Σφαγή δελφινιών στην Ιαπωνία- Ντροπή!

alkmini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλκμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
https://www.glumbert.com/media/dolphin

Βρήκα αυτό το βίντεο στο Internet. Απεικονίζει ψάρεμα δελφινιών στην Ιαπωνία, το οποίο γίνεται με ένα καθαρά ξεδιάντροπο τρόπο!! Σε αυτή τη περίπτωση δεν ισχύει το "παραδοσιακό" man-to-animal κυνήγι, αφού κάθε έννοια σεβασμού στη φύση καταπατάται.

Προειδοποίηση: πολλές εικόνες του παραπάνω βίντεο είναι αρκετά εώς πολύ σοκαριστικές.

https://www.petitiononline.com/golfinho, αυτό το link συνδέει σε μια επίσημη αίτηση στην οποία μπορείτε να υπογράψετε για να βοηθήσετε στη καταπολέμιση αυτής της βάρβαρης συμπεριφοράς κατά των δελφινιών.

Ελπίζω τα μέλη του ischool να ευαισθητοποιηθούν και να υπογράψουν την αίτηση συμβάλλοντας έτσι στις προσπάθειες των φιλόζωων.
Παρακαλώ γράψτε τη κριτική και τα συναισθήματα σας για το βίντεο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
:(:(:(:(:( :'(:'(:'(
το εχω ξαναδει αυτο το βιντεακι ....κριμα....ντροπη τους..να σκοτωνουν τοσο αθωα πλασματακια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους μου στέλνουν e-mail, γιατί:

1. Σταμάτησα να πίνω Coca Cola, αφού έμαθα ότι χρησιμοποιείται για να καθαρίζουν τους λεκέδες στα WC.

2. Σταμάτησα να καταναλώνω ότι είχαμε στο ψυγείο γιατί το σελοφάν και τα τάπερ έχουν ουσίες που σου τρώνε τα σωθικά. Πέταξα και το φούρνο μικροκυμάτων γιατί είχα μια βόμβα μέσα στο ίδιο μου το σπίτι.

3. Δεν πάω πλέον κινηματογράφο, για να μην κάτσω σε κάθισμα που ίσως να έχει καρφίτσα που φέρει τον ιό του AIDS.

4. Δεν αγοράζω πια από ντελικατέσσεν σπιτικά ντολμαδάκια της κυρά-Μαρίας από τότε που διάβασα ότι είναι της κονσέρβας και με δουλεύουν.

5. Μυρίζω άσχημα, αφού δεν βάζω πλέον αποσμητικό διότι ίσως μου προκαλέσει καρκίνο. Δεν λούζομαι γιατί φοβάμαι τις εγκεφαλίτιδες.

6. Δεν παρκάρω πλέον το αυτοκίνητό μου στα supermarkets, ούτε μετακινούμαι με το μετρό διότι ίσως κάποιος μου δώσει να δοκιμάσω κάποιο άρωμα ή μου βάλει σπρέι, για να με ληστέψει αργότερα.

7. Δεν απαντώ το κινητό μου, διότι ίσως μετά μου πουν να πάρω σε κανένα παράξενο νούμερο και μου έρθει μετά ο λογαριασμός με κλήσεις σε Τζούνω στην Αλάσκα, Χαράρε ή Τιχουάνα. Από τότε μάλιστα που έμαθα ότι μπορεί κάποιος να σε παρακολουθεί, ακόμα και αν το έχεις κλειστό, στο σπίτι μιλάμε με σημειωματάκια.

8. Δεν πίνω πλέον ποτά από τενεκεδάκι, διότι φοβάμαι ότι ίσως μου προκαλέσουν κάποια ασθένεια διότι έμαθα ότι τα χρησιμοποιούν οι αρουραίοι για να κάνουν κακά επάνω τους.

9. Όταν βγαίνω έξω σε κάποιο κλαμπ, δεν κοιτάζω κανέναν, ακόμα και αν είναι ωραία γυναίκα, διότι ίσως μετά μου δώσει ναρκωτικά, με πάρει σε κάποιο ξενοδοχείο και μου βγάλει το συκώτι ή άλλο όργανο για να το πουλήσει στη μαύρη αγορά και ξυπνήσω σε μια μπανιέρα γεμάτη παγάκια.

10. Κατέθεσα όλες τις οικονομίες μου στον λογαριασμό της Αmy Bruce, που είναι άρρωστη στο νοσοκομείο, 7.000 περίπου φορές. Είναι αξιοθαύμαστο, αυτό το παιδί είναι 8 χρόνων από το 1995!!!

11. Δεν τρώω πια χάμπουργκερ στα Mc Donald's γιατί δεν είναι πραγματικό κρέας.

12. Δεν τρώω πια κρέας από τότε που είδα σε εκείνο το e-mail με τι ταΐζουν τα μοσχάρια και τις αγελάδες. Εννοείται ότι έκοψα και το γάλα αφού διάβασα ότι στα σούπερ μάρκετ πουλάνε, με μαιμουδιά, ληγμένο. Εννοείται ότι μετά το mail που έδειχνε ότι ποτίζουν τα λαχανικά με ακάθαρτα νερά, τα έκοψα και αυτά.

13. Από τα πολλά mails με τσόντες που λαμβάνω, γέμισα κόμπλεξ από τα μεγέθη των ανδρικών μορίων και τα καμασουτρικά που είδα..που ντρέπομαι πια να πηδήξω.

10. Έγραψα το όνομά μου περίπου 3.000 φορές σε μια λίστα για να σώσω ένα σπάνιο είδος σκίουρου και άλλες 34.967 για να επιστρέψουν οι Άγγλοι τα Ελγίνεια.

11. Έχω μαζέψει περίπου 3.000 χρόνια με κακή τύχη, 18 χρόνια σεξουαλικής ανικανότητας, οι δικοί μου έχουν αρρωστήσει βαριά 7.954 φορές, και έχω πεθάνει 67 φορές από τα chain letters που μου έστειλαν.

Υ.Γ. Αν δεν στείλεις το παραπάνω email στα επόμενα 10 δευτερόλεπτα σε τουλάχιστον 8.500 άτομα θα έρθει αύριο στις 18:34 στο σπίτι σου ένας αράπης με το πρόσωπο του Μητσοτάκη και το μουστάκι του Γιωργάκη..
ty mike :) UnEmployed FTW!!!
Για την υπογραφή...Νομίζω ότι δεν κάνει τίποτα....
Είναι κάτι σαν αυτά τα spam mails που κυκλοφορούν συνέχεια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Η ΒΑΡΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΑΗΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΙΟ..... βουρκωσα ρε παιδια..... και φυσικα υπογραψα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Καλα κατουρίστε και λίγο... Δεν ξέρουμε κατα πόσο αυτό είναι νόμιμο, γιατί αν ήταν παράνομο δεν θα το βιντεοσκοπούσαν. Επίσης τα petitions είναι για μαλάκες, ποίος θα ασχοληθεί μαζί σας μου λές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Είσαι πραγματικά πολύ ηλίθιος γαμώ την κεφάλα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Καλα κατουρίστε και λίγο... Δεν ξέρουμε κατα πόσο αυτό είναι νόμιμο, γιατί αν ήταν παράνομο δεν θα το βιντεοσκοπούσαν. Επίσης τα petitions είναι για μαλάκες, ποίος θα ασχοληθεί μαζί σας μου λές;

Ε τι να σου πώ τώρα ρε φίλε? Λυπάμαι για λογαριασμό σου...

Τέσπα..

Δεν είδα ούτε το μισό απο το βίντεο.. Πραγματικά δε μπορούσα να βλέπω άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Καλα κατουρίστε και λίγο... Δεν ξέρουμε κατα πόσο αυτό είναι νόμιμο, γιατί αν ήταν παράνομο δεν θα το βιντεοσκοπούσαν. Επίσης τα petitions είναι για μαλάκες, ποίος θα ασχοληθεί μαζί σας μου λές;

Είσαι πραγματικά πολύ ηλίθιος γαμώ την κεφάλα σου.

Ευτυχώς που έχουμε και εσάς να γελάμε και λίγο :lol::lol::lol:



Πλακίτσα :P
-------------------------------

Δεν θα στεναχωρηθώ για κάτι δελφίνια που βασανίζονται όταν τα ίδια και χειρότερα συμβαίνουν σε ανθρώπους, δεν λέω οκ φιλόζωοι αλλά μερικοί αδιαφορούν πλήρως για τους ανθρώπους και θα έσωζαν ζώο παρά άνθρωπο αν είχαν να επιλέξουν. Φυσικά αυτό το λέω για τους φανατισμένους...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ε, και τα δύο είναι λάθος, τι πάει να πει. Besides, τα δελφίνια δεν έχουν κάνει κακό σε κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
ε, όχι ρε παιδιά!!!! Δεν μπορεί να γίνονται αυτά!! Γαμώτο τόσο αναίσθητοι πια?? όλα για το χρήμα δηλαδή??
Το Video σοκαρίστικο και απαράδεκτο........ Λυπάμαι, λυπάμαι πολύ για το που έχουμε καταντήσει.. να σκοτώνουμε αθώα πλάσματα.....και για ποιό λόγο??? Να τα κάνουμε κονσέρβα!! Ντροπή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Συμφωνώ για τα δελφίνια, δεν τείθεται θέμα, αλλά με petition και μαλακίες δεν γίνεται τίποτα. Αν και μπορεί να είναι σαν εκείνον τον καλιτέχνη με το σκυλάκι που αποδείχτηκε μούφα. Τώρα, κάνω μια άλλη σκέψη, αν ήταν παράνομο θα τα βιντεοσκοπούσαν; Και επειδή δεν έγινα κατανοητός προηγουμένως, αυτό που θέλω να πώ είναι πως αν δεν είναι παράνομο για την Ιαπωνία ή όπου αλλού ήταν, τότε το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να υπογράφουμε βλακείες για να νιώσουμε ωραία. Εγώ θεωρώ ότι το γεγονός είναι καταδικαστέο αλλά καλό θα ήταν να είμαστε σίγουροι ότι δεν πρόκειται για μούφα και επίσης, να έχουμε στο νού μας πως με petition σίγουρα δεν γίνεται τίποτα και δεν λύνεται κανένα πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Κι άμα είναι νόμιμο so what ρε λελέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από mmpf:
Συμφωνώ για τα δελφίνια, δεν τείθεται θέμα, αλλά με petition και μαλακίες δεν γίνεται τίποτα. Αν και μπορεί να είναι σαν εκείνον τον καλιτέχνη με το σκυλάκι που αποδείχτηκε μούφα. Τώρα, κάνω μια άλλη σκέψη, αν ήταν παράνομο θα τα βιντεοσκοπούσαν; Και επειδή δεν έγινα κατανοητός προηγουμένως, αυτό που θέλω να πώ είναι πως αν δεν είναι παράνομο για την Ιαπωνία ή όπου αλλού ήταν, τότε το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να υπογράφουμε βλακείες για να νιώσουμε ωραία. Εγώ θεωρώ ότι το γεγονός είναι καταδικαστέο αλλά καλό θα ήταν να είμαστε σίγουροι ότι δεν πρόκειται για μούφα και επίσης, να έχουμε στο νού μας πως με petition σίγουρα δεν γίνεται τίποτα και δεν λύνεται κανένα πρόβλημα
Συμφωνώ με αυτά. Για αυτό και όλας παράθεσα ένα μέιλ που μου είχαν στείλει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Κι άμα είναι νόμιμο so what ρε λελέ;

Αμα είναι νόμιμο το πολύ πολύ να τους κλάσεις τα @@, οπότε το petition είναι άχρηστο, όπως και η κλάψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Yay, ας σταματήσουμε ν' αντιδρούμε σε οτιδήποτε αποφάσισαν οι κυβερνώντες ότι είναι νόμιμο!!!














Not.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έχει δίκιο ο μμπφ... νομίζετε ότι θα νοιαστούν με απλές ψηφοφοριούλες; Από τη στιγμή που δεν πρόκειται να νιώσουν στο πετσί τους τις συνέπειες ποιο το νόημα να ψηφίζουμε και να χάνουμε χρόνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εξ'αιτίας αυτών των ψηφοφοριών κάποιοι τρελοί τυπάδες της Greenpeace αγοράζουν καράβια και πάνε και κάνουν ναυμαχίες με τα φαλαινοθηρικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
παπαριές εις το τετράγωνο. Αμα θες, χρησιμοποίησε τη δικαστική οδό ή πείσε κάποιον από το κοινοβούλιο να θίξει το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Αυτοί που κάνουν τέτοια βάρβαρα και αισχρά πράγματα στα δελφίνια και στα ζώα, γενικότερα, θα έπρεπε να ντρέπονται!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο προτέρημα του δημοκρατικού νόμου είναι ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να τον χρησιμοποιεί και να τον καταγγέλει (αντίδραση). Στο υπενθυμίζω γιατί φαίνεται να το ξεχνάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top