Γενικό -  Σας ζορίζει η χρονιά;

eleena

Νεοφερμένος

Η eleena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω ειμαι πολυ πιο χαλαρη απο τα προηγουμενα χρονια και νομιζω οτι οφειλεται στο γεγονος οτι διαβαζω τα μαθηματα που μου αρεσουν..οποτε τα παω τελεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Έχω να πω ότι στο σχολείο τα πράγματα τα βρίσκω πολύ, έως εξευτελιστικά πολύ χαλαρά.. δε ξέρω αν θα συνεχίσουν να είναι έτσι και αν είναι ακόμη αρχή αλλά......
Στο φροντιστήριο αντιθέτως πέφτει αρκετό διάβασμα!
κανεις αλλη υλη στο φροντιστηριο και αλλη στο σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εμείς στο σχολείο είμαστε προς το παρόν αρκετ'α χαλαρά (napstor λέγε :P) αλλα στο φροντιστήριο καμία σχέση
Εντωμεταξύ όλο κάτι 5ωρα και 6ωρα κάνουμε λόγω έλλειψης καθηγητών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Πολλές ελλείψεις ρε παιδια!! Ανοργανωσιά στο full!! H Θετική ειναι στο περιθώριο (άσχετο...) αλλα μας βάζουν και κανουμε μαθημα στους υπολογιστες, στη βιβλιοθηκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
εγώ πάντως και στην Φυσική και στα Μαθηματικά που πηγαίνω φρο. δουλεύουμε απο πέρσι πάνω σε κάποιο βοήθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
κανε αυτο που αγαπας και δεν θα δουλεψεις ουτε μια μερα!!!! λοιπον...δεν εχω τρελαθει κιολας, διαβασα υπερβολικα στο γυμνασιο και τωρα απλα προσθετω...καθε μαθημα εχει εναν πηρηνα που το συγκροτει, μαθετε τον απ'εξω κι ανακατωτα και μετα απλα θα προσθετετε γνωσεις που με λιγη δουλεια σας χαραζονται στον εγκεφαλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
νομιζω οτι φετοσ ειναι ζορικη χρονια...τι λετε?
κ για να σασ προλαβω,ξερω οτι του χρονου θα ειναι χειροτερα...:(:(
αλλα κ φετοσ ειναι ζορικα τα πραγματα...
εσεισ τι λετε?
Σίγουρα η επόμενη θα είναι ΠΟΛΥ χειρότερη, αλλά και η φετινή δεν πάει πίσω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katia Ispoglou

Νεοφερμένος

Η Katia Ispoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Συμφωνώ. Η φετινή χρονιά προβλέπεται χάλια..αλλα πιστευω πως του χρονου θα ειναι πολυ καλυτερα αφου δεν θα χρειαζεται να διαβασουμε και γενικης και κατευθυνσης...και αυτο το εχω επιβεβαιωσει και απο τον αδερφο μου που περασε φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evakiii!

Νεοφερμένος

Η Ευακι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
παιδια κι εγω πιστευω πως η φετινη χρονια ειναι δυσκολη. . . κουραστηκα ηδη απο την πρωτη βδομαδα διοτι φετος πρεπει να διαβαζουμε και τα της κατευθυνσης και της γενικης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι απαραίτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Εγώ διαβάσω ΦΚ ΜΚ Άλγεβρα Φυσική και Χημεία Γενικής και είμαι τζιτζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
παιδια κι εγω πιστευω πως η φετινη χρονια ειναι δυσκολη. . . κουραστηκα ηδη απο την πρωτη βδομαδα διοτι φετος πρεπει να διαβαζουμε και τα της κατευθυνσης και της γενικης!

Βάλε πρόγραμμα. Πραγματικά αν έχεις και φροντιστήρια και θέλεις, πραγματικά όμως όχι για πλάκα, να διαβάζεις όλα τα μαθήματα πρέπει να φτιάξεις ένα πρόγραμμα. Ειδαλλιώς δε βγαίνει με τίποτα η χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw_rhodes

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εάν έχεις υψηλούς στόχους η δευτέρα λυκείου δεν είναι η χρονιά ξεκούρασης, όπως λένε παιδιά από τις προηγούμενες γενιές =Ρ
Πρέπει όντως να έχουμε όλοι μας ένα πρόγραμμα, διότι αν δεν το κάνουμε αυτό σίγουρα του χρόνου θα κουραστούμε υπερβολικά. Αλλά και πάλι εξαρτάται και από το ίδιο το παιδί. Μόνο του καταλαβαίνει πόσες ώρες πρέπει να ασχοληθεί με ένα μάθημα καθώς και να καταλάβει που έχει κενά ώστε να φροντίσει να τα καλύψει προτού να είναι αργά...
Πάντως εύχομαι σε όλους καλό κουράγιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Πραγματικά...Μόλις πάτησα πόδι στη Β' λυκείου έχει καταργηθεί ο ελεύθερος χρόνος...Και τα μαθήματα κατεύθυνσης είναι πολύ ζόρικα αλλά και τα γενικής δεν πάνε πίσω....Υπομονή....


ακριβώς αυτό που λες...έχει καταργηθεί ο ελεύθερος χρόνος....εγώ πάντως ζορίζομαι φέτος παρόλο που διαβάζω συστηματικά...δε προλαβαίνω να πάρω ανάσα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Α καλά...αν συνεχίσετε έτσι εσείς τι θα κάνετε στη ΄Γ Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Παιδια μην τρελαινεστε , εγω φετος Γ' λυκειου πιστευω οτι η Β ηταν παιδικη χαρα και απο υλες και απο δυσκολια και απο πιεση γιαυτο χαλαρωστε και απολαυστε το οσο μπορειτε γιατι του χρονου ειναι πολυ διαφορετικα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Α καλά...αν συνεχίσετε έτσι εσείς τι θα κάνετε στη ΄Γ Λυκείου;

Μέχρι τότε θα έχουν βρει τους ρυθμούς τους. Γι' αυτό λέω πως η Β είναι το τέλειο πειραματόζωο. Αν υπήρχαν και Πανελλήνιες, θα ήταν πιο σημαντική τάξη από τη Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ρε παιδιά ηρεμίστε, δε χρειάζεται να κουράζεστε και πολύ φέτος. Όσοι τουλάχιστον είστε τεχνολογική κοιτάξτε τα Μαθηματικά, την Άλγεβρα και τη Φυσική Γενικής και θα είστε ως επί το πλείστον έτοιμοι για του χρόνου. Στα υπόλοιπα να είστε απλά αξιοπρεπείς, να ξέρετε δηλαδή το μάθημα τις ημέρας (σε πολύ γενικές γραμμές) και να διαβάσετε καλά στα διαγωνίσματα μόνο και μόνο για το βαθμό, αν αυτό είναι που κυνηγάτε...
Αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
θα συμφωνησω απολυτα με τον shadow ΠΡΕΠΕΙ να μπουν παλι οι Πανελληνιες στην Β γιατι πανε ολοι πολυ χαλαρα στην Γ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ello

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
καλα,φετος ειναι σιγουρα πιο δυσκολα απο περυσι...διαβαζω τις διπλασιες ωρες..αλλα μου φαινεται οτι του χρονου θα ειναι πιο ευκολα γτ δε θα εχουμε να διαβαζουμε κ τα γενικης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top