ΗΜΜΥ ΕΜΠ

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Κακά τα ψέμματα, οι εξετάσεις στο σχολείο έχουν να κάνουν αποκλειστικά και μόνο με το διάβασμα, όχι με την αναλυτική ικανότητα του ατόμου (η οποία χρειάζεται μονο αν κάτι δεν το έχεις διαβάσει). Στη σχολή θα φανεί ποιος έχει τα κότσια και ποιος όχι.
Πολύ σωστός....:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δεν μπορώ να ακούω συνεχώς πράγματα που ισοπεδώνουν και υποβαθμίζουν την προσπάθεια και την επιτυχία κάποιων μαθητών που το άξιζαν!

Δεν ισοπεδώνει κανείς τίποτα. Αλλα οι πανελλήνιες είναι η αρχή των κόπων, και όχι το τέλος τους. Το θέμα είναι οτι η προσπάθεια είναι προσωπική για να σου ανοιξει πόρτες για το μέλλον και όχι για να δείξεις οτι είσαι "καλύτερος" απ τον άλλο. Η σχολή απο μόνη της δεν λέει τίποτα. Σημασία έχει το τι θα αποκομίσεις απο αυτήν τελειώνοντας (αν τα καταφέρεις και τελειώσεις). Ένα άτομο που πέρασε σε τοπ σχολή του 19+ και το ρητό του είναι "Πτυχία copies κτώνται" είναι κατάπτυστο, ακόμα και αν έχει μπεί με 20 στη σχολη.

Επίσης έχω φίλους "ΤΕΙτζήδες" που όσον αφορά στον τομέα του computer science ξεπερνούνε πολλούς φιγουρατζήδες ΗΜΜΥδες, και ας βγάλαν 15 (τότε)

Βέβαια ούτε αυτό μετράει, γιατί στην τελική όλα θα κριθούν οταν βγούμε στην αγορά εργασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Σωστός eruyomo!Οι πανελλήνιες είναι ένα σημαντικό στάδιο,όσοι προχώρησαν στην τριτοβάθμια(απο το τελευταίο τει μέχρι το υψηλότερο αει του πεδίου τους),έκαναν ένα σημαντικό βήμα...δε κατέκτησαν το κόσμο όμως!Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε,στην αγορά εργασίας θα φανεί η ικανότητα και η δουλειά του καθενός...οπότε κάτι παπαγαλάκια του 19,5 προγραμματισμο(100/100 και απο τους 2 βαθμολογητές πήρα...είμαι ο einstein,είσαι η "σκύλα" μου?),ας μη βγάζουν τα κόμπλεξ τος υποβαθμίζοντας σχολές και απαξιώνοντας παιδιά με χαμηλότερες βαθμολογίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
πως σας φανηκε ο ζαχος?τι εγινε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εσύ δεν ξέρεις; Α, δεν είσαι εκεί ε; Κρίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εσύ δεν ξέρεις; Α, δεν είσαι εκεί ε; Κρίμα...

ΧΑΧΑΧΑ!!
Α και Θέμη ξεκόλλα λίγο μαυτό το ότι όποιος έβγαλε 19+ είναι παπαγαλάκι που έβγαλε τόσο και χαίρεται!Δεν είναι όλοι έτσι ρε μλκ!!!
-----------------------------------------
A και Cosdel γι'αυτο που έγραψες για τον gpap αυτό το καθηγητής στο ΗΜΜΥ ΑΠΘ ασχετος είναι που κολλάει?Τον λένε Γρηγόρη Παπαγιάννη και είναι πάρα πολύ καλός καθηγητής.Δηλαδή το ΕΜΠ έχει όλους τους τέλειους και εμείς τους άχρηστους???Ξυπνήστε κομπλεξικοί Αθηναίοι!!!Φύγετε απτη μιζέρια σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
A και Cosdel γι'αυτο που έγραψες για τον gpap αυτό το καθηγητής στο ΗΜΜΥ ΑΠΘ ασχετος είναι που κολλάει?Τον λένε Γρηγόρη Παπαγιάννη και είναι πάρα πολύ καλός καθηγητής.Δηλαδή το ΕΜΠ έχει όλους τους τέλειους και εμείς τους άχρηστους???Ξυπνήστε κομπλεξικοί Αθηναίοι!!!Φύγετε απτη μιζέρια σας!!

Έλεος ειρωνικά το είπε. Αυτό το κομπλεξικοί Αθηναίοι πάλι που κολλάει ακόμη και αν το είχε πει σοβαρά τι ηλίθιες γενικεύσεις είναι αυτές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑ!!
Α και Θέμη ξεκόλλα λίγο μαυτό το ότι όποιος έβγαλε 19+ είναι παπαγαλάκι που έβγαλε τόσο και χαίρεται!Δεν είναι όλοι έτσι ρε μλκ!!!
-----------------------------------------
A και Cosdel γι'αυτο που έγραψες για τον gpap αυτό το καθηγητής στο ΗΜΜΥ ΑΠΘ ασχετος είναι που κολλάει?Τον λένε Γρηγόρη Παπαγιάννη και είναι πάρα πολύ καλός καθηγητής.Δηλαδή το ΕΜΠ έχει όλους τους τέλειους και εμείς τους άχρηστους???Ξυπνήστε κομπλεξικοί Αθηναίοι!!!Φύγετε απτη μιζέρια σας!!
1)Θες να πεις κομπλεξικοι ΕΜΠιτες.
2)Δεν ειναι αναγκη να το γενικευεις.:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑ!!
Α και Θέμη ξεκόλλα λίγο μαυτό το ότι όποιος έβγαλε 19+ είναι παπαγαλάκι που έβγαλε τόσο και χαίρεται!Δεν είναι όλοι έτσι ρε μλκ!!!

ΔΕΝ έχω πει ΠΟΤΕ κάτι τέτοιο. Έχω πει πολύ απλά ότι και βλάκας να είσαι (εντάξει, όχι και τελείως ηλίθιος) ΜΠΟΡΕΙΣ να βγάλεις άνετα 19+. Αυτό. Αν δεν ξέρεις να ξεχωρίσεις τη διαφορά μάντεψε σε ποιά κατηγορία ανήκεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
ΔΕΝ έχω πει ΠΟΤΕ κάτι τέτοιο. Έχω πει πολύ απλά ότι και βλάκας να είσαι (εντάξει, όχι και τελείως ηλίθιος) ΜΠΟΡΕΙΣ να βγάλεις άνετα 19+. Αυτό. Αν δεν ξέρεις να ξεχωρίσεις τη διαφορά μάντεψε σε ποιά κατηγορία ανήκεις.

Ε εγω διαφωνώ μ'αυτη την άποψη ρε δικέ μου ότι και ένας μεσαίος μαθητής μπορεί να βγάλει 19+!!Μιλάω για θετικοτεχνολόγους!!Πρέπει να είναι εξωφρενικά κωλόφαρδος ο παπαγάλος για να πιάσει τρελές βαθμολογίες σε μαθήματα όπως τα Μαθ.Κατ και η Φυσ.Κατ(όχι φέτος)!Μην τα βάζεις με οποιονδήποτε έπιασε τέτοιους βαθμους απ'τη στιγμή που δεν τον ξες προσωπικά!Και εγώ προσωπικά την ταμπέλα που λες ξές που τη γράφω!Μπήκα εκεί που ήθελα γιατί εκεί μου άρεσε και αυτό μου ταίριαζε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Σου εξήγησα όσο πιο αναλυτικά γίνεται ότι δεν τα "βάζω" με οποιονδήποτε έβγαλε "τέτοιους βαθμούς". Αν έκανες ένα κόπο να διαβάσεις και να σκεφτείς δύο λεπτά τα μηνύματά μου θα καταλάβαινες ότι δεν κατηγορώ μόνο την παπαγαλία αλλά και τη χρήση "τεχνικών", δηλαδή την αντιμετώπιση των Μαθηματικών περίπου σα χειροτεχνική εργασία, με καμία αντίληψη του τι διαβάζεις, καμία διάνθηση στην παιδεία σου, καμία κρίση (δεν το 'γραψα για να το καταλάβεις εσύ αυτό, για τους άλλους είναι, μην μπεις στον κόπο ν' απαντήσεις).

Αυτό που δεν βρίσκω σωστό εγώ είναι το σκεπτικό "όταν έχω αυτό κάνω εκείνο" και η προσαρμογή του στην εκάστοτε κατάσταση, η οποία απαιτεί μεν μια Χ εξυπνάδα μιας μορφής, σε καμία περίπτωση όμως την αντίληψη και την κρίση που απαιτούν τα Μαθηματικά σωστά διδασκόμενα και εξεταζόμενα και η παιδεία γενικότερα.

Η οποία κατάσταση τελικά φανερώνει έλλειψη αναγωγής στη Γεωμετρία, στο Καρτεσιανό Σύστημα και γενικότερα στο ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ τα Μαθηματικά, ποιός μπήκε στη διαδικασία να κάνει αυτές τις σκέψεις, γιατί και πως τα πράγματα είναι έτσι και όχι αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Χαλαρωστε ρε παιδια.Ειρωνικα το εγραψε μητσο ο cosdel το σχολιο του.Αν δεν το καταλαβες,δικο σου προβλημα.Α,και σταματα παντου να βλεπεις οτι φταινε οι Αθηναιοι.Αυτη ειναι η συνηθεια ολων των πολιτικων της Βορειας Ελλαδας για να πετανε το μπαλακι των δικων τους ευθυνων αλλου.

ΥΓ:Ναι,αξιζω να παω στο οφφτοπικ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Σου εξήγησα όσο πιο αναλυτικά γίνεται ότι δεν τα "βάζω" με οποιονδήποτε έβγαλε "τέτοιους βαθμούς". Αν έκανες ένα κόπο να διαβάσεις και να σκεφτείς δύο λεπτά τα μηνύματά μου θα καταλάβαινες ότι δεν κατηγορώ μόνο την παπαγαλία αλλά και τη χρήση "τεχνικών", δηλαδή την αντιμετώπιση των Μαθηματικών περίπου σα χειροτεχνική εργασία, με καμία αντίληψη του τι διαβάζεις, καμία διάνθηση στην παιδεία σου, καμία κρίση (δεν το 'γραψα για να το καταλάβεις εσύ αυτό, για τους άλλους είναι, μην μπεις στον κόπο ν' απαντήσεις).

Αυτό που δεν βρίσκω σωστό εγώ είναι το σκεπτικό "όταν έχω αυτό κάνω εκείνο" και η προσαρμογή του στην εκάστοτε κατάσταση, η οποία απαιτεί μεν μια Χ εξυπνάδα μιας μορφής, σε καμία περίπτωση όμως την αντίληψη και την κρίση που απαιτούν τα Μαθηματικά σωστά διδασκόμενα και εξεταζόμενα και η παιδεία γενικότερα.

Η οποία κατάσταση τελικά φανερώνει έλλειψη αναγωγής στη Γεωμετρία, στο Καρτεσιανό Σύστημα και γενικότερα στο ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ τα Μαθηματικά, ποιός μπήκε στη διαδικασία να κάνει αυτές τις σκέψεις, γιατί και πως τα πράγματα είναι έτσι και όχι αλλιώς.

Πρώτον θα μιλάς καλά!Και μεις μπορούμε να μπινελικιάσουμε!!!Και δεύτερον όταν λέω παπαγαλία αυτό εννοώ!Να αποστηθίζεις τεχνικές και μόλις σου κάτσει κάτι διαφορετικό να μην ξες που παν τα τέσσερα!!!!Δε λέω να αποστηθίζεις ασκήσεις!Τι είναι βιολογία ή ιστορία να ταποστηθίζεις!!Βεβαίως μερικοί κανουν ακόμα κι αυτό!!!

P.S Όσο για τις ψαγμένες προτάσεις σου που "δεν είναι για μένα" τις καταλαβα μια χαρά!!!

Για το μήνυμα του Coσdel όντως μαλακία μου!!!Το περασα στα γρήγορα γιαυτό μέμεινε εκείνη η εντύπωση!!!!Σόρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
παιδια πως σας φαινεται η σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.

Sp1oun0s

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ΔΕΝ έχω πει ΠΟΤΕ κάτι τέτοιο. Έχω πει πολύ απλά ότι και βλάκας να είσαι (εντάξει, όχι και τελείως ηλίθιος) ΜΠΟΡΕΙΣ να βγάλεις άνετα 19+. Αυτό. Αν δεν ξέρεις να ξεχωρίσεις τη διαφορά μάντεψε σε ποιά κατηγορία ανήκεις.
Εσύ πόσο έβγαλες,αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Βασικά με την ερώτηση που κανεις και μονο τον δικαιώνεις απολύτως :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Πρώτον θα μιλάς καλά!Και μεις μπορούμε να μπινελικιάσουμε!!!Και δεύτερον όταν λέω παπαγαλία αυτό εννοώ!Να αποστηθίζεις τεχνικές και μόλις σου κάτσει κάτι διαφορετικό να μην ξες που παν τα τέσσερα!!!!

Παρ'όλα αυτά μπορείς να μάθεις τεχνικές που σου επιτρέπουν να λύνεις μια ευρεία γκάμα ποβλημάτων (όσο ευρεία θες). Αυτό που εννοεί ο Δύθορ είναι η ανάπτυξη κριτικής σκέψης και αναλυτικής ικανότητας, ωστε μαθαίνοντας 10 βασικά πράγματα να μπορείς να ανάγεις όλα τα προβλήματα σε αυτά (γιατί ουσιαστικά αυτό απαιτείται απο τα μαθηματικά, τουλάχιστον απο την πρακτική τους πλευρά). Με το άγχος των πανελληνίων αυτό το πράγμα δεν συμβαίνει στα σχολεία (ελλείψη και βιβλίων) καθώς μαθαίνετε συγκεκριμένες (δεκάδες)τεχνικές χωρίς να ξέρετε πως βγήκαν η να σας έχει αποδείξει κάποιος γιατί αυτές δουλεύουν

Δε λέω να αποστηθίζεις ασκήσεις!Τι είναι βιολογία ή ιστορία να ταποστηθίζεις!!Βεβαίως μερικοί κανουν ακόμα κι αυτό!!!
Η βιολογία θέλει λιγότερη αποστήθιση απο τα Μαθ.Κατεύθυνσης (τουλάχιστον έτσι όπως ήταν οταν την έδινα εγώ) Αν το σκεφτείς μάλιστα, είναι η πρώτη μορφή πληροφορικής (ειδικά όσον αφορά το DNA) που βλέπετε στο σχολείο (αν μιλάμε για θετική κατεύθυνση).

Πάντως πέρα απο το μυαλό (που καλλιεργείται) χρειάζεται και εξάσκηση στη μνήμη αρκετή. Ξέρω άτομα που απαξιώνουν τους καθηγητές/βοηθούς/οτιδήποτε στη σχολή λέγοντας οτι γίναν τέτοιοι μόνο επειδή διαβάζανε και όχι γιατι έχουν μυαλό, αλλα το θέμα είναι οτι αυτοί οι προχωρήσανε, ενώ άλλοι έξυπνοι μείνανε στάσιμοι.

Μην πέφτετε σε αυτήν την παγίδα. Αν μπορείτε να προχωρήσετε με οποιονδήποτε (θεμιτό) τρόπο, κάντε το (στους υπολογιστές, αν υπάρχει αρκετή μνήμη, μπορεί αυτή να χρησιμοποιηθεί στη θέση της "εξυπνάδας", ειδικά αν ο υπολογιστής είναι κάπως χαζός)

Σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογείται όμως να βάλεις τον βαθμό του απολλυτηρίου στη θέση του μήκους του ξέρετε-τι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Λιγο ασχετο αυτο που θα πω, αλλα πιστευω οτι στο Λυκειο τα μαθηματικα διδασκονται με λαθος τροπο. Δεν ειναι μαθηματικη σκεψη αυτο που μαθαινουμε. Πιστευω οτι ειναι ενα πολυ ενδιαφερον μαθημα που καταντα να γινεται ο φοβος και ο τρομος των μαθητων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Λιγο ασχετο αυτο που θα πω, αλλα πιστευω οτι στο Λυκειο τα μαθηματικα διδασκονται με λαθος τροπο. Δεν ειναι μαθηματικη σκεψη αυτο που μαθαινουμε. Πιστευω οτι ενα πολυ ενδιαφερον μαθημα που καταντα να γινεται ο φοβος και ο τρομος των μαθητων.
Όντως....αν και τα μαθηματικά γενικής παρ'όλο το αγχος των πανελληνίων,πάντα μ'άρεσε να λύνω ασκήσεις-ακόμη και το θεωρητικό μέρος δε με ξένιζε-...φυσικά μαθηματικά γενικής-κατεύθυνσης,είναι η μέρα με τη νύχτα!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top