Σας αρέσουν τα Λατινικά;

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
γιατι εχεις κανει λατινικα και λες πως δεν σου αρεσουν??:P:Pμαθημα θεωρητικης κατευθυνσης στο λυκειο ειναι:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
γιατι εχεις κανει λατινικα και λες πως δεν σου αρεσουν??:P:Pμαθημα θεωρητικης κατευθυνσης στο λυκειο ειναι:P:P

so????
και γαλλικά δεν κάνω αλλά δεν μου αρέσουν :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
so????
και γαλλικά δεν κάνω αλλά δεν μου αρέσουν :bye:
ναι ενταξει απλα εννοω πως αμα δεν εχεις μια καποια 'επαφη' με μια γλωσσα,αμα δεν εχεις κανει καποιο μαθημα δηλαδη...δεν μπορεις να κρινεις...:Pαλλα αφου δεν σου αρεσουν...τι να κανουμε?:P

:bye::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Μ αρεσουν και εμενα τα Λατινικα.. βεβαια η καθηγητρια που μας κανει φετος δεν μ αρεσει αλλα σαν μαθημα μ αρεσει...!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenou

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

Μην εισαι τοσο απολυτος ...Οπως λενε κ παραπανω δεν εχεις καν επαφη με τα λατινικα οποτε δεν μπορεις να ξερεις...

Απλα αν δεν το χεις δει, μην εισαι προκατειλημμενος γτ ειναι σιγουρο οτι θα τ μισησεις το μαθημα[αν πας θεωρητικη βεβαια:P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Μ αρεσουν και εμενα τα Λατινικα.. βεβαια η καθηγητρια που μας κανει φετος δεν μ αρεσει αλλα σαν μαθημα μ αρεσει...!
:)

Μια απ τα ιδια και για μενα... να ναι καλα το φροντιστηριο που με εχει κανει να τα λατρεψω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρια-νεφελη

Νεοφερμένος

Η μαρια-νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
λατινια...τελειο μα8ημα-τελεια κα8ηγητρια αν και βεβαια εχω απογοητευτει με τον ευατο μου..στην αρχη ποθ μας εβαζε τεστακια ατω απο 96.8 δν ειχα γραψει αλλο στο διαγωνισμα τετραμηνου..86 ..στεναχωρη8ηκα,,,εκνα λα8ος 1 συνεκφορα που την η3ερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenou

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
κ εγω πλεον τα εχω λατρεψει..
χιχι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Λατινικα forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Λατινικά + Λάζαρος = Λουφουέ :zilia::inlove:

Αν μου πεις προστυχόλογα στα Λατινικά μ έχεις άνετα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Tα μισώ!! Ιδού και το 18,5!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Tα μισώ!! Ιδού και το 18,5!

Γιατι το λες ετσι?Δηλαδη το 18,5 δν ειναι καλος βαθμος??Εμενα πολυ καλος μου φαινεται.Αν δν σου αρεσει το μαθημα καθολου αυτο ειναι αλλο θεμα.Αλλα για να γραφεις 18.5 σημαινει οτι εισαι πολυ καλη.Μπραβο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ευχαριστώ! Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη, απλά μου την έχουν δώσει όλοι που λένε λατινικά πρέπει να γράψεις 19+, γι' αυτό το λέω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.ειμαι μαθητης β λυκειου θεωρητικης κατευθυνσης και θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας(εσας της θεωρητικης και κατα βαση για το βιβλιο της δευτερας) για το μαθημα των λατινικων.Σας αρεσουν?ναι η οχι?ειναι το αγαπημενο σας μαθημα η ετσι κι ετσι?για μενα ειναι το αγαπημενο μου μαθημα κι ας ειναι ακομα αρχη.το λατρευω.ειναι ενα καινουργιο μαθημα στη ταξη της 2ας(ειναι και κατευθυνσης κιολας,οποτε αυτο το κανει ακομα πιο σημαντικο μαθημα απο το να ηταν γενικης παιδειας)το οποιο ειναι πολυ ενδιαφερον αλλα κι ευχαριστο για μενα.ξεκινας τα παντα απο την αρχη.αυτο ειναι το ωραιο.αμα τα μαθεις απο την αρχη μετα δεν νομιζω να αντιμετωπισεις προβλημα.σε αντιθεση με τα μαθηματικα τα οποια συνδεονται με τις γνωσεις των προηγουμενων ταξεων κι ετσι κι εχεις κενα(μα πολλα κενα,οπως εγω)τοτε αστα βραστααα....δεν μαζευονταιιι.αφηστε κιολας που πολλοι λενε οτι στις πανελληνιες μπορεις να γραψεις σχετικα ευκολα εναν πολυ καλο βαθμο.αυτο ειναι που με κανει να τα διαβαζω με μεγαλυτερη αισιοδοξια για κατι καλο.και σας παρακαλω παιδια οσο μπορειτε μην με αγχωσετε αν εσεις εχετε παρει τα λατινικα με κακο ματι γιατι εγω εχω ξεκινησει φορτσατος και ετσι θελω να συνεχισω.θα ηθελα αντικειμενικες απαντησεις αν γινεται.
Σας ευχαριστω και περιμενω τις αποψεις σας.



τώρα πρέπει να ακουστεί και κάτι διαφορετικό..
δεν μου αρέσουν τα λατινικά καθόλου, προτιμώ να έκαναν βουλγάρικα ή ρουμάνικα.....:lol::lol::lol:
ήμουν τεχνολογική εγώ φέτος, αλλά έχω δει το βιβλίο και κάποια βοηθήματα λατινικών και έχω κάνει κιόλας λίγο, ως το βιβλίο της δευτέρας βασικά όχι παρακάτω...
βασικά τους χρόνους των ρημάτων, τις κλίσεις ουσιαστικών, κάποιες αντωνυμίες κτλ........:xixi:
ακόμα θυμάμαι το πρώτο χαζό κείμενο..
'Οvidius poeta in terra Pontica exulat'..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Ολοι μας θυμομαστε το πρωτο χαζο κειμενο, οπως και τη μεταφραση με το σκυλακι και την Τερτια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ολοι μας θυμομαστε το πρωτο χαζο κειμενο, οπως και τη μεταφραση με το σκυλακι και την Τερτια :P

Οvidius poeta in terra Pontica exulat.

Καποια πραγματα δεν ξεχνιουνται. :P


Λατινικά + Λάζαρος = Λουφουέ :zilia::inlove:

Αν μου πεις προστυχόλογα στα Λατινικά μ έχεις άνετα :P

Aχαχαχαχ. :lol:

Εμενα τα Λατινικα αν και μου αρεσουν σαν μαθημα,ξενερωνω καπως οταν τα ακουω. :P

Αλλα οκ,οπως την βρισκει ο καθενας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Λατινικα ολε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Λατινικα forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λατινικα ολε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ok το καταλαβαμε σου αρεσουν τα Λατινικα. :iagree: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannic

Νεοφερμένος

Ο giannic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
απλά μια σιχαμένη νεκρή γλώσσα..
αλλά έχουν κάτι αρχικούς all the money
πχ: munio-munivi-munitum-munire:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ok το καταλαβαμε σου αρεσουν τα Λατινικα. :iagree: :P

Nαι μου αρεσουν τα Λατινικα και δν καταλαβαινω το λογο που αντιδρας ετσι.Τοσο κακο ειναι δηλαδη που μου αρεσει αυτο το μαθημα και που το λεω??Τι να πω?Πραγματικα δν σε καταλαβαινω καθολου.Τι σε πειραξε δηλαδη τοσο πολυ?Εγω εκεινη την ωρα που εγραφα το μηνυμα αισθανηθηκα αφθορμητα οτι ηθελα να γραψω αυτο που εγραψα και πραγματικα δν καταλαβαινω το λογο γιατι πρεπει να δικαιολογουμαι κιολας επειδη εγραψα οτι μου αρεσει πολυ ενα μαθημα.Εχουμε φτασει στο σημειο στη σημερινη εποχη να χαιρομαστε με την αποτυχια καποιου οταν ακουμε οτι δν πηγαινει καλα στο σχολειο και να στεχανοριωμαστε οταν ακουμε οτι καποιος ειναι πολυ καλος ή καλυτερος απο εμας βγαζοντας ετσι μια σταση ζηλειας και μια προσπαθεια να μειωσουμε την επιτυχια του αλλου μονο και μονο επειδη μας περασε.Η να προσποιουμαστε πως δηθεν χαιρομαστε οταν καποιος πηγαινει καλυτερα απο εμας ενω στην πραγματικοτητα στναχωριομαστε και τον ζηλευουμε.Και για να μην παρεξηγηθω αναφερομαι γενικα σε ολους και οχι συγκεκριμενα σε καποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top