Το γκράφιτι κατέληξε σε τραγωδία για ένα 23χρονο

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Eίδα σήμερα στις ειδήσεις, πως οι φίλοι του βρέθηκαν, και δήλωσαν ότι θα συνεχίσουν να κάνουν γκράφτιτι σε τέτοιους χώρους, και το ότι αυτό που έγινε δεν θα τους σταματήσεις, γιατί το να κάνουν γκράφιτι έχει αδρεναλίνη και αυτό είναι που τους αρέσει και τίποτα άλλο....

Κάποια στιγμή θα μεγαλώσουν.. Μέχρι τότε πάντως τους έυχομαι ολόψυχα να φάνε και εκείνοι μία δόση από κανα 2χιλιαρο volt και να τους παρατήσουν μετά σε κανα παγκάκι/δημαρχείο/οπουδήποτε.

Από εκεί και πέρα η κοινωνία δεν έχασε και τίποτα, δεν λυπάμαι ειλικρινά καθόλου, ένας μαλάκας λιγότερος. Το μόνο που λυπάμαι ειναι ότι τα έξοδα για το βάψιμο τώρα θα επιβαρύνουν τους φορολογούμενους πολίτες, αλλιώς αν τον συλλαμβαναν θα τα πλήρωνε εκείνος. Τώρα λίγο δύσκολο να τα πληρώσει απο εκει που βρίσκεται... ΚΑΙ ΟΧΙ, δεν λυπάμαι καθόλου το ρεμάλι που καταστρεφει δημόσια περιουσία και μετά δεν αντιλαμβάνεται το ρίσκο με το να προσπαθήσει να "ξεφυγει". ΕΠΑΙΞΕ-ΡΙΣΚΑΡΕ-ΕΧΑΣΕ. GAME OVER λοιπόν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εντάξει, το γάμησες, όλοι έχουμε κάνει τρέλες, δεν σκότωσε και κανέναν. Δεν πάει να πει ότι ήταν μαλάκας ή ρεμάλι τελείως επειδή έκανε μια φορά γκράφιτι στο μετρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Εντάξει, το γάμησες, όλοι έχουμε κάνει τρέλες, δεν σκότωσε και κανέναν. Δεν πάει να πει ότι ήταν μαλάκας ή ρεμάλι τελείως επειδή έκανε μια φορά γκράφιτι στο μετρό.
Αν καθώς τους κυνήγαγε ο φύλακας πάθαινε εκείνος την ηλεκτροπληξία? Εγώ όποιον δεν σέβεται την δημόσια περιουσία τον έχω για κάτω από σκουπίδι, οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν έχεις πετάξει ΠΟΤΕ, ΤΙΠΟΤΑ κάτω; Δεν έχεις γράψει ποτέ μια παπαριά σ' ένα ράντομ θρανίο; Ο αναμάρτητος πρώτος τω λίθω κτλ που έλεγε κι ο πρώτος Χίπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Απ'οτι βλεπω οι περισσοτεροι εχετε παρεξηγησει ενα πραγμα.Οι φιλοι του δεν τον παρατησαν.Τον αφησαν εξω απο το δημαρχειο και πηραν το ΕΚΑΒ απο τη στιγμη που καταλαβαν οτι ηταν νεκρος.Δεν τον εστειλε κανεις 1ωρα αρχητερα κλπ κλπ.Αλλωστε πιστευω οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα,καπως ετσι θα αντιδρουσαμε.Δεν λεω οτι ηταν το σωστοτερο αυτο που εκαναν αλλα ειναι λογικο να σοκαριστουν.


Για το παιδι,λυπαμαι.Ειναι κριμα να πεθαινουν ανθρωποι απο τις μαλακιες τους.Τα ηθελε και τα'παθε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Δεν έχεις πετάξει ΠΟΤΕ, ΤΙΠΟΤΑ κάτω; Δεν έχεις γράψει ποτέ μια παπαριά σ' ένα ράντομ θρανίο;

Παλιότερα (καλό ζώο ήμουν κι εγώ) μέχρι το γυμνάσιο, ναι έκανα τετοιες μαλακιες. Από εκεί και πέρα άλλο να είσαι 14 και να γράφεις κάτι στο θρανίο που κάθεσαι, και άλλο να είσαι 23 (!) και να πηγαινεις κάπου να καταστρεψεις κάτι, και να ρισκάρεις (όπως αποδείχτηκε) και την ζωη σου και την ζωή των άλλων.

Ο αναμάρτητος πρώτος τω λίθω κτλ που έλεγε κι ο πρώτος Χίπη.

Ο πρώτος κομμουνιστής το ήξερα εγώ... Respect anyway
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Αυτός που πίστευα είναι τελικά. Δεν το ξέρω προσωπικά, είναι ξαδερφός μιας φίλης μου.
Κάλφας λέγεται, πω πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Και εγώ ξεκίνησα γκραφίτι αλλά δεν τοβρίσκω τόσο επικύνδυνο. Ίσως γιατί το κάνουμε σε ερημικές τοποθεσίες ή σε εσωτερικούς χώρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παλιότερα (καλό ζώο ήμουν κι εγώ) μέχρι το γυμνάσιο, ναι έκανα τετοιες μαλακιες. Από εκεί και πέρα άλλο να είσαι 14 και να γράφεις κάτι στο θρανίο που κάθεσαι, και άλλο να είσαι 23 (!) και να πηγαινεις κάπου να καταστρεψεις κάτι, και να ρισκάρεις (όπως αποδείχτηκε) και την ζωη σου και την ζωή των άλλων.



Ο πρώτος κομμουνιστής το ήξερα εγώ... Respect anyway


Δε νομιζω να το ειπε με αυτη τη λογικη. Το θεμα ειναι οτι πεσανε σχεδον ολοι να "φανε" ενα παιδι 23 ετων που ειναι ηδη νεκρο.

Οι αποψεις που ακουστηκαν ηταν ηταν εντελως παραταιρες με το φορουμ και τις ηλικιες που εκπροσωπει ΙΜΟ παντα. Μεχρι και επικροτηση θανατου ειχαμε. "Ενας μ@λακας λιγοτερος" ηταν αυτο που ειχες να πεις και σου ηρθε πρωτα στο μυαλο;;

Δηλαδη ελεος. Και εγω ειμαι κατα του να κανουν γκραφιτι σε δημοσια περιουσια και φυσικα και επρεπε να τιμωρηθουν για αυτο το γεγονος, αλλα απο εκει και περα ο θανατος οποιουδηποτε ανθρωπου σε τοσο νεαρη ηλικια πρεπει να προκαλει θλιψη.

Μηπως να πατε και στην κηδεια του παιδιου και να ριξετε ενα γερο χειροκροτημα για τον "μ@λακα που μας αδειασε τη γωνια και δε θα λειψει σε κανεναν."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Συμφωνώ με Dythor και Cosdel... Νταξ είπαμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Και εγώ ξεκίνησα γκραφίτι αλλά δεν τοβρίσκω τόσο επικύνδυνο. Ίσως γιατί το κάνουμε σε ερημικές τοποθεσίες ή σε εσωτερικούς χώρους.

Καλά εσύ όλο μαλακίες κάνεις. Οδηγείς χωρίς κράνος και δίπλωμα κτλ... Θα πάρεις κανέναν στο λαιμό σου καμιά μέρα και ΤΟΤΕ θα 'ρθω στην κηδεία σου να ρίξω χειροκρότημα που είπε ο άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παλι χαρουμενες δημοσιευσεις???δεν μπορω τοση χαρα θα παθω τιποτα!!!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αν οι φύλακες κάναν καλά τη δουλειά τους, τα παιδιά αυτά δε θα είχαν προλάβει να αρχίσουν να κάνουν "γκράφιτι". Όχι ότι φταίνε οι φύλακες, δηλαδή, αλλά για να εξηγούμαστε... Ένα παιδί από την περιοχή μου πήρε μια φορά ένα μηχανάκι και μπουμ... Πάθανε σοκ όλοι όσοι τον ήξεραν... Και μια συμμαθήτριά μου, αφού το περιστατικό έγινε έξω από το σπίτι της... Να δεις δηλαδή μέχρι πού φτάνει η βλακεία ορισμένων... Ξέρω, πρέπει να σεβόμαστε τους νεκρούς, αλλά και οι ίδιοι όταν ήταν ζωντανοί δε σεβάστηκαν τους εαυτούς τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στο αμαξοστάσιο μπήκαν, προφανώς από την πλευρά του δρόμου. Σε μια κλειστή περιοχή υποτίθεται ότι δεν χρειάζεται μόνιμος φύλακας. Ιδίως όταν δεν υπάρχει κάτι να φυλάξει και υπάρχουν ήδη προστατευτικοί φράχτες. Όχι, αυτή τη φορά το...κράτος δεν έχει ούτε την ελάχιστη των ελαχίστων ευθύνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Που λεει οτι μπηκαν στο αμαξοστασιο; Για σταθμο λεει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Δε νομιζω να το ειπε με αυτη τη λογικη. Το θεμα ειναι οτι πεσανε σχεδον ολοι να "φανε" ενα παιδι 23 ετων που ειναι ηδη νεκρο.

Οι αποψεις που ακουστηκαν ηταν ηταν εντελως παραταιτερες με το φορουμ και τις ηλικιες που εκπροσωπει ΙΜΟ παντα. Μεχρι και επικροτηση θανατου ειχαμε. "Ενας μ@λακας λιγοτερος" ηταν αυτο που ειχες να πεις και σου ηρθε πρωτα στο μυαλο;;

Δηλαδη ελεος. Και εγω ειμαι κατα του να κανουν γκραφιτι σε δημοσια περιουσια και φυσικα και επρεπε να τιμωρηθουν για αυτο το γεγονος, αλλα απο εκει και περα ο θανατος οποιουδηποτε ανθρωπου σε τοσο νεαρη ηλικια πρεπει να προκαλει θλιψη.

Μηπως να πατε και στην κηδεια του παιδιου και να ριξετε ενα γερο χειροκροτημα για τον "μ@λακα που μας αδειασε τη γωνια και δε θα λειψει σε κανεναν."

με καλυψες:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Χμμ...............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Που λεει οτι μπηκαν στο αμαξοστασιο; Για σταθμο λεει...


Έκαναν γκράφιτι σε σταθμευμένους συρμούς στις 4 τα ξημερώματα, όπου ο επιβατικός χώρος είναι κλειστός για τους πολίτες. Εφ'οσον, λοιπόν, παραβιάστηκε χώρος στον οποίο δεν έπρεπε να βρίσκονται, ό,τι ακολούθησε ήταν δική τους ευθύνη. Άλλωστε κανένας φύλακας δεν φαντάζεται ότι στις 4 το πρωί θα σκάσουν μύτη 10 καμμένοι για να βάψουν κακόγουστα τα τρένα. Και φυσικά μόλις τους αντιλήφθηκε, επιχείρησε να τους σταματήσει. Στην προσπάθειά τους να ξεφύγουν, ο ένας σκοτώθηκε. Μόνο και μόνο το γεγονός ότι ήταν κάπου που δεν έπρεπε να ήταν ρίχνει όλη την ευθύνη πάνω τους. Το φύλακα δε μπορεί κανένας να τον κατηγορήσει για τίποτα. Τη δουλειά του έκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Καλά εσύ όλο μαλακίες κάνεις. Οδηγείς χωρίς κράνος και δίπλωμα κτλ... Θα πάρεις κανέναν στο λαιμό σου καμιά μέρα και ΤΟΤΕ θα 'ρθω στην κηδεία σου να ρίξω χειροκρότημα που είπε ο άλλος.
Εγώ στο σχόλειο γράφω. Και στο γήπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
οταν ομως σας πιασουν να το κανετε μην κλαιτε και ζητατε τους γονεις σας να υποστειτε τις κυρωσεις των πραξεων σας και να πληρωσετε την καταστροφη της δημοσιας περιουσιας.

οχι να την πληρωσουν οι απλοι φορολογουμενοι πολιτες την δικη σας "βλακεια".

τα συλληπητηρια μου στην οικογενεια του ατυχου νεου.

ωραιους φιλους εχει μπραβο τους δειχνουν απολυτα την εννοια του "πραγματικου φιλου" στην ζωη που ζουμε.

αλλα οπως ειπε ενας φιλος εκανε μια "βλακεια" δεν σεβαστηκε την ζωη του και αυτη εκανε το ιδιο και δυστυχως η βλακεια του κατεληξε σε τραγωδια.

ετσι συμβαινει παντα οποιος δεν υπολογιζει την δικη του ζωη μην περιμενει να την υπολογισουν οι αλλοι οπως επισης μην περιμενει η ζωη να υπολογισει την "απερισκεπτη πραξη" που ενδεχομενως κανει.

η "βλακεια" που δυστυχως κατεχει τους περισσοτερους απο μας να κανουμε μια παρατολμη πραξη οδηγει παντα σε ατυχηματα.

το λεω γιατι και εγω καποτε εκανα "βλακειες" με το γρηγορο αυτοκινητο μου οταν παραλιγο να γινω μακαριτης (και καλα να ημουν μονος) αλλα δεν ημουν θα γινομασταν 4 ατομα μακαριτες απο την δικη μου βλακεια εβαλα μυαλο.

για αυτο ως πιο μεγαλος σε ηλικια σας λεω παιδια σκεφτειτε το καλα πριν κανετε καποια παρατολμη πραξη διοτι μπορει να καταληξει σε τραγωδια και ειναι κριμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top