Πόσο πληρώνετε στα φροντιστήριο?(ανα μάθημα)

Nanou!!

Νεοφερμένος

Η Nanou!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
μαθκ¨3*40 (ιδιαιτερο = μου διορθωνει κατι παααακους ασκησεων καθε φορα)
φυσκ-χημκ-φυσγ (τμημα): 3 -2 -1 = 210
Βκ(ιδιαιτερο) 3*25
εκθεση(ιδιαιτερο) 2*30
σχεδιο (τμηματακι) 5 ωρες - 70

συνολο... αστο, δν θελω να το σκεφτομαι...

κι αν σκεφτεις οτι για να παω λυκειο (που απ το χωριο μου απεχει μια ωρα με το λεωφορειο) αναγκαστηκα να μετακομισω ( με ολη μου την οικογενεια...) στην... "πρωτευουσα" κ να πληρωνω ενοικιο... ναι, η παιδεια ειναι Δωρεαν.... στο δημοτικο και στο νηπιαγωγειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
μαθκ¨3*40 (ιδιαιτερο = μου διορθωνει κατι παααακους ασκησεων καθε φορα)
φυσκ-χημκ-φυσγ (τμημα): 3 -2 -1 = 210
Βκ(ιδιαιτερο) 3*25
εκθεση(ιδιαιτερο) 2*30
σχεδιο (τμηματακι) 5 ωρες - 70

συνολο... αστο, δν θελω να το σκεφτομαι...

κι αν σκεφτεις οτι για να παω λυκειο (που απ το χωριο μου απεχει μια ωρα με το λεωφορειο) αναγκαστηκα να μετακομισω ( με ολη μου την οικογενεια...) στην... "πρωτευουσα" κ να πληρωνω ενοικιο... ναι, η παιδεια ειναι Δωρεαν.... στο δημοτικο και στο νηπιαγωγειο...
θα δωσεις φυσγ? ενδιαφερον...
Παρεπιπτοντως, ουτε το δημοτικο ειναι Δωρεαν...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Και ξαναρωτάω... Σε πόσους από εσάς στα φροντιστήρια που πήγατε και ρωτήσατε σας είπαν 2 τιμές? π.χ. 500Ε με μειωμένη αποδειξή 600 με ολόκληρη?

ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ?

ΕΦ ΟΣΟΝ ΟΛΟΙ ΚΛΕΒΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑ?

(όχι ότι φυσικά δικαιολογώ το κράτος αλλά πριν ρίξουμε την ευθύνη εκεί ας αναλογιστούμε αν εμεις κάνουμε αυτό που πρέπει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Μα η 'παραπαιδεία' δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Και ξαναρωτάω... Σε πόσους από εσάς στα φροντιστήρια που πήγατε και ρωτήσατε σας είπαν 2 τιμές? π.χ. 500Ε με μειωμένη αποδειξή 600 με ολόκληρη?

ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ?

ΕΦ ΟΣΟΝ ΟΛΟΙ ΚΛΕΒΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑ?

(όχι ότι φυσικά δικαιολογώ το κράτος αλλά πριν ρίξουμε την ευθύνη εκεί ας αναλογιστούμε αν εμεις κάνουμε αυτό που πρέπει)

Και δεν ειναι αυτο το θεμα του τοπικ ή κανω λαθος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Και δεν ειναι αυτο το θεμα του τοπικ ή κανω λαθος:P
Σιγά alternative ειναι, δεν ποσταρα μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ό,τι λεφτά παίρνουνε τα τρώνε, όσο γενικό και ν' ακούγεται αυτό είναι αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤ.: 4ΩΡΕΣ
ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤ. : 3ΩΡΕΣ
ΑΕΠΠ ΚΑΤ. : 2ΩΡΕΣ
ΑΟΔΕΥ ΚΑΤ. : 1ΩΡΑ
ΈΚΘΕΣΗ Γ.Π. : 2ΩΡΕΣ
ΒΙΟΛΟΓΙΑ Γ.Π. : 1ΩΡΑ

ΣΥΝΟΛΟ ΣΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ: 10ΜΗΝΕΣX390 Ευρώ= 3900Ευρώ (τα χειμερινά μαθήματα)

+ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤ. (Ιδιαίτερα): 2ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
ΣΥΝΟΛΟ: 2ΜΑΘΗΜΑΤΑΧ4ΕΒΔΟΜΑΔΕΣΧ30 ΕΥΡΩ= 240ΕΥΡΩΧ9ΜΗΝΕΣ=2160

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ: 3900+2160=6060ΕΥΡΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γύρω στις 11 χιλιάδες θα πάει το δικό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ποσα?????????????:s :s:s:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά, μην το βλέπεις πολύ. Ξέρω και παιδιά που πληρώνουν τόσα στο ιδιωτικό κι άλλο ένα πεντοχίλιαρο, τουλάχιστον, στα ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ρε μιχαλη ηξερα οτι φευγουν πολλα λεφτα για την γ λυκειου αλλα οχι και ετσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά, κατά τεκμήριο, για μαθητής δημοσίου σχολείου, ανήκω σ'εκείνους που ξοδεύουν τα περισσότερα για το σκοπό αυτό. Εντάξει, δεν είναι δεδομένο πως τόσα πρέπει να ξοδέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγώ:
Φιλολογικά-Ιδιαίτερο 12ευρώ η ώρα
Φυσική+Χημεία-230 ευρώ το μήνα
Μαθηματικά-18 ευρώ την ώρα..
Το μήνα περιπου είναι:κοντά 600
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Καλά αυτές οι υστερίες και η κατασπατάληση χρήματος τύπου 600 καφετιά/μήνα δεν δικαιολογούνται καθόλου, πόσο γτπ μπορεί να είναι ένα σχολείο για να μη σε καλύπτει στην Α';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Δεν ξερω ποσο αναλογει σε καθε μαθημα,αλλα οι γονεις μου πληρωνουν 7 δοσεις των 770,ελπιζω να μην πανε εις ματην.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά αυτές οι υστερίες και η κατασπατάληση χρήματος τύπου 600 καφετιά/μήνα δεν δικαιολογούνται καθόλου, πόσο γτπ μπορεί να είναι ένα σχολείο για να μη σε καλύπτει στην Α';


Καλά όντως. Α' Λυκείου εγώ με 300 ευρώ το μήνα ήμουν καλυμμένος. Φυσικά ούτε λόγος για φροντιστήρια/ιδιαίτερα πριν το Λύκειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγώ:
Φιλολογικά-Ιδιαίτερο 12ευρώ η ώρα
Φυσική+Χημεία-230 ευρώ το μήνα
Μαθηματικά-18 ευρώ την ώρα..
Το μήνα περιπου είναι:κοντά 600

κανεις σε ολα αυτα ιδιαιτερα??????????????????????????????????????????//:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Ηλια,ο καθενας οπως νιωθει καλυτερα.Επειτα,καθε γονιος θελει το καλυτερο για τα παιδια του,οποτε μπορει να θεωρουν οτι τα λεφτα θα πιασουν τοπο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
δν αντιλεγω απλα ... πειτε με παραξενο αλλα μ φαινεται υπερβολη... απο την α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top