Σας αρέσουν τα Λατινικά;

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
το γραφουμε ομως στα διαγωνισματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
εμείς το είχαμε γράψει....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
και στη β λυκειου και στη γ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
στη γ' δεν εχει εισαγωγη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
παλι καλα...!


:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
δεν εχει γιατι το βιβλιο της Γ' ειναι συνεχεια του βιβλιου της Β'! Γι αυτο και τα κειμενα πανε ως 21,22 μεχρι 50

Πραγματικα τραγικη βλακεια η εισαγωγη, εμεις τελευταια μερα τη μαθαμε, και την εκανα και λαθος στις εξετασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Εμάς μας έγραψε στον πίνακα τα βασικά σημεία της εισαγωγής,τα οποία θα εξεταστουν στις εξετάσεις του Ιουνίου,και μπήκαμε στο πρώτο κείμενο,το οποίο αισίως τελειώσαμε προ λίγων ημερών:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis007

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδια μπορειτε να μου πειτε τισ καταληξεις τον ουσιαστικον σε -ερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
παιδια μπορειτε να μου πειτε τισ καταληξεις τον ουσιαστικον σε -ερ.

τι εννοεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis007

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
μου λενε να διαβασο τα ρηματα σε -ερ και δεν τα βρισκο μηπως χερεις πος γινοται.
-----------------------------------------
ξερεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
οι καταληξεις των ουσιαστικων της β κλισης που ληγουν σε -er ειναι οι εξης:
er,i,o,um,er,o και i,orum,is,os,i,is στον πληθυντικο πχ ager agri agro agrum ager agro και ο πληθυντικος agri agroroum agris agros agri agris.Πιστευω να βοηθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis007

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzeni93

Νεοφερμένος

Η Tζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.ειμαι μαθητης β λυκειου θεωρητικης κατευθυνσης και θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας(εσας της θεωρητικης και κατα βαση για το βιβλιο της δευτερας) για το μαθημα των λατινικων.Σας αρεσουν?ναι η οχι?ειναι το αγαπημενο σας μαθημα η ετσι κι ετσι?για μενα ειναι το αγαπημενο μου μαθημα κι ας ειναι ακομα αρχη.το λατρευω.ειναι ενα καινουργιο μαθημα στη ταξη της 2ας(ειναι και κατευθυνσης κιολας,οποτε αυτο το κανει ακομα πιο σημαντικο μαθημα απο το να ηταν γενικης παιδειας)το οποιο ειναι πολυ ενδιαφερον αλλα κι ευχαριστο για μενα.ξεκινας τα παντα απο την αρχη.αυτο ειναι το ωραιο.αμα τα μαθεις απο την αρχη μετα δεν νομιζω να αντιμετωπισεις προβλημα.σε αντιθεση με τα μαθηματικα τα οποια συνδεονται με τις γνωσεις των προηγουμενων ταξεων κι ετσι κι εχεις κενα(μα πολλα κενα,οπως εγω)τοτε αστα βραστααα....δεν μαζευονταιιι.αφηστε κιολας που πολλοι λενε οτι στις πανελληνιες μπορεις να γραψεις σχετικα ευκολα εναν πολυ καλο βαθμο.αυτο ειναι που με κανει να τα διαβαζω με μεγαλυτερη αισιοδοξια για κατι καλο.και σας παρακαλω παιδια οσο μπορειτε μην με αγχωσετε αν εσεις εχετε παρει τα λατινικα με κακο ματι γιατι εγω εχω ξεκινησει φορτσατος και ετσι θελω να συνεχισω.θα ηθελα αντικειμενικες απαντησεις αν γινεται.
Σας ευχαριστω και περιμενω τις αποψεις σας.







συμφωνω κ μένα το αγαπημενο μου είναι κ όντως είναι πλ ευχάριστό!:jumpy:κ εννοείται πως είναι έιιναι πολύ εύκολο να γράψεις τέλεια,αφού κ τα κείμενα κ το συντακτικό είναι διδαγμένα!είναι όλα θέμα διαβάσματος!όσο για το βιβλίο το βρίσκω χάλια(άσχετο αλλα οπως κ ο καθηγητής μας)προσωπικά πιστεύω ότι το βιβλίο που μας έδωσε το φροντιστηριο μου είναι καταπληκτικο!δεν υπαρχει!αν ήταν του οργανισμού κ μοιραζόταν στα σχολεία θα είχε σκίσει!είναι λίγο τεράστιο αλλά τέλειοοοοοο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ovidius poeta in terra pontica exulat!!:P:P

και εμενα μου αρεζαν πολυ τα λατινικα!!πολυ ευχαριστα τα εβρισκα!!και πηγα για πλακα στις πανελληνιες...μου ειχαν φανει τοσο ευκολα που βαριομουν και μου ηρθε νυστα(οχι οτι ειχα ξενυχτιστει στο διαβασμα δηλαδη:P) αν πηγαινα φιλολογια θα επαιρνα σιγουρα ειδικευση στα κλασικα(αρχαια και λατινικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dancing_spirit

Νεοφερμένος

Η dancing_spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ovidius poeta in terra pontica exulat!!:P:P

και εμενα μου αρεζαν πολυ τα λατινικα!!πολυ ευχαριστα τα εβρισκα!!και πηγα για πλακα στις πανελληνιες...μου ειχαν φανει τοσο ευκολα που βαριομουν και μου ηρθε νυστα(οχι οτι ειχα ξενυχτιστει στο διαβασμα δηλαδη:P) αν πηγαινα φιλολογια θα επαιρνα σιγουρα ειδικευση στα κλασικα(αρχαια και λατινικα)


πια πλακα???????εμενα δεν μου αρεσουν εχουν πολλες λεπτομερειες τα ατιμα και φαντασου ειναι ακομα αρχη.....:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
πια πλακα???????εμενα δεν μου αρεσουν εχουν πολλες λεπτομερειες τα ατιμα και φαντασου ειναι ακομα αρχη.....:'(:'(
Νομιζω πως τα αρχαια εχουν μακραν πιο πολλες λεπτομερειες..τα λατινικα με καλη παπαγαλια βγαινουν ευκολα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
πια πλακα???????εμενα δεν μου αρεσουν εχουν πολλες λεπτομερειες τα ατιμα και φαντασου ειναι ακομα αρχη.....:'(:'(

ούτε εμένα μου άρεσαν,τα μισούσα,αλλά πάλι καλά μετά κόπων και βασάνων έγραψα 18,5.Χάνεις πολύ εύκολα μόρια απο μικρές μικρές λεπτομέρειες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
ovidius poeta in terra pontica exulat!!:P:P

και εμενα μου αρεζαν πολυ τα λατινικα!!πολυ ευχαριστα τα εβρισκα!!και πηγα για πλακα στις πανελληνιες...μου ειχαν φανει τοσο ευκολα που βαριομουν και μου ηρθε νυστα(οχι οτι ειχα ξενυχτιστει στο διαβασμα δηλαδη:P) αν πηγαινα φιλολογια θα επαιρνα σιγουρα ειδικευση στα κλασικα(αρχαια και λατινικα)

Epistulas Romam scriptitat. Epistulae plenae querelarum sunt. :D

Eίναι ΦΟΒΕΡΑ! Και εύκολα αν βέβαια τα μαθαίνεις από την αρχή. Αν αφήσεις κενά... Βράστα κι άστα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Epistulas Romam scriptitat. Epistulae plenae querelarum sunt. :D

Eίναι ΦΟΒΕΡΑ! Και εύκολα αν βέβαια τα μαθαίνεις από την αρχή. Αν αφήσεις κενά... Βράστα κι άστα.:P
να ρε παιδια!!η βαμπι το επιασε το νοημα:no1:

epistulis contra iniuriam oppugnat...xixi...ετσι δε λεει μετα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μα είναι μια νέα γλώσσα.
Ξεκινήσαμε με συζυγίες, χρόνους, κλίσεις επιθέτων-ουσιαστικών, αντωνυμίες κ.ο.κ.
Αν δεν τα μάθεις δεν υπάρχει περίπτωση να μάθεις Λατινικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top