Μαθηματικά

arxodiaemma

Νεοφερμένος

Η arxodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τα μαθηματικά κατεύθυνσης με δυσκολεύουν αρκετά φέτος δεν ξέρω πως θα πάει η χρονιά αργότερα αλλά μέχρι τώρα μια δυσκολία την έχω
Τα φοβάμαι για τις πανελλήνιες αν και πιστέυω πως σιγά σιγά μέσα στη χρονιά θα στρώσει το πράγμα
Εσείς πως τα βλέπετε;;;;;;;;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
θα δειξει!!ελπιζω να βελτιωθει η κατασταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Δε νομιζω..ακουγεται εντονα οτι θα προστεθουν στην υλη φετος και οι πινακες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neptul

Νεοφερμένος

Ο neptul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ακούγεται;;; Από ποιον ακούγεται ότι θα προστεθούν και οι πίνακες; Η ύλη των Πανελληνίων δεν είναι ένα απλό θέμα και η επιτροπή που είναι υπεύθυνη για αυτή δεν έχει δώσει νομίζω κάποιο δείγμα πως πρόκειται να προχωρήσει σε μια τέτοια κίνηση. Επιπρόσθετα, η πολιτική κατάσταση στην χώρα πιστεύω πως δεν επιτρέπει τέτοιου είδους κινήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Δε νομιζω..ακουγεται εντονα οτι θα προστεθουν στην υλη φετος και οι πινακες..


:what::what::wow::wow::wow::mad::mad::mad:
πλακα κανεις!δεν μπορει...δεν υπαρχουν σε κανενα βοηθημα...τιποτα...καλα πλακα μας κανουν;;;;;τοτε ομως θα βγει κατι αλλο...δεν νομιζω...

νταμλας μου ρθε τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Αποκλειεται να γινει μια τετοια αλλαγη!Αυτο θα ειναι κολαφος για τα παιδια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
:what::what::wow::wow::wow::mad::mad::mad:
πλακα κανεις!δεν μπορει...δεν υπαρχουν σε κανενα βοηθημα...τιποτα...καλα πλακα μας κανουν;;;;;τοτε ομως θα βγει κατι αλλο...δεν νομιζω...

νταμλας μου ρθε τωρα...
Αν μπουν στην υλη θα εκδοθουν καινουρια βοηθηματα.Τα μαθηματικα ειναι το πιο δυσκολο μαθημα της Θετικης και της Τεχνολογικης κατευθυνσης και θελει πολλη προσοχη.Αλλωστε στην Ελλαδα διδασκονται τα δυσκολοτερα μαθηματικα Γ'λυκειου στην Ευρωπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
ναι,το εχω ακουσει κ γω αυτο οτι διδασκονται τα δυσκολοτερα μαθηματικα Γ λυκειου στην Ευρωπη...Ο πατερας μου, ορισμενα απο τα μαθηματικα κατευθυνσης που κανουμε στην τριτη λυκειου, τα εκανε στο 3ο ετος του μαθηματικου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Και εγω παντως το βλεπω πολυ δυσκολο να προστεθουν φετος οι πινακες. Δυσκολα γινονται τοσο μεγαλες αλλαγες στην υλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savior

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Και εγω παντως το βλεπω πολυ δυσκολο να προστεθουν φετος οι πινακες. Δυσκολα γινονται τοσο μεγαλες αλλαγες στην υλη.

πραγματι γιατι ετσι και αλλιως τα περισσοτερα παιδια εχουν ηδη περασει απο τους μηγαδικους και αρχιζουν να μπαινουν συναρτησεις...δηλαδη μετα θα κανουν τουμπα παλι πισω?

και με τα βοηθηματα τι θα γινει?:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αν μπουν στην υλη θα εκδοθουν καινουρια βοηθηματα.Τα μαθηματικα ειναι το πιο δυσκολο μαθημα της Θετικης και της Τεχνολογικης κατευθυνσης και θελει πολλη προσοχη.Αλλωστε στην Ελλαδα διδασκονται τα δυσκολοτερα μαθηματικα Γ'λυκειου στην Ευρωπη.


πως το ξερεις?ομως στις ολυμπιαδες πατο πιανουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.

ΛΙΑ25476

Νεοφερμένος

Η ΛΙΑ25476 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια χαλαρωστε,δεν προκειται να γινουν τετοιεσ αλλαγες..καλη επιτυχια και καλο κουραγιο σε οσους δινουν φετος πανελληνιες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
ελα ρε σ εμεινες με ανοιχτω το στομα..ειναι γνωστο!

Δε νομίζω να ισχύει...Τέσπα, για να μην βγω άλλο offtopic, δεν νομίζω να προστεθεί ένα ολόκληρο κεφάλαιο στην ύλη των μαθηματικών, όχι ότι οι πίνακες είναι ιδιαίτερα δύσκολοι, αλλά λίγο δύσκολο για τώρα, αν και είναι αρχή ακόμα, θεωρώ ότι δεν υπάρχει χρόνος για τέτοια αλλαγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
... Αλλωστε στην Ελλαδα διδασκονται τα δυσκολοτερα μαθηματικα Γ'λυκειου στην Ευρωπη.
Μάλον μας φαίνονται δυσκολότερα επειδή διδάσκονται με τον χειρότερο τρόπο στην Ευρώπη..:jumpy:
Οχι νταξ. για μαθήματα που δεν χρειάζονται υποδομές καλό μάθημα γίνεται αλλά ίσως δεν αναπτύσει επαρκώς το κριτικό πνεύμα, επιμένοντας στην αποστήθηση, κι αυτό ίσως συμβαίνει κι με τα μαθηματικά, ΕΙΔΙΚΑ στο γυμνάσιο για το οποίο μπορώ να έχω ολοκληρομένη άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αυτό που λέει ο Orlando έχει βάση. Στις άλλες χώρες, ολοκληρωτικό και διαφορικό λογισμό διδάσκονται στα πανεπιστήμια, όχι στο σχολείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Πληροφοριακα,στην Ολυμπιαδα περσι ειχαμε και ασημενιο μεταλλιο,οπως και αλλες φορες...Μη συγκρινετε τα λυκειακα μαθηματικα με θεωρια αριθμων και γεωμετρια που ειναι απιαστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
στην Ισπανια που εχω μιλησει με παιδια διδασκονται και διαφορικο παντως. Ολοκληρωτικο οχι ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Μάλον μας φαίνονται δυσκολότερα επειδή διδάσκονται με τον χειρότερο τρόπο στην Ευρώπη..:jumpy:
Οχι νταξ. για μαθήματα που δεν χρειάζονται υποδομές καλό μάθημα γίνεται αλλά ίσως δεν αναπτύσει επαρκώς το κριτικό πνεύμα, επιμένοντας στην αποστήθηση, κι αυτό ίσως συμβαίνει κι με τα μαθηματικά, ΕΙΔΙΚΑ στο γυμνάσιο για το οποίο μπορώ να έχω ολοκληρομένη άποψη.
Η διαφορα ειναι στην υλη.Πηγαινε πες σε ενα Αγγλακι:"ολοκληρωμα"και θα σου πει:"What???"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top