Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,384 εγγεγραμμένα μέλη και 2,454,482 μηνύματα σε 77,801 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 448 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Διατροφή

Wolly (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O Wolly έγραψε: στις 20:45, 11-01-10:

Ρε παιδια, θέλω να πάρω 12 κιλά για να έχω το ιδανικό βάρος!!! Έχω ύψος 1.86 και είμαι 63 κιλά!! Λιποβαρής δλδ!!! Αν μπορείτε, βοηθήστε δίνοντας συμβουλές ή καθοδηγήστε με, μέσω site/link...!! Θέλω να πάρω τα κιλά σταδιακά και γυμνάζομαι 3 φορες την εβδομάδα!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 21:31, 12-01-10:

Χμ λογικα τρωγοντας υγειινα αλλα σε πολλες ποσοτητες θα πετυχεις αυτο που θελεις, αλλα νομιζω πως καλυτερα να συμβουλευτεις καποιον ειδικο.
Παράθεση

dk13

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O dk13 έγραψε: στις 14:50, 13-01-10:

αμα τρωσ πολυ ειναι φυσικο οτι θα παχυνεισ
Παράθεση

who

Φοιτητής

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O who έγραψε: στις 15:25, 13-01-10:

Άρχισε να τρως ότι πιο σαβούρα υπάρχει.
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 15:49, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από who
οχι αυτο μπορει να του προκαλεσει προβληματα
Παράθεση

roseberry

Πολύ δραστήριο μέλος

H roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 484 μηνύματα.

H roseberry έγραψε: στις 15:49, 13-01-10:

ο μεταβολλισμος του μπορει να ειναι ετσι !
μια φιλη μου τρωει τα παντα και ειναι κοκαλο και ψηλη
Παράθεση

Pemptousia

Δραστήριο Μέλος

H Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Pemptousia έγραψε: στις 15:50, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από who
αυτό δεν βοηθάει πάντα...
άσε που δεν κάνει κ καλό στην υγεία του!
Παράθεση

In Flames

Φοιτητής

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 903 μηνύματα.

O In Flames έγραψε: στις 16:00, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Wolly
Ρε παιδια, θέλω να πάρω 12 κιλά για να έχω το ιδανικό βάρος!!! Έχω ύψος 1.86 και είμαι 63 κιλά!! Λιποβαρής δλδ!!! Αν μπορείτε, βοηθήστε δίνοντας συμβουλές ή καθοδηγήστε με, μέσω site/link...!! Θέλω να πάρω τα κιλά σταδιακά και γυμνάζομαι 3 φορες την εβδομάδα!!

Προτείνω να συμβουλευτείς κάποιον διαιτολόγο. Είσαι αρκετά αδύνατος για το ύψος σου αλλά δεν είναι απαραίτητα κάτι κακό. Ανάλογα τον μεταβολισμό σου. Μην φρικάρεις πάντως και προπαντώς μην "θέτεις τέτοιους στόχους" , γιατί μπορείς να καταλήξεις σε ανεπιθύμητα για την υγεία σου αποτελέσματα.

Συμβουλέψου έναν γιατρό και θα΄σαι καλά.
Παράθεση

who

Φοιτητής

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O who έγραψε: στις 16:01, 13-01-10:

Καλά, επαναδιατυπώνω. Πήγαινε σε έναν διαιτολόγο, θα σου πει.
Παράθεση

dk13

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O dk13 έγραψε: στις 17:27, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από roseberry
ο μεταβολλισμος του μπορει να ειναι ετσι !
μια φιλη μου τρωει τα παντα και ειναι κοκαλο και ψηλη
αμα εισαι πολυ ψηλοσ ειναι λογικο να μην παχαινεισ και εγω που ειμαι 1.70 ειμαι 60 κιλα
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 17:50, 13-01-10:

δεν εχει καμια σχεση το υψος
Παράθεση

dk13

Μαθητής Α' γυμνασίου

O dk13 έγραψε: στις 17:58, 13-01-10:

που το ξερεις εχει και παραεχει
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 20:33, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από dk13
που το ξερεις εχει και παραεχει
Για ανελυσε το.
Παράθεση

wackyjacky

Μαθητής Α' λυκείου

Ο wackyjacky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O wackyjacky έγραψε: στις 00:32, 14-01-10:

Ακου φιλε μου επειδη και εγω λογω του αθληματος μου εχω ασχοληθει πολυ με διατροφες και τα σχετικα,,,Αν γυμναζεσαι σε γυμναστηριο τρωγε 20 ασπραδια αυγου(πολλες πρωτεινες,δενουν μυες και τα σχετικα) καθε μερα (οχι το κιτρινο διοτι ειναι λιπος+χοληστερινη). Αν παλι πας για τρεξιμο μονος σου φροντισε να φας υγιεινα,,(Λαχανικα,σαλατες,φρουτα και τα γνωστα!Ιδιως μπανανες εχουν τις περισσοτερες βιταμινες απο τα φρουτα, ασε που τρελαινομαι και για την γευση τους ).Μετα παμε στον μεταβολισμο,,,δεν μπορεις να τον αλλαξεις αν ο οργανισμος σου λεει οτι θελει να εισαι λεπτος θα εισαι αλλα εμεις επιδιωκουμε να παρεις βαρος μυικο,,,Για αυτο μπορεις να πας φαρμακειο (Με συμβουλη απο καποιο διατροφολογο η γυμναστη) και να παρεις βιταμινες.
Αυτα απο εμενα.
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,805 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 00:59, 14-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Wolly
1) Αν τρως επαρκώς, αλλά παρόλα αυτά δεν παίρνεις κιλά, κάνε μία εξέταση αίματος για έλεγχο του θυρεοειδούς.
2) Αν δεν υπάρχουν ευρήματα υπερθυρεοειδισμού (http://www.iatronet.gr/articlespnsr.asp?art_id=120), πήγαινε δε διατροφολόγο. Μην ξεκινήσεις μόνος σου να τρως παραπάνω, γιατί είναι πιθανό μετά να έχεις ανεπιθύμητα αποτελέσματα.
Παράθεση

Mariosxania (Μάριος)

Φοιτητής

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Mariosxania έγραψε: στις 01:46, 14-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από wackyjacky
Ακου φιλε μου επειδη και εγω λογω του αθληματος μου εχω ασχοληθει πολυ με διατροφες και τα σχετικα,,,Αν γυμναζεσαι σε γυμναστηριο τρωγε 20 ασπραδια αυγου(πολλες πρωτεινες,δενουν μυες και τα σχετικα) καθε μερα (οχι το κιτρινο διοτι ειναι λιπος+χοληστερινη). Αν παλι πας για τρεξιμο μονος σου φροντισε να φας υγιεινα,,(Λαχανικα,σαλατες,φρουτα και τα γνωστα!Ιδιως μπανανες εχουν τις περισσοτερες βιταμινες απο τα φρουτα, ασε που τρελαινομαι και για την γευση τους ).Μετα παμε στον μεταβολισμο,,,δεν μπορεις να τον αλλαξεις αν ο οργανισμος σου λεει οτι θελει να εισαι λεπτος θα εισαι αλλα εμεις επιδιωκουμε να παρεις βαρος μυικο,,,Για αυτο μπορεις να πας φαρμακειο (Με συμβουλη απο καποιο διατροφολογο η γυμναστη) και να παρεις βιταμινες.
Αυτα απο εμενα.
Αν γυμνάζεται σε γυμναστήριο και θέλει αύξηση μυικού όγκου συμφωνώ με αυτά που λές αλλά τώρα 20 ασπράδια για να παχύνει?Ούτε στην γράμμωση να ήταν ρε φίλε.Τρώγε πολλούς υδατάνθρακες και λιπαρά αλλά υγιεινά δηλαδή ρύζι,μακαρόνια κλπ και απο λιπαρά τρώγε αυγά,λιπαρά κρέατα κλπ.
Τώρα αν πηγαίνεις γυμναστήριο προτείνω πρωτείνη όγκου.Εϊναι η μόνη περίπτωση που προτείνω κάτι τέτοιο,άμα δεν πάρεις κιλά με τόσο υδατάνθρακα που έχει μέσα εμένα να με φτύσεις
Πάντως αν δεν πηγαίνεις gym σκέψου το να ξεκινήσεις γιατί έτσι θα μπορεσεις να κερδίζεις και μυική μάζα οπότε θα δείξει πολύ καλύτερα το σώμα σου....
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από exc
1) Αν τρως επαρκώς, αλλά παρόλα αυτά δεν παίρνεις κιλά, κάνε μία εξέταση αίματος για έλεγχο του θυρεοειδούς.
2) Αν δεν υπάρχουν ευρήματα υπερθυρεοειδισμού (http://www.iatronet.gr/articlespnsr.asp?art_id=120), πήγαινε δε διατροφολόγο. Μην ξεκινήσεις μόνος σου να τρως παραπάνω, γιατί είναι πιθανό μετά να έχεις ανεπιθύμητα αποτελέσματα.
:no1: ΤΟ πιο σωστό post.Πριν από όλα τσέκαρε αυτό!
Παράθεση

dk13

Μαθητής Α' γυμνασίου

O dk13 έγραψε: στις 15:10, 14-01-10:

πωσ θεσ να στο αναλυσω
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 16:39, 14-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από dk13
πωσ θεσ να στο αναλυσω
Πως ακριβως επηρεαζεται το βαρος απο το υψος. Καποια επιστημονικη ερευνα κατι;
Παράθεση

roseberry

Πολύ δραστήριο μέλος

H roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 484 μηνύματα.

H roseberry έγραψε: στις 16:52, 14-01-10:

το υψος δεν εχει καμια σχεση το ειπα επειδη η κοπελα εχει ολα τα καλα πανω της
Παράθεση

Pemptousia

Δραστήριο Μέλος

H Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Pemptousia έγραψε: στις 00:04, 15-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από exc
:no1:

άμα πάει σε διαιτολόγο πιστεύω ο τελευταίος να τον έστελνε ούτως ή άλλως για εξέταση του θυρεοειδή...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Διατροφή και εμπόριο - Από mania
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-04-09 στις 13:58.
    • Διατροφή Μαθητή - Από haroula
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-05-08 στις 22:56.
    • Διατροφή - Από triantk
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-01-08 στις 16:00.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα