Πρέπει οι μαθητές να μπορούν να αξιολογούν τους καθηγητές τους;

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
τζένη, είπα εν μέρει οι καθηγητές αγγλικών ή γερμανικών είναι λίγο κάπως..

α, ώρα του παιδιού την έχουν κάνει τα μουσκάρια την ξένη γλώσσα. Εγώ προσπαθώ να παρακολουθήσω όσο γίνεται περισσότερο και καλύτερα το μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
δεν ανήκω εγώ σε ελιτ, άλλοι ανήκουν σε μπαζοκατηγορίες. Απλά είπα ότι τα μουσκάρια δεν είναι σε θέση να κρίνουν σωστά τους καθηγητές...


Σου απαντησε πληρως και εμπεριστατωμενα η fabulous που ειναι και συνομηλικη σου.Απεδειξε περιτρανα οτι υπαρχουν ακομα ατομα και στην ηλικια που εισαι εσυ που μπορουν και σκεφτονται απολυτως ωριμα(τουλαχιστον σε ορισμενα θεματα);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εμμ δεν είπα ότι είμαι μόνο εγώ, είναι κι άλλοι ώριμοι σαφέστατα, απλά είναι ελάχιστο ποσοστό.

(να σου δώσω να καταλάβεις: ο metalhead είναι από τους ωριμότερους στην τάξη :p )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
δεν ανήκω εγώ σε ελιτ, άλλοι ανήκουν σε μπαζοκατηγορίες. Απλά είπα ότι τα μουσκάρια δεν είναι σε θέση να κρίνουν σωστά τους καθηγητές...

Το ίδιο λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
δεν ανήκω εγώ σε ελιτ, άλλοι ανήκουν σε μπαζοκατηγορίες. Απλά είπα ότι τα μουσκάρια δεν είναι σε θέση να κρίνουν σωστά τους καθηγητές...

Και θα κρίνεις εσύ ποιοί είναι βλάκες και ποιοί όχι ε; Για να γίνουν καθηγητές είναι έξυπνοι ε; Έχεις υπόψη σου πόσους φ(ε/ι)λολόγους απόφοιτους της Φιλοσοφικής διαθέτει το Λατρευτόν σου σχολείο; Ξέρεις πού βρίσκεται η βάση της εν λόγω σχολής;

Δεν υποστηρίζω τέτοιου είδους σκέψεις, απλά σου δείχνω ότι και με τη δικιά σου λογική αυτοαναιρείσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Λοιπον,εκφραζοντας την ταπηνη μου γνωμη λεω πωσ πρεπει ναι γιατι αν εμεισ εχουμε παραπονα καπωσ πρεπει να τα δειχνουμε!!!:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Και θα κρίνεις εσύ ποιοί είναι βλάκες και ποιοί όχι ε; Για να γίνουν καθηγητές είναι έξυπνοι ε; Έχεις υπόψη σου πόσους φ(ε/ι)λολόγους απόφοιτους της Φιλοσοφικής διαθέτει το Λατρευτόν σου σχολείο; Ξέρεις πού βρίσκεται η βάση της εν λόγω σχολής;

Δεν υποστηρίζω τέτοιου είδους σκέψεις, απλά σου δείχνω ότι και με τη δικιά σου λογική αυτοαναιρείσαι.

δεν εχουμε νεους φιλολογους, απο 40 και πανω ειναι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
τζένη, είπα εν μέρει οι καθηγητές αγγλικών ή γερμανικών είναι λίγο κάπως..

α, ώρα του παιδιού την έχουν κάνει τα μουσκάρια την ξένη γλώσσα. Εγώ προσπαθώ να παρακολουθήσω όσο γίνεται περισσότερο και καλύτερα το μάθημα...
Nαι, ναι φυσικά...
Σε είδαμε με το Καζαμπουμπάριον πόσο προσέχετε :P
-----------------------------------------
εμμ δεν είπα ότι είμαι μόνο εγώ, είναι κι άλλοι ώριμοι σαφέστατα, απλά είναι ελάχιστο ποσοστό.

(να σου δώσω να καταλάβεις: ο metalhead είναι από τους ωριμότερους στην τάξη :p )
Πες του το όμως, γιατί με λέει εμένα ανώριμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
στα αγγλικά? Ποιος τα χ@(@_ει αυτά? Εδώ θα πάρω λόουερ τον present simple θα κοιτάω?

Για τα γερμανικά μιλάω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
δεν εχουμε νεους φιλολογους, απο 40 και πανω ειναι ...

Πριν το 1980 και τη σχολή φιλολογίας άνω δημουτσαντάτων να είχες τελειώσει, σε παρακαλούσαν να μπεις στο Δημόσιο. Αν σου λέει κάτι αυτό. Ξέρεις, μέχρι και το 1990 στο Δημόσιο πηγαιναν οι πιο κακομήτσηδες. Οι άλλοι πήγαιναν σε φροντιστήρια κι επιχειρήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
στα αγγλικά? Ποιος τα χ@(@_ει αυτά? Εδώ θα πάρω λόουερ τον present simple θα κοιτάω?

Για τα γερμανικά μιλάω ;)
Εντάξει, τα γαλλικά κι εγώ τα προσέχω, τα αγγλικά όμως παραδέξου το, ώρα του παιδιού είναι κι εμείς δεν είμαστε μουσκάρια που δεν προσέχουμε στο μάθημα το "i wish" και το "if" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Βέβαια πρέπει και οι μαθητές να αξιολογούν τους καθηγητές τους που ούτως ή αλλως το κάνουν στις συζητήσεις μεταξύ τους. Και οι κρίνοντες κρίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εννοείται ότι θα πρέπει. Και στις σχολές και στα σχολεία, η αξιολόγηση δε πρεπει να γίνεται μόνο από κρατικούς φορείς, αλλά κυρίως από τους ίδιους τους μαθητές μιας και αυτούς επηρεάζει άμεσα η απόδοση των καθηγητών τους. Στη σχολή μου μας δίνουν ερωτηματολόγια για αξιολόγηση των καθηγητών πάντως. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
φυσικά και πρέπει..γιατί έτσι θα γίνονται καλήτεροι (λέμε τώρα..) αλλα καλό θα είναι να μαθαίνουν και τα δικά τους λάθοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Είδα εν τάχει αυτό που έγραψε ο μιβ στην αρχή κ συμφωνώ με το να αξιολογούμε ανώνυμα...Το θεωρώ απαραίτητο γιατί στο κάτω κάτω αφορά άμεσα τη ζωή μας κ τα εφόδια μας για το μέλλον...Αφορά τις γνώσεις μας την καθημερινή μας ζωή...Είναι δικαίωμά μας λοιπόν να κρίνουμε αν αυτοί που διορίστηκαν να μας διδάξουν είναι ικανοί να το κάνουν κ με βάση τα αποτελέσματα που θα βγάλουμε να δραστηριοποιηθούμε κ ανάλογα...Στο τέλος τέλος εμείς κρινόμαστε κ βαθμολογούμαστε για τις επιδώσεις μας σε αυτό που είμαστε υποχρεωμένοι να κάνουμε...Πρέπει λοιπόν να κρίνουμε κ αυτούς που μας διδάσκουν αν είναι άξιοι να κ ικανοί για αυτό που έχουν οριστεί να κάνουνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofo

Νεοφερμένος

Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Δεν θα ήταν αποδεκτό από τους περισσότερους καηγητές επειδή δεν τους αρέσει να τους κρίνουνε.
Έχουν συνηθίσει να κρίνουν αυτοί τους μαθητές και θα τους κακοφαινόταν το αντίστροφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joan_0637

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εννοείται οτί θα έπρεπε να γίνεται. Διότι με την ανοχή του δημοσίου έχουν καταντήσει τα σχολεία τέτοιο μπάχαλο. Αν ο καθηγητής ξέρει πως αν δν κάνει σωστά τη δουλειά του,θα πάει σπίτι του, τότε και ασκήσεις θα κάνει,κ θεωρία θα παραδώσει κ στο μάθημά του θα έρχεται.Ας αποκτήσουμε επιτέλους κ στην Ελλάδα λίγη αξιοκρατία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δεν θα ήταν αποδεκτό από τους περισσότερους καηγητές επειδή δεν τους αρέσει να τους κρίνουνε.
Έχουν συνηθίσει να κρίνουν αυτοί τους μαθητές και θα τους κακοφαινόταν το αντίστροφο.

Και γω άμα ήμουν καθηγητής δεν θα 'θελα η δουλειά μου να κρίνεται από τον κάθε ανώριμο 15χρόνο που επειδή του έβαλα κάτω από την βάση στο τρίμηνο βγάζει το κόμπλεξ του στην αξιολόγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirti

Νεοφερμένος

Η μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μακαρι να γινόταν ρε παιδια!!
σιγουρα απαιτει κοτσια,κ γερα νευρα απο τον καθηγητη που θα ζητησει απο τους μαθητες του να αξιολογήσουν το μαθημα και κατα συνεπεια τη μεταδοτικότητα και γενικοτερα την ποιοτητα της δουλειάς του-ποτε δν ξερει τι απαντησεις θα παρει απο τα ξεφτερια του!!!-
πιστεύω πως μια τετοια πραξη θα εκτιμουνταν πολυ απο ολους τους μαθητες...
για την ελληνικη σχολικη πραγματικοτητα τουλαχιστον...σπανιο εως απιθανο μου φαινεται να ισχυσει ποτε κατι τετοιο...
:(
κριμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Φυσικά και θα πρέπει. Και μάλιστα ανώνυμα με ψηφοφορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top