Προσοχή με τις Εγγραφές

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Χθες πηγα στη σχολη μου για να ρωτησω καποια πραγματα σχετικα με τις εγγραφες(και να παρω τα χαρτια για τις δωρεαν εξετασεις:P)και εμαθα οτι υπαρχει συγκεκριμενη ημερομηνια που μπορει να γραφτει καποιος,αναλογα με το επιθετο του(αλφαβητικη σειρα).Αν δεν παει εκεινη την ημερομηνια τον βαζουν να ερθει στο τελος.Υπαρχει ομως κυνδινος να μην προλαβει να γραφτει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Πρώτη φορά το ακούω αυτό. :what:

Για ποιές σχολές μιλάμε;
Άμα είναι θα πάρω τη γραμματεία του Πανεπιστημίου Αιγαίου να ρωτήσω (ΑΝ το σηκώσουν :mad::mad: ).



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αυτό με τις κατανομές των ονομάτων, που βγάζει κάθε σχολή, γίνεται για την εξυπηρέτηση των πρωτοετών και για κανέναν άλλο λόγο! Μπορείς να πας να γραφτείς οποιαδήποτε μέρα θες, μέσα στην καθορισμένη όμως από το υπουργείο προθεσμία (16-30/9 αν δεν κάνω λάθος)! Αν χάσεις την προσθεσμία τότε χάνεις και το δικαίωμα εγγραφής στη σχολή σου! Σε ενημέρωσαν σχετικά από την γραμματεία της σχολής σου? Αν σου είπαν ότι θα σε στείλουν στο τέλος και υπάρχει περίπτωση να χάσεις το δικαίωμα να γραφτείς τότε το πιθανότερο είναι να σου έλεγαν π$%$&*ριες (αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία, θα την συνηθίσετε εν καιρώ και στα πανεπιστήμια)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εδω ορισμενες σχολες (πχ η δικη μου) δεν εχουν ανακοινωσει αν θελουν ιατρικες εξετασεις η οχι ακομα, εχουν και την απαιτηση να παμε και συγκεκριμενες μερες!

Ωραια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εδω ορισμενες σχολες (πχ η δικη μου) δεν εχουν ανακοινωσει αν θελουν ιατρικες εξετασεις η οχι ακομα, εχουν και την απαιτηση να παμε και συγκεκριμενες μερες!

Ωραια...

Χθες πηγα στη σχολη μου για να ρωτησω καποια πραγματα σχετικα με τις εγγραφες(και να παρω τα χαρτια για τις δωρεαν εξετασεις:P)και εμαθα οτι υπαρχει συγκεκριμενη ημερομηνια που μπορει να γραφτει καποιος,αναλογα με το επιθετο του(αλφαβητικη σειρα).Αν δεν παει εκεινη την ημερομηνια τον βαζουν να ερθει στο τελος.Υπαρχει ομως κυνδινος να μην προλαβει να γραφτει!

Επαναλαμβάνω ότι μπορείς να γραφτείς οποιαδήποτε μέρα της προθεσμίας που έδωσε το υπουργείο! Αυτό με την αλφαβητική σειρά που σας βάζουν να εγγραφείτε γίνεται για την εξυπηρέτησή σας! Αν σας φοβερίζουν με το ότι, αν δεν γραφτείτε την συγκεκριμένη μέρα που όρισαν να πάτε, θα χάσετε το δικαίωμα εγγραφής σας, τότε αρχίστε τους στις σφαλιάρες και στα καντήλια να στρώσουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Και πως θα μαθουμε ποτε ειναι η προτεινομενη μερα για τον καθενα;; Για παραδειγμα με το Μηχανογραφικο καθε σχολειο ειχε μια συγκεκριμενη μερα καταθεσης αλλα μπορουσε καποιος να παει και αλλη μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mother

Νεοφερμένος

Η mother αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Χθες πηγα στη σχολη μου για να ρωτησω καποια πραγματα σχετικα με τις εγγραφες(και να παρω τα χαρτια για τις δωρεαν εξετασεις:P)και εμαθα οτι υπαρχει συγκεκριμενη ημερομηνια που μπορει να γραφτει καποιος,αναλογα με το επιθετο του(αλφαβητικη σειρα).Αν δεν παει εκεινη την ημερομηνια τον βαζουν να ερθει στο τελος.Υπαρχει ομως κυνδινος να μην προλαβει να γραφτει!

εμείς πήραμε τηλ. στη γραμματεία της σχολής, και μας είπαν ότι οι καταστάσεις με τους επιτυχόντες δεν έχουν πάει ακόμα από το υπουργείο... και ότι για τις εγγραφές θα βγάλουν ανακοίνωση στη ιστοσελίδα της σχολής κλπ κλπ... και ότι δεν είναι και σίγουρο ότι 16 του μήνα θα έτοιμοι για να αρχίσουν να εγγράφουν... αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Πρώτη φορά το ακούω αυτό. :what:

Για ποιές σχολές μιλάμε;
Άμα είναι θα πάρω τη γραμματεία του Πανεπιστημίου Αιγαίου να ρωτήσω (ΑΝ το σηκώσουν :mad::mad: ).



-petros
Στην ΑΣΟΕΕ.
Αυτό με τις κατανομές των ονομάτων, που βγάζει κάθε σχολή, γίνεται για την εξυπηρέτηση των πρωτοετών και για κανέναν άλλο λόγο! Μπορείς να πας να γραφτείς οποιαδήποτε μέρα θες, μέσα στην καθορισμένη όμως από το υπουργείο προθεσμία (16-30/9 αν δεν κάνω λάθος)! Αν χάσεις την προσθεσμία τότε χάνεις και το δικαίωμα εγγραφής στη σχολή σου! Σε ενημέρωσαν σχετικά από την γραμματεία της σχολής σου? Αν σου είπαν ότι θα σε στείλουν στο τέλος και υπάρχει περίπτωση να χάσεις το δικαίωμα να γραφτείς τότε το πιθανότερο είναι να σου έλεγαν π$%$&*ριες (αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία, θα την συνηθίσετε εν καιρώ και στα πανεπιστήμια)....
Μου το ειπαν κατι παιδια της ΠΑΣΠ:hmm:
Μου ειπαν οτι αν δεν παω στις 22/9(τοτε ειναι η ημερομηνια συμφωνα με το επιθετο μου) τοτε η γραμματεια θα μου πει να ερθω την τελευταια μερα,αλλα υπαρχει περιπτωση να μην προλαβω να γραφτω.Ελπιζω να μην μου ελεγαν π*$#&@^...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Το πιθανότερο είναι να σου έλεγαν π^%%#*ριες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Εγώ που ρώτησα μου είπαν πως μπορεί μεν οι εγγραφές να γίνονται αλφαβητκά αλλά και άλλη μερα να πάω που δεν είναι του γράμματος μου θα με εξυπηρετήσουν...Αυτά για το Πολυτεχνείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Μην τρελαθούμε τώρα,όχι κ να μην γραφτούμε δηλαδή,δε παν στο διάολο οι μλκες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Στην ΑΣΟΕΕ.

Μου το ειπαν κατι παιδια της ΠΑΣΠ:hmm:
Μου ειπαν οτι αν δεν παω στις 22/9(τοτε ειναι η ημερομηνια συμφωνα με το επιθετο μου) τοτε η γραμματεια θα μου πει να ερθω την τελευταια μερα,αλλα υπαρχει περιπτωση να μην προλαβω να γραφτω.Ελπιζω να μην μου ελεγαν π*$#&@^...

Και τη λίστα αυτή πότε έχουν σκοπό να τη δημοσιεύσουν στο επίσημο site της σχολής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Και τη λίστα αυτή πότε έχουν σκοπό να τη δημοσιεύσουν στο επίσημο site της σχολής;

Την έχουν ήδη δημοσιεύσει.
Ρίξε μια ματιά εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Στην ΑΣΟΕΕ.

Μου το ειπαν κατι παιδια της ΠΑΣΠ:hmm:
Μου ειπαν οτι αν δεν παω στις 22/9(τοτε ειναι η ημερομηνια συμφωνα με το επιθετο μου) τοτε η γραμματεια θα μου πει να ερθω την τελευταια μερα,αλλα υπαρχει περιπτωση να μην προλαβω να γραφτω.Ελπιζω να μην μου ελεγαν π*$#&@^...

E πές μας οτι στο είπαν απο κόμμα .. Βασικά αυτοί μπορεί να θέλουν να έρχονται οι πρωτοετεις έτσι λίγοι λίγοι για να μπορούν να τους ελέγξουν και να τους προσηλώσουν στο κόμμα τους ευκολότερα..... :D;).. Φανταστείτε να πάνε πχ όλοι μια μέρα .... ποιόν να πρωτο ''βοηθήσουν'' τα παιδιά ???????..... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Huntress

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Συγγνώμη εκ των προτέρων για την ψιλοάσχετη ερώτηση που ακολουθεί:
Σήμερα έκανα τις ιατρικές εξετάσεις που χρειάζονται για την εγγραφή και υπάρχει γνωμάτευση για κάποια εσωτερικά ράμματα που έχω από μία παλιά εγχείρηση καθώς και για υπολείμματα μίας χρόνιας ασθένειας που έχει όμως ξεπεραστεί πλήρως.Είναι δυνατόν να έχω προβλήματα στην εγγραφή μου στο τμήμα που έχω περάσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Συγγνώμη εκ των προτέρων για την ψιλοάσχετη ερώτηση που ακολουθεί:
Σήμερα έκανα τις ιατρικές εξετάσεις που χρειάζονται για την εγγραφή και υπάρχει γνωμάτευση για κάποια εσωτερικά ράμματα που έχω από μία παλιά εγχείρηση καθώς και για υπολείμματα μίας χρόνιας ασθένειας που έχει όμως ξεπεραστεί πλήρως.Είναι δυνατόν να έχω προβλήματα στην εγγραφή μου στο τμήμα που έχω περάσει?

Με τίποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Την έχουν ήδη δημοσιεύσει.
Ρίξε μια ματιά εδώ.
ευχαριστώ,

πως και δεν την είχα δει στο site ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Huntress

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ευχαριστώ who!:D
Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί να κάνω κι άλλες εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Τις εξετάσεις όπου θέλουμε τις κάνουμε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top