ολη μερα φροντιστηρια, τρεξιμο και εχουμε και τουσ παπαρες τησ γενικης να μας λεν διαβαστε δικαιο ,διαβαστε θρησκευτικα κλπ. ειδικα τη περιοδο των διαγωνισματων ξεχναω το ονομα μου. παντωσ με ενα σηστηματικο διαβασμα (που δυσκολευομαι να το πετυχω αλλα το παλευω πολυ) πιστευω οτι ολοι θα παμε καλα.:no1: ακομα εχω ακουσει απο παιδια τησ τριτησ οτι αν εξερεσεισ την ψυχολογικη πιεση η δευτερα ειναι πιο δυσκολη με το δεδομενο οτι αυτοι εχουν 6 μαθηματα που πρεπει να ξεσκιστουν αλλα τα αλλα στα .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Βασικα φετος χαλαρα θα βγει η χρονια....Του χρονου ειναι το αγκουρι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Oϋτε του χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Του χρόνου ..... " λίζα θα ρθείς ?? θα κάνουμε μπανάνα " !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
6 μαθήματα είναι ρε cool:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
( 7 ) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πες 4,αν βγάλεις το γενικής και την έκθεση που θέλει μόνο γράψιμο.Χαλαρώστε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ε ναι και είναι 9 μήνες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για μένα (7) είναι , απλά τα 2 απο αυτά χρειάζονται λιγότερη προετοιμασία-διάβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Τι τέσσερα και πέντε και δυο και τρία; :P

Έξι μαθήματα θα δώσουμε (7 όσοι επιλέξουν ΑΟΘ). Όλα θέλουν διάβασμα, εκτός κι αν σχεδιάζετε από τώρα να δώσετε δεύτερη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top