Διοίκηση επιχειρήσεων ή Οικονομικών Επιστημών ;

gourlis

Νεοφερμένος

Ο gourlis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αυτες οι δυο σχολες ειναι η επιλογη μου για φετος.
Οι γνωμες διιστανται. απο αλλους ακουω οτι και οι σπουδες και η επαγγελματικες προοπτικες ειναι ταυτοσημες.Απο αλλους οτι πιο ευνοικες προοπτικες απασχολησης εχει η Διοικηση επιχειρησεων.Αλλοι οτι περισσοτερες προοπτικες εχεουν οι Οικονομικες επιστημες,αλλα οι σπουδες εμπεριεχουν πολυ ....υπνο και χασμουρητο σε σχεση με τη Διοικηση επιχειρησεων.
υπαρχουν τελικα διαφορες μεταξυ τους, ή ειναι τα ιδια πραγματα με διαφορετικο τιτλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Δεν ειναι τα ιδια πραγματα σε περιεχομενο σπουδων.Αλλα ουσιαστικα το ιδιο πραγμα βγαινεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εγώ είμαι Οικονομικών Επιστημών κι έχω βρει το φως μου, γουστάρω ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ και, πίστεψέ με, οι συνθήκες είναι τρομερά αντίξοες.

But that's just me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*M_anos*

Νεοφερμένος

Ο *M_anos* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Τι δεν παλευεται η σχολη; Γιατι και εγω προς τα εκει παω για ανελυσε το "οι συνθήκες είναι τρομερά αντίξοες"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Καθηγητές γτπ, κτήρια γτπ, βιβλία μετά τις εξετάσεις (ειδικά αυτό το τελευταίο είναι απίστευτο), όπως και στις περισσότερες σχολές στην Ελλάδα εξάλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Εγω τελειωσα διοικηση επιχειρήσεων μου άρεσε αντίστοιχα η Οικονομικών επιστημών..Απλά να ξέρεις στη διοίκηση μαθαινεις λίγα από όλα εχεις γενικές γνώσεις εχει βέβαια αρκετο ενδιαφέρον.Πιστεύω όμως πως στο οικονομικο έχει μεγαλύτερο δέλεαρ γιαιτ είναι πιο δύσκολο..Αν σκεφτείς πως εχω περάσει μαθηματα αυτο σχεδιαστικα καταλαβαινεις πολύ μπλα μπλά!Από την άλλη όσοι είναι σε οικονομικο σπάνια τελειώνουν στα 4 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Και πάλι όμως. Είναι δύσκολο να αποφασίσω. (Με ενδιαφέρουν και εμένα αυτές οι σχολές) . Οικονολόγος η διοίκηση επιχειρήσεων;;;

Τί με συμβουλεύετε να κάνω. Κοίταξα και το πρόγραμμα σπουδών του κάθε τμήματος αλλά δεν πολυκατάλαβα και πολλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
κοιταξε η διοικηση επιχειρησεων ειναι πιο δημιουργικη σαν τομεας μπορεις να ασχοληθεις με πολλα πραγματα,ας πουμε εμενα περισσοτερο απο όλα μου αρεσε να κανω επιχειρηματικα σχεδια.για να γινει μια επιχειρηση πρωτα κανεις τ επιχειρηματικο σχεδιο ειναι κατι που ειχε τρομερο ενδιαφερον το μελετας απο πολλες πλευρες μαρκετιγκ οικονομικη μελετη για το μελλον της εταιρειας κλπ...θελω να σουπω οτι ο οικονομικο σου προσφερει πολλες γνωσεις αλλα θα σου φανει ισως πιο βαρετο...εγω διαλεξα κατι που με προκαλουσε να ασχοληθω μαζι του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
σιγουρα το ειπα απο την πλευρα μου ως διοικηση απο κει και περα ανεφερα κ τα καλα των γνωσεων του οικονομικου σε σχεση με τη διοικηση που ειναι λιγο απο ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Δεν θα το ελεγα αυτο.Ουσιαστικα τις ιδιες γνωσεις περνεις.Αλλωστε στο Οικονομικο εχουμε αρκετες επιλογες για μαθηματα επιλογης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
στο οικονομικο εχετε και κατευθυνσεις.αν καποια π.χ λογιστικη το μαθαινετε σε καλα επιπεδα..ενω στη διοικηση ειμαστε λιγο απο ολα και ειναι κακο λιγο λογιστικη λιγο απο δικαιο κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Στο οικονομικο,ναι,εχουμε κατευθυνσεις.Απο καθε κατευθυνση παιρνουμε 8 μαθηματα απο 12 που προσφερει συνολικα.Ομως τα μαθηματα επιλογης που παιρνουμε μπορουμε να τα επιλεξουμε απο:
-Μια λιστα μαθηματων επιλογης.
-Τα μαθημα της κατευθυνσης μας που δεν επιλεξαμε ως "μαθηματα κατευθυνσης".
-Τα μαθηματα αλλων κατευθυνσεων.
-Καποια προσφερομενα μαθηματα απο αλλα τμηματα του πανεπιστημιου(μεχρι 3).
Συνεπως,αναλογα με τα βιτσια μας,κανουμε κι εμεις λιγο απ'ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Οικονομικών θα διάλεγα από κάθε άποψη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
για να πω την αληθεια προτεινω να βαλεις οικονομικο και αν μπορεις μεταπτυχιακο στη διοικηση ειναι καλυτερα ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
ΟΚ παιδιά ευχαριστώ. ΤΟ θέμα είναι πως έστειλα και e-mail στη γραμματεία της ΟΔΕ στην ΑΣΟΕΕ γιατί έμαθα ότι η ΑΣΟΕΕ κάνει παρουσίαση τμημάτων και ενημερώνει υποψηφίους και ενδιαφερόμενους, αλλά δεν έχω λάβει απάντηση. Ρωτου΄σα πληροφορίες και πότε θα γίνει η παρουσίαση αλλά απάντηση γιοκ.
Θα στείλω στο Οικονομικής Επιστήμης....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
παρουσιαση απο οτι ξερω κανουν στους πρωτοετεις που περασαν ηδη..μαλλον γι αυτο δν απαντησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Έχουν γίνει ήδη αυτά, είναι για τους φοιτητές που πέρασαν ήδη και τουλάχιστον σ' εμάς δεν λέχθηκε κάτι ουσιαστικό.

Ηλιάννα, μην την πέφτεις στον Orlando για τη σχολή του, ούτε καν, θα σε φάει ζωντανή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Αν δεν παινεψεις και στο σπιτι σου...(και ουτω καθ'εξης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Έχουν γίνει ήδη αυτά, είναι για τους φοιτητές που πέρασαν ήδη και τουλάχιστον σ' εμάς δεν λέχθηκε κάτι ουσιαστικό.

Ηλιάννα, μην την πέφτεις στον Orlando για τη σχολή του, ούτε καν, θα σε φάει ζωντανή.
ΜΜΜΜ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΑΣΠΙΔΑ ΜΟΥ? ΛΕΣ?:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top