Γενικό -  Γιατί διαλέξατε Θεωρητική;

thanasis_KAS

Νεοφερμένος

Ο thanasis_KAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γιατί θέλω να γίνω Φιλόλογος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ocean_Soul_Nefel

Νεοφερμένος

Η Νεφελη Δρακακη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω διαλεξα 2 λογους. α) μου αρεσει η φιλοσοφια και τα αρχαια( αν και μου κανουν τη ζωη πατινι!!) β) απεχθανομαι την αλγεβρα. Τωρα αν ειναι λογικοι οι λογοι αυτοι εχει καλως!! ;)
Βεβαια η μελλοντικη επαγγελματικη μου σταδιοδρομια, ουδεμια σχεση εχει με τη θεωρητικη αλλα τι σημασια εχει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liaki

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Θεωρητική διάλεξα επειδή τρελαίνομαι για Αρχαία!Αντιθέτως απεχθάνομαι την φυσική (να φανταστείτε στο διαγώνισμα α' τετραμήνου έγραψα ένα ωραιότατο 2,2!!!) ,για άλγεβρα πάλι δε τρελαίνομαι αλλά τα πάω καλά σχετικά, και χημεία τα καταφέρνω τέλεια! 20αρια έχω γράψει αλλά δε μου αρέσει όσο τα αρχαία και γενικά τα θεωρητικά!Τώρα από θέμα επαγγέλματος....Μάλλον στο φιλολογικό με κόβω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εγώ πήγα θεωριτική επειδη μισω τα μαθηματικά!!!!με πιανει κατι μολις τα βλεπω αλλα και επειδη μου αρεσουν τα αρχαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Γιατι μια μερα του Αυγουστου της πρωτης Λυκειου αφου αμφιταλαντευτηκα αναμεσα στη θετικη και τη θεωρητικη αποφασισα οτι μ αρεσει να βασανιζομαι και οτι ειναι πολυ ενδιαφερον να παπαγαλιζεις σελιδες επι σελιδων και ετσι προεκυψε η θεωρητικη.Βεβαια εχω μετανοιωσει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα,μπορει να ειναι ευκολη(οχι παντα)στην εξεταση της,αλλα το διαβασμα ειναι πολυ κ η υποκειμενικη βαθμολογηση ακομα περισσοτερο,τελοσπαντων τωρα ο,τι γεγραφε γεγραφε.Α!Επισης μου αρεσε η νομικη,τωρα μ αρεσει το φυσικο:hmm:.Παντως αν δεν περασω νομικη μετα ειναι το χαος.Τιποτα αλλο απο το 1ο πεδιο δεν με ενδιαφερει.
:jumpy: ποτε εγινε ενδιαφερον η παπαγαλια και δεν το'μαθα?Πλακα κανω:PΕγω παντος μισω την παπαγαλια και δυσκολευομαι πολυ στην απομνημονευση (εκτος κι αν ειναι τραγουδι).Κουραγιο παιδια κουραγιο και ολα θα πανε καλα.Καλη επιτυχια για τις εξετασεις (το λεω απο τωρα μπας και ξεχασω να το πω αργοτερα).:xixi:
-----------------------------------------
Θεωρητική διάλεξα επειδή τρελαίνομαι για Αρχαία!Αντιθέτως απεχθάνομαι την φυσική (να φανταστείτε στο διαγώνισμα α' τετραμήνου έγραψα ένα ωραιότατο 2,2!!!) ,για άλγεβρα πάλι δε τρελαίνομαι αλλά τα πάω καλά σχετικά, και χημεία τα καταφέρνω τέλεια! 20αρια έχω γράψει αλλά δε μου αρέσει όσο τα αρχαία και γενικά τα θεωρητικά!Τώρα από θέμα επαγγέλματος....Μάλλον στο φιλολογικό με κόβω...:)
καλα και εγω τα παω καλυτερα στα αρχαια απο την φυσικη (παρολο που εγραψα 19) αλλα στην φυσικη κατευθυνσης ειμαι πολυ χαλια:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω ότι το είπε ειρωνικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_blonde

Νεοφερμένος

Η anna_blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γιατι ειναι στη φυση μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
:jumpy: ποτε εγινε ενδιαφερον η παπαγαλια και δεν το'μαθα?Πλακα κανω:PΕγω παντος μισω την παπαγαλια και δυσκολευομαι πολυ στην απομνημονευση (εκτος κι αν ειναι τραγουδι).Κουραγιο παιδια κουραγιο και ολα θα πανε καλα.Καλη επιτυχια για τις εξετασεις (το λεω απο τωρα μπας και ξεχασω να το πω αργοτερα).:xixi:
γιατί δεν δοκιμαζεις να τα μαθαινεις κανοντας τα τραγουδι?ετσι κανει μια φιλη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Νομίζω ότι το είπε ειρωνικά
Αν το λες για μενα δεν μιλαω ειρωνικα.Στην αρχη τα καταλαβαινα γι'αυτο πηρα 19 αλλα τωρα αρχιζω και τα χανω.Στα αρχαια ομως τα παω αρκετα καλα καλυτερα απ'οτι στη φυσικη κατευθυνσης (πηρα 16 στα αρχαια και 14 στην φυσικη κατευθυνης στο πρωτο τετραμηνο)
-----------------------------------------
γιατί δεν δοκιμαζεις να τα μαθαινεις κανοντας τα τραγουδι?ετσι κανει μια φιλη μου
Το δοκιμασα αλλα για καποιον αγνωστο λογο δεν τα θυμαμαι.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semnotis

Νεοφερμένος

Η niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
πραγματικά ο λόγος που επέλεξα εγώ την θεωρητική είναι γιατί αρχικά δεν με ενδιαφέρει τπτ εκτός 1ου πεδίου (εκτος απο αρχιτεκτονική) αλλα το πιο σημαντικό είναι πωσ οι θεωρητικές επιστήμες είναι καθαρά πολιτισμός..είναι βασισμένες στον άνθρωπο κ πιστέυω πως είναι πιο προσωπικές απο τις θετικές..βεβαια ο κάθε κλάδος έχει το ενδιαφέρον του..όταν μιλάμε όμως για φιλοσοφία..τι μπορεί ν σ κανει πιο ανοιχτομυαλο κ πιο δεκτικό σε οτιδήποτε πέρα απο μια επιστήμη που είναι βασισμένη καθαρα στις ανθρώπινες ιδέες..άποψη μ τουλάχιστον :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Αν το λες για μενα δεν μιλαω ειρωνικα.Στην αρχη τα καταλαβαινα γι'αυτο πηρα 19 αλλα τωρα αρχιζω και τα χανω.Στα αρχαια ομως τα παω αρκετα καλα καλυτερα απ'οτι στη φυσικη κατευθυνσης (πηρα 16 στα αρχαια και 14 στην φυσικη κατευθυνης στο πρωτο τετραμηνο)
-----------------------------------------

Το δοκιμασα αλλα για καποιον αγνωστο λογο δεν τα θυμαμαι.:hmm:
κολλησε χαρτακια σε ολο το σπιτι.ετσι κανω εγω και εχω μαθει αρχικους χρονους αρχαιων;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν το λες για μενα δεν μιλαω ειρωνικα.Στην αρχη τα καταλαβαινα γι'αυτο πηρα 19 αλλα τωρα αρχιζω και τα χανω.Στα αρχαια ομως τα παω αρκετα καλα καλυτερα απ'οτι στη φυσικη κατευθυνσης (πηρα 16 στα αρχαια και 14 στην φυσικη κατευθυνης στο πρωτο τετραμηνο)
-----------------------------------------

.:hmm:

Για την Ειμαρμένη το είπα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
κολλησε χαρτακια σε ολο το σπιτι.ετσι κανω εγω και εχω μαθει αρχικους χρονους αρχαιων;)
Ευχαριστω θα το δοκιμασω!
-----------------------------------------
Για την Ειμαρμένη το είπα:D
ΟΚ ,συγνωμη και ευχαριστω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μόνο και μόνο για να μην πάρω θετική ή τεχνολογική...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ήταν προδιαγεγραμμένο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Μόνο και μόνο για να μην πάρω θετική ή τεχνολογική...:D
Δεν το καταλαβαίνω αυτό....
Δηλαδή αν δεν υπήρχε η θεωρητική τι θα έκανες?
Έχει 2πλάσιο διάβασμα από τις άλλες 2 κατευθύνσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5ugar

Νεοφερμένος

Η Ελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Για εμενα η θεωρητική περιέχει πιο σημαντικα μαθηματα απο εκεινα της θετικης.
Χωρις να θελω να μειώσω κανενα μαθημα, στις μερες μας χρειαζόμαστε περισσότερη εκπαίδευση στην γλώσσα και την ιστορία μας παρα στους αριθμούς.
Σκεφτητε ποσοι δεν ξερουν να γραψουν σωστα ούτε το ονομα τους.
Η γλωσσα περναει κριση και θα ηταν προτιμοτερο ενας μέτριος προς κακο μαθητη να επιλεγει μαθηματα θεωρητικής παρα αυτα τυπου γυμναστικής.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Σκεφτητε ποσοι δεν ξερουν να γραψουν σωστα ούτε το ονομα τους.
Αυτό δεν έχει σχέση με τη θεωρητική κατεύθυνση όμως. Αυτός που δεν ξέρει να γράψει σωστά το όνομά του ή, πιο ρεαλιστικά, έχει προβλήματα με την ορθογραφία (ούτε εσύ τη γλίτωσες, "σκεφτείτε" είναι το σωστό :P), κάτι δεν έκανε σωστά στο δημοτικό. Δε θα τον σώσει η κατεύθυνση.
Στη θετική/τεχνολογική δεν μαθαίνεις για τους αριθμούς όπως λες, υποτίθεται οτι αποκτάς μια (σχετικά περιορισμένη λόγω παπαγαλίας κτλ) αντίληψη του πως λειτουργεί ο κόσμος με βάση τη μοντελοποίηση που του έχουμε κάνει. Όλα χρειάζονται, απλά ο κάθε άνθρωπος έχει και τις κλίσεις του και διαλέγει ανάλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Παιδιά επείδη κάποιο παιδί δεν πήρε θετική-τεχνολογική δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν ξέρει μαθηματικά και τέτοια.
Όπως είπε ο Αρνί ο καθένας με την κλίση του.
Όχι όμως ''διάλεξα θεωρητική γιατί είναι πιο εύκολη'' γιατί όποιος το σκέφτηκε αυτό βλακεία σκέφτηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Παιδιά επείδη κάποιο παιδί δεν πήρε θετική-τεχνολογική δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν ξέρει μαθηματικά και τέτοια.
Όπως είπε ο Αρνί ο καθένας με την κλίση του.
Όχι όμως ''διάλεξα θεωρητική γιατί είναι πιο εύκολη'' γιατί όποιος το σκέφτηκε αυτό βλακεία σκέφτηκε.
Συμφωνω!!η καθε κατευθυνση εχει τις δυσκολιες της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top