Σχολικά Ερωτηματολόγια

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
αχχχχ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Εμένα το μάθημα της Τεχνολογίας μου άρεσε πάρα πολύ:

-Καταρχήν μάθαμε τί είναι τεχνολογία, την ιστορία της τεχνολογίας καθώς και το μέλλον της.
-Μάθαμε να οργανωνόμαστε π.χ. ποιός θα φτιάξει τι, σε ποιό χρονικό όριο, πώς θα δουλέψουμε για να βρούμε πληροφορίες, πώς θα συντάξουμε εργασία (πράγμα καλό καθώς τα πανεπιστήμια λειτουργούν με εργασίες, οπότε μαι εξικοίωση δε βλάπτει)
-Ενασχολούμαστε με κατασεκυές και μακέτες πράγμα πολύ ωραίο και δημιουργικό μέσα από το στείρο μάθημα άλλων μαθημάτων και του παπαγαλίστικου χαρακτήρα
-Επίσης μας έμαθε να οργανωνόμαστε σε ομάδες και τελικώς να καταλάβουμε πως όταν συνεργαστούμε όλοι μαζί και αποφασίσουμε να φτιάξουμε κάτι (βιομηχανική μονάδα, συσκευή κλπ), μπορούμε να κάνουμε τα πάντα. ΚΑι νομίζω σε όλυος άρεσε στο τέλος της χρονιάς είδε πράγματα να υλοποιούνται. ΤΗ βιομηχανική μου μονάδα ακόμη την έχω και υπερηφανεύομαι!!!

Αλλά ούτε ο καθηγητής φταίει. Το υπουργείο φταίει που ένα μάθημα νορμάλ έβαλε και αυτό το καταστρατηγεί με το να το κάνουν άλλοι καθηγητές ή να μην το οργανώνει σωστά. Π.χ. τα υλικά των κατασεκυών μόνοι μας τα πληρώσαμε ή βοηθούσε ο σύλλογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εμείς α,β γυμανσίου στην τεχνολογία είχαμε τον καλυτερο καθηγητή που μας έχει κατσει γενικως(εννοώ απο τροπο που διεξήγαγε το μάθημα γιατι δεν μπορείς να συγκρίνεις αρχαία με τεχνολογία) ο θεός να τον έχει καλα όπου κι αν βρίσκεται αλλά φέτος εχουμε μια που ολη την ωρα γράφουμε στο τετράδιο χωρις να μιλάμε για τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Απαγορεύεται να ζητάτε έτοιμες εργασίες. Μηνύματα τέτοιων παρακλήσεων διαγράφονται άμεσα.
--------------------------------------------------

παίδες βοήθεια...έχουμε έναν στην τεχνολογία που είναι δέκα χρόνια καθηγητής και δεν θέλει να βλέπει τις ίδιες εργασιες....άσε που τις θέλει και γρήγορα...μηπως έχετε να μου προτείνετε ένα θέμα πρωτότυπο και σχετικά εύκολο;;; μέρχρι την Δευτέρα πρέπει να εχω βρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αν περιμενεις οτι εδω θα βρεις ετοιμη εργασια...μαλλον σε λαθος μερος ηρθες :P

Το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε ειναι να σου δωσουμε ιδεες και συμβουλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δε ζητησε ετοιμη εργασια η κοπελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Εγώ είχα ετοιμάσει μια εργασία με θέμα Internet και νέοι.
Με ψάξιμο στο google μπορείς να βρεις πάρα πολύ υλικό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
και εγω το σκεφτικα αυτο αλλα δεν με αφησε...και για τα αναβολικα του ειχα πει αλλα ολο οχι και οχι λεει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αν και όχι πολύ πρωτότυπο, εγώ είχα κάνει στην Α' λυκείου Εργασία με θέμα "Η μόλυνση των θαλασσών & πως αυτό επηρεάζει τις τροφικές αλυσίδες"! Μάλιστα, μας είπε ότι ήταν και η καλύτερη εργασία που είχε δει ποτέ :P Την ίδια εργασία την έδωσα να του την πάει και ο αδερφός μου όταν πήγε Α' Λυκείου και, όταν την είδε ο καθηγητής του είπε:"Α, ωραία εργασία, έχω μια ίδια πάνω στο γραφείο μου!" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
χαχα...καλο!!...αλλα ουτε και αυτο θα με αφησει....τον ειχε ρωτησει μια κοπελα...:(
-----------------------------------------
ασε δεν προκειται να βρω ποτε θεμα....................:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Επειδή το μάθημα είναι Τεχνολογία θα σου πρότεινα μια εργασία με θέμα: Ο πράσινος υπολογιστής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εε μαλλον δεν το επιασα αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Δεν κατάλαβες το θέμα; Σου προτείνω ως θέμα εργασίας σου τον πράσινο υπολογιστή. Ο πράσινος υπολογιστής, δεν ξέρω αν τον έχεις ξανακούσει ποτέ, πληροφοριακά αφορά την εξοικονόμηση ενέργειας. Να σε παραπέμψω σε μια ιστοσελίδα που έχει κάποιες πληροφορίες: https://www.eexi.gr/?q=node/1545
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Angel πολύ καλή ιδέα!:no1: Ίσως κάνω κι εγώ κάτι παρόμοιο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://users.dra.sch.gr/annpaschal/w1.htm
εψαξα και βρηκα καποοια θεματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalabakeza

Νεοφερμένος

Η kalabakeza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ένα πολύ καλό θέμα είναι τα Φωτοβολταϊκά...νομίζω πως αυτό θέμα θα ενθουσιάσει τον καθηγητή σου, μιας και σίγουρα δεν θα του ξαναέχει παρουσιαστεί τέτοιο θέμα....για περισσότερα επί του θέματος ψάξε στο γκουγκλ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ρε παιδια οι εργασιες της τεχνολογιας δεν πρεπει να ειναι περιγραφικες, αλλα πειραματικες. Πρεπει να βρειτε ενα θεμα, να κανετε πειραματα και μετρησεις και να το παρουσιασετε. Ή αν οχι πειραματα, εστω δημοσκοπηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 099221

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένα πολύ ωραίο και πρωτότυπο θέμα είναι "Η παρερμηνεία συμβόλων και εικόνων". Μπορείς να γράψεις για την σβάστικα, για την πεντάλφα, για πίνακες του Da Vinci, κλπ. Ψάξε λίγο στο internet και θα μάθεις περισσότερα.

Ελπίζω να βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Γραψε για ενα χημικο φαινομενο και συνεννοήσου με τον καθηγητη/τρια της Χημειας σου ετσι ωστε να σου παρεχει τα καταλληλα υλικα !και αμα εχετε και χημειο κανε την παρουσιαση με slide και πειραμα!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top