Έχετε πάρει ποτέ μέρος σε κάποιον διαγωνισμό της ΕΜΕ;

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Έχετε πάρει ποτέ μέρος σε κάποιον διαγωνισμό της Ε.Μ.Ε; Πως τα πήγατε;

Εγώ σκέφτομαι να πάρω μέρος στο διαγωνισμό που θα γίνει το Νοέμβριο αλλά ντρέπομαι να παραδώσω λευκή κόλλα...:DΓιατί με τα θέματα που βάζουν...:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
σιγά μωρέ μην ντρέπεσαι και να δώσεις λευκή κόλλα ποιος θα δώσει σημασία;;; εγώ έχω πάρει μέρος.. το πως τα πήγα... αποτυχία! αλλά τα θέματα δεν είναι πολύ δύσκολα. προσοχή θέλουν. (φυσική είναι πιο εύκολα κατά την γνώμη μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dal_kos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Χαλάρωσε φίλε μου. Εκεί πας μόνο για το κέφι σου, ούτε για να αποδείξεις κάτι ούτε τίποτα. Αν σ αρέσουν τα μαθηματικά είναι μια ενδιαφέρουσα εμπειρία. Προσωπικά συμμετείχα κάθε χρονιά. Αν έχεις χρόνο και κέφι πήγαινε. Εξάλλου και λευκή κόλλα να παραδώσεις δεν έγινε τίποτα[αν και σχεδόν πάντα βάζουν ένα εύκολο θέμα για να μην φύγεις με άδεια χέρια :D]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ο djimmakos στην ΕΜΕ!

Σαν τίτλος κόμικ :P

Καλή επιτυχία djimmako αν πας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
αμα σου αρεσουν τα μαθηματικα (που σ'αρεσουν) πηγαινε για την εμπειρια και ο,τι προκυψει..

καλη επιτυχια.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ο djimmakos στην ΕΜΕ!

Σαν τίτλος κόμικ :P

Καλή επιτυχία djimmako αν πας :)

αμα σου αρεσουν τα μαθηματικα (που σ'αρεσουν) πηγαινε για την εμπειρια και ο,τι προκυψει..

καλη επιτυχια.:D

Ελεος ρε who:lol::lol:

Σας ευχαριστώ και τους 2...Αύριο θα δηλώσω συμμετοχή:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Παντως,εμεις το βλεπουμε χαλαρα.Εχω δει κατι παιδια οταν εδινα κι εγω,που ηταν με βιβλια να διαβαζουν σημειωσεις και αλλα τετοια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω ευτυχως δεν τρελαθηκα να παρω μερος σε διαγωνισμο της ΕΜΕ. Ξερω πολυ καλα τις δυνατοτητες που (δεν) εχω! Μου φτανει η ξεφτιλα που διπλα απο το ονομα μου ειδα φαρδυ πλατυ ενα 10.5 στα μαθ. κατ. στα αποτελεσματα των πανελληνιων (και την περιμενα απο την Α Λυκειου :D). Εχει και ενα οριο το ρεζιλεμα!! :lol: :lol:


Δημητρη, εγω λεω να πας και καλη επιτυχια! Για το μονο που ειμαι σιγουρος ειναι οτι δεν θα παραδωσεις λευκη κολλα! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dal_kos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Παντως,εμεις το βλεπουμε χαλαρα.Εχω δει κατι παιδια οταν εδινα κι εγω,που ηταν με βιβλια να διαβαζουν σημειωσεις και αλλα τετοια...:P

Που να πας έξω από την αίθουσα όταν δίνουν για τον Αρχιμήδη [τελικός Ελλάδος]... Οι περισσότεροι γονείς καθηγητές μαθηματικών και να συζητούν πόσες τάξεις παραπάνω έχουν κάνει στο παιδί τους :jumpy: Μέχρι και για φροντιστήρια που προετοιμάζουν τα παιδιά ειδικά για τον διαγωνισμό θα ακούσεις :lol::P

Καλή επιτυχία djimako ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Προσωπικά, είχα πάρει μέρος στο διαγωνισμό πέρυσι.Εντάξει δε μπορώ να πω πως τα πήγα και καλά αλλά ούτε και πάτο θα έλεγα.Έλυσα όλο το δεύτερο θέμα, και το πρώτο αλλά εκεί ήταν που μπερδεύτηκα στις πράξεις και...:)

Τέλος πάντων πιστεύω πως είναι μία καλή εμπειρία αν αγαπάς τα μαθηματικά.Μη πας με άγχος αλλά χαλάρά όπως είπαν και τα άλλα παιδιά.Πήγαινε, γράψε ό,τι ξέρεις και δώσε το γραπτό σου στο φιλικό επιτηρητή! :P

(Υπάρχουν διαθέσιμα τα περσινά θέματα - κράτησα τη φωτοτυπία :P - αν τα θες εδώ είμαι εγώ...η τιμή μη σε ανησυχεί.Θα τα βρούμε.Δέχομαι και κάρτες :P:P)
Σοβαρά τώρα αν θες τα θέματα πες το και στα στέλνω!

Καλή επιτυχία!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Που να πας έξω από την αίθουσα όταν δίνουν για τον Αρχιμήδη [τελικός Ελλάδος]... Οι περισσότεροι γονείς καθηγητές μαθηματικών και να συζητούν πόσες τάξεις παραπάνω έχουν κάνει στο παιδί τους :jumpy: Μέχρι και για φροντιστήρια που προετοιμάζουν τα παιδιά ειδικά για τον διαγωνισμό θα ακούσεις :lol::P

Καλή επιτυχία djimako ;)

Υπερβολές... Δεν ισχύουν αυτά πέρα από μερικές μεμονωμένες περιπτώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dal_kos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Υπερβολές... Δεν ισχύουν αυτά πέρα από μερικές μεμονωμένες περιπτώσεις...

Mostel απ ό,τι ξέρω έχεις φτάσει και εσύ στον Αρχιμήδη. Δεν ξέρω αν πήγαινες μόνος σου, αλλά εγώ είχα πάει με τους γονείς μου, οι οποίοι μου τα είπαν μετά όλα αυτά καθώς είχαν καραφλιάσει με αυτά που άκουγαν. 2 παραδείγματα που θυμάμαι ήταν ένας μαθηματικός που έλεγε πως είχε κάνει στην κόρη του την ύλη της Β' Λυκείου [η κοπέλα πήγαινε Γ' γυμνασίου] καθώς και κάποιοι άλλοι γονείς που συζητούσαν για ένα φροντιστήριο στην Τρίπολη που προετοίμαζε τα παιδιά τους για τον διαγωνισμο της ΕΜΕ.
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Mostel απ ό,τι ξέρω έχεις φτάσει και εσύ στον Αρχιμήδη. Δεν ξέρω αν πήγαινες μόνος σου, αλλά εγώ είχα πάει με τους γονείς μου, οι οποίοι μου τα είπαν μετά όλα αυτά καθώς είχαν καραφλιάσει με αυτά που άκουγαν. 2 παραδείγματα που θυμάμαι ήταν ένας μαθηματικός που έλεγε πως είχε κάνει στην κόρη του την ύλη της Β' Λυκείου [η κοπέλα πήγαινε Γ' γυμνασίου] καθώς και κάποιοι άλλοι γονείς που συζητούσαν για ένα φροντιστήριο στην Τρίπολη που προετοίμαζε τα παιδιά τους για τον διαγωνισμο της ΕΜΕ.
:bye:


Με τους γονείς μου πήγα, φυσικά. Μάλλον έπεσες σε υστερικούς/κομπλεξικούς γονείς. Μπορώ να σου διαβεβαιώσω δε, πως π.χ. οι γονείς των παιδιών που πήγαν φέτος στη Διεθνή Ολυμπιάδα, όχι μόνο δε κάτσανε να κοκορεύονται, αλλά πήγαν για ...shopping therapy στην αγορά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dal_kos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Φίλε mostel, είμαι σχεδόν σίγουρος πως ελάχιστοι, αν όχι κανένας, απ' όσους κοκορεύονταν περάσανε. Στην ΕΜΕ δεν περνάς γιατί είσαι καλός μαθητής και διαβάζεις πολύ, όπως πιστεύουν πολλοί, λανθασμένα. Και όταν είσαι σε ένα επίπεδο που να φτάνεις σε Ολυμπιάδα, πιστεύω πως το τελευταίο που θες να κάνεις είναι να "διαφημίσεις" τον εαυτό σου. ;) Απλά ξέρω πως υπάρχουν και οι ακρότητες, τις οποίες βλέπω πολλές φορές από μαθηματικούς στα παιδιά τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Και να είναι αλήθεια, δήλωσα συμμετοχή στο διαγωνισμό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ έφτασα 2 φορές στον αρχιμήδη!!!είναι ωραία εμπειρία κ δεν νιώθεις άγχος!!!!πραγματικά συνιστώ να πέρνετε μέρος!!!!!σίγουρα σε αυτό το επίπεδο συναντάς υπερβολές!!!!χρειάζεται διάβασμα εκτός του σχολείου(δεν είναι όλα τόσο τρομέρα αν ανατρέξεις στα θέματα προηγούμενων χρόνων κ μπεις στην λογική των θεμάτων) τουλάχιστον υπάρχουν ψιλο στάνταρ πράγματα! σε γενικές γραμμές τα παιδιά που συμμετέχουν είναι τα ίδια κάθε χρόνο κ μερικά είναι αυτό που λέμε "καμμένα " με τα μαθηματικά αλλά οκ είναι κ πολλά που είναι νορμάλ!!!
-----------------------------------------
α ναι όταν έπερνα εγώ μέρος συνάντησα παιδιά που μου είπαν ότι έκαναν ειδικά μάθημα σε φρονιστήρια ή ότι διάβαζαν πάρα πολύ !!!!!δεν νομίζω όμωσ ότι χρειάζονται τέτοιες ακρότητες !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Και να είναι αλήθεια, δήλωσα συμμετοχή στο διαγωνισμό:D

ωχχ Θεουλη μου....αλλο ενα ταλεντο προοδευει..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriakoskiriakos

Νεοφερμένος

Ο kiriakoskiriakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Υπερβολές... Δεν ισχύουν αυτά πέρα από μερικές μεμονωμένες περιπτώσεις...

Πράγματι, βασικά θυμάμαι έναν που πήγαινε β' γυμν και έλεγε "εγώ έχω κάνει και την ύλη της Β' λυκείου είμαι φοβερός μπλα μπλα μπλα" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
υπαρχει και κατασκηνωση της ΕΜΕ που κανουν πολυ πρωχο πραγματα απο οτι λενε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Η γνώμημου είναι ότι καλύτερα θα ήταν να μην πηγαίνατε, διότι αν τα θέματα σας φανούν δύσκολα υπάρχει περίπτωση να απογοητευθίτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top