B2 Goethe Institut

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Εγω εδωσα φετος..πες μ μηπως μπορω να βοηθησω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Επιτέλους βρέθηκε κάποιος!!!!!!! :clapup:

Στα προφορικά στο δεύτερο μέρος με τις 3 εικόνες, αυτός που ξεκινάει δεύτερος θυμάσαι εάν λέει πρώτα τη δική του επιλογή και μετά λέει γιατί δεν επελεξε την εικόνα του άλλου ή πρώτα φέρνει αντεπιχειρήματα για την εικόνα του συνεξεταζόμενου και μετά παρουσιάζει τη δική του επιλογή;

Επίσης στην έκθεση τα Punkte δίνονται με τη σειρά ή ανακατεμένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Λοιπον..εγω στα προφορικα σχολιαζα πρωτα την εικονα π σχολιασε τ αλλο παιδι και αν δεν με σταματουσε συνεχιζα στην επομενη. Επισης καλο ειναι να κρατας τν επιλογη σ τελευταια και αν παλι τν επιλεξει πρωτα αυτος να αλλαξεις εκεινη τη στιγμη επιλογη και να προτεινεις καποια αλλη! Στην εκθεση τωρα ανακατεμμενα ειναι τα punkte και πρεπει να τα βαλεις εσυ σε μια λογικη σειρα! Αυτα.. Καλη επιτυχια να σου πω και μν αγχωθεις και κυριως μην απογοητευτεις γιατι την εχει δει καπως το γκετε τελευταια και βαζει πολυ δυσκολα.. Αλλα μην μασας!! ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Αύριο δίνω και τα χω παίξει λίγο. Δε με βλέπω να κοιμάμαι σήμερα :D να σαι καλά, σε ευχαριστώ παρα μα πααααρα πολυ!!!

ubrigens μήπως θυμάσαι το θέμα της έκθεσης;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Τιποτα σε καταλαβαινω εξαλλου :-) να θυμασαι αυτοπεποιθηση πανω απολα!! Ειδικα αν στα προφορικα εξεταστρια ειναι γυναικα..ειναι σκυλες!!! :-P

Το δικο μ θεμα ειχε σχεση με το περιβαλλον..ποτε δν καταλαβα τι ακριβως ζητουσε..το αλλο θεμα ηταν για κατι εφευρεσεις..οδοντοβουρτσας κλπ :P

Α! Και σε αλλη βαρδια επεσε για τους μεταναστες αν θυμαμαι καλα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ωωχ δύσκολα τα πράγματα!! μωρέ ας περάσω και ας πιάσω και τη βάση :D σε ευχαριστώ και πάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Οπου και να δυσκολευτεις μην τα βαλεις κατω! Θα σ πω τν δικη μου εμπειρια (μιας και βαριεμαι :P) ακουστικο πρωτο μερος ακουσα 1 μονο..τα χασα αλλα λεω δεν πειραζει συνεχιζουμε..:D εκθεση δν καταλαβα ακριβως το θεμα, απογοητευτηκα αλλα στν ασκηση της εκθεσης παιζει να πιασα 10/10..και προφορικα ας μν τα θυμαμαι! Οι εικονες χαλια αναλυση, η μια εδειχνε συντριβανι και κανεις μας φυσικα δεν ηξερα πως λεγεται και ειπαμε hier gibt es wasser :P και ομως περασα!! Οποτε καταλαβαινεις..η ελπιδα πεθαινει τελευταια!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
στην έκθεση 10/10? wow κατάφερες το ακατόρθωτο!
χαχαχα! και εγώ το φοβάμαι αυτό με τις άγνωστες λέξεις στα προφορικά! ααα άσχετο εαν ξεκινήσω δεύτερος πρεπει να περιγράψω και εγώ τις εικόνες; ή το κάνει μόνο ο πρώτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
ναι κιομως!! χαχα! μια μια εικονα θα το πατε..και μπορει να ναι πανω απο 3! αν ξεκινησει ο αλλος εσυ απλα σχολιασε την, μην πεις πολλα..αλλα την επομενη εικονα να την περιγραψεις εσυ..μην μιλαει μονο ο αλλος :P δεν πειραζει και να χεις αγνωστες λεξεις..και στην 2η εικονα εγω δεν ηξερα τι ειναι και ειπα δειχνει 3 γυναικες(ενω ηταν τσιρκο με 3 γυναικες με φωτιες στα χερια, αλλα απο το αγχος μου εκεινη τη στιγμη ουτε που μου περασε απο το μυαλο)..αρκει να προσπαθησεις να πεις κατι!! φερτο απο δω, απο κει..θα το εκτιμησουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
κατάλαβα.. α καλά ευτυχώς που μου τα είπες αυτά, γιατί εμένα στο βιβλίο που έκανα είχε πάντα 3 εικόνες και μάλιστα μου είχαν πει ότι ξεκινάει ο ένας, λέει ποια επέλεξε, και μετά αμέσως μιλάει ο άλλος, λέει ποια επέλεξε, λέει γιατί δεν επέλεξε τη φωτο του συνομιλητή και μετά και οι δύο λένε γιατί δεν επέλεξαν την τελευταια. Ό,τι να ναι, νομίζω πως θα αυτοσχεδιάσω αυριο!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
εμμ κοιτα η καθηγητρια μου το ειχε πει..αλλα ο καθενας εχει τον τροπο του!! ο συνομιλητης μου εμενα πχ δεν εφερε καθολου αντιρρηση :P εσυ δεν εκανες μαθημα με καθηγητη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
έκανα μερικά μαθήματα.. αλλά κυρίως μόνος μου διάβαζα! πάντως καλά που μου το είπες αυτό για τα προφορικά για να είμαι προετοιμασμένος ότι ο άλλος μπορεί να ξεκινήσει αλλιώς, οπότε και εγώ αλλιώς θα κινηθώ. δε θέλω να το προδικάζω, αλλά κάτι μου λέει ότι θα τα κανω σαλάτα :P

δηλαδή ξεκινάει κάποιος και αρχικά περιγράφει την εικόνα.. λέει και τα θετικά ή τα αρνητικά της ή απλώς την περιγράφει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
χαχα μην ανησυχεις μωρε!! κοιτα να πεις το πρωτο μερος καλυτερα για να παρεις τους ποντους απο κει :P
α και θα περιμενω αυριο να μου πεις για τα θεματα! να δω..μονο εμας του μαιου τσεκουρωσαν ή το χουν υιοθετησει :P

εμμ λεει και τα αρνητικα και τα θετικα..εγω προσωπικα δεν ελεγα ολες τις ιδεες μου..προσπαθουσα για 2 απο τις 3 τουλαχιστον να κρατησω αρχικα ουδετερη σταση ωστε να δω τι θα επιλεξει πρωτα ο αλλος, να φερω αντιρρηση και να υποστηριξω αλλη γνωμη χωρις να τν εχω αποκλεισει νωριτερα..

σε κατατοπισα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
σωωωθηκα, το πρώτο μέρος είναι το χειρότερό μου! εγώ ήλπιζα απ το δεύτερο να πάρω πόντους :P

ναι με κατατόπισες και λέω πάλι καλά που έστω και σήμερα βρήκα κάποιον να μου τα πει όλα αυτά και έτσι αύριο θα πάω προετοιμασμένος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
δεν θα σου πω αλλα ομως μν σε αγχωσω!! :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
χαχαχα σιγαααα δεν αγχώθηκα :whistle: μια τελευταία διευκρινιστική ερώτηση, δηλαδή εάν ξεκινήσει ο άλλος, εγώ λέω λίγα πράγματα για την πρώτη φωτογραφία και πάω στη δεύτερη; δεν την αναλύω και πολύ την πρώτη; Και επίσης στο τέλος που λέμε ποια επιλέξαμε, ξαναλέμε τα θετικά της εικόνας, αυτά που είπαμε πριν οταν την περιγραψαμε; Ή λέμε μόνο ποια εικόνα θεωρούμε πιο κατάλληλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
εμμ αμα δεις οτι λεει μονο θετικα, καλο ειναι να αναφερεις τα αρνητικα εσυ για να μην επαναλαμβανεις αυτα που ειπε και το αντιθετο εαν αναφερει τα αρνητικα(οχι σε ολες ετσι.. αμα ειναι 3 πχ στν μια να συφωνησεις για να φυγει). Στο τελος μπορεις να πεις πχ. Also glaube ich dass, dieses Foto das passendes zum Thema ''..'' ist und es viel Erfolg haben wird. (αν λεει πχ για τπτ διαφημιση, εφημεριδα κλπ..για να μην ξανασχολιασεις την εικονα..ξερεις..)

Γενικα αυτοσχεδιασε.. εχω ξεχασει και τις εκφρασεις τωρα για να σου ελεγα καμια καλη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sharon den Adel

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
κατάλαβα! ωραία σε ευχαριστώ πολύ! σου χρωστάω μεγάλη χάρη :P θα μπω αύριο να σου πω τι βάλανε! πάω τώρα να κάνω λίγο διαλογισμό μπας και μπορέσω να κοιμηθώ :D και παλι ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
τπτ καλε σιγα!! καλη επιτυχια και παλι και θα περιμενω τα καλα νεα αυριο!! :clapup:tschüss:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis_z6_32

Νεοφερμένος

Ο apostolis_z6_32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
πως πηγες ανδρεα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top