Κύκλοι Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Έχω την εξής απορία : Στην Γ' Λυκείου υπάρχουν δύο κύλοι : Πληροφορικής και Τεχνολογίας. Οι μόνες διαφορές που παρατηρώ είναι ότι έχουν διαφορετικά μαθήματα...! Για πιο λόγο υπάρχουν οι δύο κύκλοι ; Έχουν και άλλες διαφορές ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex92

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια, την ίδια απορία έχω κι εγώ, παρόλο που δεν θα ακολουθήσω Τεχνολογική στην Γ' Λυκείου...
Το κουφό είναι πως στο σχολείο μας (και γενικά, απ' ό,τι ξέρω και σε όλο το Ρέθυμνο) γίνεται μόνο ο Β' Κύκλος!:lol:
Απίστευτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Απίστευτο και όμως αληθινό! Το σχολείο μου κάνει μόνο τον Κύκλο Πληροφορικής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Στις Πανελλήνιες επέλεξα να εξεταστώ στα μαθήματα Τεχνολογικής Κατεύθυνσης (κύκλου Πληροφορικής και Υπηρεσιών)

Εδώ https://ischool.e-steki.gr/page.php?p=themata έχει δύο κατηγορίες
Τεχνολογική Κατεύθυνση

κ'

Τεχνολογική Κατεύθυνση II



Εφόσον επέλεξα κύκλος Πληροφορικής και Υπερεσιών εξετάζομαι στα μαθήματα που είναι εδώ https://ischool.e-steki.gr/page.php?p=themata έχει κατηγορίες στην κατηγορία Τεχνολογική Κατεύθυνση II ;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ναι. Ο κύκλος Πληροφορικής και Υπηρεσιών εξετάζεται στο ΑΟΔΕ και την ΑΕΠΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Στην Τεχνολογικη Κατευθυνση Κυκλου Τεχνολογιας οι μαθητες εξεταζονται σε Μαθηματικα, Φυσικη, Χημεια-Βιοχημεια (δεν ειναι ιδια με της Θετικης), Ηλεκτρολογια, Εκθεση και ενα γενικης που θα επιλεξουν (μαθηματικα ή φυσικη ή ιστορια ή βιολογια)+ΑΟΘ αν το επιλεξουν. Στην Τεχνολογικη Κατευθυνση Κυκλου Πληροφορικης οι μαθητες εξεταζονται σε Μαθηματικα, Φυσικη, ΑΕΠΠ, ΑΟΔΕ, Εκθεση και ενα γενικης+ΑΟΘ να το επιλεξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top