Πανελλαδικές 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

moonshadow

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι,εχεις δικιο σε οσα μου λες αλλα οσο να'ναι πανελληνιες ειναι αυτες..:P
Χεχε λες να ειμαστε συμφοιτητες του χρονου??:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Οικονομικά εδώ..ΑΣΟΕΕ αλλά και ΠΑΠΕΙ δεν με χαλάει.. δεν με χαλάει καθόλου βασικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τι κομπλεξισμοί με τις συγκεκριμένες σχολές είναι αυτοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
καθολου κομπλεξισμοι απο τη στιγμη που καποια σχολη ειναι διεθνως αναγνωρισμενη.
+Το μαγικο χαρτακι απο την ΑΣΟΕΕ μετραει πολυ παραπανω στην αγορα εργασιας.Μην τα ξαναλεμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Κοίτα που θα μας βγει δεύτερος ρίμπο. Ό,τι πεις ρε αγορίνα, τα λέμε σε 5 χρόνια πάλι ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
ΙΜΟ η συνέντευξη και οι δραστηριότητες/σεμινάρια (και ότι άλλο δείχνει την αγάπη κάποιου για το αντικείμενό του) μετράν τόσο παραπάνω από το πανεπιστήμιο αποφοίτησης που το τελευταίο έχει αμελητέα σημασία για την πρόσληψη κάποιου :D Άλλωστε αν δεν ίσχυε αυτό οι μετεγγραφές θα ήταν μεγάλη αδικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ας τους να πιστεύουν ό,τι θέλουν, η πραγματικότητα είναι σκληρή και αδέκαστη, δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Το όνομα ΑΣΟΕΕ δίνει ένα παραπάνω προβάδισμα στην αγορά εργασίας αλλά από την άλλη , αν είναι κάποιος ΑΧΡΗΣΤΟΣ και το HARVARD να έχει τελειώσει , άνεργος θα μείνει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Υπάρχει και κάτι που λέγεται ΒΑΘΜΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥ, ever heard;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
βασικά θέλω οικονομικά και θέλω να μείνω αθήνα..οποτε.. ΑΣΟΕΕ/ΠΑΠΕΙ.. Επίσης για να κάνεις ενα καλό μεταπτυχιακό χρειάζεσαι καλό βαθμό στο απολυτήριο του πτυχίου. Όμως σε παίρνουν πολύ πιο εύκολα απο ΑΣΟΕΕ ή ΠΑΠΕΙ από οποιοδήποτε άλλο ΑΕΙ.(για οικονομικά μιλάω πάντα)

Άλλωστε αν δεν ίσχυε αυτό οι μετεγγραφές θα ήταν μεγάλη αδικία.

Ποιός σου είπε οτι οι μεταγραφές είναι δίκαιες??? (οταν δεν υπάρχει οικονομικό προβλημα ετσι.. αλλιώς ούτε κουβέντα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Το όνομα ΑΣΟΕΕ δίνει ένα παραπάνω προβάδισμα στην αγορά εργασίας αλλά από την άλλη , αν είναι κάποιος ΑΧΡΗΣΤΟΣ και το HARVARD να έχει τελειώσει , άνεργος θα μείνει:)
Ναι εννοειτε αυτο,δεν ειπα κατι αντιθετο.
Υπάρχει και κάτι που λέγεται ΒΑΘΜΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥ, ever heard;
Και αυτο που δε λες να καταλαβεις ειναι οτι με τον ιδιο πανω κατω βαθμο πτυχιου εχει προβαδισμα ενας πτυχιουχος της ΑΣΟΕΕ απο καποιον πτυχιουχο καποιου πανεπιστημιου της επαρχιας(ασχετο αλλα εχω ενα συμφοιτητη ο οποιος ειχε περασει αρχικα Πατρα και γουσταρε να μεινει εκει αλλα τελικα επελεξε να ερθει Αθηνα,γιατι το Πανεπιστημιο Πατρας ειναι το μεγαλυτερο μπουρδελο,και για να μη γινει παρεξηγηση δεν το λεω εγω,απλα αναφερω αυτο που ακουσα)

ναι... εγω ας πουμε που ειμαι στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ αν παρω ιδιο βαθμο πτυχιου με καποιον της ΑΣΟΕΕ θα επιλεχτει αυτος αντι για μενα????ελεος...:lol::lol:
Ναι.(Αν και το Πα.Μακ. ειναι και αυτο ενα απο τα καλυτερα πανεπιστημια στα οικονομικα στην Ελλαδα και το πτυχιο του μετραει και αυτο παραπανω απο τα της επαρχιαςω και το οικονομικο της νομικης)
Τωρα εννοειτε οτι αυτος που αξιζει θα ξεχωρισει.Και το αν αξιζει καποιος δεν θα φανει ουτε στη σχολη που εβγαλε ουτε στο βαθμο πτυχιου.Θα φανει μονο στην πραξη.Απλα μερικες σχολες σου δινουν δυνατοτερες βασεις(αν φυσικα δεν επικρατει μεσα σου ο σταρχιδισμος και θελεις να ασχοληθεις)και δυνατοτητες για γρηγοροτερη και ευκολοτερη επαγγελματικη αποκατασταση.Οπως και να το κανουμε ετσι ειναι.




Τεσπα εγω δεν θα συνεχισω αυτη τη συζητηση.Ουτως ή αλλως οταν γυρναει ολοκληρος οικονομολογος ελληνικης πολυεθνικης τεχνικης εταιριας και μου λεει οτι το χαρτι της ΑΣΟΕΕ(και του Πα.Πει. και του Πα.Μακ. αλλα κυριως της ΑΣΟΕΕ) μετραει πολυ παραπανω απο των υπολοιπων πανεπιστημιων,δεν μπορω να καθομαι να ασχολουμαι με ατομα που λενε οτι τους καυλωσει επειδη δεν εβγαλαν τα μορια που ηθελαν ή ηθελαν να μεινουν στην πολη τους και το εχουν μετανιωσει ή οτιδηποτε αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Και εγω θα συμφωνήσω με τον Orlando. Η ΑΣΟΕΕ είναι σε πολύ καλή κατάταξη τόσο στην Ευρώπη όσο και στον κόσμο. Ε αυτό μετράει (ειδικά στα μεταπτυχιακά) μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας, αλλά από μόνο του δεν σου εξασφαλίζει τίποτα φυσικά. Μετράνε επίσης, ο βαθμός του πτυχίου, οι συστάσεις κλπ. Είναι γεγονός πάντως ότι οικονομολόγοι βγαίνουν από παρα πολλές σχολές (ΑΣΟΕΕ, ΠΑΠΕΙ, ΠΑΜΑΚ, Παν. Πατρών, Οικονομικό Νομικής, Πάντειο κλπ). Της ΑΣΟΕΕ έχουν την καλύτερη φήμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Οκέη, το thread γέμισε κομπλεξικούς και ανασφαλείς που θέλουν ν' αποδείξουν στον εαυτό τους αστεία πράγματα με αστεία επιχειρήματα. Τελευταίο μου ποστ εδώ, θα τα πούμε στο μακρύ δρόμο μάγκες :bye:.

Και πριν πεταχτεί κανένα κλαρίνο - είχα τα μόρια για ΟΛΗ την Αθήνα, είμαι από επιλογή φοιτητής μιναρούπολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
ο κλαδος της τεχνολογιας και παραγωγης που διδασκεται?

Απ' ό,τι έχω ακούσει μόνο στο Κολλέγιο Αθηνών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα , κάνουμε[κι εγώ μαζί:)] σαν πεντάχρονα που προσπαθούν να αποδείξουν ότι το δικό τους παιχνίδι είναι το καλύτερο:D:D

Ας μη γελιόμαστε , ο καθένας πιστεύει ότι η σχολή του είναι η καλύτερη , ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΘΑ ΣΠΟΥΔΑΖΕ ΣΕ ΑΥΤΗ;)

Ας σπουδάσει ο καθένας στη "φανταστική" super duper wow σχολή του και ας αφήσουμε τις κοκορομαχίες [είμαστε και off topic άλλωστε:(].

Τι νόημα έχει να διαφωνούμε;;
Αφού ΟΛΑ θα κριθούν εκεί έξω , στην αγορά εργασίας!!!;)

:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Ναι βασικα η διαφορα ειναι οτι εγω δεν θεωρω τη σχολη μου την καλυτερη στην Ελλαδα στο συγκεκριμενο κλαδο γιατι ετσι μου καυλωσε.Ειναι διεθνως αναγνωρισμενη.Αυτο δεν γινεται να το αμφισβητησει κανεις.Τωρα εγω δεν μπορω να ξερω αν καποιος περασε στην ΑΣΟΕΕ και προτιμησε να μην παει λογω μοριων ή λογω πολης ή για αλλο λογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ναι βασικα η διαφορα ειναι οτι εγω δεν θεωρω τη σχολη μου την καλυτερη στην Ελλαδα στο συγκεκριμενο κλαδο γιατι ετσι μου καυλωσε.Ειναι διεθνως αναγνωρισμενη.Αυτο δεν γινεται να το αμφισβητησει κανεις.Τωρα εγω δεν μπορω να ξερω αν καποιος περασε στην ΑΣΟΕΕ και προτιμησε να μην παει λογω μοριων ή λογω πολης ή για αλλο λογο.

(Χμ,λοιπον εγω ειμαι ΠαΠει.Στην ομιλια που μας παρεθεσαν 2-3 καθηγητες ως καλορισμα αναφερθηκε σε καποια στιγμη οτι το τμημα οικ.επιστημης του Πα.Πει. ειναι πρωτο(στατιστικα μαλιστα)σε επαγγελματικη αποκατασταση..Ενταξει ξερω εκει δουλευει,αλλα το αναφερω ως κατι που ακουσα απο τα χειλη καθηγητη Πανεπιστημιου κι οχι απο τον αδερφο του μπατζανακη της ξαδερφης μου που δουλευει στη ταδε επιχειρηση.)

Παρ'ολα αυτα ακομα και να αληθευει ουτε αυτο μου λεει κατι,γιατι ξερω οτι σημασια εχει με τι βαθμο θα τελειωσεις και κυριως τι θα κανεις μετα..Ειδικα σε σχολες σε αυτο το επιπεδο(ασσοε,παπει ακομα και της Πατρας)ειναι ανουσιο να καθομαστε να συγκρινουμε..

(Τωρα θα μου πειτε δηλαδη αν επιανες τα μορια για ασσοε θα προτιμαγες παλι ΠαΠει?Οχι βεβαια,αλλο Βικτωρια αλλο Φαληρο..στο ξυπνημα αναφερομαι:P)

Καλη μας αρχη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Δεν ξερω αν αληθευει ή οχι αυτο,αλλα η ΑΣΟΕΕ ειναι διεθνως αναγνωρισμενη,και αυτο συμφωνα με ερευνητικα ινστιτουτα και οχι συμφωνα με καθηγητες του πανεπιστημιου.Ειχα βρει στο ιντερνετ κατι,αν το βρω παλι,θα το δημοσιευσω στο φορουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
παιδια εδω μεσα απο Πανελληνιες 2009 εχουμε φτασει σε ΑΣΟΕΕ Vs ολων των υπολοιπων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top