Το γκράφιτι κατέληξε σε τραγωδία για ένα 23χρονο

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
δν μιξοκλαιω εγω πντως, απλα ειμαι ευαλωτη κ μ'επηρεαζουν κατι τετοια.το πως κ το γτ δεν τα ξερουμε.αυτος τ'αποφασισε να το κανει,αλλα δν ξερουμε...μπορει να εχουν παιχτει διαφορα με τους φιλους του,οι οποιοι φιλοι του ειναι εντελως ξεφτιλες.εδω βλεπουμε ναρκωμανεις σε ασχημη κατασταση και οποιονδηποτε αγνωστο κ σπευδουμε να τους βοηθησουμε, και τωρα εναν φιλο μας;;αυτους ναι,να τους κυνηγουν οι τυψεις για πολυ καιρο..
παντως μν εισαι σκληρος..εκανε αυτη τη βλακεια αλλα σιγουρα δν του αξιζε αυτο το τελος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είχε μυαλουδάκι να σκεφτεί πως δεν μπαίνουμε μέσα σε μία απαγορευμένη περιοχή με ηλεκτροφόρες γραμμές με θανατηφόρο voltage, προκειμένου να κάνουμε το κομμάτι μας. Οπότε αυτό που πήρε, εγώ νομίζω ότι το προκάλεσε ο ίδιος. Άρα του άξιζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
δεν επρεπε να τον αφησουν στο δημαρχειο,ετσι..αλλα κι αυτος τι το ηθελε εκει το γκραφιτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
εγω δν ειμαι της νοοτροπιας "του αξιζε".... δν μπορω βεβαια να τον δικαιολογησω γτ ηταν εξαιρετικα επικινδυνο κ λαθος αυτο που εκανε, αλλα στεναχωριεμαι κ θα ηθελα να ειχε σωθει κ απλα να'παιρνε ενα μαθημα...οι "φιλοι" του ειναι ελεεινοι κ πρεπει να φανερωθουν κ ν'απολογηθουν που τον εστειλαν γρηγοροτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όλοι θα θέλαμε να έχει σωθεί. Εκτός από αυτόν, που προφανώς ήταν βλάκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Όλοι θα θέλαμε να έχει σωθεί. Εκτός από αυτόν, που προφανώς ήταν βλάκας.
Δηλαδη λες οτι ηθελε να πεθανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Λέω ότι αγνοούσε τον κίνδυνο του να πεθάνει. Κακό του κεφαλιού του, λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
εχει λογικη κ δικαιο η αποψη σου, τη συμεριζομαι ως ενα σημειο, αλλα τη θεωρω καπως απολυτη,ωμη κ καθολου ανθρωπινη
αυτα.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κάποια πράγματα, επιτέλους, πρέπει ν'αντιμετωπίζονται με ωμότητα κι ευθύτητα, ξεφεύγωντας από τους κενούς συναισθηματισμούς. Άλλωστε τι συναισθήματα μπορείς να έχεις για κάποιον που δεν ξέρεις καν το όνομά του. Χρειάζεται η ωμή αλήθεια αν δεν θέλουμε να ξανασυμβεί κάτι τέτοιο. Να μάθουν όλοι πως η βλακεία τους μπορεί να τους αφαιρέσει τη ζωή σε μία στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν είχε δουλειά να μπει μέσα στις γραμμές και στο αμαξοστάσιο προκειμένου να επιβάλλει φασιστικά το γούστο του πάνω στη δημόσια περιουσία. Κι επίσης δεν είχε καν το θάρρος ν'αντιμετωπίσει τις επιπτώσεις της συμπεριφοράς του κι άρχισε να τρέχει. Συλλυπητήρια και καλή ανάπαυση, όπως και για κάθε νεκρό, αλλά πραγματικά δεν τον λυπάμαι καθόλου. Κάποια πράγματα μερικοί τα παθαίνουν επειδή τα θέλουν.

+1, με κάλυψε πλήρως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
δν το ξερω το παιδι, αλλα η ολη ιδεα μ'επηρεαζει..γνκ μ'επηρεαζει το απλο συναισθημα απ'την ωμη λογικη..
να σου τν αληθεια;μου φαινεσαι πλ μικρος για να'σαι τοσο ψυχρος...πραγματικα,κ αναφερομαι σε ολους οσοι εχουν τν ιδια ακριβως αποψη με σενα, πως μπορειται να'στε τοσο σκληροι;;που πηγε η ανθρωπια;;χαθηκε μια ζωη απο μια βλακεια κ δε νομιζω οτι θ'αποτελεσει παραδειγμα αποφυγης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν είμαι ψυχρός. Είμαι ρεαλιστής, εκεί όπου πρέπει. Ή μήπως οι ευθύνες των ανθρώπων παραγράφονται με το θάνατό τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
τι εννοεις; τεσπα, μου φαινεσαι απολυτος σε καποια θεματα, γι'αυτο δε μπορω να βγαλω ακρη μαζι σου γτ εγω κινουμαι με ανθρωπινο συναισθημα κ οχι με παγωμενο,επιφανειακο ρεαλισμο
ειμαι σιγουρη οτι δν θα'κανες κατι να τον βοηθησεις αν το εβλεπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βγάζεις εντελώς αυθαίρετα συμπεράσματα φίλη μου. Το γεγονός ότι υποστηρίζω πως πέθανε από τη βλακεία του δεν σημαίνει ότι, αν είχα τη δυνατότητα να τον βοηθήσω, δεν θα το έκανα. Απλώς δε μου αρέσει να καταντάω γραφικός χρησιμοποιώντας λογική και κλισέ γραφιάδων του στυλ "τραγικό θάνατο βρήκε", "αδικοχαμένος νέος" κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
ωραια..κλνχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πολύυυυυυ ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Eίδα σήμερα στις ειδήσεις, πως οι φίλοι του βρέθηκαν, και δήλωσαν ότι θα συνεχίσουν να κάνουν γκράφτιτι σε τέτοιους χώρους, και το ότι αυτό που έγινε δεν θα τους σταματήσεις, γιατί το να κάνουν γκράφιτι έχει αδρεναλίνη και αυτό είναι που τους αρέσει και τίποτα άλλο....

Δεν ξέρω τι να πω παιδιά...Είναι πια τόσο σημαντικά τα γκράφιτι και η αδρεναλίνη που τους δίνουν, έτσι ώστε βάζουν στην άκρη όλα τα άλλα? π.χ τις δικές τους τις ζωές, ή και των φίλων τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ένα λάθος. Δεν λέγεται γράφιτι, αλλά γκραφίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Eίδα σήμερα στις ειδήσεις, πως οι φίλοι του βρέθηκαν, και δήλωσαν ότι θα συνεχίσουν να κάνουν γκράφτιτι σε τέτοιους χώρους, και το ότι αυτό που έγινε δεν θα τους σταματήσεις, γιατί το να κάνουν γκράφιτι έχει αδρεναλίνη και αυτό είναι που τους αρέσει και τίποτα άλλο....

Δεν ξέρω τι να πω παιδιά...Είναι πια τόσο σημαντικά τα γράφιτι και η αδρεναλίνη που τους δίνουν, έτσι ώστε βάζουν στην άκρη όλα τα άλλα? π.χ τις δικές τους τις ζωές, ή και των φίλων τους...
δεσποινα θα συμφωνησω μαζι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ένα λάθος. Δεν λέγεται γράφιτι, αλλά γκραφίτι.

Εντάξει, εκ της ελληνικής λέξεως "γράφω" είναι.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top