Marketing

*M_anos*

Νεοφερμένος

Ο *M_anos* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το μάρκετινγκ είναι κατι που προσωπικα με ενδιαφερει ως αντικειμενο σπουδων. Βρισκομαι σε διλημμα ομως αφου περα του τμηματος της ΑΣΟΕ που δεν με ενθουσιαζει σαν ιδεα κυριως λογω της αγαπημενης, πρωτευουσας Αθηνας αλλα και των υψηλων βασεων, τα μονα τμηματα που υπαρχουν σχετικα με μαρκετινγκ είναι το νέο τμημα του παν. Μακεδονιας στην Εδεσσα (Μαρκετινγκ και διοιηκησης λειτουργειων) κ τα ΤΕΙ εμποριας και διαφημισης (προσωπικα με ενδιαφερει αυτό της Θεσσαλονικης για τα οποια όμως δεν γνωριζω και πολλα περα του σκοπου των τμηματων, επαγγελματικων διεξοδων κ.λ.π .Αυτο που θα ηθελα να μαθω είναι για το τμημα της Εδεσσας σχετκα με την οργανωση του τμηματος και της ποιοτητας ΦΟΙΤΗΤΙΚΗΣ ζωης αφου η Εδεσσα δεν είναι ακριβως αυτό που λεμε φοιτητουπολη σε αντιθεση με τη Θεσσαλονικη και γενικα αν αξιζει να επιλεξεις ένα ΤΕΙ αντι ένα ΑΕΙ για καλυτερη φοιτητικη ζωη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η βάση εντάξει, είναι αποτρεπτικός παράγοντας, αλλά ο παράγοντας "Αθήνα", που κολλάει; Με βάση την πόλη επιλέγεις τη σχολή; Πάω πάσο μόνο λόγω οικονομικού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ισως να μη θελει να φυγει απο την αθηνα. λογικο δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, υποθέτω ότι ειναι Μακεδών που δεν θέλει να κατέβει στην Αθήνα. Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Όχι, υποθέτω ότι ειναι Μακεδών που δεν θέλει να κατέβει στην Αθήνα. Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.
Κι εγω αυτο καταλαβα...

By the way μην περιμενετε απο μενα γνωμη για οικονομικα, μιας και ειμαι απολυτως ασχετος πανω σ' αυτα (και ασχετος σκοπευω να παραμεινω :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*M_anos*

Νεοφερμένος

Ο *M_anos* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μάλλον πρέπει να διευκρινίσω κάποια πράγματα ,καταρχάς, πιστεύω πως η πόλη αποτελεί σημαντικό παράγοντα για την επιλογή σχολής. Το "αγαπημένης πρωτεύουσας Αθηνάς" :sick: φυσικά δεν το εννοούσα μάλλον το εκλάβατε λάθος. Προσωπικά, θεωρώ την Αθήνα τερατούπολη και γενικά δεν είναι στην προτίμηση μου για σπουδές. Τέλος να σας πω πως ούτε Μακεδών είμαι ούτε Αθηναίος ..Ροδίτης είμαι..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει, δεν είναι όντως εύκολο να φυγεις από το νησί και να συνηθίσεις στην αθηναική ιδέα για 5 χρόνια. Νόμιζα ότι είσαι από Θεσ/νικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το ιδιο δυσκολο ειναι να προσαρμοστει και στη Θεσσ/νικη πχ εγω πιστευω... δεν νομιζω να υπαρχει τρομερη διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, γενικά σε μεγάλη πόλη είναι το ίδιο αν προέρχεσαι από κάποιο νησί ή μικρό μέρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Μάλλον πρέπει να διευκρινίσω κάποια πράγματα ,καταρχάς, πιστεύω πως η πόλη αποτελεί σημαντικό παράγοντα για την επιλογή σχολής. Το "αγαπημένης πρωτεύουσας Αθηνάς" :sick: φυσικά δεν το εννοούσα μάλλον το εκλάβατε λάθος. Προσωπικά, θεωρώ την Αθήνα τερατούπολη και γενικά δεν είναι στην προτίμηση μου για σπουδές. Τέλος να σας πω πως ούτε Μακεδών είμαι ούτε Αθηναίος ..Ροδίτης είμαι..:thanks:
Πρωτα διαλεγεις σχολη και μετα,αν εχεις περιθωρια,πολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*M_anos*

Νεοφερμένος

Ο *M_anos* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το ιδιο δυσκολο ειναι να προσαρμοστει και στη Θεσσ/νικη πχ εγω πιστευω... δεν νομιζω να υπαρχει τρομερη διαφορα.

Καλα δεν ειπαμε πως η Θεσ/νικη ειναι χωριουδακι απλα τα πραγματα ειναι πιο ...χαλλλαρα για αυτο και την προτιμω απο την Αθηνα. Παρολα, αυτα ομως για να μη ξεφευγουμε και απο το θεμα, τμημα για Μαρκετινγκ στη πολη της Θεσ/νικης δεν υπαρχει ,το τμημα μαρκετινγκ βρισκεται στην Εδεσσα. Η συγκεκριμενη σχολη εχω ακουσει οτι ειναι αξιολογη ενω η και η Εδεσσα απο πλευρα φυσικης ομορφιας ειναι πανεμορφη.Παρολα αυτα ομως αποτελει καινουργιο τμημα με οτι αυτο συνεπαγεται κ νυχτερινη ζωη απλα δεν υπαρχει.
Αν καποιος ειναι στην συγκεκριμενη σχολη η σκεφτεται να την επιλεξει θα ενδιεφερε να μας πει καποια πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Μονο οι φοιτητοπολεις εχουν νυχτερινη ζωη?
Κατσε να περασεις και παρεα θα βρεις εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*M_anos*

Νεοφερμένος

Ο *M_anos* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Πρωτα διαλεγεις σχολη και μετα,αν εχεις περιθωρια,πολη.
αυτο πιστευω ειναι κατι υποκειμενικο αφου καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια για την επιλογη του και γενικα ζηταει διαφορετικα πραγματα. Επισης αυτο που λες γινεται οταν εχεις ως στοχο ενα συγκεκριμενο τμημα και μονον,πχ οταν εχεις κολλησει με καποια σχολη και σε ενδιαφερει μονο αυτο, κατι που δεν ισχυει με εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εννοω οτι αν θελεις Μαρκετινγκ και εχει μονο στην Αθηνα,δεν θα το αποκλεισεις επειδη ειναι στην Αθηνα.Εκτος αν τη μερα που συμπληρωνεις το μηχανογραφικο εχεις βαρεσει 5-6:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*M_anos*

Νεοφερμένος

Ο *M_anos* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αποστολη, απο οτι ειδα εισαι στην ΑΣΟΕ αληθεια το τμημα μαρκετινγκ και επικοινωνιας το σκεφτηκες καθολου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Σ' εμας κοπελα απο την θεωρητικη εβγαλε 19.100 μορια στο 1ο πεδιο και 18.900 στο 5ο. Δηλαδη εμπαινε Νομικη Αθηνας "περπατωντας". Κι ομως εβαλε 1η επιλογη το τμημα μαρκετινγκ της ΑΣΟΕΕ (περασε εννοειται), παρα τις αντιρρησεις των γονιων της που τη θελαν στη Νομικη! Πιστευω οτι για να το εκανε αυτο, παει να πει οτι αξιζει σαν τμημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Αποστολη, απο οτι ειδα εισαι στην ΑΣΟΕ αληθεια το τμημα μαρκετινγκ και επικοινωνιας το σκεφτηκες καθολου;
Τι εννοεις?Απ'οτι καταλαβα δεν θελεις να ερθεις στην Αθηνα γιατι(δικαιως)την θεωρεις τερατουπολη.Αν ομως μονο εκει υπαρχει το τμημα που ζητας ειναι λαθος να αποκλεισεις τη σχολη λογω του οτι δεν σου αρεσει η πολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*M_anos*

Νεοφερμένος

Ο *M_anos* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
19.100 !:lol: ! ε?! μπραβο στην κοπελια κυριως επειδη εκανε αυτο που ηθελε. Οντως και εγω εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το συγκεκριμενο τμημα
Οι επαγγελματικές προοπτικές των αποφοίτων του τμήματος διαγράφονται εξαιρετικές και ειναι πολυ εξειδικευμενο
-----------------------------------------
Τι εννοεις?Απ'οτι καταλαβα δεν θελεις να ερθεις στην Αθηνα γιατι(δικαιως)την θεωρεις τερατουπολη.Αν ομως μονο εκει υπαρχει το τμημα που ζητας ειναι λαθος να αποκλεισεις τη σχολη λογω του οτι δεν σου αρεσει η πολη.
εγω παλι πιστευω πως αυτο ειναι το σωστο αν ειναι να μη περνας καλα δεν αξιζει εξαλλου υπαρχει τμημα στην εδεσσα. οπως σου ειπα ειναι τι βαζει ο καθενας σε προτεραιοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει, δεν έχει καμία σημασία αυτό. Απλά μπορεί να της άρεσε το Μάρκετινγκ. Αφού όπως και να χει έχει πολύ καλύτερη αποκατάσταση, για κάποιον που το γουστάρει, ως επάγγελμα από τη Νομική. Εγώ είμαι της άποψης ότι πετυχαίνεις όταν κάνεις κάτι που σου αρέσει. Αν πας σε μια σχολή μόνο και μόνο γιατί υποτίθεται οτι έχει αποκατάσταση, δεν θα βρεις δουλειά. Θα είσαι ένας μέτριος κακομοίρης που θα κάνει κάτι που ποτέ δεν ήθελε. Συνεπώς δεν πρόκειται να βρεις δουλειά. Ας καταλάβουμε ότι αποκατάσταση έχουμε εμείς, όταν είμαστε καλοί κι αγαπάμε το αντικείμενό μας κι όχι οι σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ας καταλάβουμε ότι αποκατάσταση έχουμε εμείς, όταν είμαστε καλοί κι αγαπάμε το αντικείμενό μας κι όχι οι σχολές.
Κι εγω αυτο πιστευω, αλλα ολοι μου λενε οτι εχω διαλεξει εναν υπερκορεσμενο κλαδο (αυτον της υγειας δηλαδη) και θα περασω πολλα χρονια στην ανεργια κλπ κλπ... Και οντως ειναι, αλλα εγω πιστευω οτι ο καλος ποτε δεν χανεται. Το ιδιο ισχυει παντου προφανως, απλα εφερα την περιπτωση μου σαν παραδειγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top