Έκθεση για τη Δημοκρατία και τον Κοινοβουλευτισμό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε...δεν ήταν τόσο δύσκολο. αλλά αγχώθηκα πολύ γιατί είχα πάνω από το κεφάλι μου την λυκειάρχισα μας...και κοίταγε συνέχεια τι έγραφα...:'(
Από ιδέες έγραψα περίπου σαν του Crookshanks αυτά είχα σκεφτεί και εγώ από την αρχή..και πρέπει να ξεπέρασα λίγο και το όριο λέξεων αλλά οκ..

Αυτά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orlistavroula

Νεοφερμένος

Η orlistavroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δεν μπορω να φανταστω για ποιο λογο γραψαμε την εκθεση αυτη μονο οι μαθητες της β' λυκειου και της γ' γυμνασιου και οχι ολοι οι μαθητες...αλλοστε το θεμα μας αφορα ολους...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_niko

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Οιχαλία (Τρίκαλα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εμεις πρεπει να τη γραψουμε την δευτερα τις δυο πρωτες ωρες (με την τσιμπλα στο ματι). θα αναφερω κατι απο αυτα που αναφερατε, θα πεταξω κανα δυο "ωραιες" λεξεις οπως "η ελλαδα και η δημοκρατια ειναι αρρηκτα συνδεδεμενες...." και τελειωσαμε. εαν δε μου ερχεται κατι θα βαλω και το χιουμορ μου (ολες οι εκθεσεις μου εχουν χιουμορ, αυτη γιατι να μην εχει?). παντως θα ηθελα να βραβευτουν εκθεσεις απο παιδια της επαρχιας και οχι απο αθηνα, θεσ/νικη γιατι ενα κοριτσι ειπε πως θα νικησουν παιδια της αθηνας. μου την εδωσε αυτο. υποβαθμιδε τα παιδια της επαρχιας (αρα τον εαυτο της και ΕΜΕΝΑ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
βγηκαν τ'αποτελεσματα κ στη Β' τουλαχιστον διακριθηκε η εκθεση μιας συμμαθητριας μου..μου'πε αυτη που μας κανει εκθεση οτι ηταν αναμεσα στη δικη μ κ τη δικη της, αλλα εμενα δν με επελεξαν γτ πλατιαζω:P....δν μ'ενοιζε εννοειται,σιγα....απλα σπαστηκα μονο που ψωνιστηκε αυτη που βγηκε...σιγα το πραγμα να ψωνιστεις δλδ:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Τώρα το είδα κ το θέμα αυτό...Γράψαμε κ εμείς πριν λίγες μέρες...Εγώ καλά έγραψα μάλιστα μάλλον διαλέξανε κ την δική μου έκθεση...Τα κοινωνικά προβλήματα που έγραωψα ήταν η κρίση των ηθικών αξιών η καταπάτιση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων ο ρατσισμός η ανεργία η κρίση της αρχής της αξιοκρατίας η κατασπατάληση των φυσικών πόρων η μόλυνση του περιβάλλοντος η κλιματική αλλαγή κ τις προτεινόμενες φυσικά λύσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε...δεν ήταν τόσο δύσκολο. αλλά αγχώθηκα πολύ γιατί είχα πάνω από το κεφάλι μου την λυκειάρχισα μας...και κοίταγε συνέχεια τι έγραφα...:'(
Από ιδέες έγραψα περίπου σαν του Crookshanks αυτά είχα σκεφτεί και εγώ από την αρχή..και πρέπει να ξεπέρασα λίγο και το όριο λέξεων αλλά οκ..

Αυτά...:)

Και γιατί δε της είπες "Κυρία, μήπως θα μπορούσατε να μην κοιτάτε επίμονα στην κόλλα μου γιατί μου προκαλείτε αγχώδεις νευρικές διαταραχές";:P

βγηκαν τ'αποτελεσματα κ στη Β' τουλαχιστον διακριθηκε η εκθεση μιας συμμαθητριας μου..μου'πε αυτη που μας κανει εκθεση οτι ηταν αναμεσα στη δικη μ κ τη δικη της, αλλα εμενα δν με επελεξαν γτ πλατιαζω:P....δν μ'ενοιζε εννοειται,σιγα....απλα σπαστηκα μονο που ψωνιστηκε αυτη που βγηκε...σιγα το πραγμα να ψωνιστεις δλδ:iagree:

Εμένα βγήκε η δική μου και ψωνίστηκα:P
Είμαστε βέβαια και μικρό σχολείο (Β' τάξη=σαραντα κάτι παιδιά) οπότε καταλαβαίνετε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Κι εμείς γράψαμε και πέρασε η δικιά μου! Και τι θα γίνει και καλά με όσες πέρασαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μάλλον θα πάνε στο Υπουργείο για να αποφασίσουν οι "αρμόδιοι" ποιες είναι οι καλύτερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_niko

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Οιχαλία (Τρίκαλα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια, εγραψα σημερα. πιστευω πως τα πηγα καλα (για τα δεδομενα μου) αν και εκανα κανα-δυο ορθογραφικα λαθη. σε γενικες γραμμες εγραψα αυτα που εχετε γραψει στην ενοτητα αυτη (ανεργια, καταστροφη περιβαλλοντος, καταπατηση ανθρωπινων δικαιωματων, εγκληματικοτητα). Τωρα περιμενουμε αποτελεσματα και οτι θελει ας γινει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaki:)

Νεοφερμένος

Η Katerinaki:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγω ειχα απειρες ιδεες αλλα βαριομουν να τις γραψω και γι αυτο εγραψα αρλουμπες και πολυ προχειρα για να τελειωνω και να φυγω γρηγορα...

το θεμα ειναι οτι την διορθωσε μια καθηγητρια που νομιζα οτι δεν θα την ειχα,αλλα την εχω και θα χασει πασα ιδεα για μενα...
ρεζιλι θα γινω!ελπιζω να μην τη λαβει υποψη της!

παντως με αγριοκοιταζε τις προηγουμενες μερες και πεταγε και κατι σποντες...
αχ...τελοσπαντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Έχουμε δημοκρατία και έπρεπε αναγκαστικά να γράψουμε τις εκθέσεις! Είχα ιδέες αλλά τις έγραψα χάλια! Δεν μου έφτανε και ο χρόνος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ο χρόνος ήταν παραπάνω από αρκετός (δεν ξέρω για σας, αλλά σε εμάς δυο ώρες μας άφησαν για 400-500 λέξεις). Να φανταστείτε ότι στο Proficiency σου αφήνουν μισή ώρα για 270-300 λέξεις, και μάλιστα σε ξένη γλώσσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ήταν και σε εμάς δύο ώρες! Αλλά ξόδεψα αρκετό για να σκεφτώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
στις πανελληνιες τοσος ειναι ο χρονος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
3 ώρες είναι ο χρόνος στις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrto7

Νεοφερμένος

Η Myrto7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
σε εμενα πριν μια εβδομαδα μου ανακοινωσαν οτι επελεξαν τη δικη μου εκθεση για να σταλει στο κοινοβουλιο............δεν το περιμενα με τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δε θα σταλεί στο κοινοβούλιο αλλά σε επιτροπή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
σε μας δεν εχουν ανακοινωθει ακομα αποτελεσματα..μαλλον ηταν ολες τοσο χαλια που δεν ανεδειξαν καλυτερη:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ούτε στο δικό μου σχολείο έχουν πει κάτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
απο οσα μου ειπε μια φιλολογος ,η εκθεση μου καθως και 3 αλλες ηταν αναμεσα στους πιθανους "νικητες" αλλα μαλλον προτιμηθηκε μιας αλλης κοπελας..

δεν περιμενα καθολου να ληφθει σοβαρα υποψη η εκθεση μου γιατι ηταν αρκετα εξω απο τα πλαισια των βοηθητικων,των μπλαμπλα σχεδιαγραμματων που δινουν οι φροντιστες και γενικα ηταν αυθορμητη,χωρις ξυλινη γλωσσα και τα λοιπα.

βασικα μου ειπαν οτι η εκθεση μου ηταν "διαφορετικη" και αυτο μου υπεραρκει...;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top