Αστυνομία - Αστυφυλάκων - Αξιωματικών

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Παιδια μην παθιαζεστε γιατι το συστημα θα σας αλλαξει!Αν σε καποιον αρεσει η εξουσια καλυτερα να μην δωσει καθολου για αστυνομια!πλεον ο αστυνομικος δν εχει εξουσια εγγυημενα πραγματα.εγω για επαγγελματικη αποκατασταση θα ηθελα να το κανω ε κ ενταξει δν νομιζω να το εκανα κ αγγαρια π λεμε!αλλα να ξερετε οτι δν ειναι ολα ροδινα εκει μεσα θα δειτε πολλα πραγματα...

Παντως σε προσωπικο επιπεδο μιλωντας, δεν ειναι οτι μου αρεσει η εξουσια ή οτι θελω να υπερηφανευομαι σα καποιους ''μπατσους'', γιατι αυτοι δεν ειναι αστυνομικοι, αλλα μπατσοι. Απλα μου αρεσει πολυ αυτο το επαγγελμα για το ρισκο που μπορει να εχει ή για τη δυσκολια κτλ...
Παντως απο ολους ακουω πως ειναι δυσκολη σχολη! Και απο τα μαθηματα που εχει, αλλα και γενικα με τις καταστασεις που ισως ερθεις αντιμετωπος και μεσα στη σχολη, αλλα και μετεπειτα στη δουλεια.
Θα δουμε ομως
Ελπιζουμε για το καλυτερο και ειμαστε ετοιμοι για το χειροτερο:)
Και καλη επιτυχια σε οσους δινουν φετος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ως ενας εκ του σωματος πια........στην αθηνα υπαρχει μονο σχολη αξιωματικων....
υπηρχε για 2 χρονια το 2003 σχολη αστυφυλακων στην αθηνα αλλα οχι πια.....ελπιζω να το ξεκαθαρισαμε αυτο...αν και το εχουν πει καποια παιδια σε αλλα ποστ πολυ σωστα....

επισης αν σκεφτεστε να περασετε αστυνομια θα συμφωνησω με την prisila ,για την γοητεια της στολης,την εξουσια που εχει και αλλα τετοια..απλα μην την βαζετε στο μηχανογραφικο....τα πραγματα ειναι δυσκολα παιδια....συναδελφοι χανονται εν ωρα υπηρεσιας...και γενικα πρεπει να εχεις γερο στομαχι...το θεμα ειναι πως ωριμαζεις γρηγορα μεσα σε αυτο το επαγγελμα.....και ειναι γεγονος πως δεν εισαι ενας κοινος πολιτης.....αλλα ενα προτυπο....και πρεπει να μαθεις να φερεσαι ετσι.....

καλη επιτυχια σε ολους....ελπιζω να δω και κανεναν στην σχολη μου....ποιοι πανε για αξιωματικων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
παιδια καθε επαγγελμα εχει τη δυσκολια του.πουθενα δεν ειναι ροδινα μιλαω εκπηρας.και ακομα αυτα που φαινονται δηθεν ιδανικα ειναι μονο δηθεν.και γνωριζω πολλα ατομα που ειναι στην αστυνομια πραγματικα ειναι δυσκολα οχι τοσο τα μαθηματα αλλα συμπεριφορες κλπ.prisila ευχομαι να περασεις να εχουμε τελειωσει και εμεισ και να σε εχουμε και κοντα μας.χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
αλλα συμπεριφορες

συμπεριφορές δηλαδή>?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
παιδια καθε επαγγελμα εχει τη δυσκολια του.πουθενα δεν ειναι ροδινα μιλαω εκπηρας.και ακομα αυτα που φαινονται δηθεν ιδανικα ειναι μονο δηθεν.και γνωριζω πολλα ατομα που ειναι στην αστυνομια πραγματικα ειναι δυσκολα οχι τοσο τα μαθηματα αλλα συμπεριφορες κλπ.prisila ευχομαι να περασεις να εχουμε τελειωσει και εμεισ και να σε εχουμε και κοντα μας.χαχαχα

Ποτε δεν ξερεις τι γινετε!!!!:D:P
Και αμα περασω στη σχολη και εχω και καμια απορια ή θελω καπου βοηθεια θα σας ρωταω, αφου μαλλον θα εχετε τελειωσει!!! : Ρ
Μακαρι να περασουμε εκει και γενικα ο καθενας να εκπληρωσει τους στοχους του!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike19930

Νεοφερμένος

Ο mike19930 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Γεια σας .. Καταρχήν ειμαι 15 χρονών και μαθητής της Α' Λυκείου .
Από μικρός το όνειρο μου ήταν να γίνω αστυνομικός (όταν καν δεν ήξερα οτι χοριζονται σε 2 βασικές κατηγορίες). Τώρα που το έμαθα θέλω να μπω στην σχολη αξιωματικών . Το ερωτημα μου ειναι λοιπον ποσα μόρια περνει καποιος στις πανελλήνιες απο τα αθλήματα . Διότι πιστευω οτι θα μου ειναι πολυ δυσκολο να βγαλω περιπου 18300 (αν και κάθε χρονο αλαζουν) και επίσης δεν θελω ουτε να συζιτάω για αστυφιλάκων γιατι πιστευω ότι ειναι οι χαμάληδες του τμήματος . (πρωσοπικη μου γνώμη παντα)

Υ.Γ αν ποσταρα σε λαθος κατηγορια ας μεταφερθει .. !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Γεια σας .. Καταρχήν ειμαι 15 χρονών και μαθητής της Α' Λυκείου .
Από μικρός το όνειρο μου ήταν να γίνω αστυνομικός (όταν καν δεν ήξερα οτι χοριζονται σε 2 βασικές κατηγορίες). Τώρα που το έμαθα θέλω να μπω στην σχολη αξιωματικών . Το ερωτημα μου ειναι λοιπον ποσα μόρια περνει καποιος στις πανελλήνιες απο τα αθλήματα . Διότι πιστευω οτι θα μου ειναι πολυ δυσκολο να βγαλω περιπου 18300 (αν και κάθε χρονο αλαζουν) και επίσης δεν θελω ουτε να συζιτάω για αστυφιλάκων γιατι πιστευω ότι ειναι οι χαμάληδες του τμήματος . (πρωσοπικη μου γνώμη παντα)

Υ.Γ αν ποσταρα σε λαθος κατηγορια ας μεταφερθει .. !!
Απ΄οτι ξερω δεν περνεις μορια απο τα αθληματα απλα πρεπει να περασεις ενα οριο στο καθενα για να μπρεις στη σχολη εφοσον συγκεντρωσεις τα μορια..:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Γεια σας .. Καταρχήν ειμαι 15 χρονών και μαθητής της Α' Λυκείου .
Από μικρός το όνειρο μου ήταν να γίνω αστυνομικός (όταν καν δεν ήξερα οτι χοριζονται σε 2 βασικές κατηγορίες). Τώρα που το έμαθα θέλω να μπω στην σχολη αξιωματικών . Το ερωτημα μου ειναι λοιπον ποσα μόρια περνει καποιος στις πανελλήνιες απο τα αθλήματα . Διότι πιστευω οτι θα μου ειναι πολυ δυσκολο να βγαλω περιπου 18300 (αν και κάθε χρονο αλαζουν) και επίσης δεν θελω ουτε να συζιτάω για αστυφιλάκων γιατι πιστευω ότι ειναι οι χαμάληδες του τμήματος . (πρωσοπικη μου γνώμη παντα)

Υ.Γ αν ποσταρα σε λαθος κατηγορια ας μεταφερθει .. !!

απο τα αθλήματα δέν παίρνεις κανένα μόριο.
τώρα για τους χαμάληδες που λές το αφήνω ασχολίαστο.:mad::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike19930

Νεοφερμένος

Ο mike19930 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
ειναι δικη μου άποψη με την ενοια οτι ενας αστυφιλακας μπορει να εξελιχθει μεχρι τον βαθμο του αστυνομου Α' ενω ενας απο αξιωματικων μπορει να παει μεχρι το τελος ..
Αν και τωρα που το ξανασκεφτομαι χρησιμοποιησα λαθος λεξη και δεν μπορω τωρα να βρω την σωστη .. Παντως αν το παρεις απο την μερια εποικινδυνοτητας που απασχολει πολους που δεν θελουν να χασουν την ζωη τους στους δρομου ριξε μια ματια εδω
Code:
 https://www.astynomia.gr/images/stories/2009/pesontes%20astynomikoi.pdf
και θα δεις οτι οι περισσοτεροι ειναι αστυφιλακες και οχι αξιωματικοι ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
αυτό είναι λογικό γιατί αναλογικά οι αστυφύλακες είναι πολλοί περισότεροι απο τους αξιωματικούς σε αναλογία 1 αξιωματικός για 20 αστυφύλακες περίπου. μήν το σκέφτεσαι όμως έτσι, οτι δηλαδή αν γίνεις αξιωματικός θα γ***ας και θα δέρνεις, η αστυνομία διαφέρει πολύ απο τον στρατό. οι σχέσεις εξουσίας υπαρχουν αλλα είναι πιό χαλαρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnGeL##

Νεοφερμένος

Η Aggeliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Eγω παντως περασα στην σχολη..τον Οκτωβρη λογικα μπαινω!τα αθληματα ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ακυρα...γελοια..κουφα!!!3.60 τ οριο στ μηκος και εμεισ πηδηξαμε 2 μετρα!!οποτε..μην αγχωνεστε!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Angel να σε ρωτησω....σε ποια απο τις 2 περασες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Eγω παντως περασα στην σχολη..τον Οκτωβρη λογικα μπαινω!τα αθληματα ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ακυρα...γελοια..κουφα!!!3.60 τ οριο στ μηκος και εμεισ πηδηξαμε 2 μετρα!!οποτε..μην αγχωνεστε!!!!!!

πηδήξατε 2 μέτρα και σας πέρασαν?
στο 1000 πώς ήταν στις γυναίκες? κόπηκαν πολλές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Eγω παντως περασα στην σχολη..τον Οκτωβρη λογικα μπαινω!τα αθληματα ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ακυρα...γελοια..κουφα!!!3.60 τ οριο στ μηκος και εμεισ πηδηξαμε 2 μετρα!!οποτε..μην αγχωνεστε!!!!!!

και χαιρεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
μάλλον ήταν από αυτές που δεν έπρεπε να περάσουν για αυτό χαίρεται..

εγώ πάντως να πω την αλήθεια ενιωσα λες και είμασταν σε σχολικές γυμναστικές επιδείξεις και όχι σε προκαταρτικές εξετάσεις για εισαγωγή σε σώμα ασφαλείας..

τι να πεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnGeL##

Νεοφερμένος

Η Aggeliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Angel να σε ρωτησω....σε ποια απο τις 2 περασες??


αστυφυλακων!!
-----------------------------------------
πηδήξατε 2 μέτρα και σας πέρασαν?
στο 1000 πώς ήταν στις γυναίκες? κόπηκαν πολλές?


ναι ηταν πολυ ελαστικοι..το 1000αρι ηταν το μονο που πηραν στα σοβαρα..αλλα και παλι απο τις 110 γυναικες αντε να κοπηκαν 3-4.. και στο υψος αλλεσ 2
-----------------------------------------
και χαιρεσαι?


με ρωτας αν χαιρομαι που περασα εκει που ηθελα..η αν χαιρομαι που περασα υπο αυτες τισ συνθηκες?
-----------------------------------------
μάλλον ήταν από αυτές που δεν έπρεπε να περάσουν για αυτό χαίρεται..

εγώ πάντως να πω την αλήθεια ενιωσα λες και είμασταν σε σχολικές γυμναστικές επιδείξεις και όχι σε προκαταρτικές εξετάσεις για εισαγωγή σε σώμα ασφαλείας..

τι να πεις..[/quote


για αυτα τα αγωνισματα εκανα προπονιση 2 χρονια (εδωσα για 2η φορα..) οποτε μαλλον..αξιζα να περασω!! ομως υπηρχαν και μερικες που δεν ειχαν τρεξει τα τελευταια 3 χρονια και περασαν! Οσο για το τελευταιο π λες..συμφωνω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
ειπες οτι πηδηξες 2 μετρα...τελος παντων, κανονικα δε θα επρεπε να χαιρεσαι που περασες υπο αυτες τις συνθηκες εσυ ή οποιοσδηποτε αλλος αλλα να πατε να αναψετε καμμια λαμπαδα που ηταν ελαστικες οι επιτροπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Στη Θεσσαλονίκη τις κοπέλες, τις ψετσοκόψανε, δικαίως (καλά κάνανε)..

Σε εσάς φαίνεται οι επιτροπές είναι για γέλια...για να μην πω καμια βαρια κουβέντα..

Στο ανάστημα κόψανε καμία?
Ξέρω σε επιτροπή(γυναικών) που κόψανε 20-30 κοπέλες μόνο για το ανάστημα..169,5 cm πχ....

Το οτι έκανες προπόνηση δε σημαίνει άξιζες να περάσεις.Άξιζες να περάσεις σημαίνει ήσουν σε όλα τα αθλήματα εντός των ορίων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z16

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Παιδια παρτε το χαμπαρι δεν μπορει να διαβαζεις για μπεις αξιοματικων κ να πρεπει να βγαλεις 18,5 κ να πηγαινεις καθημερινα για προπονιση δεν γινεται εκτος κ εισαι φαινομενο.Δηλαδη καπιος που εκανε το 1000αρι σε 4 30 επειδη μπρδεφτικε στις ανασες η κοθραστικε απο τον ηλιο να κοπει δεν νομιζω.Αν το νομιζετει πηγαινετε ολοι οι ραμπο που δεν βγαλατε τα απαιτουμενα μορια ειδικες δυναμεις κ μετα ειδικοι φρουροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Παιδια παρτε το χαμπαρι δεν μπορει να διαβαζεις για μπεις αξιοματικων κ να πρεπει να βγαλεις 18,5 κ να πηγαινεις καθημερινα για προπονιση δεν γινεται εκτος κ εισαι φαινομενο.Δηλαδη καπιος που εκανε το 1000αρι σε 4 30 επειδη μπρδεφτικε στις ανασες η κοθραστικε απο τον ηλιο να κοπει δεν νομιζω.Αν το νομιζετει πηγαινετε ολοι οι ραμπο που δεν βγαλατε τα απαιτουμενα μορια ειδικες δυναμεις κ μετα ειδικοι φρουροι

Ενα τρεξιματακι τη βδομαδα να κανεις για ενα χρονο βγηκε το 1000αρι χαλαρα, ουτε ραμπο πρεπει να εισαι ουτε τιποτα.Ειναι προυποθεση το να πιασεις αυτο το οριο για να μπεις στο σωμα οπως προυποθεση ειναι και ο καλος βαθμος ειτε το θελεις ειτε οχι,αν δεν το αντεχουν μερικοι αυτο να μη προτιμουν τα σωματα ασφαλειας γιατι και εκει σε συνθηκες πιεσης θα πρεπει να λειτουργουν πολλες φορες.Κατανοητο?


εγω ημουν μ....ας δηλαδη που εκανα το 1000αρι σε 3:28 και διαβαζα κιολας ολη τη χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top