Αγγλική Φιλολογία

Fann

Νεοφερμένος

Η Fann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σου,

Ποιο είναι το επίπεδο σου στα αγγλικα;
Από ποτέ συνηδητοποιησες ότι σου αρέσουν τόσο πολύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σου,

Ποιο είναι το επίπεδο σου στα αγγλικα;
Από ποτέ συνηδητοποιησες ότι σου αρέσουν τόσο πολύ;

Έχω πάρει lower αλλά το επίπεδο μου είναι πιο ψηλό , δεν συνέχισα μέχρι τώρα λόγω περιορισμένου χρονου, πιστεύω θα το προσπαθήσω τώρα το καλοκαίρι. Η αλήθεια είναι ,όπως ειπα ,πως δεν έχω τρελό πάθος με τα αγγλικά, απλώς θεωρώ ότι είναι μια σχετικά καλύτερη επιλογή από κάποιες άλλες του πρώτου πεδίου, και με σχετικά καλές προοπτικές επαγγελματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fann

Νεοφερμένος

Η Fann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες.
Χωρίς να είναι απόλυτα σίγουρη νομίζω ότι με επίπεδο C1 Advanced μπορείς να παρακολουθήσεις και να ανταπεξέλθεις καλά στις απαιτήσεις της σχολής.Εμενα το επίπεδο μου είναι Intermediate (A2+) αν και θα μου άρεσε σαν προοπτική δεν νομίζω ότι θα μπορώ να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις της σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ είμαι διστακτική για τους εξής λόγους: α) δεν έχεις καμία ιδιαίτερη αδυναμία στα αγγλικά κάτι που λογικά θα αποτελέσει πρόβλημα, αφού άτομα που όντως τρελαίνονται για τα αγγλικά πολλές φορές "μπουχτίζουν", φαντάσου χωρίς το πλεονέκτημα της αδυναμίας,

β)χρειάζεσαι μία ευχέρεια στην αγγλική γλώσσα καθώς σε αυτή θα κάνετε διάφορες αναλύσεις από Σαίξπηρ μέχρι δεν ξέρω τι και

γ)χωρίς να είναι απόλυτο, κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί κάποια στιγμή να διδάξεις.
Προς Θεού δεν θέλω να σε αποθαρρύνω, αν θέλεις εννοείται πως την βάζεις στο μηχανογραφικό σου, απλά πιστεύω πως (σύμφωνα με τα λεγόμενά σου) μπορείς να βρεις σχολές που να σου ταιριάζουν περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Καλησπέραα σε όλους, σκεφτόμουν το ενδεχόμενο της αγγλικής και εγώ χωρίς να είμαι ακόμα σίγουρη. Αρχικά προβληματίζομαι δεδομένου ότι μπορώ να πω πως δεν είμαι «ερωτευμένη» με τα αγγλικά απλώς έχω σχετικά ένα καλό επίπεδο , για αυτό εξάλλου το έχω σαν δεύτερη επιλογή σε περίπτωση που δεν καταφέρω την πρώτη. Προβληματίζομαι επίσης γιατί δεν ξερω αν μου αρέσει τόσο η διδασκαλία , για αυτό και ήθελα να ρωτήσω τι διαφορετικό μπορεί να κάνει κανεις πέρα από τη κλασική διδασκαλία αγγλικών σε δημόσιο ή ιδιωτικό τομέα (επίσης πιστεύω ότι και οικονομικά δεν είναι ικανοποιητικά δεδομένου ότι πλέον ακούμε για ιδιαίτερα με 2-3€ την ώρα). Επίσης, για την σχολή,είναι αρκετά δύσκολη; Χρειάζεται να διαβαζεις λογοτεχνικά και ποίηση κλπ από ότι έχω διαβάσει ; Με έχει τρομάξει λίγο αυτό...Χμμ, προβληματίζομαι πολύ.. καμία φώτιση;;
1)τι θα πει ειμαι ερωτευμενος με τα αγγλικα? :P αυτο που λες δεν παιζει κανενα ρολο. στην σχολη δε θα σας μαθουν τ' αγγλικα ως γλωσσα αλλα θα προσεγγισετε το αντικειμενο απο διαφορες πλευρες (κυριως γλωσσολογικα και λογοτεχνικα με μερικα μαθηματα μεταφρασης και διδακτικης διασπαρτα μεσα στα εξαμηνα).
2)οσον αφορα τη διδασκαλια, ναι, το πιθανοτερο ειναι μετα να διδαξεις. μπορεις βεβαια ν' ασχοληθεις με την μεταφραση αλλα το τμημα δεν σου παρεχει αλλες εναλλακτικες διεξοδους στην αγορα εργασιας.
3)αναφορικα με τη δυσκολια της σχολης, θα ελεγα πως ανετα μπορεις να παρεις πτυχιο στα 4 χρονια. το προγραμμα σπουδων περιλαμβανει μονο 38 μαθηματα κι αν ασχολεισαι εστω και λιγο μεσα στα εξαμηνα μπορεις οχι μονο να περασεις τα μαθηματα αλλα να βγαλεις και βαθμο. επισης, το οτι θα χρειαστει να διαβασεις πολυ λογοτεχνια ειναι δεδομενο.
β)χρειάζεσαι μία ευχέρεια στην αγγλική γλώσσα καθώς σε αυτή θα κάνετε διάφορες αναλύσεις από Σαίξπηρ μέχρι δεν ξέρω τι και
ο Σαιξπηρ χειριζεται την γλωσσα τοσο ιδιομορφα που και native speaker να εισαι, παλι λεξικο χρειαζεσαι. κι αυτο δεν ειναι υπερβολη :P
Προς Θεού δεν θέλω να σε αποθαρρύνω, αν θέλεις εννοείται πως την βάζεις στο μηχανογραφικό σου, απλά πιστεύω πως (σύμφωνα με τα λεγόμενά σου) μπορείς να βρεις σχολές που να σου ταιριάζουν περισσότερο.
συμφωνω στο οτι μπορεις να βρεις σχολες περαν της αγγλικης. ψαξε πολυ καλα την επαγγελματικη αποκατασταση που σου προσφερουν αλλα τμηματα των ανθρωπιστικων σπουδων και αποφασισε με γνωμονα αυτο.
ο,τι αλλη απορια εχεις για την αγγλικη, μπορεις να μου στειλεις :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
θεωρώ ότι είναι μια σχετικά καλύτερη επιλογή από κάποιες άλλες του πρώτου πεδίου, και με σχετικά καλές προοπτικές επαγγελματικά...

Γιατί το πιστεύεις αυτό? Πλέον μέχρι και η κουτσή Μαρία ξέρει αγγλικά. Υπάρχει υπερπροσφορά καθηγητών/τριών Αγγλικών στην Ελλάδα. Το να μπεις σε φροντιστήριο είναι δύσκολο και ακόμα και αν μπεις οι μισθοί είναι πενιχροί και με μηδαμινές προοπτικές. Στο δημόσιο απλά ξέχνα το με τα σημερινά δεδομένα.

Μπορείς να έχεις ένα ικανοποιητικό εισόδημα μόνο αν δημιουργήσεις ένα δίκτυο πελατών στους οποίους κάνεις ιδιαίτερα, και ακόμα και έτσι το δίκτυο πρέπει να είναι αρκετά μεγάλο (τρομερά δύσκολο εγχείρημα λόγω τεράστιου ανταγωνισμού και μεγάλης εξοικίωσης των σημερινών νέων με τα αγγλικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γιατί το πιστεύεις αυτό? Πλέον μέχρι και η κουτσή Μαρία ξέρει αγγλικά. Υπάρχει υπερπροσφορά καθηγητών/τριών Αγγλικών στην Ελλάδα. Το να μπεις σε φροντιστήριο είναι δύσκολο και ακόμα και αν μπεις οι μισθοί είναι πενιχροί και με μηδαμινές προοπτικές. Στο δημόσιο απλά ξέχνα το με τα σημερινά δεδομένα.

Μπορείς να έχεις ένα ικανοποιητικό εισόδημα μόνο αν δημιουργήσεις ένα δίκτυο πελατών στους οποίους κάνεις ιδιαίτερα, και ακόμα και έτσι το δίκτυο πρέπει να είναι αρκετά μεγάλο (τρομερά δύσκολο εγχείρημα λόγω τεράστιου ανταγωνισμού και μεγάλης εξοικίωσης των σημερινών νέων με τα αγγλικά).

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις. Η αλήθεια είναι πως κοιτώντας τις σχολές (μιλάω πάντα για την δεύτερη επιλογή μου, γιατί πρώτη έχω καταλήξει) βλέπω ότι είμαι κοντά σε αγγλική και φιλολογια. Συγκρίνοντας λοιπόν αυτά τα δυο πιστεύω ότι η αγγλική έχει περισσότερες προοπτικές δεδομένου ότι αφενός έχει τον δημόσιο και ιδιωτικό τομέα όπως και η φιλολογια αλλά έχει και τον τομέα του τουρισμού , μετάφρασης κλπ. Γι αυτό μιλάω για καλύτερες προοπτικές.. ναι πάντως η αλήθεια είναι ότι πλέον όλα τα επαγγέλματα του πρώτου πεδίου είναι υπέρ-κορεσμενα γι αυτό κ βρισκόμαστε πιστεύω όλοι σε αδιέξοδο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Κοίτα εμένα η γνώμη μου είναι να πας είτε στο ΤΕΙ Κοινωνικής Εργασίας (οι κοινωνικοί λειτουργοί έχουν μεγάλη ζήτηση, παρόλο που και εκεί οι μισθοί είναι χαμηλοί), είτε κοινωνιολογία/κοινωνική ανθρωπολογία γιατί τώρα με το μεταναστευτικό έχουν κάποιες ευκαιρίες να βρουν δουλειά σε hot spots, ΜΚΟ κ.α.

Όλα αυτά υποθετωντας πως δε πιάνεις νομική κ ψυχολογία.Οχι πως τα πράγματα είναι ρόδινα εκεί αλλά σίγουρα καλύτερα από τις άλλες σχολές του 1ου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Όλα αυτά υποθετωντας πως δε πιάνεις νομική κ ψυχολογία.

Που ήξερες ότι κατά εκεί κινούμαι ; :P

Η αλήθεια είναι πως για κοινωνική εργασία το χα ψάξει αλλά με αποθαρρύνει το γεγονός ότι βασίζεται αποκλειστικά στο δημόσιο, για κοινωνιολογιες και λοιπά δεν έχω ακούσει τα καλύτερα από άποψη αποκατάστασης. Τέλος πάντων για να μην ξεφεύγουμε από το topic , αν υπάρχει κάποιος φοιτητής της αγγλικής να παραθέσει λίγο την άποψη του για τα μαθήματα , εύκολα- δυσκολα , οι γλωσσολογιες και αυτά τι ακριβώς είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Η Κοινωνική Εργασία δε βασίζεται αποκλειστικά στο δημόσιο, καμία σχέση. Υπάρχουν πολλά ιδιωτικά κέντρα και ΜΚΟ όπου μπορείς να δουλέψεις ως κοινωνικός λειτουργός.

Για κοινωνιολογία κτλ ναι έτσι είναι αλλά τα τελευταία χρόνια τα πράγματα είναι καλύτερα λόγω του προσφυγικού. Άνοιξαν πολλές θέσεις εργασίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fann

Νεοφερμένος

Η Fann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σας,

Θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει;
Στην φιλολογια (Νεοελληνικής κλασσικη κλπ) έχω διαβάσει ότι μπορείς να διαλέξεις και κάποια ξένη γλώσσα: Τα αγγλικα ως μάθημα επιλογής τι επίπεδο απαιτούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γεια σας,

Θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει;
Στην φιλολογια (Νεοελληνικής κλασσικη κλπ) έχω διαβάσει ότι μπορείς να διαλέξεις και κάποια ξένη γλώσσα: Τα αγγλικα ως μάθημα επιλογής τι επίπεδο απαιτούν;

Τα αγγλικά στη φιλοσοφική είναι σε επίπεδο περίπου C1, αλλά εμείς στη σχολή μου τα ονομάζουμε "ακαδημαϊκά αγγλικά" επειδή κάνουμε ως επί το πλείστον ακαδημαϊκή ορολογία και κείμενα. Ανεξαρτήτως επιπέδου, τουλάχιστον στο δικό μου πανεπιστήμιο, έχουν τέτοια θεματολογία. Έχω ακούσει πως οι άλλες γλώσσες που διδάσκονται ξεκινούν απο το μηδέν, αλλά δεν ξέρω για να σου πω με σιγουριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fann

Νεοφερμένος

Η Fann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σου και ευχαριστώ για την απάντηση.Οταν λες ακαδημαϊκή ορολογία και κείμενα τι εννοείς;

Κάποιος με επίπεδο στα αγγλικα A2+ Θα μπορούσε με κάποια προσπάθεια και διάβασμα να παρακολουθήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γεια σου και ευχαριστώ για την απάντηση.Οταν λες ακαδημαϊκή ορολογία και κείμενα τι εννοείς;

Κάποιος με επίπεδο στα αγγλικα A2+ Θα μπορούσε με κάποια προσπάθεια και διάβασμα να παρακολουθήσει;

Ακαδημαϊκού περιεχομένου σημαίνει πως με λίγα λόγια θα μελετάτε κείμενα συναφή στο ακαδημαϊκό σας αντικείμενο (πχ οι φιλόλογοι θα κάνετε κείμενα φιλολογικού περιεχομένου στα αγγλικά) ώστε να εξοικειωθείτε με την ορολογία στην άλλη γλώσσα και να μπορείτε τόσο να την κατανοείτε όσο και να την χρησιμοποιείτε. Εμείς δυο εξάμηνα έχουμε φάει τη γλωσσολογία και την φιλοσοφία με το κουτάλι. :bleh:

Θεωρητικά θα υπήρχε κάποια δυσκολία, αλλά με συστηματική μελέτη και προσπάθεια νομίζω πως δε θα υπήρχε κάποιο σοβαρό πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fann

Νεοφερμένος

Η Fann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις.Εσυ είσαι φοιτητής της ελληνικής φιλολογίας η αγγλικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim_min

Νεοφερμένος

Η dim_min αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ειναι αργα να ξεκινησω προετοιμασια για αγγλικη φιλολογια; Είμαι παλια αποφοιτη οποτε εχω διδαχθει λατινικα στο σχολειο αν και η αληθεια ειναι οτι ημουν μετρια προς κατω μαθητρια. Την πρωτη φορα που εδωσα πανελ δεν το ειχα παρει στα σοβαρα το θεμα και το μηχανογραφικο μου ηταν γεματο υψηλοβαθμες σχολες (δεν ειχα ψαξει καθολου προγραμματα σχολων κλπ, ουσιαστικα το εκανα απλα για να το κανω) με αποτελεσμα φυσικα να μην περασω καπου.
Δεν θα παω φροντιστηριο λογω οικονομικων οποτε θα κανω οτι μπορω μονη μου και πονταρω πολυ στα αγγλικα που ειμαι καλη. Συμφωνα με τα φετινα στοιχεια πιστευετε θα υπαρξει μεγαλη ανοδος στις βασεις του χρονου; Επισης τι γινετε με τις δυο ΕΒΕ που εχουν τα αγγλικα τμηματα; Πώς υπολογιζουμε τους βαθμους που πρεπει να γραψουμε πχ;
Γενικα οποια πληροφορία μπορεί καποιος να μοιραστει για την προετοιμασια, την φοιτηση, ή και το μετα (ας πουμε, υπαρχουν επαγγελματικες προοπτικες πλεον ή οι μονες διεξοδοι ειναι τα μαθηματα σε φροντ και τα ιδιαιτερα; προσωπικα με ενδιαφερουν κυριως οι τομεις της μεταφρασης και της γλωσσολογιας) Αν υπαρχει καποι@ που εχει τελειωσει καποιο τμημα αγγλικης φιλολογιας στο φορουμ για να παρουσιασει και μια προσωπικη εμπειρια θα το εκτιμουσα απιστευτα!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,518 μηνύματα.
Ειναι αργα να ξεκινησω προετοιμασια για αγγλικη φιλολογια; Είμαι παλια αποφοιτη οποτε εχω διδαχθει λατινικα στο σχολειο αν και η αληθεια ειναι οτι ημουν μετρια προς κατω μαθητρια. Την πρωτη φορα που εδωσα πανελ δεν το ειχα παρει στα σοβαρα το θεμα και το μηχανογραφικο μου ηταν γεματο υψηλοβαθμες σχολες (δεν ειχα ψαξει καθολου προγραμματα σχολων κλπ, ουσιαστικα το εκανα απλα για να το κανω) με αποτελεσμα φυσικα να μην περασω καπου.
Δεν θα παω φροντιστηριο λογω οικονομικων οποτε θα κανω οτι μπορω μονη μου και πονταρω πολυ στα αγγλικα που ειμαι καλη. Συμφωνα με τα φετινα στοιχεια πιστευετε θα υπαρξει μεγαλη ανοδος στις βασεις του χρονου; Επισης τι γινετε με τις δυο ΕΒΕ που εχουν τα αγγλικα τμηματα; Πώς υπολογιζουμε τους βαθμους που πρεπει να γραψουμε πχ;
Γενικα οποια πληροφορία μπορεί καποιος να μοιραστει για την προετοιμασια, την φοιτηση, ή και το μετα (ας πουμε, υπαρχουν επαγγελματικες προοπτικες πλεον ή οι μονες διεξοδοι ειναι τα μαθηματα σε φροντ και τα ιδιαιτερα; προσωπικα με ενδιαφερουν κυριως οι τομεις της μεταφρασης και της γλωσσολογιας) Αν υπαρχει καποι@ που εχει τελειωσει καποιο τμημα αγγλικης φιλολογιας στο φορουμ για να παρουσιασει και μια προσωπικη εμπειρια θα το εκτιμουσα απιστευτα!!
Δυστυχως δεν φτανουν μονο τα αγγλικα θα πρεπει σε ολα να γραψεις καλα , κατι σε 15-16 πχ
Οι εβε σε αυτα τα νουμερα δεν εμπλεκονται , Η θεσσαλονικη ζητα το κατι παραπανω δηλαδη να εχεις αγγλικα 14,47
 

dim_min

Νεοφερμένος

Η dim_min αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δυστυχως δεν φτανουν μονο τα αγγλικα θα πρεπει σε ολα να γραψεις καλα , κατι σε 15-16 πχ
Οι εβε σε αυτα τα νουμερα δεν εμπλεκονται , Η θεσσαλονικη ζητα το κατι παραπανω δηλαδη να εχεις αγγλικα 14,47
Καλα ναι, σιγουρα δεν φτανουν μονο τα αγγλικα απλα πονταρω σε αυτα πολυ γιατι τα εχω σχεδον (για να μην πω τελειως) σιγουρα. 14,47 εννοεις οτι θα πρεπει να ειναι ο βαθμος μου στα αγγλικα ετσι;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,518 μηνύματα.
Καλα ναι, σιγουρα δεν φτανουν μονο τα αγγλικα απλα πονταρω σε αυτα πολυ γιατι τα εχω σχεδον (για να μην πω τελειως) σιγουρα. 14,47 εννοεις οτι θα πρεπει να ειναι ο βαθμος μου στα αγγλικα ετσι;
Ναι το ελαχιστο που δεχθηκε η θεσσαλονικη φετος ηταν 14,47 στα αγγλικα.
Η Αθηνα ομως ειναι λαρτζ , δεχοταν και με ελαχιστο 11,84
Καλα εγω δεν ειμαι και αγγλικος , δεν τα ξερω καλα, ηλεκτρολογος ειμαι.
 

dim_min

Νεοφερμένος

Η dim_min αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι το ελαχιστο που δεχθηκε η θεσσαλονικη φετος ηταν 14,47 στα αγγλικα.
Η Αθηνα ομως ειναι λαρτζ , δεχοταν και με ελαχιστο 11,84
Καλα εγω δεν ειμαι και αγγλικος , δεν τα ξερω καλα, ηλεκτρολογος ειμαι.
Αα, καταλαβα, ευχαριστω!
Οντως αρκετη η διαφορα μεταξυ των βασεων που εθεσαν στα αγγλικα ακομη κι αν το τμημα της Αθηνας ειναι γενικα πιο χαμηλοβαθμο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top